Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Epizoda 15: 2, 4, 6, Greaaat
#1
[Obrázek: MV5BMGJhZTNhMzktZDlhMS00YjA0LTg4NTItZGMx...99_AL_.jpg]
"The School of Friendship is starting a buckball team, and Rainbow Dash has to come to terms with the fact that she won't be coaching the team."
Link: https://yadi.sk/i/MbsBFzhJJCtcOw
Odpovědět
#2
Epizody s Rainbow Dash nepatří z mého pohledu zrovna mezi špicu, protože její charakter je trochu plošší než u ostatních (třeba Starlight). A kombinace zrovna s roztleskávačkami.. Pinkiesmile No, RD alespoň sdílí nevím jestli všeobecný, ale min. můj názor, že tato činnost není zrovna zajímavá.




Nevím, proč si neustále myslím, že Ocellus je kluk Pinkiesmile I když, mohla by z toho být zajímavá lekce jak porušovat společenské tradice, aneb proč by roztleskávačka v sukni musela být jen holka ?

No a Smolder, tu jsem tam nějak čekal, takže když přišla, bylo to takové menší "zadostiučinení" jejímu vývoji. Postupně přestává dbát na nějakou image, nejen tvrďačky, ale i draka, a jde si prostě za svým. I kdyby to znamenalo nosit šatičky na veřejnosti Pinkiesmile

(to snad nebude o nic větší Spoiler než úvodní obrázek)

Dvě hlavní tanečnice mají rozhodně výborný design, jen bych pochyboval o tom, že je RD už ve škole někdy viděla (min. já si nevzpomínám, byť už tam bylo pár zajímavých background poniček vidět).



Twilight jako vždy trochu riskovala. Přidělit RD jako učitelku pro "cheering", když se jí to samotné nepovedlo "yay, yay, yay... nádech.. yay" ani s Fluttershy.

Byť je pravda, že si tu lekci, kterou si (snad, doufejme, protože u ní jeden nikdy neví) RD osvojila, tedy že "když to nezajímá mě, tak to nezajímá nikoho", vezmou za srdce i ostatní lidé.. Známe to "jak se opovažujete mít rádi něco, co já nesnáším!" Pinkiesmile

Rainbow to řekla celkem pochopitelně cca. nějak jako "nemusím mít ráda všechno, co máte rádi vy, nemusí mi na tom záležet stejně, ale záleží mi na vás".

G3 krátce vyhrkla něco podobného: "I'm not sure I believe in flying ponies, but I believe in you, Sky Wishes".. a samozřejmě, když je něco, kvůli čemu se může udělat další "party", tak na tom vlastně nesejde Pinkiesmile (řekla to mimochodem Pinkie Pie)

A tak, i když nás daná činnost třeba nemusí bavit, můžeme mít pak zájem na tom, aby jí ten, koho máme rádi, zvládal dobře, protože na tom má zase zájem on.

Líbí se mi také zobrazení Snipse, jak má zájem na tom, aby roztleskávačky měly úspěch, a je ochotný pro to udělat "všechno", byť to vlastně dělá jen ze svých sobeckých zájmů (tzv. vedlejší užitek pro ostatní), ale kdo z nás ne, že? Ajsmug

Je to takové: nemusíme se mít "vůbec" rádi, ale máme společný zájem (cíl).

RD hlavně celou dobu nejevila moc snahu se zajímat, pokud se jich teda už od poloviny nechtěla zbavit, to pak měla i motivaci nějak "pomoct".


Kreativní bylo docela vyřešení problému s Yonou, který byl sice očividný hned od začátku, ale myslel jsem, že to bude jinak (nakonec to vyšlo ve stylu: proměníme svou nevýhodu ve výhodu).


Fajn bylo, že tým, kterému fandili/y, nevyhrál. Ne teda, že bych jim to přál, přeci jen to nakonec bylo opravdu tak, že na hru jsem kašlal (snad až kromě povědomých cutiemarků/barevných schémat hráčů, které odváděly pozornost - asi nějaká příbuzná Twilight)

a soustředil se na roztleskávačky (ke sportu nemám vztah, a tedy ani ne k této "americké" podpoře hry), ale vybočuje to trochu z předchozích sezón, kde se na olympiádě například vyhrálo, asi protože se CMC hodně ale opravdu snažily. Tak to bohužel v životě vždy nechodí.

Byť by minimálně mělo platit, že by dosažený úspěch měl alespoň relativně odpovídat vynaloženému úsilí, protože když se člověk opravdu hodně snaží, a úspěch ne a ne přijít ani v nejmenším, až na pár výjimek, kteří zocelení jdou dál a nakonec (za pár let či dekád) zvítězí, u mnohých dalších to může jen vyvolávat frustrace (a z nich pramení i horší věci, třeba "snaha se za své nezdary někomu pomstít").


Každopádně, byť ta epizoda nebyla zrovna super záživná, nakonec přeci jen potenciál nečekaně měla. I kdybych si ho měl vymyslet Pinkiesmile
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)