Hodnocení tématu:
  • 4 Hlas(ů) - 3.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Epizoda 5: Tanks for the Memories
#51
Fajn.
Rozbitie Cloudsdale továrne na výrobu čokolády zimy by Rainbow Dash. Good jobRainbowlaugh Kde je spravodlivosť?!
Nakoniec pochovali Tanka. Výborne.
Po diele sa na mňa vyrojili 2 otázky.
Ostane zima do ďalšieho dielu(ov)?
Potrestajú RD za jej činy res. sa prizná?
Nový kus nábytku keramický Tree of Harmony, Zlatá Harfa(pony) a Discord Lampa! Flutterryay
Prezývky na počkanie (by me)
AleXan sa pustit nechce,
nepujde to jen tak lehce... Rainbowlaugh
Mácaman

The decisions you make and the actions that follow are reflection of who you are.
Song of The Sea
Chcete meniaci avatar ako ja? Napíšte mi PM!
Odpovědět
#52
Trochu mimo děj, ale všiml si někdo postupu času v seriálu? Například S04E25+S04E26 je rok po S01E01+S01E02. (Podle času v Equestrii)
Odpovědět
#53
Díl se mi velice líbil, konečně jsem viděl trochu jak vypadá barák RD Rainbowlaugh
Odpovědět
#54
Whoa. Já nevim kde začít.  Pinkiegasp

Tam bylo tolika nových věcí, tolika věcí, které jsem chtěl opět vidět a tolika věcí, až mě z toho hlava nebere, že nevim, kde začít.

Musím ale nejdřív zhodnotit Dashiino chování vůči Tankovi.  
Zcela plně totiž chápu Dashie s tím, jak nechtěla ani připustit, že by její miláček mohl hibernovat.
Rainbow si vypěstovala s Tankem natolik silný vztah, že by udělala cokoli, aby mohl být s ní.  Prostě odmítla akceptovat věc, která je pro Tanka tak důležitá.  
Nechtěla totiž, aby ji ostatní poníci viděli psychicky zničenou tím, že nebude mít vedle sebe někoho, kdo jí vlastně i zachránil život v tom závalu z druhé serie.  

Vůbec si to nechtěla připustit a udělala by první-poslední, aby se to prostě nestalo. V hloubi duše ale musela vědět, že ten boj se zimou prohraje a že příjde ten okamžik, kdy se bude muset rozloučit se svým miláčkem.  Fluttershysad  Pro někoho je totiž pár měsíců, jako temná věčnost bez světla.

Co mě nejvíc dostalo?
+ Song!  Konečně song, kde zpívá jen a jen Dashie!  ( myslim jen MLP )
+ Ta konverzace těch pegasů o svých sektorech a postupném zamotání svých jmen do sebe. Rainbowlaugh
+ Dashie, jak sabotovala Cloudsdale. ( Myslím si, že našla nový a rychlejší způsob, jak co nejrychleji udělat zimu všude. Prostě natlakovat a vypálit sněhotomovou bombu Rainbowlaugh )
+ Pinkie Pie a její průlez zdi?  Cože?    ( just Pinkie Rainbowlaugh )
+ Dashie, jak byla v tom domácím hřejivém županu.  Vypadala naprosto jinak a náramně jí to slušelo.
+ Běh listovím.  YaY.  Vzpomínka na první serii a byla úžasná.
+ Zima. Zimní období v MLP je jako šafránu a jsem moc rád, že jsem mohl vidět poníka si hrát na sněhu a ledu. Horsehockey je úžasnej a vidět poníky v zimním oblečení jakbysmet. Twilightsmile
+ A opět Dashie.  Když už v sobě neudržela své emoce a rozbrečela se, musel jsem i já.  Pinkiesad2   Cítil jsem její trápení nad tím, co bylo nevyhnutelné.  ( Stejnou věc ve svém životě jsem totiž prožil taky. I když mé odloučení s někým, koho jsem miloval a musel jsem se rozhodnout, bylo navždy. )

Mám po tomto dílu ale menší zmatek v tom, jak tam mají roční období.   Dashie se s Tankem seznámila už ve druhé serii.  Za tu dobu se stalo neuvěřitelné množství dobrodružství a věcí, které by u nás prostě za rok nikdo nemohl stihnout.
Od seznámení Tanka s Dashie po jeho nynější hibernaci totiž odhodili Chrysalis z Canterlotu, byla svatba. Zachránili Crystal Empire a zneškodnili Sombru. Twili dostala křídla. Mane 6 dala své elementy stromu harmonie. Zneškodnili Tireka a nyní mají svůj zámek.   Tohle všechno se stihlo za jeden rok Equestrijský?   Wow. Rainbowlaugh Ten díl v takové časové posloupnosti bych spíše viděl někde uprostřed třetí serie.

Nicméně: Tento díl byl prošpikován obrovským množstvím věcí, které mě pobavili, dali důvod k zamyšlení, dojali a i zavzpomínali na věci jak v MLP, tak i v mém životě.  
Výborný díl 9,5/10

PS: Supr titulky a to slovo probuzeniny by jste si měli patentovat Rainbowlaugh
Věřím, že pár pestrobarevných poníků dokáže udělat svět alespoň trochu lepším. Pinkiesad2
Odpovědět
#55
Chtěla jsem se rozepsat, ale prakticky bych zopakovala to, co teď napsal Blue Storm.  Rainbowlaugh
Nicméně jsem z této epizody nadšená. Twilightsmile

Scéna u Dash doma mi v hlavě běhá pořád dokola. Ostatní si neví rady, jak povzbudit brečící Rainbow... Rarity s Pinkie se nezvládají dívat na plačící Fluttershy... A AJ s Twilight... a Pinkie ([spoiler: "Applejack cries on the inside, Twilight!"]).

...Instantní blesk ve sklenici, heh? Pinkiehappy
This silly farmfilly fan Ajsmug

If wisdom is what you seek, I shall do my best to fake it.

Nickname - čte se to [růší], děkuji  Rainbowlaugh
Odpovědět
#56
Tak Bluestorme, třeba tam fungují roční období stejně random jako v Game of Thrones. Po té dnešní referenci bych se tomu ani nedivila Rainbowlaugh
Odpovědět
#57
Vyjma klasických příjemných věcí, jako je justPinkiethings a podobně, se mi líbily hlavně narážky na další věci - Grinch face, Winter is coming a podobně.

Nejlepší scéna celého dílu - konverzace těch tří pegasů Pinkiehappy

Pobavila Applejack - She´s crying inside.

A konverzace se Spikem Pinkiehappy

Jinak, celkové hodnocení? NULA! A víte proč? Protože Dashie je tak neskutečná sobecká .... *vsuňte tu hromadu největších nadávek, jakou ve svém slovníku najdete*

Tohle už ani není normální. Nejenže své kamarádky pošle do *** ale ještě sabotuje fabriku na mraky a i to jí je málo a zkouší zastavit zimu na úkor dalších. Proč? Protože odmítá připustit, že by želvy mohly mít nějaký životní cyklus, který je mimo její přání.

To není na chápání, pevně doufám, že sem přiběhne hromada Dashiestů a začnou ji zas obhajovat, ale tímhletím si to u mě zkazila na pěkně dlouhou řádku měsíců. Být Celestií pošlu ji na pěkně dlouhou cestu na Měsíc. Chovat se takhle vedle mě, tak bych jí asi hodně ublížil, a to bývám nekonfliktní člověk.

Fajn, taky by mě mrzelo se na chvíli vzdát svého mazlíčka, ale mluvíme tu cca o třech měsících, ne navěky. Tak proč tak hergot vyvádí!

Já tak neskutečně lituju, že se tady nemůže mluvit sprostě, jinak bych tu ze sebe vychrlil na její účet takových nepěkných slov, že by to pohoršilo i sebetužšího moralistu.

Frolda out!
“Where must we go… We who wander this Wasteland in search of our better selves?“ The First History Man
"Přátelství může trvat jen mezi dobrými lidmi." Cicero
Vir Ilustris

Odpovědět
#58
Musíš si uvědomit, že to je seriál a každou chvíli ty postavy píše někdo jinej.
Odpovědět
#59
5 stages of grief. Denial ("A real reptile expert!"), Anger ("Do I look angry?!"), Bargaining ("Stop winter and I won't have to say goodbye!"), Depression ("Whatever."), Acceptance ("Good bye, Tank.").

Dash je tak věrná, že to až bolí. Ale vážně? Každý máme své potřeby a změně se dá málokdy zamezit.
Sobeckost si myslím, že je prostě uměle přeháněná, aby ta lekce každého nakopla. Neříkám, že je to úplně nejlíp, jen konstatuji.

Nezajímavé útržky myšlenek
Ještě že je to "TV Y". Jinak by nebyl nejlepší nápad popadat Tanka... Jak to jen popsat pro citlivé povahy... Bez opatrnosti kolem vrtule.

Mobilní město Cloudsdale. Kdo o tom byl přesvědčen už dříve kromě mne? (Teď ještě jestli existují části, které se mohou za určitých okolností i oddělit...)

Všimli jste si Spikova upgradovaného košíku? Dokonce snad má vlastní pokoj.

Animátoři už mají animaci tak v malíku, že si protě jen hrají s ksichtíky  Pinkiehappy

Zmatení jmény a pojmy. Na toto jsem ani nevěděl, že jsem čekal!  Rainbowlaugh

Rampouchové polotovary. Co si ještě nevymyslí...
Dalo by se poníky, kteří je nasazují, nazývat rampoucháři?

Duckface. Platypony. Kolik z toho ještě jde udělat vtípků?

Krucinál, Dashie, máš vůbec představu, kolik s tolika škodami kvůli tobě vznikne nových přehnaně omezujících bezpečnostních předpisů?
(Už to vidím: "Blesky budou moct být skladovány pouze v samostatné budově konstrukce typu Farahayovy klece s dvojitými dveřmi, ve zvláštních kontejnerech z tvrzeného skla, a operovat s nimi budou moct pouze pegasové s certifikátem dle vyhlášky 50 nebo CM, které se váže k elektřině.")

Jestli tohle nebyla reference, tak nevím...

Frost bomb! Sonic snowboom! Kolik z toho ještě jde udělat vtípků?

Ty jejich bačkůrky  Rainbowkiss

Panejo, Fluttershy je tuhle sérii dost přímá. Character development!


Dodatek:
Blesky ve skle. A já si myslel, že mraky nabíjí Van der Graafovými generátory. Asi to nedělají proto, že na to není vhodná poní slovní hříčka. Ledaže nějaká někoho napadne?
Quint the Wanderer, professional amateur, at your service.
Ničit mi tam fény!

Odpovědět
#60
Hah upsal sem se o jedno A. Tak mě třeba ukamenujte. Nicméně když už se zmínil, že tam dal něco extra, tak sem čekal víc než jen jednu větu z nějakýho tuctovího seriálu... Rainbowwild
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)