Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Princezna Luna a Princeznovský Důchod
#1
Ahoj Broníci a Pegas-sestry.

 Mám tu jedno téma nad kterým přemýšlím od začátku deváté sezóny. A to sice o odchodu královských sester do (princeznovského důchodu).

 Jde o to, že co se Celestie týče, má na to plné právo. Jednak po tisíci letech kdy vládla, ale hlavně zvedala a nechala zapadat jak slunce tak i měsíc, tak i po několika letech vlády se svojí sestrou (před i po jejím vyhnáním na měsíc) si odpočinek jistě právem zaslouží. Co se však Princezny Luny týče, nejsem si tím tak jistý.
 Né že bych jí křivdil, nebo ji dokonce "hejtil" (konec konců je to má druhá nejoblíbenější postava v seriálu). Ale přeci jenom si myslím, že nevládla tak dlouho aby si jen tak odešla do důchodu se svojí starší sestrou kvůli únavě. Abych to upřesnil.. Pojďme si zrekapitulovat co víme o časové lince přímo ze seriálu.

 Co se jejího vyhnanství týče, mělo trvat přesně jeden tisíc let. A vzhledem k tomu že v S08E07 nám bylo odhaleno že se blíží jedentisíc stojedenáct let od doby kdy Tia poprvé vynesla slunce na oblohu, a v té době máme v seriálu ukázány asi tři jejich "verze vánoc". Z toho si můžeme udělat obrázek o časové lince která do té doby proběhla.
 Samozřejmě nemůžeme vědět jestli Tia vynesla slunce poprvé při, nebo po (i několik let)  korunovačním ceremoniálu, nebo při nějaké krizi ještě před korunovací podobně jako Twi na konci S4.

 Od začátku první série do začátku té čtvrté máme potvrzeno, že uběhl jeden rok. Poté už se můžeme jenom dohadovat, ale řekněme že jejich verze vánoc tedy Hearts warming eve je spolehlivým ukazatelem proudu času. Celý seriál i se speciály, tedy devět sezón proběhlo během asi 5ti let.
 Takže 1111 - 1000 - 5 = 106 let resp. 101 před pádem Luny a tedy "asi" 5 let po jejím šťastném návratu. Uznávám že jedno sto let je docela dost, ále s jeden tisíc let trvající pauzou jsi tím nejsem tak jistý.

Na úplném začátku tu máme Tiji a Lunu na kresbách v knize kterou čte Twilight.
[Obrázek: Princess-Celestia-and-Princess-Luna-prin...80-720.png]

Poté u příběhu o Tirekovi jsou podobně vyobrazené s jeho bratrem Scorpanem
[Obrázek: f5f.png]

Když pomineme detail Celestijiny hřívy, která je zde růžová na rozdíl čtyřbarevné v seriálu jako takovém. Jsou vyobrazeny stejně velké. Tudíž i když je "Tia" Starší (nevíme jestli není starší jen asi o minutu/y či hodinu/y), lze vycházet z toho že v té době mezi nimi není až takový vzrůstový rozdíl jako po Lunině návratu z vyhnanství na měsíci. Po návratu je Luna značně menší nemá "magickou hřívu" jako její v té době o tisíc let starší sestra. Avšak hned ve druhé sezóně má už "očarovanou" hřívu asi po předání části Tiiny moci (Tady si to domýšlím, opravdu nevím jak je to příběhově oficiálně vysvětleno Twilightsmile ). Dá se předpokládat, že kdyby k tomu nešťastnému incidentu nikdy nedošlo byla by Luna Stejně vysoká jako Celestia.
[Obrázek: snap0721.jpg]

Z toho lze vyvodit že její zakletí na měsíci pro ni zastavilo čas jakoby ji uvrhlo do jakési stáze. Přestala stárnout, vyvíjet se atd. Nevnímala tedy čas ani jakýkoliv odpočinek, takže z jejího pohledu tu máme 106 let bez pauzy. Né že by nějakou pauzu jako Nightmre Moon potřebovala Trollestia

Je tu takový malý detail kdy Twilly po vypití jakéhosi lektvaru viděla v minulosti tu nešťastnou událost Luniny zrady, jejich střetu s Discordem a také tu máme opravdu krátký "flashback" ze třetí sezóny jak Tia a Luna před tisíci lety porazili Prince Sombru. Vypadají tak jako v seriálu a tím tvůrci tak trochu (no docela dost) zmátli fandom. Toto si můžeme vysvětlit tak, že jsme to viděli očima/v představivosti Twi která je zná tak jak jsou od druhé sezóny a nemůže si je pamatovat to jak vypadaly tehdy.
Bohužel toto všechno rozbil poslední díl seriálu, kde je Twi vzrostlá tak jako Tia a to asi, a to z důrazem na to -ASI- dvacet let po její korunovaci. Ale o to je to potom zajímavější. Poroto že na základě toho se lze domnívat, že Luna tehdy byla stejně vysoká a vyvinutá jako její sestra, ale ta transformace nebo dokonce těch tisíc let na měsíci jí pravděpodobně stálo nějakou "životní sílu". Ale to už si zase jenom domýšlím.

Jde mi o to, že Luna vládla jen něco přes sto let a Celestija přes tisíc let. Na druhou stranu Luna byla v podstatě bojovník který chránil své poddané před nočními můrami a to osobně skrz sebou vytvořené kouzlo každičkou jednu noc těch "106" let vis S5E13. A i když to Tia také neměla lehké se všemi svými povinnostmi a závazky. Tak i přes to zvládala každý den vstávat brzy a nachystat pro sebe i svoji sestru velice bohatou snídani čehož Luna nebyla po náročné noci schopna viz S7E10.

Prosím nechápejte mě špatně. Jde mi o to, že takhle "mladá" mohla převzít vládu po svojí sestře a vládnout ve dne i v noci tak jako ona a tím by získala to po čem toužila a kvůli čemu se zní stalo to co se z ní stalo. Tedy poddané kteří by ji těšili ve dne tak jako Tii kdysi. Samozřejmě že si to na jeden den vyzkoušela a moc se jí to nezamlouvalo, ale víte jak... Časem by se do toho dostala a jistě by to zvládala tak jako její sestra. Během toho mohla začít vládnout s Twilly a časem jí otěže vlády předat úplně.

Na druhou stranu po takové době byli všichni jejich známí dávno pryč. Pro obě to bylo velice náročné. Pro každou z nich jiným způsobem. A v podstatě měla každá jenom a pouze jedna druhou, takže asi chtěli mít čas sami pro sebe a pravděpodobně začít žít jako ostatní. Ale to už je spíše téma na fanfikci že? Twilightblush

Ale toto vlákno zakládám kvůli vám. Napište co si o tom myslíte. Napište sem svoje názory, nebo teze o tomto tématu. Dost mě zajímá váš názor.
Odpovědět
#2
Mě vrtá hlavou proč vůbec šli do důchodu, vzhledem k tomu že obě jsou nesmrtelné a vypadají i po těch letech pořád stejně (což pro Twilight a Credenc zjevně neplatí) tak asi nebude dlouho trvat než se v "důchodě" začnou nudit.

A co se Luny týče tak ta přišla o část své síly když ji změnili zpět z NightmareMoon viz ty střepy na podlaze a chvíli trvalo než se zase vzpamatovala.

Já vím že je to hnusné říct takhle ale nemůžu se ubránit přemýšlením nad tím co budou dělat až je to přestane bavit úplně, ta nesmrtelnost je dost na nic když jim z jejich pohledu jacíkoliv přátelé vydrží "jen pár let".  Twilightoops ...já jsem vážně rád že nemám život jako jedna z nich
Gun Pony 
But where are you, I need you here, Though things won't be the same I fear, You'll see what's left of me, It's not enough to give it all

Odpovědět
#3
Chápu co tím myslíš. Pravděpodobně se chtěla Tia zbavit všech těch povinností a starostí kolem vládnutí. Asi toho měla prostě po tom miléniu dost a ve Twilight se jí naskytla možnost to břemeno hodit na někoho jiného.

Mě spíš vrtá hlavou proč odešli přímo do Domova/střediska důchodců. WTF próč? Vždyť nebyli staré. I přes jejich výšku vypadali
tak na +- 40 . Ledaže tu nesmrtelnost měli díky těm korunkách a bez nich začnou rychle stárnout. Ale kdo ví, musíme si počkat na desátou řadu jestli nám to v těch komiksech laskavě vysvětlí. Seriál nám i se všemi těmi speciály na tohle neodpověděl Twilightsmile
Odpovědět
#4
Silver Shoals asi nebude jen tak nejaky domov duchodcu,
Silver Shoals (kam Tia a Luna odesly) a Silver Stable Community (kde byla Dusty Pages) nejsou to same .

Tiin duchod neni nepochopitelny ,cele Milenium sama porad dokola jen s malymi obcasnymi zmenami udela s psychikou sve

A ohledne Lunina Duchodu

Dle meho vypada fyzicky mladsi protoze byla uveznena v Mesici jako Nightmare Moon takze jeji telo nestarlo , ovsem co mysl ta nejspis byla stale pritomna po celou dobu a tudiz potebovala zaslouzeny odpocinek se svou sestrou

(asi to zni hloupe ale snazil jsem se to napsat ta to dava aspon malinky smysl ,a nejsem si tim moc jisty...)
Everypony Equal,Everypony Loved

Tumblr

Jsem Faiko , ne Falko ,Failko a podobně !!!
Odpovědět
#5
Právě že netušíme co to je Silver Shoals, to že tam odešli na důchod a podobnost s názvem Silver Stable Community jen evokuje dojem že to je další domov důchodců Twilightsmile Snad nám to někdy vysvětlí. Ale dobrá myšlenka.
Odpovědět
#6
to je zajimave tema , ale celkove bych rek, ze jim nikdo nemuze vycitat odchod na odpocinek, at uz vladly stovky nebo tisice let. Taky asi chteji, aby mela monarchie nejakou kontinuitu a podle me neni nic depresivnejsiho, nez kdyz vecne vladne nejaky nesmrtelny bozsky vladce, ktery vladl za vasi prababicky a povladne jeste za vasich pravnoucat...
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
#7
Já celkově obdivuju ty dvě že jim z toho za tu dobu nehráblo, jen mě to celé přivádí k myšlence že je vlastně dobře že někdy umřete.  Twilightoops
Gun Pony 
But where are you, I need you here, Though things won't be the same I fear, You'll see what's left of me, It's not enough to give it all

Odpovědět
#8
Jak Celestia řekla Twilight, díky ní a jejím kamarádkám nastala taková harmonie, kterou Equestria nezažila už po tisíciletí. Tato šestice kamarádek zahnala nejednu zkázu, urovnala mír s královstvím Changelingů, s draky a s yaky, a také se jim podařilo zachránit princeznu Lunu - o což se Celestia (pravděpodobně) také pokusila, ale nezdařilo se.

S příchodem Mane 6, Elementy Harmonie dostaly nové "držitelky" a jak bylo vidět, dokázaly tuto moc využít lépe než obě dvě princezny. Ty většinu problémů řešily tak, že je na chvíli zahnaly, ale nakonec se stejně vrátily - a ty Mane 6 musely nakonec vyřešit samy.
TLDR, Celestia a Luna se vzdaly své moci, protože viděli že Twilight, přestože velmi nezkušená, dokáže zastat lepší práci než ony dvě (ať už dohromady a nebo každá za sebe). Nebo, alespoň taková je vize pisatelů, osobně si nemyslím že by byl takhle emociálně nestabilní poník dobrým vladařem, ale což.

Pokud to tedy vezmeme po "reálné" stránce, Twilight byla plánována jako Celestiin nástupce už od první sezóny (i když neměla být alicornem). V původním scénáři finále neměly Tia a Luna odejít do důchodu, nýbrž "zemřít" a při svém odchodu do Valhally předat Twilight svou moc.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)