Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co byste uvařili poníkům, kdyby k Vám přišli na oběd?
#1
Rainbow 
Modelová situace:
Do našeho světa se nedopatřením dostal Váš nejoblíbenější poník. Twilight Sparkle do 24 hodin přišla na to, jak tohoto poníka vrátit zpět do Equestrie. Při návratu Vám Twilight dala návod, jak do Equestrie posílat poštu. Rozhodnete se, že na příští sobotu pozvete poníky na oběd.

Koho byste pozvali, a co byste jim uvařili? A co byste dělali s poníky po obědě?

Pravidla Menu:
1. V Menu za žádných okolností nesmí být maso.
2. Jídlo, které uvaříte, musí být jedlé a chutné i pro Vás. Budete jíst to stejné, co poníci.
3. V Menu musí být obsaženy minimálně: polévka, hlavní chod a pití.

Flutterryay
Scootangel  Ve jménu vychcanosti! — In Nomine Callidae!  Scootangel
Odpovědět
#2
Pozvánka pro: Octavii, Maud Pie a Vinyl. Možná, ale jenom možná i Twilight.
Polévka: Kmínová
Hlavní chod: Těstoviny s tvarohem
Dezert: Zmrzlinový pohár
Pití: Čaj nebo Coca Cola, podle vkusu...

A pak bychom hráli Člověče nezlob se!
Usměj se, zítřek bude horší.


Na bolest hlavy pomáhá Guttalax.
Na starou babičku pomáhá Guttalax.
Na průjem pomáhá Guttalax.
Na zácpu pomůžou Marťánci.
Odpovědět
#3
Je těžké si zvolit, koho pozvat na oběd. Ale kdybych mohl vzít 8 poníků, tak Mane6 + Luničku s Celestií.

- Tak jako předkrm bych zvolil orestovaný lilek s česnekovým dipem. Výborná to věc. Pinkiesmile
- Polévka by mohla být hrachová s krutony, nebo česnečka opět s krutony a nastrouhanou Ricotou. Pinkiesmile Asi by bylo hodně zajímavé, kdybych princeznám nabídl Celestýnskou polévku co? Rainbowlaugh
- Hlavní oběd by se skládal z osmažených bezových hlav ve sladkokyselé omáčce, nebo špagety s kečupem, sýrem a provensálským kořením. Místo špaget by mohl být i římský hrách. Pinkiesmile
- Jako moučník buď vanilková zmrzlina, nebo muffiny tří chutí ( lesní ovoce, čokoláda, vanilka )
- Po celý den by se podávala balená voda Rajec (sry za reklamu, ale ta jediná byla v televizi doporučená přímo od zvířat ), nebo pomerančový džus. K dispozici by byla i káva, nebo kakao pro jednu nejmenovanou princeznu Twilightsmile

Po tomto obědě by se šlo buď trávit za hezkého počasí k vodě, nebo si povídat v poníkovském kruhu o jejich zážitcích z Equestrie, které se do seriálu nevešly. Myslím si že by to bylo na pár hodin a určitě by nuda nebyla. Rainbowlaugh
Věřím, že pár pestrobarevných poníků dokáže udělat svět alespoň trochu lepším. Pinkiesad2
Odpovědět
#4
Z tohoto tématu doufám pochytím hodně nových vegetariánských receptů Ajsmug

- Nejdřív by bylo potřeba doplnit odpovídající nábytek. Židle by nemusely být úplně pohodlné

- Koho pozvat? V reálu by hodně záleželo na okolnostech. Pozvat jen tak někoho jen proto, že jsem ho viděl na obrazovce, by mi připadalo divné. Každopádně se určitě najdou i background postavy, kterým bych rád dal najevo, že pro nás hodně znamenají.
Těžko bych asi zvládl nějaký hodně noblesní oběd, takže to by výběr trochu omezilo, ačkoliv by to hodně poníkům nevadilo, nebo by to jen uvítali.

- Polévky jsou jednoduché. Pórková, kmínová, kvasnicová, vajíčková (vejce pokud vím nevadí, těžko by bez nich tolik pekli). A nezapomínejme na luštěniny. Asi bych vybral hlavně podle toho, jaké suroviny bych měl k dispozici.
Jo, jsem prostě tak nerozhodný.

- K hlavnímu chodu bych se rozmýšlel mezi špagetami se špenátem, nebo květákem po římsku, což jsou dvě taková opravdu "obědová" jídla, která zasytí a která docela dobře umím. Dost zásadní otázka je, jestli něco pro nás jedlého je pro ně jedovaté. Ale podle seriálu by neměl být problém ani s jedním.

- K pití bych jim dal na výběr mezi minerálkami či šťávou. A tim nemyslím ty krabicové džusy, dá se sehnat opravdu mošt ve skle z různých druhů (nejen) ovoce. Velice dobrá je směs jablko + mrkev.

- Nesmíme zapomínat na případný zákusek, třeba takové klasické české bábovky jsem si v seriálu nevšiml Pinkiesmile Věřím, že třeba Pinkie Pie by se určitě hned sháněla po receptu.

- Co potom? Plán by samozřejmě závisel na tom, koho bych očekával, ale určitě něco zábavného (třeba vysekávání Dash nebo Derpy z pokuty za ohrožení letového provozu).
Quint the Wanderer, professional amateur, at your service.
Ničit mi tam fény!

Odpovědět
#5
Vybrala bych si Spika a jako správnému drakovi bych mu předhodila mladou a šťavnatou pannu. A jako zákusek svoji šperkovnici Pinkiehappy
You didn't choose the thug life. And the thug life didn't choose you either.

It's no problem for me, but it's a problem for you.
Odpovědět
#6
Azuliana:

Nechci tě nějak buzerovat ale ve všech třech pravidlech něco je...

Citace:1. V Menu za žádných okolností nesmí být maso.

Citace:2. Jídlo, které uvaříte, musí být jedlé a chutné i pro Vás. Budete jíst to stejné, co poníci. Nebo draci...

Citace:3. V Menu musí být obsaženy minimálně: polévka, hlavní chod a pití.
Usměj se, zítřek bude horší.


Na bolest hlavy pomáhá Guttalax.
Na starou babičku pomáhá Guttalax.
Na průjem pomáhá Guttalax.
Na zácpu pomůžou Marťánci.
Odpovědět
#7
DoktorPetr: tu pannu bych si dala taky, ale ne na jídlo. A asi by mi i chutnala Pinkiesmile

A neber to tak strašně vážně. Myslím, že z toho postu je dost jasně znát, že to bylo míněno jako vtip.
You didn't choose the thug life. And the thug life didn't choose you either.

It's no problem for me, but it's a problem for you.
Odpovědět
#8
Já jsem si napsal téma, ale nenapsal jsem si Menu. Jsem to ale idiot.

Hosté:
 Applejack
 Fluttershy
 Pinkie Pie
 Rainbow Dash
 Rarity
 Twilight Sparkle

 Apple Bloom
 Scootaloo
 Sweetie Belle
 Spike

 Cheerilee

 Cadance
 Celestia
 Luna
 Shining Armor

Polévka:
  Brokolicová

Hlavní chod:
  Palačinky s marmeládou, povidly, čokoládou, nebo s jablečným puré.

Zákusek:
  Jablečný koláč, zmrzlinový pohár s jahodami a třešněmi, nebo Tiramisu.

Pití:
  Minerálka, mošt, nebo cider.

Po obědě bychom se mohli projít po lese, jít k řece, k jezeru, nebo si jen tak povídat a hrát stolní hry.
Na konci dne by se nad táborákem opékal chleba, nebo jablka.
Scootangel  Ve jménu vychcanosti! — In Nomine Callidae!  Scootangel
Odpovědět
#9
Ještě dodatek...

Po tvarohu budu mít od své návštěvy záchod ucpaný ještě týden! Rainbowlaugh

OT Azuliana:

Taky jsem to ze srandy myslel, ale pravidla jsou pravidla Ajsmug
Usměj se, zítřek bude horší.


Na bolest hlavy pomáhá Guttalax.
Na starou babičku pomáhá Guttalax.
Na průjem pomáhá Guttalax.
Na zácpu pomůžou Marťánci.
Odpovědět
#10
Dobry no, precet sem tema a dostal sem hlad Rainbowlaugh  du vymejslet menu Twilightblush
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)