Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Epizoda 9 (S08E09) Non-Compete Clause
#1
http://www.mlpinfo.cz/clanek/ceske-titul...te-clause/

Tato epizoda se zdála při sledování delší, než opravdu je. A celkem se mi líbí to téma S8, kde už po několikáté mladá generace (studenti) dokázali té starší (autoritám, učitelkám), že učit o přátelství (či spolupráci) by měl někdo jiný Ajsmug


Takže.. v čem že má být tedy přátelství slučitelné s konkurencí? Pinkiesmile


Problém není v samotné soutěživosti, ale v přehnaných ambicích či snad dokonce v tom, že cíl vidím v porážce protivníka a nikoliv v tom, že já sám se v něčem zlepším.

A nepomohlo ani, když se AJ a RD snažily pravý opak, protože nepochopily podstatu problému. Účelem spolupráce není dokázat, že jsem lepší než všichni ostatní, i kdyby to mělo být v dokazování, že budu maximálně vstřícný a hodný.

Bohužel, obávám se, že v reálném světě to často nekončí tím, že by se autority poučily, ale spíš že mládeži je vštípen názor učitelů, jak to ve skutečnosti má být správně Twilightoops ale je fajn připomínat lidem, že se to dá změnit.



Podobně laděné epizody, kde se nakonec přehnaná soupeřivost (či nečestná konkurence) ukázala jako velký problém (a někdy pomohla situaci zachránit kooperace - pomoc přátel): The Super Speedy Cider Squeezy 6000,
Fall Weather Friends, Rarity Takes Manehattan ..

Ostatně, i pokud jde o Flim Flam epizodu, pokud by se AJ s Flim Flamem dohodla na podmínkách, mohli z toho mít prospěch všichni (ostatně, F&F by jí nijak nekonkurovalo například s výrobou džemu), místo toho ale popustila své ego a ve výsledku nejen, že riskovala ztrátu všeho kvůli sázce a souboji s konkurenty, ale prakticky celá situace vedla i k tomu, že namísto, aby F&F produkovali kvalitu, kvůli konkurenčním tlakům snížili standard výroby až k žumpě.. co mi to jen připomíná? Pinkiesmile
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
Epizoda 9 (S08E09) Non-Compete Clause - od Martin - 24.05.2018, 10:01

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)