Anketa: Jste členem i jiného fandomu?
Nemáte dostatečná oprávnění, abyste mohl(a) hlasovat v této anketě.
Ano, jsem.
55.00%
33 55.00%
Ne, jsem členem jen Bronies.
41.67%
25 41.67%
Ne, necítím se být členem ani jednoho.
3.33%
2 3.33%
Celkem 60 hlas(ů) 100%
* Hlasoval(a) jste pro tuto možnost. [Zobrazit výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zkušenosti s jinými fandomy
#1
Vzhledem k tomu, že Bronies jsou pro mě asi desátý fandom, ke kterému se hlásím Pinkiehappy (moje primární skupiny jsou Tolkienisti a Potterheadi), zajímaly by mě vaše zkušenosti s jinými fandomy, pořípadě, zda-li se hlásíte k jiným fandomům.

Můj názor (silně subjektivní):
V bronies se většina lidí snaží jet podle hesla Love and Tolerate, říká se, že bronies jsou nejpřátelštější fandom, že nedělají rozdíly v pohlaví, náboženství, rase atd., že nejsou svázaní předsudky... ano, je pravda, že bronies zbořili mýty o tom, že kreslený seriál o ponících nemůže sledovat dospělý heterosexuální muž, ale... love nebo aspoň tolerate je ve všech fandomech (tedy aspoň v těch, ve kterých jsem). Podle hesla "milujeme stejnou věc, tak proč bychom se měli hádat", takže v tomhle bronies zas až tak speciální nejsou. Stačí si zajet na fantasy con, lidé se spolu baví, i když fandí jiné věci, spousta věcí se překrývá. Samozřejmě existují tiché války (Trekies versus SW), ale většině je to jedno, že kromě Pottera sledujete i Doctora Who nebo, že jste gay...
Lidé kolem fandomu bronies jsou většinou mladší, přece jen, Tolkien je tu přes 70 let (když budu nitpick, tak 50 let, protože první vlna opravdové slávy Tolkiena byla v 60. letech v Americe), Harry Potter pře deset atd, atd. Vedle toho je FIM stále v plenkách Pinkiehappy
Celý fandom bronies má výhodu v tom, že vyrostl na internetu, takže se lépe distribuuje dalším lidem po celém světě. Když se já stala Ringerem, tak jsem musela hledat lidi na conech a pak jsme si psali DOPISY!!! Tehdy internet nebyl. Na druhou stranu jsme si byli tak nějak blíž, protože nás to nutilo vylízt z jeskyně a sejít se na živo (pamatuju si na pravidelné páteční sedánky našeho Literárního společenstva, kde jsme v čajovně rozebírali vše možné, popřípadě si předčítali z LOTRa).
Bronies vrhli do světa spoustu talentovaných výtvarníků, muzikantů, spisovatelů a já nevím, čeho ještě... ale taky v tom nejsou první, fandom tvorba tu byla i předtím. Tím, ale nechci kvalitu snižovat, to vůbec! Opět je to o tom, že zmáčknu tlačítko a mou tvorbu vidí tisíc lidí.

Bronies jsou skvělá skupina zajímavých lidí, ale stejně mi jedna věc vadí. V životě jsem nezažila fandom, který by byl tak "shovel up your ass" Pinkiehappy ne, opravdu. Mám poníky ráda, ráda se s lidmi pobavím, ale občas už je poníků všude tolik, že i mě samotné to jako fandovi vadí.

Tak, konec keců, teď to na mě vrhněte vy!
You didn't choose the thug life. And the thug life didn't choose you either.

It's no problem for me, but it's a problem for you.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
Zkušenosti s jinými fandomy - od Azuliana - 12.03.2013, 13:19
RE: Zkušenosti s jinými fandomy - od Corwin - 12.03.2013, 13:56
RE: Zkušenosti s jinými fandomy - od Zmok - 12.03.2013, 15:41
RE: Zkušenosti s jinými fandomy - od kotyz - 12.03.2013, 17:11
RE: Zkušenosti s jinými fandomy - od Aldar - 12.03.2013, 20:42
RE: Zkušenosti s jinými fandomy - od Dreit - 12.03.2013, 20:44
RE: Zkušenosti s jinými fandomy - od Corwin - 12.03.2013, 21:00
RE: Zkušenosti s jinými fandomy - od Dreit - 12.03.2013, 21:07
RE: Zkušenosti s jinými fandomy - od Corwin - 12.03.2013, 21:10
RE: Zkušenosti s jinými fandomy - od Zmok - 12.03.2013, 21:12
RE: Zkušenosti s jinými fandomy - od Dreit - 12.03.2013, 21:13
RE: Zkušenosti s jinými fandomy - od Dragea - 12.03.2013, 21:15
RE: Zkušenosti s jinými fandomy - od Zmok - 12.03.2013, 22:02
RE: Zkušenosti s jinými fandomy - od kotja - 12.03.2013, 22:09
RE: Zkušenosti s jinými fandomy - od Martin - 14.03.2013, 11:03

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)