Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Filosofické blbosti šíleného mudrujícího Lighta
#1
Broníci pomoc! Tyhle otázky mi nejspíš nedají spát. Před cca hodinou jsem viděl nové video od Martina Roty s názvem Plochá země. A to video ve mě probudilo spoustu otázek. Otázek které nevím jestli tu někde jsou, ale jestli jo (a jsou u nich i odpovědi), řekněte mi, já si dám facehoof a tohle toudobouužnepotřebnévlákno smažu. Od té doby kdy jsem se stal bronym mě zajímalo jak to vlastně chodí v Equestrii s denním a nočním cyklem. Na začátku pilotního dílu je řečeno, že starší sestra (tedy Celestia) každé ráno vyzvedávala slunce, a mladší sestra (tedy Luna) vyzvedávala každý večer měsíc. Ovšem takto je pouze vysvětleno, jak se mění den a noc, nikoli jak to funguje. A mě hlavou vrtá otázka: Jak se jmenuje planeta na které je Equestrie? A jak je veliká? A konečně otázka na které mi záleží asi nejvíc: Je placatá nebo kulatá?
A právě na tuto otázku bych se zaměřil jako první. Podle způsobu jakým se střídají denní a noční cykly bych tipoval že bude nejspíš placatá. Pinkiegasp Ovšem je možné že je i kulatá. A to je důvod, proč jsem založil toto téma, jak by řekl Legoland: Pojďme o tom diskutovat!

Spolu s mým dědou (nebroníkem) jsme sestavili celkem 5 teorií jak může fungovat střídání měsíce a slunce na obloze (2 jsou pro možnost kdyby planeta byla kulatá a ty zbylé 3 pro tu placatou variantu)


Teorie varianty zeměplochy:

teorie č.1): Stejná teorie jak si mysleli lidé že to chodí ve středověku- země placatá a slunce poté co přejde zemi a zajde za horizont se přesune na druhou stranu kde opět ráno vyjde resp. ho Celestie vyzvedne. To samé s měsícem. Jen tak mimochodem poznamenám že jsem zastáncem této teorie co se týče ploché varianty

teorie č.2): Moje vlastní teorie, kterou asi pojmenuju Teorie měnících se světových stran. Spočívá v tom, že máte plochu, a slunce s měsícem každé na jednom konci. Každý den slunce proputuje oblohu z jedné strany na druhou (z východu na západ) k měsíci, a ve chvíli kdy je na druhé straně a nastane ten správný čas, Luna vyzvedne měsíc nad obzor a převede ho opačným směrem (ze západu na východ) na opačnou stranu. To by znamenalo, že jeden den je východ na jedné straně a druhý den na opačné straně. Myslím si že kdybyste tuhle teorii dali pod mikroskop kritiky, asi by neobstála.

teorie č.3): O této teorii nevím, co si mám myslet, protože za a) mi přijde nepravděpodobná a za b) je v seriálu několikrát popřena a potvrzena. Jde o to, že Celestie každé ráno dá slunce do pozice poledne, a večer ho zase uklidí. Totéž dělá Luna s měsícem.Jinak Jak slunce tak i měsíc zůstanou pořád na stejném místě celý den/noc. Na to můžu říct jen: NOPE

Teorie varianty kulaté planety:

Teorie č.1): Podle seriálu vidíme, že Celestie s Lunou pouze vyzvednou slunce či měsíc a tím to hasne, jejich práce skončí. Ovšem tahle má teorie říká že planeta, slunce i měsíc stojí na místě a pouze planeta se otáčí. Totiž, ona se neotáčí sama od sebe, otáčí jí obě princezny a to tímhle způsobem: když je planeta natočená equetrijskou stranou ke slunci, otáčí jí Tia, když k měsíci, tak Luna. Praštěný? Jo! a přesto tuhle variantu taky uznávám, ikdyž se spíš přikláním k teorii č.1) u ploché planety

teorie č.2):Vlastně teď jsem si právě uvědomil že tahle je stejná jako je teorie č.1) u varianty ploché planety, akorát převedená do kulaté verze. Co víc k tomu dodat? Jenže proč tedy kouzlí když ho (měsíc/slunce) chtějí vyzvednout nad horizont? Moje verze zní že schopnost ovládat slunce a měsíc je v jejich podvědomích a zrovna  Equestrie je v takovém místě že přivést ho nad horizont stojí víc sil než normálně, čili to nejde dělat podvědomě.

Ovšem na to bych se musel vyspat abych nad tím mohl mudrcovat. Pinkiesick
Fluttershy fan, Pinkie and Pinkamena lover und ze Soldier of the night.

The more things change, the more they stay the same (General  Shepherd, CoD MW2)
Except
war. War never changes. (Fallout)
And that's why every war is worse than the one before.

TELEPORTOVAL JSEM CHLEBÁÁÁÁ

Fun fact: prvním bronym vůbec byl Jonathan Swift v Gulliverových cestách.
Odpovědět
#2
Odpovím ti krátce. Pokud si pokládáš otázky, jak funguje jiný svět v jiném vesmíru, nikdy ho neposuzuj podle světa našeho, protože s tím naším, nemusí mít společného vůbec nic, takže veškeré teorie a předpoklady založené na tom, jak funguje náš svět jsou zbytečné. Abych to k něčemu přirovnal, je to vlastně to samé, jako by si o mně říkal, že jsem takový a makový jen pro to, že si takový ty, což je nesmysl. Jsem jiná osobnost, s jiným životem atd. Snad to chápeš jak to myslím. Jinak planeta poníků je kulatá, mám dojem, že to bylo i v nějákém díle a nebo někde jsem to viděl.

Přímo na tvé otázky ti ale neodpovím, protože sám nevím. Ale je to dobrý důvod k tomu, podívat se znovu na poníky od začátku a všímat si detailů, kteréé možná odpovědi nabídnou. Pinkiesmile
Člen řádu Equestrijských rytířů.
Ve svitu měsíce klaním se tobě mocná Luno, jež chráníš náš spánek a klid.
S příchodem prvních paprsků slunce klaním se tobě mocná Celestie. Nechť teplé paprsky slunce prosvětlují naši cestu životem.
Odpovědět
#3
@Lightning
Tak co jsem postřehl v seriálu, tak tam bylo vyloženě řečeno, že planeta je kulatá. Musel bych asi hledat, ale určitě to tam bylo řečeno. Navíc bylo několikrát zmíněno, že když vyjdeš jedním směrem, druhým se vrátíš.
Další věc je samozřejmě tvrzení, že Celestie zvedne Slunce a to si visí na určené pozici. Tady narážíme na problém, že v našem Vesmíru je na každém jiném poledníku Slunce v jiné pozici. No, pravda je taková, že nevidím důvod, proč by to tak mělo fungovat v Equestrii. Jak je patrné ze seriálu, stav dne a přítomnost Slunce jsou provázané stejně jako stav noci a přítomnost Měsíce.
[Obrázek: latest?cb=20131125161453]
Vůbec bych se nedivil, kdyby den byl prostě přítomnost světla a noc byla přítomnost tmy s doprovodnými tělesy (pokud je za tělesa můžeme považovat). Pak by z pohledu pozorovatele už jenom záleželo na tom, co je blíž. Pokud je vesmír kolem Equestrie zakřiven, pak může dojít i k tomu, že všude na planetě je vidět Slunce ve stejné pozici, jako je vidět těleso ve stejné pozici, když se na něj díváte skrz čočku dalekohledu a oko posuneme na jednu či druhou stranu.
Vesmír s Equestrií prostě nemusí být euklidovský, jak si ho představujeme my. Koneckonců ani ten náš není. Takže klidně to může být tak, že rozhoduje, jestli je blíž světlo se Sluncem, nebo tma s Měsícem. O správné zobrazení pozorovateli se potom už jenom postará křivost vesmíru. Obecně je zdejší vesmír potom Equestriacentrický.
Elevea zdejší, Elevea webový
Ten, kdo historii nezná, je nucen ji opakovat. Ten, kdo historii nemaže, je nucen ji vysvětlovat.
Sborník, sborník, sborník!
Odpovědět
#4
okej, dík za vysvětlení
Fluttershy fan, Pinkie and Pinkamena lover und ze Soldier of the night.

The more things change, the more they stay the same (General  Shepherd, CoD MW2)
Except
war. War never changes. (Fallout)
And that's why every war is worse than the one before.

TELEPORTOVAL JSEM CHLEBÁÁÁÁ

Fun fact: prvním bronym vůbec byl Jonathan Swift v Gulliverových cestách.
Odpovědět
#5
Další otázka: Co myslíte, jak rychle podle vás musí létat Rainbow dash, pokud chce mít za sebou svou "typickou" duhovou stopu? A jak rychle asi musí letět, aby udělala Sonic Rainboom? Podle mě by u sonic rainboom mohla překročit rychlost zvuku.
Fluttershy fan, Pinkie and Pinkamena lover und ze Soldier of the night.

The more things change, the more they stay the same (General  Shepherd, CoD MW2)
Except
war. War never changes. (Fallout)
And that's why every war is worse than the one before.

TELEPORTOVAL JSEM CHLEBÁÁÁÁ

Fun fact: prvním bronym vůbec byl Jonathan Swift v Gulliverových cestách.
Odpovědět
#6
sonic rainboom vzniká při přesažení rychlosti zvuku
Odpovědět
#7
Dost jsem četl o to, že je to prý 10 Mach Pinkiehappy
"Tak znáte to, srandou to začíná-- A Xenomorfem to končí." Olomoucký bronies sraz Trollestia

Poezie, próza a dalšie blbiny ode mne a taky Wattpad  Ajsmug  
Odpovědět
#8
Ha! V traileru na MLP Movie je popsána nebeská mechanika Rainbowlaugh

[Obrázek: 5rfmyQE.png]

Equestrie je kulatá, má magnetické pole, které ji chrání před kosmickým zářením, a kytka je konstanta vyjadřující výkon slunce!

Elevea zdejší, Elevea webový
Ten, kdo historii nezná, je nucen ji opakovat. Ten, kdo historii nemaže, je nucen ji vysvětlovat.
Sborník, sborník, sborník!
Odpovědět
#9
Kdybych se podíval sem dřív než na facebook tak by moje reakce byla: ON UŽ JE TRAILER?, ale jelikož jsem ho právě viděl, tak moje reakce je: Hm? Co? Nebeská mechanika? Můj mozek byl právě uškvařen tou záplavou úžasnosti, že není schopen vypočítat ani 2*2, natož pojmout tohle
Fluttershy fan, Pinkie and Pinkamena lover und ze Soldier of the night.

The more things change, the more they stay the same (General  Shepherd, CoD MW2)
Except
war. War never changes. (Fallout)
And that's why every war is worse than the one before.

TELEPORTOVAL JSEM CHLEBÁÁÁÁ

Fun fact: prvním bronym vůbec byl Jonathan Swift v Gulliverových cestách.
Odpovědět
#10
10 Ma je vážně rychlost zvuku ? já měl za to že právě to je 1 Ma :/
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)