Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Súťaž - Oficiálny maskot Bratislavy
#1
- - - S Ú Ť A Ž - - -

Vytvorte oficiálneho maskota Bratislavských zrazov! A nájdite mu/jej meno!

Druhé kolo.

Našou chybou nastal určitý chaos a zdržania, ale už konečne môžeme pokračovať.

Takže týmto vyhlasujeme druhé kolo súťaže o Bratislavského maskota!

Prvé kolo vyhral Legeden s Radoslavou, len Radka potrebuje trošku doladiť a zvektorizovať Pinkiesmile. Podobne potrebuje prejsť procesom skrášlenia aj jej Cutie mark.

Technické požiadavky:
- Ide o grafický návrh (obrázok)
- Formát súboru môže byť buď PNG, PSD alebo vektor (preferovaná možnosť)
- Transparent background - priehľadné pozadie
- Rozlíšenie aspoň 4000px (výška) × 1800px (šírka)
- postoj na výšku

Tu sú základné grafické návrhy z ktorých treba vychádzať. (Vytvorené v Pony creatore.) Plus je pridaný obrázok správne vyzerajúcej hrivy a očí. Podobne ako chvost symbolizuje trojvršie (nech je to také Slovenské Pinkiehappy ). Varianta s modrými prameňmi je príklad vylepšenia, ktoré by ju zunikátnili, aby nevyzarala ako backround pony. Modré pramene je možno použiť, ale nie je to povinné. Kravatu ignorujte Pinkiesmile.
Cieľ je pridať Radke osobnosť a unikátnosť.
           

Cutie mark som navrhol ja a vychádza z Bratislavského hradu s Dunajom. Použité by mali byť tri farby: modrá, oranžová a "krémová". Treba aby na jej zadku vyzeral dobre Pinkiehappy. Tu je návrh a zdrojová fotka:
       

Uzávierku posúvame na 19.4.2015.

Prípadné ďalšie informácie budú doplňované.

Porota: Organizačný team veľkého Bratislavský zrazu. V druhom kole bude v porote aj autor víťazného návrhu z 1. kola.
Pre zaradenie do súťaže pošlite návrh do súkromnej správy (CreepyRiver) s predmetom Súťaž.

Org tím: Equerio, Schimy, Lattellerr, Legeden, CreepyRiver

Zrazy v Bratislave majú už dlhú tradíciu a vždy si užijeme veľa zábavy. Nebude na škodu, ak ich posunieme na novú úroveň. Začať môžme maskotom. Preto vyhlasujeme súťaž a prosíme všetkých, ktorí máte chuť a čas kresliť, aby ste popremýšľali nad oficiálnym pony maskotom Bratislavy a poslali nám svoje návrhy.
Mimochodom, budeme ho potrebovať pre 5. Veľký SK/CZ Bronies zraz v Bratislave Pinkiesmile.

Súťaž bude prebiehať v dvoch kolách.
1. kolo bude otvorené pre všetkých a s jednoduchšími požiadavkami. V podstate stačí nápad. Nemusíte vedieť kresliť. Treba vytvoriť len koncept. Najlepší návrh postúpi do 2. kola.
Uzávierka 1. kola je 28.2.2015.
2. kolo bude už o tvorbe finálneho grafického dizajnu z víťazného návrhu z 1. kola.
Uzávierka 2. kola je 22.3.2015.

Dizajnové požiadavky:
Maskot je určený pre Bratislavu, čiže by sa mal viazať k Bratislave.
Earth pony, jednorožec, alebo pegas.
Kobyla alebo žrebec.
Návrh mena by mal mať vzťah k osobe maskota.
Osobnosť. Skúste aspoň v bodoch priblížiť jeho osobnosť, príbeh, povahu...
Farby tela, hrivy a chvosta sú na vašom uvážení.
Cutie mark by mal mať vzťah k osobe maskota.
Môžte sa nechať inšpirovať aj heraldikou Bratislavy (vlajka, erb), len si treba dať pozor aby náš maskot nevyzeral ako Britannia z BUCKu Pinkiesmile http://goo.gl/Y4Fu1Z
Nezabudnite, že Bratislava má rôzne mestské časti so svojimi legendami a heraldikou.
Štýl kresby nemusí byť nevyhnutne “Show accurate”.

Technické požiadavky:
- Ide o grafický návrh (obrázok)
- Formát súboru môže byť buď PNG, PSD alebo vektor (preferovaná možnosť)
- Transparent background - priehľadné pozadie
- Rozlíšenie aspoň 4000px (výška) × 1800px (šírka)
- postoj na výšku

V 1. kole stačí jednoduchý návrh, či už vo forme kresby, alebo slovného opisu, ale pokiaľ sa zapojíte s kompletne vytvoreným grafickým návrhom podľa technických požiadaviek, bude to veľké plus. V prípade, že sa už v prvom kole nájde už "hotový" víťaz, vyhradzujeme si právo 2. kolo zrušiť. Ak sa zapojíte do súťaže, tak zatiaľ nezverejňujte vaše návrhy, nech sa navzájom neovplyňujete.

Ceny:
Budú Twilightsmile. Okrem nehynúcej slávy sa rieši aj čosi plyšové.
Odpovědět
#2
Vim, ze to neprojde, ale okamzite se mi vybavila: *princezna Derpy*
[Obrázek: princess_derpy_by_forsakensharikan-d572a4d.png]
Odpovědět
#3
Jo, to spíš Gašparovičpony
Cynik, pokrytec, ignorant, flegmatik, egoista. To jsou mé klady. Mám však i zápory.

Když vás uprostřed noci vzbudí syčící kozí lebka co seskočila z nočního stolku a utekla na pavoučích nohou, bude se vám spát mnohem lépe když zjistíte, kam to sakra zalezla.

Se stim smiřte
Odpovědět
#4
Hlavni ale je, ze Libussa bude mit konecne bratra/sestru! =)

Erb Bratislavy by sel hodne zjednodusit na CMko, neni to tak blaznivy jak to, co ma Praha.
[Obrázek: ErbBratislavyFarebny.jpg]

Pokud to bude stallion tak takova bradka by mu taky sekla, i kdyz podle Google images meli bacove spise knirky.
Twilightsmile  READ &  RAVE ! djpon3
Fancy some DA?
Attending in 2018: Friendship Fest, Japan, Festival Fantazie, 7. Zimní Karaoke party
Wielder of the BassCanon Mk.VIII !

CZ/SK bronies z.s.
Odpovědět
#5
Jedna z dalsich zaujimavych inspiracii moze byt vzor mince z pred naseho letopoctu z dob keltskeho obyvania Bratislavskeho uzemia.

http://en.wikipedia.org/wiki/Biatec

Netreba zabudat na zemepisne fakty ako Dunaj alebo Male Karpaty s dominantnym Kamzikom ktory je viditelny z velkej casti Bratislavy.

http://en.wikipedia.org/wiki/Danube
http://en.wikipedia.org/wiki/Little_Carpathians
http://en.wikipedia.org/wiki/Kamz%C3%ADk_TV_Tower
DABASteam


Odpovědět
#6
Hmmmmm... když maskot.
[Obrázek: QIsvex7.jpg]
Cynik, pokrytec, ignorant, flegmatik, egoista. To jsou mé klady. Mám však i zápory.

Když vás uprostřed noci vzbudí syčící kozí lebka co seskočila z nočního stolku a utekla na pavoučích nohou, bude se vám spát mnohem lépe když zjistíte, kam to sakra zalezla.

Se stim smiřte
Odpovědět
#7
Heh,můj návrh sice stojí za pendrek ale doufám že se vám bude líbit Rainbowlaugh


Přiložené soubory Miniatury
   
Odpovědět
#8
Já jen sem nahodím svoji představu : zítra bych k ní dopsal nějaké info.
Jsou to jen skice .. [Obrázek: 0jtdK3K.jpg]
.
Odpovědět
#9
[Obrázek: svatopluk.jpg] Svatopluk je ta spravna volba :3
SPQR
Odpovědět
#10
Tak, ja som sa trocha pohrabala v slovenskej mytologii a zistila som, ze kone sice hrali v mnohych povestiach celkom vyznamnu ulohu, ale neboli tam ani pegasovia, ani jednorozce. Ked som si nasledne prestudovala bratislavske povesti, nenasla som kona ziadneho. Bratislavou preteka Dunaj, najvacsia rieka na Slovensku ale aj v Europe a v mnohych povestiach sa vyskytuju vodnici, ktori v dunaji ziju. Preto som sa rozhodla spravit z nasho maskota vodnika. Vola sa Istros (po grecky Dunaj). Je zeleny s hnedo-zelenou hrivou. Cutiemark je kapor s jednou zlatou supinou. ma modre oci a celkovy vzhlad doplna aj typicky tmavozeleny klobucik s cervenou stuhou, aky ma snad kazdy vodnik. Napriek tomu ze je to earthpony, ma aj carovne schopnosti. Vie chodit po vode, dychat pod nou, rozpravat sa s vodnymi zvieratami,... Ked ho niekto nahneva moze ho zmenit na kamen alebo na rybu. Je velmi inteligentny, radsej sa bavi zo seberovnymi, hlupejsimi nepohrda, ale rad si z nich robi zarty. Ak ho svojou inteligenciou ohurite, bohato vas odmeni. Jeho cutiemark znamena, ze v kazdom z nas je nieco dobre, a prave on taketo vlastnosti dokaze najst a ukazat nam ich. Pripajam aj obrazok, moc sa mi nepodaril- predstavovala som si ho stihlejsieho, s dlhymi tenkymi nohami ake maju napr. Flim a Flam.

[Obrázek: istros_by_litchyredrago-d8gjj05.png]
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)