Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 2 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Slovní hádanky, nesmysly a chytáky
#1
Když už tu máme maséra na mozkové závity a závitnice ohledně matematiky, rozhodl jsem se, že opráším své středoškolské poznámky (trochu mi ulehčilo práci, že jsem se kdysi už na netu sepsal Pinkiesmile ), a nechám vás trápit se spíše nad slovními hádankami. Tudíž zde nepotřebujete moc matematické znalosti. Některé možná znáte z netu, ale já je mám od svého středoškolského učitele na výpočetní techniku (neplést ani s programováním, ani s hardwarem):


1. Kolik je kolik a kolik?

2. V lese běží zajíci. Jeden běží za druhým. Kolik běží zajíců?

3. Plazíš se po poušti. Narazíš na rozcestí, u kterého stojí domek. Jsou tam dvě cesty, jedna vede zpět do pouště, druhá k moři. Ty potřebuješ jít k moři. Také víš, že v domku žijí dva bratři, kteří jsou dvojčata. Jeden z nich stále mluví pravdu a jeden zase jen lže. A jeden z nich právě vyšel ven. Nevíš, který to je a můžeš mu položit jen jedinou otázku. Jak se ho zeptáš?

4. Přijdeš do města. Víš, že jsou zde města dvě. V jednom se stále lže a ve druhém se stále mluví pravda. Lidé z těchto měst se chodí navštěvovat. Ty nevíš, kde jsi, a potřebuješ to zjistit. Avšak nevíš, jestli mluvíš s člověkem, co lže, nebo mluví pravdu. Jak se ho zeptáš, když máš jen jedinou otázku?

5. Pluješ soutěskou a narazíš na nestvůru. Ta, když ji řekneš absolutní pravdu, tě nechá jít a když ji řekneš lež, tak tě sežere. O pravdivosti rozhoduje ale ona. Co jí řekneš, aby ses zachránil?

6. Máš papír o tloušťce 1 mm. Máš ho přehnout 70x (tedy, nejprve má tl.1 mm, pak 2 a pak 4 mm - to jsi ho přehnul 1x 2x). Jak bude tlustý pak?

7. Cihla váží kilo a půl cihly. Kolik váží cihla?

8. Máš danou loď. Ta má O oken, Š šroubů, P pasažérů a K komínů. Když V je kapitánův věk, tak po dosazení do tohoto vzorce O*Š*P*K+3.odmocnina z V = vám vyjde jakékoliv číslo, např. 31250154. Určete zbývající položky.

9. A na závěr něco lehčího. Máte kupu ponožek. Je jich tam třeba 314530. Polovina je černá a druhá polovina je bílá. Kolik nejméně ponožek musíte vytáhnout, když tam nevidíte a potřebujete alespoň jeden libovolný pár. Musíte si být ale absolutně jisti.

10. No a teď potřebujete z úplně stejné kupy (ty předchozí ponožky jste tam vrátili) stejný pár, ale musí být černý. Kolik nejméně ponožek musíte vytáhnout, aby jste měli na 100% ten pár, který potřebujete?

UPDATE: zapomněl jsem Pinkiesmile Taková úloha by na el.prumce přeci neměla chybět Rainbowlaugh
11. Máme dvě místnosti. V jedné jsou tři žárovky, ve druhé tři vypínače. Každý vypínač ovládá jednu zárovku. Vy můžete být jak dlouho chcete v místnosti s vypínači, a dělat, co se vám zlíbí. Pak ale přejdete do místnosti se žárovkami, a musíte říct, který výpínač (A B C) ovládá kterou žárovku. Jak to provedete? Jediné, co víte, že všechny tři jsou na začátku vypnuté.

Odpovědi prosím do spoilerů.

Zkuste chvíli nepoužívat Google, odpovědi Vám hned napíši Pinkiesmile
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
Slovní hádanky, nesmysly a chytáky - od Martin - 06.11.2014, 18:27

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)