Hodnocení tématu:
  • 8 Hlas(ů) - 2 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Der Schmetterling II - diskuze a spekulace
Jamis:

Dovolím si vyjádření Pinkiesmile Rovnou říkám, že nikomu nechci nadávat a nechci tím nikoho naštvat.
Myslím, že je rozdíl mezi přednáškou a filmem. Přednáška by se musela nahrát na kameru, přetáhnout do PC a nahrát na net. Z toho je dle mého největší starost to nahrávání přednášky kamerou, která nevydrží dlouho a musí se o to někdo neustále starat.
Film už na PC je a bylo by třeba udělat jen několik kliků a nahrát jeden souboru třeba na YouTube, Dailymotion, Google Drive, Dropbox, Mega, vlastní server nebo jinam.

Bylo řečeno, že na YouTube to nejde, protože roboti zabanují video kvůli hudbě. To je možné, ale musím říct, že v 90 % případů tam dají jen reklamu. A kdyžtak jsou tu alternativy.

Já bych tuhle situaci přirovnal třeba k tomu, kdy se nějaký seriál nebo film vysílá pouze v USA nebo jiných cizích zemích a v ČR není dostupný... Lidé pak nadávají, že si to nemůžou koupit a jdou si to nelegálně stáhnout, protože jinou možnost nemají.
Tady je zase sorta lidí, která nebude na FF a ta je prostě naštvaná, že se jinak k filmu nedá dostat.

Je samozřejmě právo autora s filmem naložit dle libosti a klidně ho nezveřejnit nikdy, ale pak na něj kvůli tomu rozhodnutí bude veřejnost naštvaná. Tak to bývá u všech produktů nebo služeb, které daná společnost uvolní pouze pro nějakou zemi nebo skupinu lidí a zbytek nemá přístup i kdyby chtěl. Jasně, mohli by se přestěhovat do USA, kde do dostupné je, ale to asi moc lidí neudělá.


Ještě bych se vrátil k těm přednáškám. Právě proto, že bych rád nějaké přednášky viděl i když nebudu na FF, tak jsem si zjišťoval, jestli je někdo bude (alespoň nějaké) nahrávat na kameru, abych se na ně pak mohl také podívat. Naštěstí prý ano, takže to je fajn Pinkiesmile

Ale jasně, je na xsoftovi, jak se rozhodne s filmem naložit a kde ho zveřejnit. Já jen můžu doufat, že to bude ještě někde jinde, než pouze na FF Pinkiesmile
Odpovědět
Diskuze o tomhle se nese všude, že i já jsem se sem odvážil přijít...

Viděl jsem pár minut jedničky a vůbec nevím, co si o tom mám myslet. Jestli má bejt dvojka v podobným duchu, NEJDE vůbec z doložených "ukázek" poznat. Pohled na chodník, rozmazaný vrata nebo úklidovou četu mě vůbec neoslovuje a recenze od herců neberu v úvahu (jsou moc ovlivnění).

Jak napsal Hotsteppa, tak 90% příspěvků v tomto tématu jsou pouze od členů, kteří mají s filmem co dočinění = není zájem veřejnosti nebo je to jinak a proč? Co je na tom filmu tak suprovýho, když není nic takovýho vidět? To nejde sem dát ani blbej trailer? Trailer k filmu má jak hollywoodskej trhák, tak i film kvalit nedosahující ani céčka, tak proč ne tohle? A výmluvy "protože youtube" neberu v potaz, páč na YouTube trailery jsou a nejsou s nimi žádné problémy (nejen nahrané od tvůrců, ale i zkopírované od fanoušků).
A když už jsem nakousnul YouTube, tak mám na svém kanále pár videií, které byly napadeny robotem a inkriminovaná videa jdou bez potíží přehrát a to i se zvukovou stopou. Pokud tě robot napadne, tak stačí napsat dobrou obhajobu a nemáš problém, zejména pokud máš udělenej souhlas od autorů (nebo snad néé?). Takže bych se YouTube vůůůbec nebál. A jak napsali jiní, jsou tu i jiné videoservery, kde se autorská práva neřeší tolik jako na YouTube. Trailer! Trailer! Trailer!

Jak nalákat lidi na film na FF, když tu není nic kloudnýho? Jelikož mě jednička neuchvátila, tak čím mě (a ostatní) má dvojka uchvátit, když to nejde z nekvalitních snímků poznat? Že se lidi rozmyslí ještě během týdne, než to začne? Ne všichni mají možnost si vzít dovolenou ze dne na den, někde se domlouvá i měsíce dopředu (a někdy je dotyčný dokonce z dovolené odvolán, aby se doplnily výrobní kapacity - i tihle nebudou mít možnost na FFku film vidět). Aby se člověk rozhodl, zda tam jít, tak potřebuje mít něco, podle čeho může posoudit kvalitu filmu (nebo aspoň náplň filmu), ale tady nic takovýho podstatnýho není.
Týden na rozhodování je dost nálo, takže pro hodně lidí smůla, když už ne tento rok...

Padla tu zmínka o dalších fanfilmech, které jsou k dispozici v klubu. Jelikož přijímání do klubu je víceméně na xsoftovi, tak dost lidem se nesplní "sen" ty fanfilmy vidět (zejména těm, kteří se xsoftovi nelíbí).

[spoiler: Zatímco jsem psal příspěvek, tak mi tu vystydla večeře a znovuohřívaná není dobrá. Díky...]
Fluttershy fan Flutterryay...YAY!
Froldův fanklub (Wiki)
DaveL - Vzpomínejme
Odpovědět
(23.06.2015, 17:10)Jamis Napsal(a):
(23.06.2015, 14:24)Ferraripony Napsal(a): On z toho xsoft dělá záležitost pro vyvolené VIP lidí a plebejci kteři se na FF z různých důvodů nemůžou  dostat nejsou hodni tento geniální počin vidět.

Jsem taky ten odsuzovanej elitář, když když svoje přednášky, které budu mít na FF, nedonesu všem, co tam nepojedou na stříbrným podnose až domů? Budu obviněn z toho, že utlačuju ubohé plebejce tím, že nedám všem k dispozici svojí tvorbu... a všichni přednášející na conech taky? Rainbowlaugh 

moje odpověd by byla stejna jako Foxtrota a Hotsteppy a nieamanda, takže to tu opakovat nebudu, kromě tohoto: ty nejlepší a neoblíbenější přednášky se ve většině případů zoopakovaly ještě jednou třeba na PGF nebo CZQ. 
Odpovědět
Že já si to neodpustím Rainbowlaugh Jednou jsem tenhle film našel, a podle scénáře mě to docela nadchlo (už nevím, kde jsem co četl, ale něco to bylo) a hned jsem se na film chtěl podívat. A kde nic, tu nic Rainbowlaugh Doufám, že alespoň na Czq ho uvidíme, protože jak bylo napsáno, ne všichni můžou na FF Twilightsmile
Odpovědět
Ach jo, nemůžete nechat xsofta žít? Twilightsmile Der Schmetterling II je fan-film, který udělal on společně s pár přáteli a taky se o to podělí na FF. Ačkoliv je mi taky líto, že Der Schmetterling II neuvidím (PravdaBan), tak si to celé mohl nechat pro sebe.

~ Řeknu to tak, jak to vnímám ~

xsoft je jeden z mála lidí v CZ/SK fandomu, který konstantně tvoří zajímavé projekty a nenapadlo vás se podívat na celý tento thread jinak?

Třeba tak, že by vás měla xsoftova aktivita nabudit k tomu, abyste začali také něco tvořit? Twilightsmile
Odpovědět
May, čo má fandom z toho, že xsoft tvorí projekty, o ktorých nevie takmer nikto a ešte ich zbytočne nafukuje? Projekty pre fórum robia aj iní užívatelia, tie sú fóru aspoň nejako užitočné a aj bežný užívateľ vie, čoho sa týkajú.
Fórum umiera, zmierte sa s tým.
Odpovědět
Jednička byla myslím taky oznámená jako Czequestria-only a nakonec hle, a je na netu. Dal bych tomu čas, za nějakou dobu tam dvojka určitě skončí taky.
Na druhou stranu kdo chce ten film zažít a né ho jen vidět, pro toho je právě ona jediná projekce.

A Bouri: Proč musí každý film mít trailer? A kde vůbec bereš tu jistotu že je to bráno jako film pro veřejnost? A proč si myslíš že je tu potřeba lákat na sebe návštěvníky? Prostě film se tady na fóru nějak prezentuje. V někom ony "fotky bez obsahu" vzbudí zájem, někoho nechají chladným. A takhle podle mě funguje celý ten film - já to beru jako dobře propracovaný interní vtip, mířený jen na malou část fandomu, který má ale potenciál zaujmout i ostatní, mají-li o to zájem. Pokud někoho jednička nezaujala, pochybuju že dvojka bude v něčem jiná. A navíc kdo by chodil na druhý díl filmu jehož první díl se mu nelíbil?

A HTTP:
Nevšiml jsem si že by někdo něco zbytečně nafukoval - vlákno na fóru můžeš založit o čemkoliv a přihlásit si přednášku na FF můžeš taky.
První Equestrijský Drakobijcobijec
Odpovědět
Víš a to je moje pointa. Fandom z toho nic mít nemusí, pokud by se xsoft rozhodl jinak (a taky z toho může mít více). Já jeho práci vnímám jako motivující z toho hlediska, že i v našem malém koutě světa dokážeme udělat více, než jen srazy (s nadsázkou).

A Steppo, ačkoliv Ivoryho vnímám velmi pozitivně, tak zrovna ony soutěže nemůžeme porovnávat s Der Schmetterling - určitě ne náročností zpracování. Ale pointu samozřejmě beru - Ivoryho akvitity jsou pro fandom přínosnější. Možná se pletu, ale xsoft však nikde nenapsal, že to dělá pro fandom, ne?

// Steppo, pls neupravuj polovinu svého postu Rainbowlaugh. Mi se ten můj už přepisovat nechce Unsuresweetie.
Odpovědět
Dex, interný projekt zameraný na úzky kruh užívateľov (ak mám použiť tvoje slová), ktorý prezentuje štýlom akoby šlo o epický veľkofilm storočia.

Nateraz končím, idem si spraviť kávu.
Fórum umiera, zmierte sa s tým.
Odpovědět
Zatím fandom ví, že se jedna projekce uskuteční. Napadlo třeba někoho z místních expertů na filmovou tvorbu a její distribuci, že se třeba čeká na odezvu z první veřejné premiéry? Použili jste při psaní těch příspěvků mozek, nebo vás prostě děsně namíchlo, že je tu něco potenciálně pěkného, ale k vám se to hned teď nedostane a prostě jste na xsofta naházeli špínu? Pak říkejte, kdo se tu chová jako děcko.

Kdyby jste věnovali energii na všechen ten hejt do něčeho užitečnÿho, udělali byste líp. A kolikže jste toho dle těch chytrých rad sami vytvořili, hm? Nebo snad máte pocit, že po přečtení všech těch keců bude mít xsoft (nebo kdokoliv jinej) větší chuť něco dalšího pro vás vytvořit či se spíš s vámi o své dílo podělí?

Znechucování vám jde fakt skvěle. Kde jsou vaše díla ať je můžem kritikou od A do Z rozcupovat a z vás kritikou očernit seč to půjde?
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)