Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MLP: Pony Life (Gen 4.5) - Obecná diskuze
#51
Těžko se mi představuje charakter jako Mane 6, který by měl aktivistka jako popis práce.
Hlavní problém je, že aktivismus bez přidání podrobností nemá cíl, ke kterému by postava směřovala.
Applejack měla farmu + rodinu, Rarity návrhářský business, Rainbow Dash Wonderbolts, Fluttershy pomoc zvířatům, Twilight chtěla uspokojit Princeznu Celestii.
Jediná Pinkie měla tak vágní charakter a cíle, že bych ji v mírnější podobě viděl jako aktivistku. Protože vždy chtěla pomáhat poníkům (a všem ostatním).
A k tomu byla celá Mane 6 aktivistkami, ve smyslu pomáhání poníkům v nouzi. Jen věstšina jejich společných aktivit spočívala v, řekněme, externích vojenských, zahraničně-politických misích.
Jestli bude mít nová série podobnou strukturu příběhů, tak se bojím, že mít jeden z hlavních charakterů mít aktivismus jako cíl bude redundantní.
Love and Tolerate není hloupost.

723462958

vanamartincz@gmail.com
Odpovědět
#52
(02.02.2021, 18:49)Mácaman Napsal(a): ...a ne. nechci do MLP tahat politiku...

[Obrázek: e1lWQ9Y.jpg]

Pozdě, už se stalo před čtyřmi sezónami Rainbowlaugh podle scénáristů, tohle byl předobraz typické vesnice v Sovětském svazu a "Equality" - jako téma ve smyslu "Všichni jsme si rovni, jen někteří jsme si rovnější" - máme zrovna my dva jako dříve narození stále ještě zaryté pod kůží. Slovo aktivista je (taky u nás - na rozdíl od ameriky) zprofanované, stejně jako uprchlík, menšina... pamatuju se v téhle souvislosti na pojmy "třídní nepřítel", "buržoazní pavěda", "americký brouk" a tak dále.

Ostatně... politika aka přístup k vládnutí řeší Twilight taky poměrně často (třeba epizoda Princess Spike), takže... ten problém bude asi jinde. Kde? Kontroverzní téma? Nebo si do toho člověk promítá obraz světa, kterých chce vidět, i když to podle něj třeba není ten správný? Nebo možná... "Potřebuju vyjádřit svoji frustraci/strach/nesouhlas/naštvání/whatever s nějakým tématem, tak k tomu použiju jakýkoliv prostředek - třeba se prostřednictvím tématu seriálu?". To není kritika toho či onoho názoru - spíš mě překvapuje, že spousta lidí je tímhle přeplněná a upouští kudykoliv můžou.

Imho kdo si bude chtít najít paralelu, tak si ji najde, ať tam bude nebo nebude - o Applejack a Rainbow Dash na samotném konci taky nebylo nic řečeno, přesto mnozí vzali jeden možný výklad jako fakt a podle toho jedou svůj pohled na seriál. Existují nekonečné debaty, proč je špatně, že není v seriálu kompletní popis ekonomického/vládního/třídního systému, protože tak jak je to pospáno je samozřejmě špatně (...).

Asi jsme tak nějak zapomněli, že MLP:FiM je animák pro děti a ne kompletní popis alternativní reality, kterou lze přímo propojit s tou naší.
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
#53
To že je tam napsáno že hlavní postav bude aktivista/tka mě vyděsilo. Taková "spojlerová facka" byla docela nekompromisní.

Ale jde to tak nějak ruku v ruce s tím co jsme dostali za info o G5 asi přede dvěma lety a psalo se tam, že to bude o multikulti a rasové rozmanitosti. Tehdy jsem si tím tématem nebyli jistej a to hlavně ve spojení s naší Evropskou imigrační krizí. Ale vzhledem k tomu jak končila G4 to dávalo celkem smysl, když Twi v podstatě ukončila ten Equestrijský izolacionismus [spoiler: (tvl to je slovo, musel sem si ho googlit abych měl jistotu že sem ho napsal správně Rainbowlaugh)] a různá stvoření tam žily pospolu.

Jenomže tehdy měla být G5 úplně novej svět s novým lore atd... takže to v kontextu s G4 smysl stejně nedávalo. Teď už je to celkem jasné když se vracíme do stejného světa a trochu do "budoucnosti".

Bojím se výsledku tohoto příkladu /Multikulti+rasová rozmanitost+aktivizmus/....

A víte co?

Je mi to jedno. Jediné co mě teď zajímá je to, jak moc v budoucnu po konci G4 budeme. Jestli v době kdy se odehrává poslední díl, nebo ještě dál, jestli tam bude celá mane six, nebo už tisíciletá Twi, Cadenza a Flurry. A hlavně jak budou vypadat v nové generaci.
Odpovědět
#54
(03.02.2021, 11:34)Dragonalicorn Napsal(a): Bojím se výsledku tohoto příkladu /Multikulti+rasová rozmanitost+aktivizmus/....

Mno... tak malá rekapitulace, co z toho už v MLP:FiM bylo:

Multikuturní prostředí - checked! Zemní poníci, jednorožci, pegasové od samého začátku první epizody, navíc se o rozdílných kulturách žijících ve spolu věnovaly i některé epizody. Později jsme viděli gryfy, draky, hipogryfy, seaponies a u všech byly ty kulturní odlišnosti ukázany, měli jsme "map summon" epizody, kdy mane6 řešily problémy v jiných kuturách (někdy úspěšně, jindy méně úspěšně). Nota bene Ponyville, o kolo kterého se točí hlavní děj je místo, kde žijou všechny kultury pohromadě a funguje to.

Rasová rozmanitost - checked! Poníci, draci, zebry, gryfové... a to beru jenom první sezónu. V dalších sezónách se rozrostlo ještě o mnoho dalších.

Aktivismus - checked! Koncept princezny přátelství je tak nějak mezikulturně a mezirasově aktivistický už principu Twilightsmile příběhů ohledně osvěty v mezikulturních vztazích jsme v MLP:FiM viděli taky velkou spoustu.

Asi si teď mnozí budou stydět za to, že o seriál vůbec kdy zavadili pohledem Rainbowlaugh

Tak nějak mi nejde do hlavy ten povyk: Kultury na sebe narážely a prolínaly se celou známou historii lidstva (někdy spolu žily v klidu a pohodě, jindy se společně mlátily), na mnoha místech žijou lidi velmi odlišných ras i vyznání pospolu (někde to funguje, jinde to skřípe) a bez aktivismu bychom stále žili ve feudální společnosti, svítili loučema, vesele pálili čarodějnice a v čechách by se mluvilo německy a na slovensku maďarsky. Navíc teda nedá se moc říct, že by se stejné kultury nebo rasy mezi sebou mlátily na denní bázi nějak výrazně míň, že Ajsmug ostatně... v MLP:FiM je ukázáno i dost "vnitřních konfliktů".
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
#55
Jamis: tak jinak - co kdyz nahradim pojem "aktiviskta" za pojem "SJW" ? toho se bojim Facehoof
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
#56
@Mácaman: jo to dává větší smysl. Jen... proč bychom se měli bát, že se zrovna tohle může stát? Nacpat se do toho může tisíc různých věcí, které si s filozofií MLP:FiM nesednou.

Osobně se teda daleko víc bojím plytkého příběhu, který bude cílit daleko víc na mainstream, aby vzrostla krátkodobě vzrostla sledovanost a prodeje, takže by se z G5 stal další tuctový a ničím výrazně nevyčnívající seriál.
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
#57
Jamis: proc bychom se toho meli bat? protoze demokrati vyhrali volby a to co se ted deje v USA mi malicko pripomina hon na carodejnice , je to ve stylu "kdo neni (nebo nebyl) s nami, je proti nam - a my chceme jeho hlavu na podnose" Twilightoops ale me se to ani nechce rozebirat, proste staci mi to v realnem svete a predstava, ze to nekdo hodla nacpat do animaku a vymejvat s tim detem hlavy me malicko desi...ale doufam ze se mylim Ajsmug

jo plytky dej atd - toho se bojim taky samozrejme, ale tady mam v Hasbro vetsi duveru...rozhodne vetsi, nez ze nepodlehne tem trendum o kterych sem psal...ale jak rikam, sem optimista, tak snad to dopadne dobra vsechno...ja sem hlavne rad ze nejaka G5 bude Twilightsmile
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
#58
@Mácaman: myslím, že nám všem hlavně tečou nervy pandemie a tohle je jeden z vedlejších efektů - složitost nám přerůstá přes hlavu, tak zjednodušujeme víc, než je zdrávo a pak z toho lezou imho i takovéhle obavy. Osobně si myslím, že pravděpodobnost je přibližně stejná, jakože Ilumináti zničí výbuchem antihmoty Vatikán.

Ostatně... někteří mí kamarádi označovali MLP i v začátcích za vymývání mozků sluníčkovou ideologií Rainbowlaugh trochu mi to připomnělo ideové výklady některých děl z minulého režimu. Když s člověkem cloumají emoce, je těžký uvažovat racionálně.

Na druhou stranu MLP už nepřímo reflektovalo některé trendy, i když explicitně zmíněny nebyly a že je někteří lidé brali jako jasnou věc se mi taky moc nepozdávalo. Ale úplně se tomu nevyhne žádné dílo, které odráží alespoň částečně lidský svět.
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)