Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cosplay - Všeobecná diskuze
Pokud jsi registrovaná na nyx.cz tak doporučuju diskuzi o šití kde jsou i hezky rozepsaný různý šicí stroje. Já jsem si na základě toho vybrala Janome it 1011 a na takový to domácí šití to celkem stačí. Umí to takový ty normální věci jako rovnou čáru na tři způsoby, nějaký cik cak taky na víc způsobů a pak takový tajemnosti jako knoflíkovou dírku a další věci který v živote nepoužiju.
Všichni kdo šijou nějak víc nebo profesionálně v podstatě varují před novějšíma Singrovkama. Mívají plastové díly a snadno se ničí. Je lepší si vybrat stroj s kovovým vnitřkem, který víc vydrží a v případě potřeby se na to lépe shánějí náhradní díly či doplňky.

Pokud na nyxu nejseš, tak ti to zkopíruju sem ať ti to ulehčim. Jen to bude bez obrázků
Jak vybrat šicí stroj pro začátečníka
by CNV

Věčná otázka: "Jsem začátečník a chci nějaký kvalitní a ne moc drahý šicí stroj."
Takže co si koupit, aby byly podmínky splněny?

Pokud chcete nový stroj, počítejte s cenou od 3000 výš. Jsou i levnější stroje, prodávají se v supermarketech, zásilkových katalozích atd., ale pokud máte vyšší ambice než jednou za půl roku sešít polštářek a zkrátit si nohavice, tak ho nekupujte.

Dobré zkušenosti jsou se značkami: Janome, Veronica, Pfaff, Husqvarna, Brother, Bernette, Zetina. Stroje Singer žijí hlavně ze slavného jména a především se na ně špatně shání příslušenství.
Na Husqvarnu, Veronicu a spol. koupíte jehly nebo cívky v každé galanterii. Při koupi stroje se na to radši zeptejte.
Značky jako Toyota, AEG a různé nonamy nemáme moc vyzkoušené a nemůžeme proto zatím doporučit.

Stroj může být mechanický nebo elektronický, druhé jmenované se vyznačují různými zajímavými fičurami a hezčími ozdobnými stehy, ale v nejnižší cenové relaci koupíte jen mechanickou klasiku. Ta má taky svoje výhody.

A teď konkrétně, co najdete v popisu stroje a co je důležité a co ne:
- kovová konstrukce: myslí se vnitřek stroje. Tam by mělo být všechno z kvalitního kovu, aby se to hned neochodilo a nerozpadlo. Achillova pata levných noname strojů.
- tichý chod motoru: stroj dělá docela rámus, nějaké odhlučnění se hodí, ale zase tolik se z toho nestřílí. Ani odhlučněné stroje nešijou úplně potichu.
- kyvný/rotační chapač: mnohem lepší je ten druhý, ale to je doména dražších strojů. Fungují oba stejně, ten rotační se ovšem snadněji navléká a můžete jednoduše zkontrolovat, kolik vám ještě zbývá spodní nitě. Ke kyvnému se dostává trochu hůř. Ale naučíte se to taky Pinkiesmile (Pozn.: těm chapačům se také říká horizontální a vertikální, ale je v tom zmatek. Někdo říká horizontální rotačnímu, tj. tomu, co je naležato a přistupuje se k němu přímo ze šicí plochy. Technicky správně je to ale vertikální, protože má vertikální osu.) Každopádně: vlevo kyvný, vpravo rotační:
- stehy: pro běžné šití bohatě stačí i výbava nejlevnějšího stroje. Rovný steh, klikatý (entl), klikatý elastický a s trochou nadsázky se dá říct, že víc nepotřebujete. Neměla by ovšem chybět ani knoflíková dírka

Pokud můžete, rozhodně si stroj vyzkoušejte. Spousta firem tu má zastoupení, takže navštivte jejich krámek a nechte si stroj předvést. Prodavačky vám obvykle i vysvětlí, jak se s mašinou zachází, což úplným začátečníkům, kterým to doma nevysvětlí maminka nebo kamarádka, určitě doporučuju! Při koupi se také zajímejte, jestli vám stroj před odesláním přezkouší a nastaví. Specializované šicí obchody to většinou dělají. V Tescu a v Lidlu těžko.
Odpovědět
Já se zapojím do diskuse.
Je na trhu nějaká kniha Šití na stroji for dummies?
Provázej vás duha
- Fluttershy; STrhák
Odpovědět
@ithil: Děkuji moc za tip i zkopírovanou informaci z nyx! Pinkiesmile Zachránila jsi mě od špatné koupě a jdu dále googlit Pinkiesmile.
Odpovědět
Když mi bylo už zatěžko tahat šicí stroj od mamči, pořídil jsem si Brother RH137. Šije dobře a pro moje účely zcela dostačuje. Krom cosplay se hodí na výspravu všeho možného, dají se s tím v pohodě zašít i Monterky Ajsmug

Obvykle člověk kouká na haldu funkcí, ale stejně jako u telefonu/počítače mnoho z nich nakonec nevyužije. Plně souhlasím s tím, že pokud má stroj chvíli vydržet, chce to kovovou vnitřní konstrukci.

(05.04.2015, 21:47)kotja Napsal(a): Já se zapojím do diskuse.
Je na trhu nějaká kniha Šití na stroji for dummies?

Určitě jich bude spousta - ale doporučil bych spíš pohledat na YouTube. Najdeš tam spousty návodů jak udělat to či ono.

PS: Tys byl letos na StarConu? Pinkiesmile ten podpis mi totiž něco připomíná Rainbowlaugh
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
(05.04.2015, 21:47)kotja Napsal(a): Já se zapojím do diskuse.
Je na trhu nějaká kniha Šití na stroji for dummies?

Existují. Třeba Láska na první steh, ale jak říká Jamis, stačí i návody na youtube nebo internetech obecně.
Odpovědět
Návody na youtube mi přijdou nepraktické. Obrázky, text a schémata jsou podle mě lepší, třeba pro lepší přehlednost můžu vymazat nepodstatné části šicího stroje, nakreslit z obrázek z úhlu, kde by kamera zavazela, ...
Provázej vás duha
- Fluttershy; STrhák
Odpovědět
Myslím že celkově na šití je lepší mít knihu než YT.
Protože většiny všech tutoriálů co se týče šicího stroje na YT jsou neúplné oproti knize.
Nebo nejlépe jestli máš doma babičku který umí šít. Zeptej se jí . Většiny ti pomůžou s tím.
Já nemám moc zkušenosti se šitím , jsem spíš crafter takže s tím moc nepomůžu Pinkiesmile.
Odpovědět
... ano - ideální je samozřejmě někdo, kdo je ochoten tě základy šití naučit. On se při výrobě kostýmu člověk naučí mnohému kutilství/bastlení atd.
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
Na střihy se pak dá si pořídit nějaký Burda časopis a upravit jejich střihy.
Odpovědět
Nakonec jsem šla do GUZZANTI GZ 110. Cena velmi dobrá, kovový stroj, dostatečná váha, relativně levné příslušenství a samozřejmě měl velmi dobré hodnocení (+ design).
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 4 host(ů)