Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Příznivci Petrova cechu
#1
Bug 
Petrův Zdar!
Zajímalo by mně, kolik je tu rybářů, případně rybářek.
Pochlubte se svými sestavami a úlovky, tipy, radami a zážitky.

Začnu já sám se sebou od svých začátků až do dnes.
Nejdřív jsem v květnu začínal s plavanou (neúspěšně, nevěděl jsem, jak mám nahazovat a tak to končilo na stromech, ale i tak se mi stalo, že jsem chytil malýho okouna). Potom jsem s kámošem chytal na rybníku u Nového Města na Moravě na Vysočině. Tam jsem dostal nějaké zkušenosti. Poté jsem chytal na zatopeném lomu kaolinu u Znojma, kde jsem chytal dál. Pak mě to nějak nebavilo, protože jsem tahal furt samé cejny. Někdy v červenci jsem pak zkusil jednoduchou montáž na přívlač - vlasec, obratlík a nástraha. Tak jsem zkusil a ten den, kdy jsem to zkoušel mi jeden rybář říkal, kde mám chytat a druhej kroutil nechápavě hlavou. No ten den v podvečer jsem stál po kolena v tíšině řeky Ohře poblíž Perštejna na Ústecku.
Místo, kde jsem chytal.
       
Ten podvečer jsem zkoušel malou červenou gumovou rybičku "Kopyto" na matchovém vlasci 0,18mm a chytil jsem tak svou první štiku (55cm). Bohužel jsem ni nevyfotil Twilightoops . Jaká škoda, měl bych v mobilu památku. Zapil jsem to třema panákama Rainbowlaugh . Druhý den ráno se mi podařil duhový pstruh, který tam byl před týdnem vysazen. Zhruba kolem 40 cm.
   
Pak jsem zkoušel chytat na jiném revíru na Ohři, ale přímo v Kadani.
Nad prvním jezem jsem zkoušel znovu přívlač a tam jsem byl od 5:00 do 8:00 a zabrali mi tam dva malí tloušti a jeden okoun. Pak už nic, bylo horko.

Poté jsem se vrátil na svou domovskou řeku Dyji ve Znojmě, kde jsem začínal s plavačkou (jak již bylo zmíněno).
Chytlo mě to tak, že jsem zkusil malý oranžový wobler neznámé značky. Kámoš ji vyhrál na rybářských závodech, když byl malý a v květnu jsem ho dostal.
   
Ale funguje suprově na tak proudné řece, jako je Dyje 11.
Například včera jsem stál u malého mostu, který má jeden kamenný pilíř a dva dřevěné. Stál jsem na kamenitém břehu částečně ve vodě (měl jsem i tak promočené boty, když jsem na jiném místě zajel do vody :-D Rainbowlaugh ). No nahodil jsem kousek od sebe a woblera držel v proudu a cejtil jsem, jak kmitá, až mi vibrovala špička prutu. Kolem půl deváté v proudu nademnou bylo velké žbluňknutí s ďůlkem na hladině, jak se udělaly vlny. Byla to ryba, ale nevěděl jsem jaká. Poté mi něco agresivně zabralo do wobleru a byl to krásnej jelec tloušť, který mohl měřit kolem 30 - 40 cm...
[img][Obrázek: 1ff11a3961519d6a836745f560b83774.jpg][/img]
Ale ten pocit, když se ta ryba opře do té nástrahy a zohne se prut, je k nezaplacení!
Ticho, ryby plašíš!
Dobrý den, přistoupili kontrola jízdenek.
Odpovědět
#2
Taky rybařím
[Obrázek: SeparateSameDungbeetle-size_restricted.gif]
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)