Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bronies dokumenty - seznam, shrnutí, diskuze
#11
Nyní už nastupují "těžké" kalibry, trvají někdy ne půl ani 3/4, ale i celou hodinu a víc (ale začneme těmi kratšími).


A Brony Explores, Fandoms International

Ještě jeden z těch kratších (20 minut). Najdeme zde rozhovory s fanoušky (co pro ně znamená být fanouškem, jak se k tomu dostali, atd.), záběry z conů. Bronies jsou samozřejmě součástí dokumentu, ale nejsou zde až tak dominantní složkou. Najdete zde Whooviany, furry (ti se třeba do "fandomu" zase dostali přes Lvího krále a další), Alieni, atd. Je to zajímavé jak pro určitou sortu bronies, kteří žijí jen ve svém fandomu, tak pro určité lidi, kteří uznávají jiné fandomy, ale do bronies z nějakého důvodu rýpají (něco ve stylu "brony fandom není žádný mor, je to prostě jen další seskupení fanoušků a kamarádů"). Pozor na časté střídání hlasité hudby s tichými hlasy. Je tu i něco jako názor "psycholožky" (řeší tam, kdo je vlastně fanoušek vetřelců, a jak vůbec pozná, že je vlastně fanoušek, atd. Nepřipomíná vám to něco? Pinkiesmile ). Rozebírá se zde vliv sociálních sítí a internetu na velikosti fandomů (brony fandom zřejmě není jediný, který poslední, řekněme desetiletí, zažívá boom v té rovině, že fanoušci spolu komunikují online, atd.). Je to takový pohodový, docela profesionálně natočený dokument. Hezky se na to kouká, a je to i poměrně poučné, byť chvílemi trochu ukecené. Hlavně to má ale široký záběr, a i když to má v titulku "bronies", o ponících se tam nemluví skoro vůbec. Zatím mám docela dobře odkoušené, že pokud má člověk velké ego (ať už si myslí, že je borec v kreslení nebo že jeho fandom je nej), stačí ho krátce vystavit vnější realitě, a pochopí, jak šeredně se mýlil (rozumějte, hrdost není špatná, ale chvástání se už ano). Líbí se mi, že se dokument nezabývá tím, zda je mužský fanoušek MLP normální nebo nenormální, a co s tím. A závěrečná tečka dokumentu? "Mějte rádi, co hrdlo ráčí. Jestli se to někomu nezdá, ignorujte ho".


Friendship is Magic - A documentary on all kinds of ponyfags

Začínáme zpívanou písničkou Winter Wrap Up, ale autor si teda sebou není moc jistý Pinkiesmile (třeba to dělá schválně). Pak to dokončí Mane6 a Twilight. Dokument je trochu starší, je zde BronyCon 2011. Ale dokument, který téměř začíná hláškou: "Buď se to lidem líbí nebo ne, ale nemůžete jim to vnucovat"? Ten snad doufám bude stát za to. Krátce se zde mihne Jayson Thiessen (jako jeden ze zpovídaných bronies). Nechybí záběry ze zábavy (pro mne spíš "zábavy") na Conu. Dokument se defakto točí jen okolo rozhovorů s bronies (nemůžu říct, že bych je znal - např. hudebník Andrew, mimochodem tam ukazuje G1 hračku, ale popisuje přitom Fluttershy). Nadhodil tam šikanu ve škole (i tak ale šlo o názory lidí, které pro něj nic neznamenali, takže to nemusel řešit. Zajímal by mne docela názor někoho, kdo má zkušenosti s tím, že se mu posmívá někdo, na kom mu opravdu záleží, takže nad tím nemůže mávnout rukou). Nevím, zda jsem to dobře pochopil, ale je tam snad i něco, co bych nazval "nepovedeným úvodem mezi bronies" (Max).Bohužel je to trochu jiná liga, než Hammond, co staví planetu. Takové nudné. Informací pomálu a zábavu aby tam člověk hledal lupou (když už to nebaví mne, tak koho vlastně?). Horší průměr řekl bych. Připomíná to záznam domácí kamery z čundru. Veřejnosti to asi moc neřekne, takže to možná potěší pár bronies, kteří budou chtít poznat nějaké tváře z fandomu. Název dokumentu je možná trochu zavádějící (sám nevím, co jsem vlastně čekal), ale nutno říct, že je to taková přehlídka týpků (ostatně, kdo je vlastně dneska normální, že? Pinkiesmile ), takže i celkem sedí. Pokračujeme rokem 2012. No, od 15. minuty už to začíná být trochu živější. Tam už jsou záběry z různých akcí, je to takové spontánnější (pony roleplay). Pak poznáme Adama. Tedy bronyho, ne toho biblického. Ta jeho výpověď o svém dětství, a o kontaktu s hatery je ale hezká a poslouchatelná.



Všechny tyto následující "dokumenty "jsou mimo plán, a jde spíše o taková reakční videa nebo úvahy ani tak ne nad bronies, ale nad antibronies. Mno, téma je to snad dost ožehavé, takže doufejme, že pokud se už nepoučíme, tak se alespoň pobavíme.


Understanding Anti-bronies

Krátké zamyšlení nad tím, že někteří tzv. "hateři" jsou prostě jen normální, inteligentní lidé, kteří nemají rádi FIM (a někdy mu dali i víc než jen šanci). A pak je otázka, kdo je vlastně na koho protivný?

Top 10 Reasons Why Anti-Bronies Hate on Bronies (or most of them)

Jde vlastně jen o sbírku důvodů s hudbou na pozadí. Žádný komentář. Některé jsou možná validní, jiné spíš úsměvné nebo hloupé. Nevím, proč jim vadí pony avataři. Alespoň hned vidí, kdo to je, a mohou se mu vyhnout (pokud ovšem chtějí) Pinkiesmile. Můj názor? 80% z toho tam jsou nesmysly (ne, že by to nebyla pravda, ale pochybuji, že to normální lidi tak vytáčí - cloppeři? A co?).

The Main Issue Between Bronies and Anti Bronies

Konečně (zase) názor chlapa! Tento autor mluví k věci a nutí vás zamyslet (pusťte si schválně jeho debatu o Diamond Tiaře, resp. rozbor její povahy a proč (asi) vlastně Applebloom šikanuje, ať už jí máte či nemáte rádi). Rozhodně je to výborný "relax" na poslech (uděláte si u toho večeři). Nejsou tam sice fakta, ale přišlo mi to zajímavé (ne že bych se teda smíchy popadal za břicho, to ne). Stručné shrnutí je, že hlavní problém se nachází v tom, že "majority na obou stranách hodnotí tu druhou jako celek na základě nejvíce hlasité minority a přitom přehlíží tu svou". Řešení vidí v komunikaci (většina se prostě nezapojí). Teda myšleno v alespoň trochu rozumné komunikaci. Jít příkladem. Stížnosti a nadávání často nevyřeší nic.


A tak by se dalo pokračovat dál: https://www.youtube.com/results?search_q...ti+bronies
Na You Tube či jinde jsou občas sáhodlouhé rozhovory s hatery nebo antibroníky (je jich teda pomálu, to je pravda, ale najdou se i organizované skupiny jako třeba Anti-Brony Legion, dá-li se to tak nazvat - ostatně, i samotný brony fandom kolikrát na makroúrovni připomíná spíš chaos). Ale je to taková zajímavá zkušenost.
Každý by měl "mít" svého hatera Pinkiesmile Já si jednou uhnal jednoho, co teda fakt vulgarismy nešetřil. Nakonec se v rozhovoru ukázalo, že pokud jde o psaní, tak je to ještě větší cvok než já, nejspíš i o hodně chytřejší, a hezky jsme si "pokecali". Vtipně vyšlo najevo, že je nejen ze sousední země, ale navíc holka Rainbowlaugh

Nějaké ty rozhovory s anti broníky https://www.youtube.com/results?search_q...+interview můžete najít například zde:

(zde zjistíte, že vaše představa o haterovi byla možná dost přemrštěná)

Občas je fajn pročíst si i komentáře pod videem. Sem tam se tam najde zajímavý názor. Ale takoví cvoci asi nejste Pinkiesmile (jejich počty jdou většinou do stovek či tisíců).

Jedno z mála videí, kde skutečně fungují automatické titulky..


(a tady zjistíte, že nebyla Rainbowlaugh Spíš je to taková hádka mezi bronym a antibronym na pozadí gameplaye).

Příště si jich ("dokumentů" ne rozhovorů) ještě pár probereme, než se vrátíme ke zbytku Brony dokumentů (už jich zbývá jen pár, ale jsou dost dlouhé, pak nechám vlákno k dispozici ostatním, aby si sem mohli psát své názory, oblíbence či varovali před špatnými kousky, atd. - ideálně nadepište odstavec tučně s názvem dokumentu, aby bylo jasné, k čemu se vyjadřujete - odkazy na YT samozřejmě povoleny Ajsmug ).
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Bronies dokumenty - seznam, shrnutí, diskuze - od Martin - 20.01.2015, 18:15

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)