Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 4.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MLP a vaše okolie?
Rainbow 
Nemáte ani ve městě nějaké broníky? Můžete se scházet třeba v hospodě. Flutterryay
Scootangel  Ve jménu vychcanosti! — In Nomine Callidae!  Scootangel
Odpovědět
Už nevím kam to napsat, ale...

Známí z Libčic a Kralup mají dlouhodobý odpor k MLP a bronies. Pravda je že už používají mnohem méně tvrdé výrazy, než jaké jsem tady dříve uváděl, nicméně (homo)sexuální argumentace je pořád platná.

Je to už dost dlouhodobé, ale v poslední době jsem byl s nimi v bližším kontaktu, přeci jen je znám už dlouho a je pravda, že bych měl lépe vycházet s lidmi ve svém okolí. Jenže mě je jasné, že brony skutečný, respektovaný člen dospělé party být nemůže a tak cítím potřebu se tím zabývat.

Začali totiž tvrdit (kromě povinné homosexuální argumentace), že mě ten seriál a fandom ''kazí'' a že je to - slovo ''svinstvo'' tady snad citovat můžu (tedy, ve skutečnosti byly použity sice i tvrdší výrazy, ale význam je zřejmý).

A nejhorší je, že mě připadá, že by na tom mohlo něco být. Na úplném začátku mě totiž bronies na první pohled připadali celkem ''creepy'', protože dospělí chlapi jako fanoušci takové věci jsou z objektivního pohledu skutečně, mírně řečeno, ''neobvyklí''. Ten první dojem byl sice z větší části časem přehlušen pocitem přátelství, porozumění a sounáležitosti, nicméně poslední dobou a setkáními s mými známými přichází podezření, jestli by skutečně nemohli mít pravdu a nejedná se jen o falešnou emoční manipulaci a ''svinstvo co mě kazí''.

Rád bych tedy vyslechl argumentaci ''obou stran'', abych měl nějaké podklady pro svoje případné další rozhodnutí, a mohl zjistit, jak to ve skutečnosti je a kdo má pravdu.

Bronies a MLP jsem sice dosud měl (většinou) rád, ale na druhou stranu nejsem rád, když jsou vztahem k bronies a MLP narušeny mé ostatní vztahy s jinými lidmi, kteří svůj názor na bronies a mlp už mají jasně určený. Už jsem se totiž dříve setkal s věcmi, o kterých jsem se domníval, že jsou dobré, a ve skutečnosti byly škodlivé, a pokud je to tak i v tomto případě, potřebuji to zjistit, abych mohl podniknout kroky k minimalizaci jejich špatného vlivu na mojí osobu (a případně i širší společnost).

Možná jsou podezření mých známých neopodstatněná, ale to zatím nevím a vím že sám, pouze pomocí vlastní argumentace, objektivně rozhodnout nedokážu. Proto bych rád slyšel, prosím pokud možno alespoň trochu srozumitelné, názory, které by mi mohly pomoci udělat si v této věci o něco jasněji. Díky Pinkiesmile
Prominutím schvaluješ to, co jsi prominul a souhlasíš, aby se to stalo znovu.
Člověk by si měl nechat zajít chuť na vracení facek, dokud není schopen si sehnat drátěnou rukavici.
Spravedlnost je víc než vztah.
Odpovědět
ja mylim ze MLP není ani dobre ani skodlive, je to nastroj ve tvých rukách a zalezi na tobe jak ho pouzijes...
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
Citace:Pravda je že už používají mnohem méně tvrdé výrazy, než jaké jsem tady dříve uváděl, nicméně (homo)sexuální argumentace je pořád platná.

"Homosexuální argumentace" není nikdy platná. "Eyy, sledování seriálu pro malé děti z tebe udělá gaye/pedofila." - tak to prostě nefunguje. Tenhle komiks to celkem vystihuje Pinkiehappy Já se rozhodně necítím být nějak více homosexuální/pedofilní/whatever než před tím než jsem se na MLP začal dívat, zato mám dojem, že jsem nyní tolerantnější.

Citace:Jenže mě je jasné, že brony skutečný, respektovaný člen dospělé party být nemůže a tak cítím potřebu se tím zabývat.

A proč ne? Jsou respektovaní dospělí lidé pouze archetypální árijští muž a žena? Tak lidé nefungují, lidé nejsou stroje, každý máme svoje záliby, takže by se o každém dalo říct to samé. "Ti podělaní kajakáři, měli by se stydět. Jaký pořádný člověk může jezdit na kajaku?! Fuj!"
Myslím, že limit toho, kdo může být respektovaný člen dospělé party je jenom ve slušnosti a schopnosti vycházet s ostatními lidmi.

Citace:Začali totiž tvrdit (kromě povinné homosexuální argumentace), že mě ten seriál a fandom ''kazí'' a že je to  - slovo ''svinstvo'' tady snad citovat můžu (tedy, ve skutečnosti byly použity sice i tvrdší výrazy, ale význam je zřejmý).

Citace:Ten první dojem byl sice z větší části časem přehlušen pocitem přátelství, porozumění a sounáležitosti, nicméně poslední dobou a setkáními s mými známými přichází podezření, jestli by skutečně nemohli mít pravdu a nejedná se jen o falešnou emoční manipulaci a ''svinstvo co mě kazí''.

Čím by tobě a společnosti měli bronies škodit? Přátelstvím? Tolerancí? Charitativní aktivitou? Jestli si někdo myslí, že to jsou špatné věci, tak je nezbývá než litovat. Jsme jenom skupina lidí, co neočekávaně našla společnou zálibu v seriálu pro malé děti. Není to obvyklé, ale není to nic špatného. Nediskriminujeme na základě barvy pleti, politické příslušnosti či vyznání. Nevedeme války a nezabíjíme lidi ve jménu naší společné záliby.

Naopak, mnoha lidem MLP a členství v komunitě pomáhá. Někteří lidé jsou plachí, stydliví, plaší, PTSD, společensky neobratní, , takže třeba nejsou schopní normálního sociálního života (a někteří lidé se jim za to i posmívají), a komunita jim poskytuje dobré prostředí na rozvinutí jejich komunikačních schopností.

Jindy zase MLP lidi inspiruje k objevení/rozvinutí jejich talentu, třeba tvoření hudby nebo animací, kreslení, zpěvu apod. Nebo prostě prostřednictvím bronies objeví něco dalšího, co je bude bavit, třeba DDR nebo ostatní seriály.

Zatím jsem nikdy neslyšel žádný platný argument proti bronies, většinou je to "dospělí lidé nemůžou být normální, pokud se dívají na MLP" nebo "je to gay a pedo" (nevím, jak vážně to myslel, ale jeden člověk na Redditu dokonce jednou napsal, že si myslí, že všichni bronies jsou pedofilové) a jiné argumentační klamy.
[19.2.2012 20:06:21] : Jsem dneska zkouknul první epizodu My Little Pony: FiM
[19.2.2012 20:06:53] : Fluttershy je best

OC přepracováno od bloodorangepancakes
Odpovědět
(03.05.2015, 01:46)illindor Napsal(a): Známí z Libčic a Kralup mají dlouhodobý odpor k MLP a bronies. Pravda je že už používají mnohem méně tvrdé výrazy, než jaké jsem tady dříve uváděl, nicméně (homo)sexuální argumentace je pořád platná.

Dlouhodobý odpor k MLP a bronies? Proč se někdo vubec zabývá MLP, a co jsou to za známí, co tě nemaj rádi takového jaký si bez ohledu na to, na jaký seriál se díváš? Oblíbené seriály jsou v techle věcech podle mě irelevantní, znám spoustu lidí, co se dívají na Poterra, Doktora, SN, nebo dokonce naruta, anime... . A známím to je jedno, berou je jako lidi bez ohledu na to, co je jejich oblíbený seriál, co mají napsané na triku, nebo o čem rádi mluví. MLP není ničím jiné, je to taky jen fandom, akorát seriál je pro malé holčičky (To je prostě fakt.). Každý fandom má své "nepřátele", tj hatery a s tím se třeba prostě vyrovnat.

(03.05.2015, 01:46)illindor Napsal(a): Jenže mě je jasné, že brony skutečný, respektovaný člen dospělé party být nemůže a tak cítím potřebu se tím zabývat.

Blbost, jak už jsem říkal je irelevantní na jaký seriál se díváš a v inteligentní společnosti by to nemělo měnit spusob jakým pusobíš v komunitě. Nikdo z "party" není dokonalej, každý má své věci na kterých ulítá, jen je nadává najevo jako brony, tak aby odvrátil pozornost od sebe, hodí ji na tebe. Musíš zachovat chladnou hlavu, já už se s tím žít naučil, mě lidi berou jaký jsem a žádný seriál jejich názor na mě nemění. (Jasně, vtípky jsou na denní rutině, ale sranda musí být Rainbowlaugh ). Btw, brony equals fanoušek mlp&člověk co se za bronyho považuje .

(03.05.2015, 01:46)illindor Napsal(a): Začali totiž tvrdit (kromě povinné homosexuální argumentace), že mě ten seriál a fandom ''kazí'' a že je to  - slovo ''svinstvo'' tady snad citovat můžu (tedy, ve skutečnosti byly použity sice i tvrdší výrazy, ale význam je zřejmý).

Homofobici vždy argumentují homosexualitou (no offense) .Řekni Whovianovi že ho seriál kazí, nebo někomu kdo koukává anime a už s tebou nepromluví. Maximálně bude apelovat na tvuj oblíbenej seriál a tím tě dostane. Taky to udělej tak, make your research, nikdo není bez tajné stránky, akorát bronies si svou stránku dávají najevo (as already said(jestli nemají ještě jednu Ajsmug )) .

(03.05.2015, 01:46)illindor Napsal(a): A nejhorší je, že mě připadá, že by na tom mohlo něco být. Na úplném začátku mě totiž bronies na první pohled připadali celkem ''creepy'', protože dospělí chlapi jako fanoušci takové věci jsou z objektivního pohledu skutečně, mírně řečeno, ''neobvyklí''. Ten první dojem byl sice z větší části časem přehlušen pocitem přátelství, porozumění a sounáležitosti, nicméně poslední dobou a setkáními s mými známými přichází podezření, jestli by skutečně nemohli mít pravdu a nejedná se jen o falešnou emoční manipulaci a ''svinstvo co mě kazí''.

Zníš strašně nejistě, je mi jasné že o známé "nechceš přijít", ale názor si prostě musíš udělat sám, tak jako se sám musíš vypořádat s tím že (jsestli) jsi brony.

(03.05.2015, 01:46)illindor Napsal(a): Bronies a MLP jsem sice dosud měl (většinou) rád, ale na druhou stranu nejsem rád, když jsou vztahem k bronies a MLP narušeny mé ostatní vztahy s jinými lidmi, kteří svůj názor na bronies a mlp už mají jasně určený. Už jsem se totiž dříve setkal s věcmi, o kterých jsem se domníval, že jsou dobré, a ve skutečnosti byly škodlivé, a pokud je to tak i v tomto případě, potřebuji to zjistit, abych mohl podniknout kroky k minimalizaci jejich špatného vlivu na mojí osobu (a případně i širší společnost).

Bronies, MLP a špatný vliv? Je to jen seriál, má příbeh, aby pobavil/zaujal diváka, postavy aby se s divákem stotožnil, a poučení aby divák neodešel naprázdno. Takže když člověk koukává na dextera stává se z něho automaticky masový vrah? Think about it.

P.S. neberte mé názory ofenzivně, nemínil jsem je tak.
Odpovědět
Myslím, že otázku "Budu tím, čím chci být, nebo budu tím, co po mě chtějí ostatní?" by si měl v životě zodpovědět (a promyslet se všemi pozitivními i negativními důsledky) každý - ať už jde o "jsem brony", nebo cokoliv jiného.

Ze začátku v životě to moc snadno nejde (rodiče, škola... prostředí, kde máme malou možnost si vybrat), ale později by se tím měl zabývat každý - anžto když necháš nějakou skupinu, aby bez ohledu na tvůj názor určovala, co je pro tebe osobně správné a co ne, tak je to cesta do pekel (nezaměňovat s tím, že když se pro podobnost přidáš k nějaké grupě a i v ní najdeš rozdíly).

Osobní zkušenost: byl jsem otloukánek mnoho let - dneska většinu těch, kteří mě tlačili do stejné průměrnosti, strčím do kapsy. Být odlišný ti dá možnost naučit se mít ostré lokty a vypořádat se lépe se složitějšími situacemi, ač si u toho velmi často rozbiješ nos.
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
Těžko určit, co je správně.

Jde ale o to, že když jsem se svými známými, tak si s nimi pořád nemůžu rozumět, jak bych rád, protože pořád visí ve vzduchu otázka ''kdy se konečně zbavím toho, to co tu nechceme''. A naopak ani k bronies nemůžu mít takový vztah, jak bych rád, protože stejně tak neustále cítím nutnost na ně nahlížet i z vnějšího pohledu člověka, kterému taková skupina připadá nepatřičná. Ten ''duhový fandom'' je pro mě osobně něco, co si opravdu přeji aby tu bylo jako ostrůvek co nejhezčího mezilidského chování bez předsudků, ignorance, egoismu a nepochopení v dnešním světě, kde jsou tyto vlastnosti životní nutností (fajn, je to venku, bijte mě Twilightblush ), ale z objektivního pohledu si většina normálních dospělých opravdu nehraje s barevnými poníky.

Nevím, čeho můžu dosáhnout nějakou snahou ''odlišit se'', ale není tak snadné se pokoušet ''nezapadat'', protože vždy bude člověku někdo říkat, co má a nemá dělat - celá lidská kultura a civilizace je založena na plnění rozkazů, bez toho bysme se mohli vrátit zpátky do jeskyně. Rozbíjet si nos v zájmu vypořádání se s nějakou složitější situací možná má smysl, ale má to smysl kvůli mojí zálibě? Vždy platilo a bude platit, že hřebík, který vyčnívá, dostane kladivem, jinak by konstrukce nedržela pohromadě - tak funguje fyzikální i společenská realita.

Dobrý člen by sice měl být schopen dělat i těžší rozhodnutí pro dobro skupiny, ale co má dělat když je jeho sympatie rozdělena mezi více skupin? Nemít hloupé nápady a zalézt zpátky do řady?
Prominutím schvaluješ to, co jsi prominul a souhlasíš, aby se to stalo znovu.
Člověk by si měl nechat zajít chuť na vracení facek, dokud není schopen si sehnat drátěnou rukavici.
Spravedlnost je víc než vztah.
Odpovědět
illindor: ja myslim ze chapu co chces rict, ale tady babo rad...

''kdy se konečně zbavím toho, to co tu nechceme'' - a proc jim to tak vadi? ty jim to nejak cpes? porad je otravujes s poniky? davas porad okate najevo ze jsi brony? jestli jo, tak to prestan delat, jestli ne, nechapu co jim vadi...

" že hřebík, který vyčnívá, dostane kladivem" - no to se rika...podivej, ja odmalicka vim ze nejsem "normalni" a sem na to celej zivot hrdej. nebo co to je "normalni"? clovek ktery zije podle vsech moznych konvenci? ja myslim ze pokud svoji "nenormalnost" nikomu nevnucujes, melo by byt kazdemu fuk , jestli si brony nebo treba sbiras pytliky od caje. nemuzem bejt vsichni stejny, a jestli jo , tak ok zavolejte Starlight Glimmer, at to tady srovna = Rainbowwild
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
Mladší bratr- Je brony (díky mně) a blázen do Rainbow Dash Pinkiehappy
Starší bratr- Říká, že jsem fanatik a malý děcko Rainbowlaugh Rainbowwild Rainbowhuh A poníkům se jen směje
Mamka- Na anglický s titulkama se kouká se mnou   Pinkiehappy Jinak prej nic se nemá přehánět.
Taťka- Kroutí hlavou a kupuje poníky-žádný díl zatím neviděl (to se MUSÍ změnit!!!) Twilightsmile
Ostatni- To neví (zatím?) Applejackunsure
Odpovědět
Já to mám takle:

Rodina: Ví o tom jenom mamka a mladší brácha, kterým to vůbec nevadí. Taťka o tom neví a já myslím že je to dobře   Applejackunsure
Kamarádi: Mám jednoho, co je taky brony, a ti ostatní se tomu jenom diví, ale berou to v pohodě
Spolužáci: Díky mýmu YouTubu o tom ví, ale nikdo s tím nemá problém Pinkiesmile
Fluttershy není žlutá. Fluttershy je zlatá Flutterryay
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)