Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 4.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Epizoda 6: Surf and/or Turf
#1
Zde k přehrání Pinkiesmile
https://sendvid.com/sxwiqb9x
Věřím, že pár pestrobarevných poníků dokáže udělat svět alespoň trochu lepším. Pinkiesad2
Odpovědět
#2
..Tak na jakou stranu se dát? Kde budu žít?........ toď otázka" Rainbowhuh
Takhle bych shrnul dnešní velmi zajímavý díl. Pinkiesmile

- Wow! Mapa volá do boje CMC! Pinkiegasp
- Koukám, že ED (equestrijské dráhy), jsou neskutečně aktivní, co se nových lokací týká. Sotva se podepsala mírová smlouva a šup, už máme přes moře k ostrovu hypogrifů koleje se stanicí. Rainbowlaugh
- Krásné prolnutí dílu s filmem, to se musí nechat + Seaquestria je zajímavý slovo Pinkiesmile
- Jezůůs, ten bráška Silverstream jménem Terramar je kváásnej. Raritystarry
- Na Sweetie Bell ta harmonická hudba působí poněkud víc, než na jiného koukám. Né nadarmo pak bude podporovat souš. Rainbowlaugh
- Nejhezčí moment, když se poníci promění v seaponies a Scootaloo. Pinkiesad2 ,,Ano Scoot. Máš pravdu, že to je skoro jak létání." Pinkiesad2
- Song!

Velice pěkný a zajímavý díl, kde se má jeden rozhodnout, jak má v budoucnu žít. Nakonec se ukázalo, že si může sám svobodně zvolit, zda suchou, či mokrou cestu. Stejnak ho rodiče budou milovat i nadále. Pinkiesmile

Za mě 9.5/10 Twilightblush
Věřím, že pár pestrobarevných poníků dokáže udělat svět alespoň trochu lepším. Pinkiesad2
Odpovědět
#3
So...

Celkem fajn epizoda, osobne bych v ni i videl parafrazi na rozvod rodicu (mozna jen koukam moc hluboko)

Rad vidim opet hippogryphy kteri maji ve FIM dost unikatni design.
Nicmene vyrazne tam chybi Queen Novo coz potvrzuje domenku ze Hasbro nechce nebo nemuze investovat do velkych jmen na ''tydenni'' bazi
Takze asi neuvidime ani songbird, ani Cappera ani Novo a mozna ani Tempest
In all things living, the light burns bright.
A passionate fire that consumes the heart.
The Spirit, it radiates not from above.
It is the warmth that draws you ever inward.
Where rest the truest colors of life.
Gold of the organ. Green of the throat. Red of the vein.
The myriad wet rainbow of the Spirit's domain. 


Odpovědět
#4
Od konce třetí sezóny konečně písnička, která se dá poslouchat.
Hypogrifové v obou formách jsou hrozně roztomilí.
Odpovědět
#5
Tak že dojde k "rozpolcení" a půl napůl se budou někteří vracet nad hladinu a někteří zůstanou pod jsem čekal. Snad to časem nedojde do stavu "Ta zatracená Novo se moc přiklání k těm opeřencům/šupinatcům a úplně zapomněla, jak to máme tady dole/nahoře těžké, čas se osamostatnit!", ale zatím to tak nevypadá. Pěkně to naznačil i Silver Quill ve Followup na EqD, že naoko CMC pomohly jen jednomu hippocampgryfovi*, ale přitom takovýto problém típli už v zárodku.

*slovo jsem si vymyslel já. Original word, do not steal. Pinkiesmile

Také je zajímavé vidět jak při svém pomáhání přikládají různou váhu různým důvodům, proč tam jo nebo ne.
Podobně jako si každý tady nejen v episodách zaměřuje na různé prvky. Já jsem třeba většinu dílu dělal pauzy a přehrával začátek, protože mě fascinovala jejich nová železnice. Přišel jsem přitom na pár úvah ve spoileru.

- Spojili bývalý ostrov s pevninou, a to tím, že nasypali zeminu až ke hladině. A postavili na ní železnici. Jak dlouho asi uplynulo od pádu Hromovládce? Pár měsíců? Týdnů? Pracují rychle, stejně jako s novým nádražím Crystal Empire.
- Stanice je to zase typu, že se při odjezdu z ní musí zařadit zpátečka. Ale tomu se není co divit. Není místo (možná mají točnu na pevnině), a mají takových po Equestrii více (Rainbow Falls).
- Ještě že mají ovládané počasí. První bouře by s tou tratí udělala pěknou paseku.
- A příliv/odliv taky buď nefunguje, nebo kolem mají poldry pro stabilizaci (Nizozemští hippogryfové jsou canon  Rainbowlaugh )
- Hlavně se musím zastavit u hlášení průvodčího. Jeho hlášení ve stanici doufám znamenalo jenom, že vlak má konečnou u hory Aris, ne, že příští stanice už je konečná u hory Aris. Jinak, vzhledem k naznačované vzdálenosti... Co takhle zavést přímou linku třeba z Chotěboře na Korsiku?  Rainbowlaugh
Quint the Wanderer, professional amateur, at your service.
Ničit mi tam fény!

Odpovědět
#6
(22.04.2018, 05:38)Inlustris Napsal(a): So...

Celkem fajn epizoda, osobne bych v ni i videl parafrazi na rozvod rodicu (mozna jen koukam moc hluboko)

Nicmene vyrazne tam chybi Queen Novo coz potvrzuje domenku ze Hasbro nechce nebo nemuze investovat do velkych jmen na ''tydenni'' bazi
Takze asi neuvidime ani songbird, ani Cappera ani Novo a mozna ani Tempest
Nekukáš moc hlboko, toto hneď napadlo aj mne. Je tam proste maličký odkaz práve na tieto nešťastné rozvody, že častokrát sa vôbec nehľadí na tie deti a každý hľadí len na seba a svoje záujmy. Toto je síce trošku iné a lepšie, lebo mama tu žije "len" pod hladinou a nemá to synátor ďaleko. V reálnom svete sú tie vzdialenosti predsalen väčšie Applejackunsure Ale práve v tomto diele by sa mohli nájsť mnohí rodičia a kiež by to bolo na úžitok.

Čo sa týka tých dabérov, mne je jasné, že sa Skystar už nedočkám, maximálne v tých komiksoch. Ale na druhej strane to dobre vedeli aj tvorcovia a preto tu máme rovnako šibnutú sesternicu Silver Stream Rainbowlaugh Ale dabérka Novo, že vraj dabuje niekoho v Steven Universe. Odtiaľ to nemusí byť k MLP tak ďaleko. Aspoň raz by sme ju možno teda uvideli. Ostatní sú, ale trošku väčšie celebrity, najviac asi Zoe Saldana, takže zbohom kapitánka Celaeno Applejackconfused
"It does not matter where you go and what you study, what matters most is what you share with yourself and the world." Princess Twilight Sparkle
"I wanted to remind you that through hard times, one of the greatest gifts you can give is letting your light shine for others." Princess Celestia
"Nech se bráti proudem mysli, tam kde řeka snů do reality se vlévá a nech své oči utrápené, plně otevřené a hleď na krásu té hvězdy šesticípé" Drake Damage
"No you can't give up your laughter 'cause you're scared of a little pain." Autumn Blaze
Odpovědět
#7
upřímně, do kina jsem nikdy moc nechodil a chodím výjmečně pořád, takže když přišel film - tak jsem neznal jediné z těch "velkých Jmen" které měly dabovat nové postavy
In all things living, the light burns bright.
A passionate fire that consumes the heart.
The Spirit, it radiates not from above.
It is the warmth that draws you ever inward.
Where rest the truest colors of life.
Gold of the organ. Green of the throat. Red of the vein.
The myriad wet rainbow of the Spirit's domain. 


Odpovědět
#8
No tak dabéri Celaeno a Storm Kinga sú dosť známi aj v Európe. Napríklad Zoe Saldana je známa z Avataru či Star Treku, Liv Schreiber je zase dobre známy z X-menov či zo seriálu Ray Donovan. Ďalej niektorým určite niečo vraví aj animák Steven Universe a tam niekoho dabuje Uzo Aduba. A keď som tak čítal diskusie na Equestria Daily, tak veľmi známi sú na americkom kontinente aj dabéri Cappera či Skystar, hoci tí mne nič nevravia. No a speváčka Sia je zas veľmi dobre známa takým ako ja, teda poslucháčom rádia Expres Rainbowlaugh
"It does not matter where you go and what you study, what matters most is what you share with yourself and the world." Princess Twilight Sparkle
"I wanted to remind you that through hard times, one of the greatest gifts you can give is letting your light shine for others." Princess Celestia
"Nech se bráti proudem mysli, tam kde řeka snů do reality se vlévá a nech své oči utrápené, plně otevřené a hleď na krásu té hvězdy šesticípé" Drake Damage
"No you can't give up your laughter 'cause you're scared of a little pain." Autumn Blaze
Odpovědět
#9
Epizoda moc pěkná Twilightsmile konečně jsme viděli království gryfů po obnově a CMC na jejich první friendship misi, které se nakonec zhostili velmi dobře. Trochu jsem čekal, že mezi skupinami pod vodou a na hoře bude svár, ale hodně mile mě překvapilo, že tomu tak není a celou epizodu to postavilo do mnohem zajímavějšího světla.

CMC, i když se neshodnou (stejně jako občas mane6 na friendship misích), tak dokáží překročit svůj vlastní stín a nakonec pojmenovat věci pravými jmény, i když to znamená přiznat, že se nezachovali nejlíp.

Epizoda mi připomněla jednoho bronyho, kterého pravidelně potkávám na Evropských conech... kéž by se i jemu povedlo podobný friendship problém vyřešit.

... na závěr děkuju pipovi za společné sledování téhle epizody Twilightsmile a taky za následnou asi hodinovou analýzu a porovnávání lokace oproti filmu na dvou monitorech vedle sebe Pinkiesmile to bylo moc fajn, i když jsme šli spát docela pozdě.
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
#10
Opět zajímavý díl.. hlavně v tom, že pro jednou není postava k ničemu nucena svým okolím ("A nebo B?" "jsi s námi nebo s nimi?").

Problém vlastně paradoxně existoval jen v Terramarově hlavě, navzdory přátelskému okolí. (a shodou okolností dostal opět přiléhavé jméno Pinkiesmile ).
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)