Hodnocení tématu:
  • 14 Hlas(ů) - 3.57 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Kritika] Elfmanovy výtvory
Čas na opětovnou menší aktualizaci. Slibovaný pony-human komix stále není, ale vedu ho v patrnosti (člověk by měl dělat to, co ho zrovna baví = chce se mu do toho).

Trocha toho trénování výrazů tváře, takže nám opět vznikl další díl "medvídkovských" referencí různých xichtů a póz těla:

[Obrázek: care_bears__face_expressions_and_body_la...8yjl2n.jpg]

Tentokrát jsem ale stvořil již něco zcela vlastního. V poměru favů k počtu shlédnutí je to zatím můj nejúspěšnějí obrázek. Svět je divné místo Pinkiesmile

[Obrázek: share_bear_with_grizzle_bear_by_elfman83ml-d8z70pl.jpg]

Občas mám hrozný "tvůrcův komplex", a nebyl jsem spokojen s barvami. Tudíž jsem si zase digitálně hrál. Koho by zajímaly originály, tak jsou zde:

[Obrázek: care_bears_with_grizzle_by_elfman83ml-d8z706u.jpg]


Poslední obrázkový příspěvek dneska je pár obrázků, které jsem si jen tak halabala čmáral. Nejprve jsem se doučoval věci, ve kterých jsem si nebyl zrovna moc jistý (tj. lidské hlavy z profilu). Pak jsem narazil na další díl tutorialu FIM, tentokrát ohledně těl. Nechci se učit FIM styl, stejně se ho nikdy pořádně nenaučím (asi to souvisí s geometrií), ale byly tam i zajímavé pózy těla. Alespoň jsem výsledné obrázky, které jsem dokresloval pak už zpaměti (jen náčrty byly podle tutorialu) využil na trénování kreslení akvarelovými barvami, kde většinou celý obrázek skončí jak od prasete Pinkiesmile

Mezi všemi těmi pokusy ale můžete najít už i mé vlastní výtvory. Musím Vám říct, že jsem konečně šťastný. Už totiž nepotřebuji na nakreslení člověka, medvídka a dokonce ani poníka vůbec žádnou referenci. Na tom by nebylo nic divného, ale i když to není třeba anatomicky perfektní, tak důležité je, že mi mé vlastní výtvory konečně přijdou hezké a roztomilé! (hlavně spodní papír po pravé straně). Ani nevím, kde jsem vzal ty kopyta, ale už u nich nejspíš zůstanu.

A brzy už asi nebudu potřebovat ani digitální tvorbu (kromě nastavení kontrastu a sytosti). Malování na papír mi přijde snažší, rychlejší, není to umělé a kromě toho bez plně LCD grafického tabletu jsem si doteď nezvykl na malování stylem "kreslím tužkou, ale dívám se na monitor" Twilightoops

[Obrázek: human_and_pony_mish_mash_by_elfman83ml-d918kxf.jpg]

Pokud se divíte, proč je to takové špinavější, tak to proto, že zatím:

a) nezvedám ruku při kreslení, takže jezdím po papíru
b) nepoužívám gumu (až na výjimky), takže zůstávají všechny pomocné čáry a kružnice (a že jich hodně). Gumovat není zábava.


Úplně posledním příspěvkem tentokrát není obrázek, ale nechci kvůli jednomu videu zakládat nějaké další vlákno. Asi jste možná zachytili občasné snahy zde na fóru udělat český dabing. Je vždycky kolem toho zajímavá diskuze, ale kromě Festivalu Fantazie (což jsem zatím neviděl) se záměr jaksi nepodařilo naplnit.

Tak jsem tu!

(Varování, je to QNFSW až NFSW kvůli použitému jazyku, ale není tam nic, co byste už neslyšeli ve filmech od Dreamworks nebo v Pixarovkách).



Věřte, že to ani tak dlouho netrvalo a zkrátka, zatím nelepší fanouškovský český dabing třetí generace je na světě! Jak dlouho jsem to dělal? Dva pracovní dny po večerech:

Shánění dat z internetu: 30 minut
Tvorba videa (GFX efekty) + zvuková efektová stopa (SFX): 120 minut
Vytvoření scénáře a dialogů: 30 minut (včetně ladění délky)
Nadabování postav: 20 minut (více verzí)
Úprava a čištění záznamu hlasu: 30 minut
Synchronizace dabingu: 60 minut + 20 minut kontrola/korekce
České titulky: 5 minut + 2 minuty časování (vlastní software)
Překlad titulků: 15 minut

Celkem: 332 minut (5.5 hodiny)

Jak můžete vidět, video obsahuje nejen namluvený dabing 4-5 postav Pinkiesmile, kde jsem využil primitivní úpravy hlasů (ale kdo bude dobře poslouchat, jedno místo jsem nechal v mém původním):
   

ale také kompletně novou hudební i zvukově efektovou stopu. Rovněž původní video je nejen sestříhané, ale i obrazově upravené (na začátku).

Jak probíhalo dabování? Úplně jednoduše. Video jsem si pustil, napsal si dialogy, ověřil, že délkou alespoň cca. sedí a pak video 2x 3x namluvil a uložil. Změnil jsem hlasy, vybral si nejlepší verze, uložil do slov/větiček, a pak už jen nasázel k videu:
   

Takže, dabing jsem udělal, a pobavil jsem se nejen při tvorběm ale hlavně sledováním (viděl jsem to asi 50x a pořád mi to přijde vtipné Rainbowlaugh čučel jsem na to ještě v jednu ráno, normálně chodím spát v 10)..

Ale mnohem důležitější je, co jsem neudělal.

Nesvolával jsem kamarády z republiky do nahrávací místnosti u někoho. Ani jsem si nepronajímal nahrávající studio. Ne ne. Neplatil jsem nějakému dabérovi, aby to namluvil. Dokonce jsem na to ani neměl žádný speciální software nebo výkonný počítač. Rovněž nahrávání probíhalo na jiném místě a jiné technice než finální střih. Dabing se nahrával včera během těch největších veder! Nahráváno mikrofonem Genius na sluchátkách (USB, Windows XP) za silně hučícího ventilátoru dvou počítačů!

Přitom stačilo jen použít následující:

Nero WaveEditor - Analýza + Redukce Šumu
popř. někde ještě Sound Forge 4 - Noise Gate 2 (Attack time 1ms, Release 500ms, Threshold -32dB)


Film vznikl z 95% na počítači Pentium II o výkonu 350 MHz a 256 RAM! A stačily k němu jen tyto programy: Sound Forge 4 na úpravu zvuků a Ulead Video Editor 6 (dával se kdysi ke kamerám) pro časování a střih videa. Nakonec posloužil VirtualDub pro kompresi a maniupulaci se stopama (které jsem zmixoval v Sound Forge 4).

Doufám, že se pobavíte stejně jako já a že nezůstanu posledním. Mimochodem, to, že je téma takové jaké je (snad poznáte, o co tam jde) a že je protagonistkou zrovna Wysterie není náhoda, ale tuhle referenci poznají jen fandové G3.
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět
(16.06.2015, 13:45)Mácaman Napsal(a): a ty jsi kecal Rainbowlaugh

Člověk, který říká lež, ale je bytostně přesvědčen o tom, že to je pravda, je možná hlupák, ale rozhodně ne lhář Ajsmug
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět
nemyslim ze jsi hlupak nebo lhar, jen zbytecne skromny Rainbowlaugh je to moc hezke, zvlast ti medvidci
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
Dneska mám jen 1 obrázek a ještě k tomu úplně neponíkovský..

Má matka a její syn Pinkiesmile
[Obrázek: my_mother_and_me_by_elfman83ml-d92b7bs.jpg]
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět
jen pro zajimavost - jak dlouho ti trva takovahle jedna kresba?

btw zajimalo by me, proc maji vsechny matky takovy stejny "matkovsky" vyraz (kombinace utahanosti, nastvanosti a laskavosti)....
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
Přesně nevím, sebe jsem kreslil myslím asi hodinu, a obě její kresby jsem vytvořil včera během 2.5 hodin s přestávkami (z toho asi 20-30 minut odhadem náčrty). Přesný čas ti bohužel neřeknu, protože jsem u toho krmil kočky a večeřel Twilightoops

Možná ho měla proto, že jsme se právě vrátili z venku po úpravě zahrady (vysazování dřevin, tuším) a při snímání se dívala na televizi. A ono taky starat se o takové neřády, jakými děti často jsou, našim rodičům život zrovna moc neprodlužuje..
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět
Zahodil jsem (obrazně) všechny reference (zase), ale zjistil jsem, že jsem si toho moc nezapamatoval. Každopádně ke cvičením se už vracet nebudu, protože to očividně nemá moc velký efekt. Kreslit bez šablonek je svobodnější, byť vám výsledek může poněkud srazit již nabyté sebevědomí.

Prvním dnešním příspěvkem je slibovaný komix s lidma, který mám už nějaký ten čas na seznamu. No, pokud jde o kresbu čistě jen černou tužkou, tam už bych se docela chytil, ale barvy jsou stále můj nepřítel:

[Obrázek: you_can_t_overmatch_history_s_legacy___c...92zkkh.jpg]

Je to kreslené akvarelami. Za sebe mohu říct, že se mi líbí docela třetí panel, poník na 4. panelu, 5. panel bez toho kluka a 6. panel. Což je docela úspěch Pinkiesmile No, pro příště bude jistě třeba trochu zamakat na FIM kresbě (Twilight by v prvním panelu potřebovala spíš natočení obličeje 45.stupňů), perspektivě (a pozadí obecně), a klučičích postavách (nehlědě na fakt, že ten výraz v pětce je totálně mimo), a jistě na rukách a hlavách z profilu.

Je to taková dětinská kresba, chtěl jsem něco na způsob komixu (až budu dělat jeden planovaný Satam, tam se mi to bude hodit). Pro zájemce o info - doba tvorby: náčrt 40 minut + kontury 2 hodiny + barvy 4 hodiny.

Určitě bych se ještě jednou chtěl pokusit o kombinaci tradiční kresby s digitálním vybarvením ( http://elfman83ml.deviantart.com/art/Unl...-367563849 ) které dopadlo relativně dobře (pro začátek). Alespoň budu mít ještě možnost si opravit FIM styl kresby (a nebo jej opět zhyzdit).

Digitální tvorba je pro mě snažší (když už to nepřeženu s barvičkami), ať už bez referencí ( http://elfman83ml.deviantart.com/art/Vis...-363044693 ; http://elfman83ml.deviantart.com/art/Ver...-343290489 ) a nebo s nimi ( http://elfman83ml.deviantart.com/art/Pri...-274996168 ), ale tak nějak to není ono (pokud jen napodobuji vektorově styl seriálu).

Zkrátka dělat něco, co ještě neumím, takže vás nějaký ten čas budu ještě strašit podobným zjevy (jestli chcete vidět mou relativně kvalitní tvorbu, víte kde ji najít). Malovat s referencí třeba není ostuda, ale chci to zkusit pár měsíců bez nich totálně (i bez mých pomocných programů). Takže se omlouvám všem, kteří čekají něco kvalitního a zatím to nedostali Ajsmug

Včera v noci jsem ještě na rychlo stvořil další tři miniobrázky, na kterých jsem si chtěl jen procvičit akvarely bez a s vodou. Nakonec jsem přidal ještě i atypickou pózu něčeho, co by mělo být "roztomilé poníkovské mládě hrající si na psa".

[Obrázek: horse_and_pony_drawing_just_so_for_fun_b...92zhn0.jpg]

Je to zatím taková má marná snaha naučit se se snimi stínovat (dokud to nevezmu štětcem, tak to ještě jde, a i tam mám problémy s množstvím vody) - buď mám barvy moc a nebo málo (zkrátka tam to, co umím s černou pastelkou, moc nefunguje). A pak to kvalitně prohnat scannerem. Zkusím vyhledat nějaké tutorialy na You Tube, jestli se mi v palici konečně rozsvítí.



Toto, co následuje, je další obrovský offtopic. Taková slabá agitka. Vypadá to, že se po amatérském českém FIM dabingu slehla zem (zase, ale doufejme, že jen dočasně, než se objeví záznam z FF), a protože jsem tam kecnul, že klidně budu i zpívat, tak ať víte, že to fakt jde (tj. s nehercem a nezpěvákem), připravuji další motivaci (až bude, postnu).

Investoval jsem trochu do techniky (ať taky udělám hromadě lidí radost - od majitele eshopu po zaměstnance přepravní služby až po dělníky, kteří to vyráběli). V zahraničním skladu jsem si koupil novější mikrák a pop filtr, k tomu prodlužovací kabely, abych mohl nahrávat v jiné místnosti, než ve které je počítač (a jeho ventilátor - také způsob, jak si zřídit "nahrávací studio"). Investice doslova jen pár stovek. Nic, co by bránilo vzniku. A uvidíme, jak se to projeví na kvalitě.




Další OT věci. Ale také to tak nějak souvisí s dabováním. Vždycky je to jen o tom nějak začít, i kdyby to byla pak úplná blbost. Když byl člověk mladší, tak prostě nevěděl, že něco nejde. Prostě to udělal.

Opět to není grafická tvorba, ale kvůli blbosti zakládat další vlákno v Audio? Ani nápad..

OT: ne-pony

Chtěli jsme nadabovat amatérskou encyklopedii na základě dovolené v Chorvatsku. Vedlejší produkt jsou bloopery (a pak že nejde dabovat v domácích podmínách) (ti, co jsou tady na fóru už dlouho, to už slyšeli, ale docela se mi to teď hodí):

http://martinlux.moxo.cz/down/ostatni/prezblepty.rar
"Zkuste si někdy nadabovat textovou část amatérské encyklopedie.. není to žádná legrace Pinkiesmile"

Tahle sranda samozřejmě vyžaduje dvě věci:

a) nejdřív musíte daný projekt alespoň nějak přivést k životu
b) schovávat si i nepovedené pokusy

Poučení:

a) pokud je váš kolega debil (v tomto případě já), vyhoďte ho od nahrávání
b) vypněte veškerá mobilní zařízení Pinkiesmile


A že se někdy něco nepovede podle plánu? Hehe, to nevadí. Už ani nevím, co to mělo být (zkrátka jen záznam večerního provozu v chatce, což samo o sobě je totálně nudná věc), a zvrtlo se to tak, že se tam zapojovaly další a další osoby (snad mohu prozradit, že se jedná o mou širší rodinu). Kvalita je mizerná, ale je tam textový přepis, který doporučuji (je to obnova zašlé pásky z kazeťáku po X letech), ale pokud se někdo bojí, že se ztrapní (což je další důvod, proč dabing nedělat, aneb "ještě se po mně budou kritici vozit"), tak nebojte, horší to být nemůže Ajsmug Tohle může napsat fakt jedině sám život:

http://martinlux.moxo.cz/down/ostatni/humorzazn.rar
Když jsme byli ještě mladí a na táboře, zkusili jsme něco zvuk.nahrát. Nedopadlo to dle plánu Pinkiesmile

Nepouštejte si to tam, kde si potřebujete zachovat alespoň nějakou tvář Ajsmug

K čemu taková blbost je? Někdy je nejlepší jen improvizovat. Zkrátka, pokud vám někdo napíše scénář, co vám nesedne, zkuste to říct po svém a třeba to nakonec bude lepší.



A když už jsem v tom OT, tak můj poslední výtvor, tentokrát Literární (obrázky z dětství vás nudit nebudu, ale dají se dohledat. Kupodivu i tady), který jsem napsal jako puberťák, kdy jsem se zbláznil do animovaného filmu. To je jen taková ukázka, že scénář nebo dialogy k fan dabingu může napsat i někdo, kdo třeba není spisovatel (protože i zde jde o dílo odvozené):


http://martinlux.moxo.cz/down/ostatni/elfove.rar
první část pohádky na motivy animovaného filmu Pravda o Santa Clausovi

Aby Vám to něco řeklo, museli byste znát film The Story of Santa Claus který u nás pákrát taky běžel ( https://www.youtube.com/watch?v=wIqXcjFJLL4 ), ale anglickou verzi z You Tube už odstranili (to byl takový zase můj moment, kdy jsem procitl z běžného života Pinkiesmile ).


Jediné, co nemohu dokázat že "to taky jde", je hudba, protože jsem zatím žádnou písničku (kromě básniček jako dítě) nebo melodii nevytvořil (nepočítám jednu background mixáž do menu), a přitom by pro písničky do dabingu byla potřeba. Ale v případě potřeby jistě jako příklad poslouží jiní, talentovaní hudebníci zde na fóru.

Otázka samozřejmě je, zda se rozhodnete napsat dialogy pro nesestříhanou FIM epizodu, a nebo zda ji sestříháte a tím získáte větší volnost při psaní. A konec konců, kdo říká, že fanouškovská epizoda musí mít obraz? Podobně jako je audio čtení povídek. Co třeba namluvit vlastní komix, hm? Možností je nepočítaně.



Zapomeňte taky, že jste tady něco takového viděli Pinkiesmile
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět
Druhé kolo mé bitvy s barvami (k dokonalosti to má ještě hodně daleko). Trochu jsem jich přidal před namáčením. A našel jsem jsem si tutorial, který radil stínovat tmavě modrou místo černou. Jako, ano, ale má to své "ale". Žlutá + modrá zkrátka nedělá dobře Pinkiesmile takže jsem to nakonec doladil černou pastelkou. Ke slovo se také dostala bílá akvarelka, a černá fixka na kontury.

[Obrázek: equines__society_in_a_bar_by_elfman83ml-d93ehao.png]

Využil jsem cvičení na zkoušku, jak by asi opravdu vypadala taková civilizace poní. Úkol pro příští obrázek: zjednodušit to! Hlavně nohy. A lepší mašle/kytky.

Podobnost barev s hrdinkami z MLP Tales je čistě náhodná. Sám jsem dával barvy by voko, aby se tak nějak k sobě hodily.

Ani jsem nemusel gumovat původní náčrt.

Rozhodně byla docela větší sranda vymyslet židle pro koně než jim lámat nohy nebo dávat lidskou kostru, jak je zvykem Ajsmug (ne že by ta anatomie byla nějak přesná, ale alespoň se jim oči vejdou do hlavy)
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět
Tvorba ze včerejšího večera, která měla mít za úkol zjednodušit stavbu těl poníků. Uspěla jen částečně.

[Obrázek: bunch_of_horses__or_maybe_ponies__by_elf...93jp6p.png]

Hlava z vrchu má ještě hodně much. Zkoušel jsem, zda bílá obyčejná pastelka zabrání akvarelám se vpít do papíru a vytvoří tak odlesk. Ano. Do doby, než na to přijde voda Pinkiesmile Stínování jsem zkusil normální pastelkou ještě před barevnou vrstvou. Celkem by to fungovalo (nerozteče se tak jako černá akvarela), ale příště by to chtělo asi víc přitlačit.

Poníci v pozadí nejsou menší, protože tam původně žádné pozadí být nemělo..
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět
Tentokrát výjimečně nepostuji vůbec své dílo, ale chtěl bych tímto poděkovat Vlčeti za krásný obrázek mé nejbližší rodiny. Děkuji! Je tam všechno..

[Obrázek: commission_06__martin_by_mao_ookaneko-d957mn1.png]
http://elfman83ml.deviantart.com/art/Elf...-552970789
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)