Hodnocení tématu:
  • 7 Hlas(ů) - 3.14 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co Vám vadí na Brony fandomu?
#11
Macaman: Pochopil jsi to dobře. Tu část s aktivitou čtenářů.

Ale z toho příspěvku si myslím vyplývá vše. Víc se vyjadřovat netřeba.
Usměj se, zítřek bude horší.


Na bolest hlavy pomáhá Guttalax.
Na starou babičku pomáhá Guttalax.
Na průjem pomáhá Guttalax.
Na zácpu pomůžou Marťánci.
Odpovědět
#12
Souhlasím prakticky se vším, co tu bylo nadhozeno. Snaha strčit svůj seriál všude, sociální skilly pod bodem mrazu, přehnané šíření/kritizování R34, hloupé "krmení trollů" - to vše vidíme i v jiných fandomech.

Jediné, v čem excelujeme opravdu výrazně je přemlouvání lidí, kteří o seriál nemají zájem. Zkuste to jednou a dost. To obhajování je příšerný.

Což mě vede ještě k jedné věci, se kterou jsem se v poslední době setkal a to je uzavřenost k ostatním věcem. Docela ironie, když pořád někoho přemlouváme, aby dal těm kresleným koňům šanci. Samozřejmě má každý brony pár dalších zájmů, ale hlavně co se týče seriálů a hudby, stále častěji pokávám lidi, kteří neposlouchají nic jiného, než pony hudbu a sledují pouze MLP. I celosvětové fandomy seriálů jako Gravity Falls, Steven Universe, Over the Garden Wall, Adventure Time atd. se navzájem podporují a navzájem si své seriály doporučují. Ale velká část bronies neuznává nic z toho. Zrovna na Redditu skončila spolupráce /r/mylittlepony a /r/StevenUniverse katastrofou. Soutěž v podpoře charity mezi bronies a fanoušky Avatara taky rozpoutala shitstorm ze strany bronies.

Právě když jsem mnohokrát mluvil s bronies, odmítali zkusit cokoli jiného, přestože ty seriály mají všechno to, co uváděli jako důvody, proč koukat na MLP. Nechápu ten absolutní konzervatismus, který se tu vyskytuje. Mnoho lidí by snad spáchalo sebevraždu, kdyby ten seriál skončil. Nebo si budou furt dokola pouštět staré díly, místo toho, aby vyzkoušeli seriály s podobným stylem scénáře. Já sám si začínám uvědomovat, že tenhle seriál je občas dost přeceňovaný a důvod, proč koukat dál je hlavně skvělá a aktivní fandom.

Neberte to špatně, naprosto chápu, že všechny animáky nebudou vyhovovat každému, ale nesuďte je jen z doslechu, opravdu se na pár dílů koukněte. Nechcete přece být stejní, jako pony hateři...
"Songs are like hugs that mouths give to ears."
"Karaoke isn't about sounding good. It's about sounding terrible together."

                       -Mabel Pines

For cuteness overload go this way.
Odpovědět
#13
Za mne jako average fanouška barevných koní

1) Waifuisti
Vážně? Každý se může zabouchnout do seriálové postavy, ale lidi co si to berou takhle k srdci jsou už náznakem ubožáctví. Já jsem jeden z těch lidí, co nemají rádi vytahování jakýchkoliv vztahů na veřejnost bez nějakého produktivního důvodu, přičemž tohle je už moc.

2) Radikální "Newfagové"
Každý jsme ve fandomu začínali a každý měl své přiblblé nápady, ale některým jedincům chybí sebekontrola a vypustí do éteru cokoliv, co je napadne. Takoví lidi jen zamořují fóra či jiný stránky.
Další jejich výbavou jsou věty "Friendship is magic" a "Love and tolerate" s celkovou představou, že je fandom plný sluníček a kytiček, nikdo se tu nepohádá a všichni se sebou souhlasí.

EDIT 1:
3) Impersonation
Get your own god damn nick, you bugger! Potkávám čím dál víc a víc lidí, co se jmenují "Rainbow Dash" nebo "Twilight Sparkle" atp., člověk by měl mít na víc, než na kopírování nicku poníka ze svého oblíbeného seriálu. Horší jsou ještě ti, kteří bez přestávky používají hlášky daného charakteru, aby ho co nejvíc napodobili. Souvisí s Bodem 2.


Pokud si na něco vzpomenu, doplním.  Pinkiehappy
suh dud
Odpovědět
#14
Jay Manty, D.K.- no klasicky trolling no...tak ten vadi snad kazdemu....
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
#15
Hmm, super téma, ale myslím, že je treba odlišovať uhly pohľadu zabehnutých bronies, nových bronies a non-bronies.

Jeden základný problém pre nováčikov aj zabehnutých je perspektíva priateľstva a equestrijskej utópie vo fandome. Je jednoduché domnievať sa, že bronies ponúkajú to, čo sledujú. Stretol som sa už však veľakrát so zmätkom a niekedy aj rozčarovaním nad tým, že "veď to vlastne vôbec nie je také ako u poníkov!". Áno, Equestriu tu nemáme. Toto vadí mnohým novým aj starším bronies.

Druhý problém je šírenie nesprávnych dojmov a viditeľnosť bronies, často nových, ktorí MLP nerozobrali dostatočne do hĺbky a projektujú mylné dojmy. Spadajú sem aj prípady, kde sú poníky šírené bez odkazu na ich pôvodný zámer a kde sú použité len ako attention whoring.
Je to k poníkom značne nedôstojné ako aj nedôstojné k tvorcom seriálu. Potom tu máme celebrity s poníkmi, ľudí s pocitom, že bronies = ponies (viď bod 1), a agresívnych obrancov bronies (viď vyššie príspevky). Všetko je to len výsledkom chýbajúceho spojenia medzi poníkmi a ich poslaním. Bronies, ktorí vytrvajú vo fandome dlhšie a spoznajú nové perspektívy MLP tieto chyby nezvyknú robiť.

Príde mi, že prevažná väčšina problémov bronies voči vonkajšku vyplýva jednoducho z toho, že ľudia slepo opakujú po mase (princíp konformity) a nemajú na to ešte vlastné názory aby sa miernili. A áno, títo ľudia tvoria obal komunity bronies a nedá sa s tým nič robiť.

Invazívnosť bronies preto vidím len ako vec nadšenia členov. Nie ako problém. Nikto nikomu nenúti používať pony mody. Je to fan service a ľudia, ktorí sa nad tým pohoršujú pravdepodobne stretli nejakého toho spomínaného "newfaga", ktorý im dojem z poníkov celkom zničil. Samotná tvorba a expanzia fandomu však sama o sebe nie je zlá, tak dlho ako ju niekto nepchá druhým nasilu, ale to je problém samotných individuálov (viď problém 2).

K waifuizmu, R34 apod. mám len tento komentár. Všetko sú to výsledky prirodzeného ľudského biochemického vybavenia. Clopping nie je ničím neprirodzený a waifus sú to isté čo clopping, len zameňme testosterón/estrogén za dopamín. Je nepríjemné, keď bronies niekomu vnucujú tieto veci, lebo pre tie musí mať dotyčný potrebu a vnucovanie len tvorí zlý dojem. Takže tí, ktorí toto nechápu fandomu škodia rovnako ako sebe samým. Pokrytci mi nevadia tak dlho ako netvrdia, že clop je "cancer of bronies", lebo to je vrchol vlastnej nedospelosti a neuvedomelosti.

Ale MLP je pre malé dievčatká, však? Tak tieto nedostatky budeme musieť odpúšťať Rainbowlaugh
Routine kills ponies and humans alike. Trying new things makes life so much brighter Pinkiesmile
--Pony Dawnflash--
Odpovědět
#16
Waifulisti
Poslední dobou je vídám hodně často. Ani mi moc nevadí hádky, které vyvolávají (Jsou to strašné kraviny, ale aspoň se člověk zabaví), ale spíš je mi těch "hardcore Waifulistů" líto. Možná si to neuvědomují, ale hodně toho ztrácí a ostatní se na ně dívají skrz prsty, nebo si z nich dělají srandu...

Děti
Stále více dětí (nebo dospívajících s dětským chováním) se zapojuje do komunity. Nemám nic proti dětem, ale musí mít určité vychování. Často si všímám toho, že jsou děti sprosté, spamují, neumí normálně psát, dělají kraviny atd. Každý z nás byl takový, ale například já jsem v dětství přístup na internet neměl (teď jsem za to rád Rainbowlaugh). A ano, chápu, že je seriál mířený na děti, ale já se spíš bavím o chování v komunitě.

Love & Tolerate
Lidi, Love & Tolerate je sice naše ""heslo"", ale proboha, kdo se jím fakt řídí? Jsme lidi, a lidé mají v povaze nesnášet. Nevytahujte prosím věci jako "Myslel jsem, že tu funguje Love & Tolerate, ale jak vidím, byl jsem vedle... Odcházím z fandomu Raritydespair". Každý rozumný člověk ví, že tohle je prostě utopie.

Fanatičtí členové fandomu
"Nedíváš se na MLP, shoř v pekle!". Ano, fanatici jsou mezi námi, a jdou většinou nejvíc slyšet (aneb potrefená husa se vždy ozve). Pokud žádné nevidíte, jste nejspíš jedním z nich.
K tomuhle bych přidal i Waifulisty.

Weird guys
Ano, mluvím o těch, co mají všude plakáty poníků, plyšáky a další kraviny. K tomuhle bych přidal i naprostou nekomunikativnost, izolovanost, strach z okolního světa a tak dále. Chlapci, vzpamatujte se...
A taky až příliš častou přecitlivělost.

Nejspíš v tomhle vláknu nic nového, ale... čert to vem Rainbowlaugh
Odpovědět
#17
MrKafr , Jay Manty: rozum mi rika nereaguj, ale proste musim

Waifuisti - jako panove nezlobte se na me, ale ja si fakt nejsem vedomej a nevsim sem si, ze by to nekdo "tahal na verejnost" jinde, nez ve vlaknech k tomu urcenych, taktez si nejsem vedom, ze by to nekdo nekomu nejak zvlast "cpal" a nebo tim vyvolal nejakou vaznejsi hadku. ale je mozny, ze mi neco uniklo. jasny - tady se ptaji , co vam vadi a jestli vam waifuisti vadi, ok napiste to sem , ale proc psat neco o "naznaku ubozactvi"?

LaT je blobost - jasne, to uz sem vickrat slysel. ale taky sem vickrat slysel, ze to neni blbost. plati to same - jestli vam to vadi , ze tohle heslo nekdo uznava, ok , ale spousta broniku se snazi podle nej zit (Ano, MrKafre , snazi!) a nejakych vylevu ve stylu "to je hruza, tady je to netolerantni" sem si taky nevsim. leda ze by mi opet neco uniklo...nikdo vas nenuti to heslo dodrzovat a ani nikdo netvrdi, ze jste neco horsiho , kdyz ho neuznavate - ale proc vam vadi, ze nekdo ho uznava?
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
#18
Věčný stěžovatel a rýpal bohužel v současné době nemá nabito, a je pro něj kupodivu velkým problémem vůbec nějaké náboje sehnat. Možná to je smířením a nebo otupělostí.


Když byl fandom starý 1-2 roky, byly k dispozici celé pásy munice Pinkiesmile Buď ale fandom skutečně dospěl a nebo z něj onen problémový článek postupně vypadl.

tl;dr;


Ponyfikace pro mě zase až takový problém nepředstavuje. Spíš to beru jako klad. Ostatně, proč ne. Crossovery a nejen ony nejsou výsadou MLP. Vadilo to v době, kdy se ponyfikovalo ne tak všechno, ale hlavně všude. Z nějakého důvodu se oni zásobovači přesunuli na místa, kde se nevyskytuji (což netuším, kde to ještě může být) a ani se mi nedaří získávat o tom zprávy z doslechu, a nebo jsem k tomu začal být slepý. Takže, pokud se ponifikuje všechno, ale zůstává to na MLP stránkách, nevidím zde problém.


Cloperství Zatím osobně jediný zdroj, který se tak nějak snažil R34 poníky zamést pod koberec, byl BronyDoc Pinkiesmile Bronies fandom má podle mne k tomuto už začátku podobný přístup jako furries k yiffingu. Víme o tom, nejdeme se kvůli tomu zastřelit, ale když se někdo zeptá, dáváme info, že to není náš šálek čaje. Osobně bych sex vyhladil z povrchu země alespoň pokud jde o televizní médium, ale v této oblasti nemůžu říct proti fandomu ani píp. Poslední dobou se (celkem pochopitelně kvůli veřejnosti) oficiální část komunity od tohoto snaží distancovat (stejně tak od Gore).

Obrana fandomu, seriálu Tohle mě štvalo asi taky nejvíc. Seriál/fandom je nej na světě, ostatní je hnůj, kill it with fire, you are g*y/fa***t prostě působí jednou divně, jednou směšně, a jednou naprosto idiotsky, když na druhé straně další tábor broníků nadává ostatním, že nedají FIM šanci, přitom sami kolikrát nic než FIM neznají, a jejich argumentace kolikrát připomínala rétoriku nacistů. Já to měl z první ruky hlavně u kritiky bronies vůči starším generacím.. no, kritiky, to tak nezvat nejde. To byl výblitek jejich značně omezeného slovníku vulgarit. Naštěstí, tyhle doby jsou již dávno pryč. Spousta bronies je otevřená i jiným seriálům, už poznali, že ani fandom bronies není celý růžový, a že nemá patent na kreativitu či charitu, a zvlášť je to poznat ve vztahu ke starším generacím, kde klesl počet hate příspěvků asi o 99%, nastoupila kreativní kritika, a dokonce tu máme spoustu broníků, kteří starší generace šíří nebo i brání. A kupodivu to nedělají ve vláknech, kde o to nikdo nestojí, takže to má svůj úspěch. Ano, semtam se i dneska vynoří nějaký ten nováček či moula, který kdysi zaslechl frázi "kill it before it lay eggs" a zřejmě se mu do jeho mozečku zatím žádná další nevejde, ale každý jsme svým způsobem blbeček, a naštěstěstí se to v té normálnější majoritě schová.

Pokud jde o slavné osobnosti, to jejich zviditelňování s poníky má celkem trvalou tendenci už od 2. nebo 3. roku fandomu. Nic extrémního to není. Může to být jen snaha o získání popularity a nebo coming out či vyjádření podpory komunitě, do jejich hlavy nevidíme a jistě není problém se o pravém významu pohádat s jejich s fanoušky Pinkiesmile Popravdě, to, že si nějaká celebrita hodí na stůl poníka, to je to poslední, co by mě mělo na fandomu vadit.

Waifing Hehe, tohle tu bylo vždycky, nejste první ani poslední. A dokud to nezachází do krajností, tak je to spíš takové milé spestření.

Převtělení To, že si někdo myslí, že je Raibow Dash, používá její hlášky, atd., to taky nepovažuji za nic hrozného, pokud se s tím nemusím potýkat. Když na to narazím, no tak si řeknu "jak malej" a jdu dál. Doteď jsem si neosvojil ani brohoof, ale naprosto jsem "sežral" furry chování, kdy se někdo považuje v jistém ohledu za psa, tak co bych na bronies mohl najít nenormálního Rainbowlaugh

Chování lidí Mnoho bronies už přišlo na to, že fandom není mixér, kam se naháží lidi, a vypadnou z něko love and tolerate klony, ale že jsou zde konflikty (jejichž řešení je někdy unavné, jindy kreativní, ale dost často obohacující), a těch pár, co to ještě nepochopili (v mém případě to trvalo asi tak 2 roky - první rok skutečně žádné konflikty nebyly, a druhý rok byla marná snaha pochopit, co se děje), na to snad přijdou taky. Jenže mezitím přijdou další a další. Stejně jako v životě nemáte kolem sebe štít.

Pověst, předsudky Společnost je zkostnatělá, a trvá jí to. Ale jak vidět, neuplynuly ani 3 roky, a po hatu z médií se ve většině případů slehla zem. Čím hlouběji půjdete k jednotlivcům, tak to bude trvat déle (mladší) nebo méně (starší). Každopádně s tím přímo nic nesvedete, pokud na to nepůjdete sovětským způsobem Urrááá, kde výsledek je více než nejistý. Kašlu na názor společnosti, pokud se já cítím dobře. Ona se změní. Bude muset Pinkiesmile A´t už je to troll, který jen hází na zeď hrách, protože jeho velice těžko vymyšlené uštěpačné poznámky jaksi nevyvolávají žádnou reakci, nebo sousedka, která se doslechla o tlustých, líných, pedifilních bronies, a pořád marně přemýšlí, kde všichni jsou Rainbowlaugh

Reference Jsou fajn, a není jich tolik (ani nikdy nebylo), aby to překročilo únosnou míru. Kdo si pamatujete na (uměle vyvolanou) vlnu Pokémonů (a jeho seriálu) u nás, tak MLP pomyslnou laťku možná posunulo, ale zatím rozhodně neshodilo. Jak napsal Foxtrot, dokud se o vás mluví, buďte rádi. Horší bude, až po vás ani pes neštěkne.

Šíření seriálu Věc, se kterou bronies TOTÁTLNĚ nakrkli pomalu celý svět (nejen ten internetový), a která bohužel přetrvává doteď. Protože většina fandomu už prozřela z prvotního šoku a opojení, nesnaží se už seriál cpát všude možně. Přesto jsou tu mladí či nezkušení, kteří to zkouší dál a dál. Míra tohoto jevu znatelně klesla, bohužel stačí i těch pár, co to stále praktikují, aby to v jejich místním okolí šlo s popularitou do kytek (někdy to, pravda, nese i kladné body).

Děti Paradoxně, děti nemám vůbec rád nikde (jenom v televizi mi přijdou roztomilé), ale protože jsme G1 a G3 fanoušci, tak to logicky zahrnovalo působit hlavně v komunitě, která byla plná malých dětí (např. dřívější fórum na Lidé.cz). Teprve až s přesunem na bronies.cz se začala postupně tvořit jakási elitní síť, kam paradoxně někdo, kdo se vyjadřuje jako 5 leté dítě, nemá šanci se dostat, a přitom je on právě onou cílovou skupinou. Jedna věc je, že byť se to tady věnuje poníkům, neznamená to, že si z toho děti mohou udělat pískoviště, stejně jako není vhodné, aby si dělali xchat např. na sběratelské MLPareně (nebo na jiných, jistých, obrázkových serverech). Na to, aby člověk psal jako ponocný (pokud nemá objektivní důvody) nemusí být ani moc mladý, že? Pinkiesmile

FanaticiTo byl problém hlavně dřív. Dneska je jich už v přepočtu na celkový počet aktivních bronies docela málo. A důležitý názor o komunitě podle těchto pár kusů si zase udělají jen extrémisti z druhé strany. Většina ostatních lidí jednoduše "don't care", protože to není oblast jejich zájmu. Je někdy až srandovní, kvůli jakým prkotinám se lidi na netu posílají do pekel (nebo jinam), a přitom jaké "nehorázné" věci (ne nutně protizákonné nebo antimorální) ve svém okolí naprosto přehlížejí (na netu je "kdosi" gay, protože se dívá na to, co já nesnáším, ale v realitě je mi buřt, že soused dělá za barákem strip večírky - příklad).

@Mikado.H: Přesně popsaný můj problém "bronies vs. G3" Pinkiesmile Každopádně mám asi štěstí, že se pohybuji v prostředí, kde tento jev téměř vymizel.



Mě na fandomu jako celku vadilo hlavně jeho posezení v nebeských výšinách. Od té doby už klesl zpátky tam, kam všichni patříme, na zem (někteří tam sice doslova slítli, ale to je vedlejší). Tudíž, hlavní problém zmizel a fandom jako takový mě už snad nemůže nijak pobouřit ani svými občasnými výstřelky (Filly Funtasia, ničení headcanonů, Equestria Girls, vražedná kritika, a jiné).

Kdyby byl dotaz položen tak před 1-2 roky, to by bylo jiná. Ale teď, popravdě, není co. Ostatní sice nemusí souhlasit, například členové sdružení Bronies CZ/SK nemohou až tak moc snadno mávnout nad míněním veřejnosti k věcem, které už mě tolik netankují, ale běžný franta brony si myslím nemá moc stěžovat..
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět
#19
(02.06.2015, 18:31)Macaman Napsal(a): MrKafr , Jay Manty: rozum mi rika nereaguj, ale proste musim

Waifuisti - jako panove nezlobte se na me, ale ja si fakt nejsem vedomej a nevism sem si, ze by to nekdo  "tahal na verejnost" jinde, nez ve vlaknech k tomu urcenych, taktez si nejsem vedom, ze by to nekdo nekomu nejak zvlast "cpal" a nebo tim  vyvolal nejakou vaznejsi hadku. ale je mozny, ze mi neco uniklo. jasny - tady se ptaji , co vam vadi a jestli vam waifuisti vadi, ok napiste to sem , ale proc psat neco o "naznaku ubozactvi"?

Tahání na veřejnost:
Už nejednou tu byl uživatel, co nepřestal mluvit o nějakém poníkovi, pořád o něm někam psal, mluvil o tom, že s ním má hříbata, hádal se s ostatními, vyvolával shitstormy atp. Vlákna k tomu určená neexistují, přivlastňování charakteru nikdo nemá rád. Applejackunsure

Ubožáctví:
Tohle platí pro ty, co to myslí opravdu ale opravdu vážně. Každý jsme v nějakém bodě v životě měli crush na nějakou seriálovou postavu, ať už animovanou nebo hranou, třeba do takové Xeny se zabouchl kde kdo. Rainbowlaugh
Ale zkrátka lidi, co si nedokážou dopustit, že je to jen výplod fantazie autora díla, jsou na tom celkem špatně.
suh dud
Odpovědět
#20
(02.06.2015, 18:41)mancer Napsal(a): hugs od niektorých členov fandomu

Trošička mi vadí tiež to, že niektorí bronies nedobre znášajú kritiku a za všetko sa hneď urazia

Tiež viem, že máme alarmujúco málo dievčat vo fandome

To se mi stalo nedávno ve fandomu poprvé za 5 let, co v něm jsem, a doteď nevím, co si o tom mám myslet Pinkiesmile

Každý slovo "konstruktivní kritika" chápe poněkud po svém, ale jsou tu někteří, kterým kazí požitek ze seriálu.

A ten nedostatek děvčat, to je vlastně taky svým způsobem problém.
Byť většina bronies nemá se vztahy k opačnému (či jinému) pohlaví problémy, některým by prospělo, kdyby kolem sebe nevídali pořád jen chlapy. Občas by názor nějakého děvčete na obyčejném srazu byl zpestřením. Ale možná to jen vidím úzkým pohledem, protože jsem se zatím pohyboval buď ve smíšených (rodina, škola) nebo převážně ženských (práce) kolektivech, a tohle je takové.. ne zrovna divné, ale někdy nudné. Ale zase abych nutně potkal nějakou "sestru" Pinkiesmile kvůli tomu na Con nepofrčím (úžasná výmluva, že Twilightoops ).
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)