Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Naše noviny
#11
Žánr fiktivního zpravodajství je skvělý Pinkiehappy už se těším na další zprávy Twilightsmile

Odpovědět
#12
Zvláštní vydání! Obsahuje částečné spoilery k episodě 23! A první článek ne ode mně!
Myslím, že dvoutýdenní interval vydávání je akorát pro tvůrce i čtenáře.



Turistický ruch v zemi hipogryfů narůstá, královna Novo je nucena zavést omezení
Turismus je pro zemi hipogryfů hlavním pilířem ekonomiky, těsně následován exportem mořských plodů. Do jeho podpory bylo vloženo mnoho tisíců bitů, mimo jiné na tisk knih a brožur o zvycích a festivalech, které hipogryfové mají, a na přeměnu ostrova na poloostrov, včetně zavedení železniční tratě na novém úseku pevniny a výstavbou polderů pro omezení vlivu přílivu a odlivu. Proto nejnovější nařízení vydaná královnou Novo pro mnohé působí kontraproduktivně.
Turisté, kteří se vydají navštívit Harmonizující Výšiny, čeká nemilé překvapení, když je u vstupu zastaví hlídač s počítadlem návštěvníků. „Harmonizující Výšiny jsou přírodní rezervace. Pro zachování jejího kouzla je potřeba dbát na dodržování určitého řádu. Čím dál častěji se objevovaly případy, kdy návštěvníci rušili divokou zvěř, nebo si na místě zakládali táboráky, což bylo už od otevření pro veřejnost v podmínkách zakázáno.“
„Také sem celkově přijíždí čím dál více návštěvníků. Museli jsme stanovit maximální počet tvorů, kteří v parku mohou najednou pobývat. Jistě chápete, že pokud si vzájemně překáží a ruší se, tak si z návštěvy nikdo dobrý zážitek neodnese,“ vyjádřili se hlídači parku.
„Nějaký zážitek mě nezajímá! Zaplatila jsem sombrovskou sumu bitů za dopravu sem až z Rainbow Falls, tak očekávám, že se dovnitř dostanu kdy budu chtít!“ vsunula se do rozhovoru nespokojená návštěvnice. Ostatní, ač ne úplně nadšeně, většinou dávají za pravdu hlídačům. „Je ale smutné, že to přišlo tak náhle. Měli zavést možnost předběžné rezervace termínu, někteří to skutečně nemáme na horu Aris blízko,“ dodávají.
Podobné omezení bylo zavedeno i pro podmořskou tůru v Seaquestrii. „Je to pro nás ohromné ulehčení. Návštěvníci musí podstoupit transformaci do podoby mořských poníků, což zařizuje průvodce. Bez průvodce pouštíme jen výjimky, a s novým omezením na deset tvorů s jedním průvodcem se mnohem zvýšilo bezpečí členů výpravy. Pod hladinou se totiž dá mnohem snadněji ztratit – je tam méně světla a pokud nejste normálně pegas, tak vám může chvíli trvat, než si zvyknete na plně trojrozměrné možnosti pohybu.“
„Průvodce musí kromě výkladu také na skupinu dávat pozor. Nechceme mít na svědomí životy. Příliš často se stávalo, že se k průvodci dostalo několik rodin, klidně až třicet tvorů. Hříbata, jak už tak bývá, ve vodě začala skotačit, a rodiče si je pořádně nehlídali. A pak se dostala do zrádného proudu, který je od skupiny odnesl. Už dvakrát se stalo, že je odnesl i kilometry daleko. Naštěstí je po cestě chytil kraken. Je to starý dobrák, a tak je dokázal uklidnit svým vyprávěním, než se na místo dostaly naše pátrací čety. Ale nemůžeme na krakena spoléhat navždy, klidně může za rok odplavat na druhou stranu oceánu.“
I přes nevoli a stížnosti turistů si královna stojí za svým. „Je jasné, že ještě bude nutné jednotlivé drobnosti dopilovat, ale v tomto případě, kdybych nezasáhla, už by později nebylo co zachraňovat a místo méně turistů by nechodili už žádní.“
- Silly Words


LEPŠÍ VYBAVENÍ, LEPŠÍ STRÁŽE
S tímto heslem oznámil princ Shining Armor (velitel hradní stráže) velký projekt kompletního přezbrojení hradních stráží a letectva, kvůli kterému musely být zařazeny do slovníků nové výrazy jako například pojem zbraň. (dle definice: technické zařízení určené k použití jednotlivcem k zneškodnění jakéhokoli tvora v případě že ohrožuje okolí)
"Po relativně nedávných událostech, jako bylo například napadení naší svatby, tehdy ještě nepřátelskými changelingy, se naše stráže a taktika jasně ukázali jako zoufale neefektivní." prohlásil princ Shining Armor k úvodu projektu.
Princezna Celestie nechala již před pár dny vypsat tendr v hodnotě 2M. bitů na zbroj, zbraně a další vybavení a současně velký nábor do bezpečnostních složek, řízení, kterého se účastnilo celkem 7 firem. Vyhrál koncern Gear Industrie Equestria Earth-pony Engineering Holding jehož továrny v Manehattanu a Crystal Empire a nově i ve městě Baltimare budou nové vybavení produkovat.
Ředitelka Gear Industries se k projektu vyjádřila následovně "Nové vybavení již bylo zoufale potřeba, při posledních událostech naše stráže neměli proti útočníkům šanci, rozšířená výroba navíc vytvoří pracovní příležitosti pro zhruba 4000 poníků."
Výsledek výběrového řízení je sice zpochybňován ředitelem konkurenčního strojírenského podniku Filthy Richem, vzhledem k tomu že firma Gear Industries jako jediná dodala kompletní návrhy, brnění a zbraní s delším dosahem které by však nevyžadovali pouze obsluhu jednorožců, byly tyto námitky smeteny. Gear Industries ovšem není jediná firma která se bude na plnění kontraktu podílet, jeho druhou část na výrobu dvou typů letounů pro letectvo získala Cloudsdaleská firma LockWing Equestrian Aviation. LockWing později uzavřel smlouvy s Gear Industries a Rich Enginnering o subdodávkách některých komponentů. Všechny výše jmenované firmy nyní shání spousty nových zaměstnanců od inženýrů přes obsluhu obráběcích strojů až po uklízeče.

[Obrázek: royal_guard_by_zocidem-dcokpu5.png]

Stráže budou nově vybaveny celotělovým protiúderovým brněním schopným dlouhodobě odolávat úderům kopyt i lehkým magickým útokům. Brnění má mít zabudovaný průhledový display
pro lepší orientaci a koordinaci, vysílačku a zásobník na vodu o objemu 1,5l aby byl dodržován pitný režim i při dlouhých obchůzkách. Zbroj si zachovává některé vzhledové prvky původní plátové výzbroje, i přes to je nový návrh označován módními návrhářkami za příšernost, někdy až jako zločin proti módě. Během zkoušek však zbroj prokázala vysokou odolnost a větší mobilitu oproti původním plátovým. Velitelská verze bude doplněna o rozšířené komunikační zařízení umožňující jednodušší koordinaci jednotek. Dále budou stráže vyzbrojeny novými teleskopickými obušky s pryžovým povrchem a magickými omračovacími zbraněmi GI-WSG102 Mk.1 "Storm", menším typem GI-WSG101 Mk.1 "Tempest" a těžkým bitevním sedlem GI-WSGBS201 Mk.2. "Hurricane" Zbraně využívají magií nabíjené kapsle s kapacitou od 50 do 80 ran a pro sedla i se 150 ranami. Zbraně jsou schopné spolehlivě omráčit cíl na vzdálenost 90m s velmi vysokou přesností, účinek pomíjí zhruba po 90min. v závislosti na jedinci. Zbraň disponuje vysokou spolehlivostí, vysokou přesností, velkou kapacitou, snadnou údržbou, nízkou hmotností (u typu GI-WSG-202 pouze 2,5kg) a výraznými ovládacími prvky.
Letectvo bude vybaveno novými transportními konvertoplány pro přepravu poníků i materiálu o výkonu až 200WP (wing power) s nosností až 10t. Bitevní verze bude mít výkon 250WP a pouze malý transportní prostor. Bitevní konvertoplány budou disponovat výkonnými magickými střelami pro odklonění vzducholodí, harpunami, kanóny a uspávacími nebo odpuzujícími pumami proti pozemním jednotkám. Nové stroje mají zaručit rychlou přepravu poníků i nákladu a obranu proti vzdušnému i pozemnímu vnějšímu napadení.
Veškeré specifikace budou brzy k dispozici v knihovnách, součástí kontraktu je i tisk více jak 12 různých knih ve kterých bude obsaženo vše od schémat až po manuál pro uživatele.
Kritici projektu se buď obávají změn a spousty do současnosti nevídaných věcí, případně celý projekt označují jako nepřátelský projev vůči okolí. Okolní říše však nevyjádřili žádný problém a některé dokonce podaly žádosti o licencování případně rozšíření výroby do jejich království.
Samotné vybavení Nejde zatím příliš objektivně hodnotit, jelikož ho není ve většině případů s čím porovnat jestli se jednalo o krok správným směrem ukáže až čas. Nejvíce přijímaný názor ovšem sdílí jak kritici, tak majitelé firem "Magie nebo věc sama nikomu neublíží, pokud se nedostane do kopýtek někoho se špatnými úmysly." -Fluttershy
- Wrench


Kirinové nejsou žirafy
Aby bylo vše jasné a nedošlo ke zmatkům, tak to zopakujeme: Kirinové nejsou žirafy.
Opačně to platí také: Žirafy nejsou kirinové.
Požádali jsme i odbornici na žirafy i kiriny, Fluttershy, aby nám k tomu pověděla několik slov: „Ehm. Ne, nejsou.“
Názor, že by kirinové měli být žirafy, pravděpodobně vznikl nějakým řetězcem přeslechů (tzv. efekt tiché pošty) z ciziny a nezakládá se v žádném případě na pravdě. Navíc ho kirinové neradi slyší a prý je dokonce uráží, podle Smoke Signal, která nám podpálila dvě sedminy redakce při svém požadavku, abychom tento článek napsali a otiskli co nejdříve a prý napravili svou chybu – ačkoliv nemáme nejmenší tušení, jak přišla k představě, že jsme za tuto situaci odpovědní.
- Silly Words


[ Oznámení ]
Od minulého týdne jsme měli otevřenou pozici na bezpečnostního správce. Vyhlásili jsme ji poté, co náš původní správce odmítnul dále pracovat bez příplatku za nebezpečné podmínky. Tato pozice je nyní zaplněna klisnou Smoke Signal, díky její mistrné ukázce práce s firewallem.


[ Inzerce ]
Potřebujete na dovolenou? Zachránit svět? Nebo jen navštívit vzdálenou rodinu?
My vás dovezeme kam potřebujete, bez problému až na konec světa!
- Sponzorováno Equestrail
Quint the Wanderer, professional amateur, at your service.
Ničit mi tam fény!

Odpovědět
#13
Yay  Flutterryay
Gun Pony 
But where are you, I need you here, Though things won't be the same I fear, You'll see what's left of me, It's not enough to give it all

Odpovědět
#14
Tak tady máte další vydání, poněkud opožděně.
Stále můžete poslat vlastní článek, nebo inzerci, i reálnou. Přijímáme platby v kourunách, gridcoinech, bit coinech, jamisácích a hugách. Pinkiesmile



První nealicorn překonal hranici vesmíru – začátek vesmírného programu?
Po nepovedeném triku skupiny The Washouts se Lightning Dust povedlo překonat oficiální hranici vesmírného prostoru, čímž se po princezně Luně resp. V té době Nightmare Moon stala druhým kosmonautem.
Trik spočíval v přeskoku hořících vozů za pomocí raketového pohonu, rakety ale byly silnější, než bylo potřeba a vyletěly do výše. Nedopatřením se stalo, že k nim byla Lightning Dust přivázaná.
„Je až s podivem, že to ten slepenec raket vydržel,“ shodují se vědci, kteří viděli trik naživo, i ti, co ho viděli na fotkách.
Potvrzení překonání hranice je potvrzeno právě díky princezně Luně. „Začínalo to jako jakákoliv jiná noc. Zvedla jsem měsíc a sledovala, zda jsou hvězdy, jak být mají a jestli si s nimi nikdo nehrál. To jsem si všimla jedné, která putovala oblohou, aniž by jinde chyběla. Přiletěla jsem se podívat blíže, a k mému velkému překvapení jsem našla klisnu. Byla v bezvědomí a podchlazená, ale byla tam.“
Lightning Dust svou nabytou slávu plánuje využít jak nejvíce to jde, jen co ji propustí z nemocnice, a má velmi ambiciózní plány do budoucna. „Určitě budu rozdávat autogramy, a všechny peníze vydám na to, abych se do vesmíru vrátila. Jednou už jsem hranici prorazila, tak teď znovu a cíleně – a ještě za ní. Možná by cesta na měsíc byla vhodný mezikrok.“
Také se podělila s tajemstvím svého úspěchu a ke svému ambicióznímu plán vyložila podrobnosti: „Víte, musím poděkovat Rainbow Dash. Nejdříve jsme se pošťuchovali při cvičeních Wonderbolts. Od nich mě vykopli. To vedlo k tomu, že jsem založila Washouts, a už za týden se na nás stály fronty. Teď jsme se s Rainbow Dash pošťuchovali kolem této show a dostala jsem se do vesmíru. Myslím, že pokud se s ní budu pošťuchovat při dosahování vesmíru, stane se ze mne vládkyně galaxie!“
Rainbow Dash na náše dotazy reagovala prohlášením: „Chce závod? Tak ho má mít!“ a odletěla s voláním „Twilight! Startuj elementy!“
- Silly Words


Equestrail vyhlásil dvouměsíční výluku vlakové dopravy u Canterlotu
V průběhu tohoto týdne byla na dva měsíce uzavřena část železniční trati v úseku mezi stanicemi Canterlot hlavní nádraží – Canterlot město – Ponyville.
Dle tiskového prohlášení vydaného Equestrail je to z důvodu údržby tratě. „V průběhu posledních let byl Canterlot i Ponyville cílem mnoha invazí – hejno changelingů, Hromovládce, Tirek… Tyto invaze se mohly negativně podepsat na stavu tratě. Proto ji naši technici potřebují prověřit a případné nedostatky opravit. Věříme, že toto chvilkové nepohodlí je pro cestující lepší než teoretická alternativa, že se pod vlakem propadne viadukt.“
Pro cestující s omezenou schopností pohybu je zavedena náhradní drožková doprava z hlavního nádraží do města a zpět.
Reakce jsou dle očekávání většinou rozhořčené. „Do Canterlotu jezdím jen dvakrát ročně. To s tím nemohli počkat, než budu mít docestováno? To se fakt mám potit a šplhat do toho krpálu po vlastních?“ stěžovala si cestující, kterou výluka zastihla nepřipravenou.
„Já nevím, co všichni mají za problémy. Když si koupíte vzducholoď, nebudete vázáni na nějaké chlívky pohybující se po předem určených trasách,“ vyjádřil se princ Blueblood.
Velmi podnětný komentář přišel od dvojice turistů: „Jsme rádi, že se dává pozor i na technický stav tratě. Jsme ale přesvědčeni, že komunikace k cestujícím ani samotná opatření nejsou úplně šťastná. Drožková doprava je silně poddimenzovaná. Nahoru na kopec se musí vyšplhat celý vlak, ale přistavena je jedna čtyřmístná drožka, která by se navíc měla nechat jen pro starší. Už jsme byli svědky toho, že se pět starších klisen porvalo o to, která se už nevejde, stejně tak jako že vozka povolil, aby se dovnitř namačkalo osm poníků, aby pak při jakémkoli přejetí terénní nerovnosti vypadávali. Je to ale přesto krok správným směrem. Před časem jsme trčeli šest hodin ve vlaku, který nejel kvůli ovcím na trati. Nikdo to neřešil, nezajišťovala se vůbec žádná náhradní doprava. A přitom to bylo v Dodge Junction, což je důležitý železniční uzel. Bylo jen štěstí, že tím vlakem nikdo třeba nepotřeboval jet zachraňovat svět.“
Podle analytické agentury JKP by výluka nemusela trvat celé dva měsíce, protože při poslední invazi byla všechna poškození opravena máchnutím kouzelné hole. Zároveň ale dodávají, že pokud by technici něco závažného našli, mohla by se výluka protáhnout i na další měsíce. Do té doby doporučujeme cestování do Canterlotu jinými způsoby.
- Silly Words


Kroužek skončil v nemocnici kvůli čajovému dýchánku, pořadatelka dostala zákaz
Kroužek pořádaný Univerzitou Přátelství, ve kterém se scházejí převážně místní studenti a neponíkovští obyvatelé, v sobotu skončil hospitalizací většiny účastníků. Vyšetřování odhalilo, že viníkem je dračice Smolder, která uspořádala čajový dýchánek, na kterém podávala dračí národní pití zvané Drakanský čaj jako ukázku dračí kultury.
Tato substance, jejíž přesné složení neznáme, jelikož rozpouští všechny sondy, u každého nedrakonického poživatele způsobuje různé problémy. Poníkům a gryfům způsobuje podráždění jícnu a dočasnou ztrátu hlasu. U hippogriffů způsobuje podráždění jícnu a bezvědomí. U changelingů způsobuje bezvědomí po vdechnutí výparů. U jaků způsobuje zkroucení srsti. U kirinů způsobuje samovznícení. A u draconequů – respektive toho jednoho – dle jeho vlastních slov, „nepříjemné pálení“.
U všech postižených se předpokládá plné zotavení. Přesto Smolder dostala zákaz Drakanský čaj nosit na jakékoliv další setkání a dočasně i pořádat čajové dýchánky.
Při dotazu na její vyjádření se na nás Smolder dlouze zadívala, demostrativně si lokla z hrnku, a prohlásila: „Vy jste všichni děsní saláti.“
- Silly Words


[ Inzerce ]
Ehm. Umíte se postarat o mazlíčka? A vlastního nemáte? U mně si vyberete. Tedy pokud chcete. Mám tu třeba roztomilé králíčky. Nebo velmi chytrého tuleně. Nebo vznešeného havrana. Sice stále opakuje, že „nikdy víc,“ ale jsem si jistá, že se správným poníkem, který by se o něj postaral, na své špatné zkušenosti zapomene.
- Sponzorováno Fluttershy
Quint the Wanderer, professional amateur, at your service.
Ničit mi tam fény!

Odpovědět
#15
Tentokrát takové trochu kratší vydání.



Jaci plánují vlastní slunce
V mnoha zemích tento týden vyvolala pozdvižení zpráva vládce jaků, prince Rutherforda, že vyvíjí snahu vytvořit vlastní slunce, které by putovalo oblohou. „Poní princezny jsou nespolehlivé. Dvakrát ročně se nechají na čas porazit při invazích. Jací chtějí nezávislost na poním slunci. Proto jaci vytváří vlastní slunce. Největší jačí myslitelé nyní hluboce myslí. Jačí slunce očekáváme příští týden hotové.“

Mimo jačí území zaznívají reakce z drtivé většiny negativní. Kritici argumentují obecným porušením přírodního řádu: „Vlastní slunce? Tím to jen začíná. Brzy pak budou chtít vlastní měsíc. A já se ptám, co je špatného na tom mém?!“

Argumentují také obavou o bezpečnost: „Když si vytvoří nové slunce, tak se invaze místo Equestrie budou soustředit na Yakyakistán. Nemyslím si, že je vyřeší lépe – spíš, že je nevyřeší vůbec.“

Nebo strachem ze zneužití: „Jaci rádi všechno rozdupávají. Za jak dlouho nějakého napadne, zda jde něco rozdupat sluncem?“

Princezna Celestie, která nyní drží vládu nad původním sluncem, zachovává klidnou hlavu a optimismus. „Nemohu jim bránit seberealizaci. Chtějí si slunce vytvořit sami, ne se násilím zmocnit toho, co už máme. Jestli se jim to povede, tak to uvítám. Po těch pár staletích už bych si mohla vybrat dovolenou.“

- Silly Words


V Equestrii započala okurková sezóna
Zemědělci, kteří pěstují okurky, mají v aktuálním období co dělat, aby pokryli nenadálou zvýšenou poptávku. Kvůli tomu se cena okurek ztrojnásobila, v některých místech až zpětinásobila.

Trend se negativně podepsal i na farmářích v jiných odvětvích. „Je to smutné. Moc veliký odbyt jsem nikdy neměla, zásobuji spíš jen svou vesnici a přilehlé samoty, ale takto nízké prodeje nepamatuji. A přitom si myslím, že letošní sklizeň je nejvyvedenější za posledních pár let. V čem jsou okurky tak najednou lepší než mrkve? A stejný problém mají i sousedi. Neumím si představit, jak se Applejack cítí, když její farmu nad vodou teď drží jen prodeje moštu a cideru – a k tomu ještě víc než z poloviny jedné jediné klisně,“ vyjádřila se v rozhovoru Golden Harvest.

Ač je důvod náhlé obliby okurek neznámý, jednu stopu odhalila agentura JKP. Dle ní toto vzniklo na pátečním soirée v Canterlotu, které pořádal Fancy Pants. Rarity jako prominentní host si prý objednala okurkový sendvič, a zmínila preferenci pleťové masky s okurkami na očích. Rarity se nám podařilo zastihnout a požádat o komentář, avšak popřela, že by na nynější mánii měla podíl: „Prosím, drahoušku. Nejsem až tak důležitá, aby se podle mne do takové míry řídil celý trh.“

- Silly Words


[Inzerce]
Ahoj! Jsem Pinkie Pie a chtěla bych připomenout, že se v následjících dnech postupně budou konat oslavy narozenin Diamond Tiary, setkání Lyry s Bon-Bon a přijetí Zecory do Ponyvillu, kterou ji chci překvapit – Nebojte, tyhle noviny nečte, takže jí tím překvapení nezkazíte – ale pššt! A taky chci zmínit, že z posledních oslav mi zůstaly nějaké ztráty a nálezy – brýle, čepice, diamantový prsten a balíček psacích brků – Ne, nemusíte se o ně u mě hlásit, v průběhu dne se vedle vás objevím a věc vám předám! Mějte se skvěle a nezapomeňte se smát a usmívat!
- Sponzorováno Pinkie Pie
Quint the Wanderer, professional amateur, at your service.
Ničit mi tam fény!

Odpovědět
#16
Skvělé. Jen tak dál.  Twilightsmile
Odpovědět
#17
Až teď jsem se dostal k tomu si to přečíst, ale musím říct že zatím se noviny daří  Rainbowlaugh
Gun Pony 
But where are you, I need you here, Though things won't be the same I fear, You'll see what's left of me, It's not enough to give it all

Odpovědět
#18
A pokračujeme.


Nová „ozdoba“ sochy princezny Celestie ve Gemsglow
V noci z pátku umístil neznámý tvor na sochu princezny Celestie v Gemsglow dopravní kužel. Kužel stojí na hlavě sochy a překrývá její roh tak, že připomíná karikatury s opilými poníky.

Vedení města je rozhořčeno a už plánuje podniknout kroky k odstranění tohoto doplňku.

„Takovéto zneuctění je ohavné, vykresluje naší vládkyni v nepěkném světle a navíc princezna Celestie ani není alkoholička, ale dortoholička. Nesmíme si to nechat líbit a musíme okamžitě zakročit. Hned na příští schůzi svoláme komisi, která prozkoumá možnost mimořádného výdaje z městského rozpočtu na zaplacení poníka, který ke kuželu vyletí a sundá jej nebo který jej odlevituje. Zároveň vyhlásíme nábor dodatečných strážných, kteří budou u sochy hlídat, aby se to neopakovalo,“ rázně prohlásila starostka města.

Mezi obyvateli města jsou reakce většinou mírnější. Většina si kuželu na soše nevšimla, dokud jsme je na něj neupozornili, jiní jej považují za „odvážné umělecké vyjádření“.

Mezi pegasí částí populace však začíná získávat stoupence myšlenka, že by na soše kužel zůstal dále, kvůli celkovému řešení sochy a jejího okolí. „Nebude se tolik stávat, že do té sochy někdo v letu narazí. Stávalo se to tak dvakrát týdně. Místní už se naučili si dávat pozor, ale přespolní pegas, když přiletí ze Senné ulice, tak ji má za zatáčkou ve slepém úhlu. Díky kuželu, na který jsou pegasové naučeni ze školy létání, si všimne překážky o něco dříve a rychleji zareaguje,“ prohlásil místní poštovní pegas.

Princeznu Celestii se nám pro komentář zastihnout nepodařilo, podle Pinkie Pie prý dospává poslední oslavu svých narozenin.

- Silly Words


Equestrii zasáhl velký okurkový krach
Zájem o okurky, o kterém jsme psali v minulém vydání, ze dne na den spadl na původní hladinu. Tím také došlo k drastickému poklesu cen okurek na celém Equestrijském trhu. Mnozí investoři, kteří na okurky vsadili, si teď trhají hřívu a prodávají domy, které vlastní, aby pokryli dluhy.

Zájem se od okurek přesunul na jablka a mrkve, čímž vyrostly ceny těchto plodin i výrobků z nich. A zhoršila se jejich dostupnost. Máte-li například rádi cider, zaplatíte za celou pintu nyní osm bitů, a často pouze pokud jste si ho zarezervovali dopředu. Několik poníků nám potvrdilo, že slyšeli Rainbow Dash, jak svolává demonstrace za regulaci prodejů cideru (a třeba i toho ostatního, ale cider je hlavní).

Mnoho pomocných sil se teď přesunuje z okurkových farem na farmy jablečné a mrkvové.

Důvody těchto výkyvů jsou opět neznámé. Agentura JKP opět přišla s tvrzením, že za výkyv může Rarity, která si na nedávné charitativní aukci dala k pití jablečno-mrkvovou šťávu. Jak ale její činy mohou mít takový silný globální vliv zatím nerozvádí. Na vyjádření Rarity si ovšem budeme muset počkat po jejím návratu z oficiální „mise přátelství“.

Situaci na trhu pro vás budeme dále sledovat.

- Silly Words


[ Inzerce ]
Okurky? Mrkve? Pfft. Takový kámen, ten vám vydrží roky! Ten vás dokonce přežije! Tak si u nás laskavě nějaké pořiďte!
- Sponzorováno Limestone Pie
Quint the Wanderer, professional amateur, at your service.
Ničit mi tam fény!

Odpovědět
#19
Dopravní kužel?  Rainbowlaugh ...princess of VLC?

A o co že to tam během té narozeninové párty dala sama, you know ...cider
Gun Pony 
But where are you, I need you here, Though things won't be the same I fear, You'll see what's left of me, It's not enough to give it all

Odpovědět
#20
Může být i VLC, ale inspirací mi bylo něco jiného reálného z minulého týdne  Ajsmug
https://en.wikipedia.org/wiki/Equestrian...n,_Glasgow
Quint the Wanderer, professional amateur, at your service.
Ničit mi tam fény!

Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)