Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sborník bronies autorů a ilustrátorů 2014
#1
Přeji všem dobrý večír!

Po všech nezdarech a nutných odkladech to vypadalo, že Sborník 2014 je mrtvý a dávno zapomenutý projekt, avšak dnešek značí o úplném opaku! Dnes totiž Sborník bronies autorů a ilustrátorů za rok 2014 vydáváme a za malý moment se sami budete moci podívat, co jsme pro vás přichystali  Twilightsmile

Vlče pro vás připravilo dvě verze Sborníku. Jedna verze je přizpůsobena pro digitální prohlížení, zatímco druhá je připravena pro knižní tisk (pokud se najdou zájemci, nevidím problém, proč neudělat několik výtisků). Ovšem nic vám nebrání tomu, abyste si na svých přístojích nepřečetli knižní verzi Sborník. Zvolte formu vám příjemnější formu Pinkiesmile

Ještě jednou Vlčeti děkuji, že se s plným odhodláním zhostila sazby. Bez ní by Sborníku nebylo.

Dostupné verze:
Knižní verze (A4 na šířku)
Digitální verze (A4 na výšku)

A jak už to někdy bývá, sem tam se někdy přehlédne nějaká chyba a ne každému musí Sborník sednout, kdyby se tak událo, napiště na bronies.sbornik@gmail.com, nebo klidně i sem do vlákna. Do 2.8.2015 sesbíráme informace ze zpětné vazby a následně uděláme opravy. Do tohoto data má každý autor možnost se ke Sborníku vyjádřit, kdyby chtěl něco ze svého díla upravit.
"You want dubbing quallity? Bah! It´s the quantity what earns money!"


Odpovědět
#2
Wow. Tak nakonec se to stihlo před novým rokem.

Gratuluji všem, kteří se na sborníku podíleli - vypadá to opravdu dobře. Skvělá práce!

[Obrázek: pony_dance_gif_by_gibsonflyingv-d4ia62q.gif]


Teď si to jenom všechno přečíst, a napsat nějaké to review.
Odpovědět
#3
Moc bych chtěl poděkovat všem, kteří se na sborníku podílely. Vím jakými peripetiemi jste si museli projít, než jste ten sborník vydaly. O to víc vám patří moje uznání.
Odpovědět
#4
Ahoj Rainbowlaugh jen že někam zmizel Discord na zadní stranu Twilightsmile obálky.
.
Odpovědět
#5
Najs!
Cynik, pokrytec, ignorant, flegmatik, egoista. To jsou mé klady. Mám však i zápory.

Když vás uprostřed noci vzbudí syčící kozí lebka co seskočila z nočního stolku a utekla na pavoučích nohou, bude se vám spát mnohem lépe když zjistíte, kam to sakra zalezla.

Se stim smiřte
Odpovědět
#6
Myslím, že nikdo nemá ani tušení, jak moc jsme rádi, že Sborník 2014 konečně vyšel I když se v průběhu stala spousta věcí, které naši práci dost negativně ovlivnili, máme ho i tento rok tady. A velké DÍKY patří Tuxikovi, který to nevzdal a dotáhl to až sem (a možná dotáhne ještě dál). Vděk mám samozřejmě i pro Rwakka, který sice nedokončil tento projekt na postu hlavního vedoucího, ale měl tu odvahu do něj tento rok znovu jít a začal s ním. (I přesto, že vedení takového velkého společného projektu je velice náročné.)
Poslední díky ode mě patří Baterkovi za to, že zachránil Arosisovu povídku, které hrozilo vyloučení (pro mě, z poněkud nepochopených důvodů... )

Teď už ale k samotnému Sborníku. (Doufám, že se nikoho příliš nedotknu, protože budu asi celkem tvrdá. Když jsem každou povídku musela procházet snad 100x, tak mi prostě některé aspekty časem velmi brnkaly na nervy Rainbowlaugh)

Celestia Regina Noctis
Discordian- velmi zajímavá myšlenka, i když šlo vlastně jen o vyprávění ve vyprávění bez jakékoliv akce, čtení jsem si velmi užila a nemůžu říct, že bych se nudila.
Oggy- v mém žebříčku patříš mezi tvůrce, kteří už vědí co dělají a jsou v tom dobří, ale tvé ilustrace se mi k této povídce velmi nelíbily. Zvláště ta poslední, je vidět, že tvou silnou stránkou jsou postavy (jedno jestli poník, nebo ježek Rainbowlaugh) ale u prostředí máš ještě spoustu věcí k procvičení Ajsmug

Kopýtka od mydlinek
Cwossie- tvoje povídka je naprosto fantastická! A nejenom kvůli tomu, že je v ní Derpy Heart . I když je to velmi smutný příběh, tvůj nápad se mi moc líbil a v mých očích je díky tobě Derpy ještě úžasnější než před tím.
Kája- tvůj styl se mi k tomuto typu povídky hodil. Většinou se mi nelíbí, když se autoři až příliš drží seriálu, ale v tomto případě to považuji za výhodu. Cwossiina povídka se velmi drží canonu, je ovšem poněkud smutná, ale tvé obrázky tento pocit vyrovnaly.

Má nejdražší lilie
Frolda- celkem sympatická krátká povídka. Nijak mě ze židle nevytrhla, ale ani neshodila.
Cally- dobrý nápad s tím vzorovaným vlysem, ale při sestavování mě to trochu zlobilo, pro příště by bylo dobré jej o něco víc protáhnout, aby byla větší rezerva pro posouvání po stránce.
Je mi ale záhadou... i přesto, že preferuješ tradiční tvorbu, v obou Sbornících jsou tvé ilustrace kresleny v digitálu. Proč?

Zebří píseň
Arosis- nádherná povídka a podle mě snad i nejkrásnější kterou jsi kdy napsal. Všem postavám jsi dal mnohem větší hloubku. Mnoho si prozradil jen přes malá gesta. A tvoje vykreslení celkové atmosféry bylo zkrátka překrásné. Jsem moc ráda, že tento klenot v letošním Sborníku máme.
Baterka- skvělá práce s barvami. Omezená paleta ti velmi pomohla při vyjadřování té lesní tajuplné nálady. Ukázal si, že neumíš kreslit jen šílené, svítivé, zářivé a prostě super šílené obrázky, ale dovedeš i ty jemné a zádumčivé. Co se týče shody spisovatele s autorem, zvládli jste to asi nejlépe.

Motýlku, rád tě mám
Aurora Porpra a Wander Fox -vážně jsem se snažila najít nějaké klady na vašich pracích, ale bohužel jsem na žádné nepřišla. Podle mě, tohle do Sborníku nepatří. Povídka byla neskutečně nudná a její čtení mě unavovalo. Popisovala si v ní tolik úplně zbytečných věcí a celou dobu bylo jasné kam to spěje. Obrázky jsou pro mě asi ještě větším zklamáním... protože (nejspíše cizí) vektory plácnuté na pozadí, to není prostě tvorba Ajsleepy

Spike a Twilight, Ochránci Equestrie, Discord
Strada- tvé básně nesou pěknou myšlenku i pocit. V každé z nich nacházím pasáže, které jsou moc vydařené, ale v každé narážím i na něco rušivého. Správným výběrem by se dala z každé z nich sestavit nová báseň s trošinku pozměněným významem, ale daleko větším emocionálním účinkem.
A maličká rada pro další tvé počiny: nenechej se tolik omezovat pravidelným střídáním a přesným rýmováním a zkus si pohrát jen s libozvučností slov.
Lolopolko- u ilustrování básně není až tak důležité co nakreslíte, ale jak a kam to nakreslíte, aby to vedle uzoučkého sloupce textu vypadalo dobře, zkrátka je důležité mít cit pro kompozici. Tvoje kresby stojí jakoby samy o sobě místo toho aby nějak doplňovaly text. Ale nemám ti to za zlé, protože principy kompozice se většinou berou na uměleckých školách. Obrázky jsou mi sympatické svou jednoduchostí i když je vidět, že se kreslení nejspíš nevěnuješ tak dlouho nebo často, mají své kouzlo Pinkiesmile

Chodit v jejích podkovách
Keranis- tuhle povídku jsem si neskutečně užila a na některých vtípcích jsem se smála ještě dlouho po přečtení jenom jsem si na ně vzpomněla Pinkiehappy Vážně velmi povedená s vtipnou pointou jak má být Pinkiesmile Co musím ale vytknout je ta úprava, vládne v ní strašný chaos. Trojtečky na samostatných řádcích mi neskutečně pijí krev! a v dalším výčtu už radši pokračovat nebudu Pinkiesmile
Laira- takováhle povídka by si podle mě zasloužila mnohem víc, než si jí dala. Tvůj styl kresby by se k ní mohl dobře hodit. Je toho celkem škoda, když se podívám na to co si nakreslila doposud. (Pozor na stínování čistě černou barvou, působí potom spíš ušmudlaně než vystínovaně)

Sunlight
Greytail- fajnová povídka. Četlo se mi to dobře, tvůj styl vyprávění se mi líbí, děj mě ale nikde ničím nepřekvapil. Jak si sám napsal, je to prostě odpočinková.
Antošík- je už něco jako klasika. Tentokrát si se natrefil k povídce, ke které se tvůj styl celkem hodí. Oproti dřívějšku se už trochu víc zaměřuješ na ty poníky než na krajinu, což je u tohodle dobře.

Když usměje se slunce
Radlan Jay- tohle je jedna z nejlepších pony povídek, jaké jsem kdy četla. Opravdu! Je naprosto parádní, jak si dovedl svým stylem psaní udržovat (alespoň mou) pozornost. A i když si psal o tématu které je pro mě výsostně nudné, při čtení jsem se nenudila ani na chviličku! Mnohé možná odradí ta délka, ale lidé dělají opravdu velkou chybu, pokud tohle nepřečtou.
Space Horse- líbí se mi že svými ilustracemi zbytečně neprozrazuješ děj a zaměřuješ se jenom na to, co čtenáře téhle povídky opravdu zajímá, to jak vypadají postavy. Plus máš i za to, že si je umístila na bílé pozadí, takže jsem měla při jejich "skládání" do textu dost volnou ruku.
Máš svůj osobitý styl kreslení a moc se mi líbí ("pokoněná" stylizace je mi prostě milejší než obrovské oči a pufkaté hřívy Pinkiehappy) a velmi pěkně si vystihla charakter Hissana tím že sis dala práci i s navrhováním oblečení.

Ach ty klisen problémy
Rwakk- skvělá povídka, odvážná, vtipná, prostě skvělá Rainbowlaugh Jsem velmi ráda že ve Sborníku a je a dává mu trochu té peprnosti.
Zmok- jsi úžasný kreslíř i malíř, ale k tvému projevu se hodí spíš vážnější témata. K tomuhle žánru se nehodí, ale samy o sobě jsou ty kresby skvělé Ajsmug

Souznění osamělých duší
Aidrien- bylo mi ctí ilustrovat zrovna tvoji povídku. Je krásná, melancholická. Její poselství ale asi ne každý pochopí a určitě se to nikomu nepovede na jedno přečtení. U tebe je vždycky třeba číst i mezi řádky a asi hlavně proto se tvé, i když geniální, věci nemůžou dostat ke čtenářům. Jenže když už si jejich pozornost získáš neztratíš ji.

Cukr
Elevea- vtipné, poutavé, zajímavé, nevím co dál říct Rainbowlaugh jenom mě mrzí, že jsem se nedozvěděla víc o Absurditě. Přijde mi to, jako by si psal něco jako povídko-scénář k samotné epizodě seriálu. Představíš v něm neskutečně zajímavý charakter, ale protože tě limituje minutáž nemůžeš mu prostě dát větší prostor.
Tuxik- super šíleně barevné ilustrace jsou přesně to, co tahle povídka potřebuje. Perfektně to dotváří její vizáž i když u té první si asi budou někteří lámat hlavu, co to vlastně je Rainbowlaugh
Chcete-li vidět více z mé tvorby, najdete ji na mém deviantARTu, FB stránce, Patreonu.
Odpovědět
#7
Super, konečně. Budu si muset někdy udělat chvíli a všechno si přečíst.  Twilightsmile

Vlče: Nakreslila bych nejspíš víc obrázků, ale neměla jsem zrovna až tak moc času, holt ale opravdu jsem toho mohla nakreslit víc.  Applejackunsure Akorát za těch pár měsíců jsem už docela změnila techniku a kreslím jinak. Přesto díky. Pinkiesmile
incredibly handsome criminal genius and master of all villainy
Odpovědět
#8
Jsem velmi rád, že jsem si konečně našel čas zase načíst nějakou literární tvorbu z rukou bronies, a rovněž mě těší, že jsem sáhl právě po novém sborníku.

Zatím jsem zvládl pouze jednu povídku (v tomto počasí po mně více nechtějte Pinkiesmile ) - Kopýtka od mydlinek - a musím hned za čerstvých dojmů pochválit oba autory. Cwossie se trefila přesně do mého oblíbeného žánru, když se rozhodla vyprávět dojemný příběh jedné nám známé klisny, a Kájovy ilustrace byly opravdu kouzelné. Matně si vybavuju, jak jsem asi před dvěma lety brouzdal tvými kresbami, a musím říct, že ses za tu dobu neuvěřitelně zlepšil.

Těším se, že si zase v dalších dnech najdu trochu času na další z povídek. Současně doufám, že se sborníku dostane trochu více pozornosti, protože takové množství tvořivé práce je potřeba ocenit. Twilightsmile
Nikdy jsem neměl křídla, to hudba mě nutí létat...

Moje kanalizace na youtube.
Odpovědět
#9
(20.07.2015, 01:46)Vlče Napsal(a): Keranis- tuhle povídku jsem si neskutečně užila a na některých vtípcích jsem se smála ještě dlouho po přečtení jenom jsem si na ně vzpomněla Pinkiehappy Vážně velmi povedená s vtipnou pointou jak má být Pinkiesmile Co musím ale vytknout je ta úprava, vládne v ní strašný chaos. Trojtečky na samostatných řádcích mi neskutečně pijí krev! a v dalším výčtu už radši pokračovat nebudu Pinkiesmile

Heh, jsem rád, že se líbilo Pinkiehappy
A ohledně úpravy: No jo, já byl vždycky superpřísný grammar nazi a pohrával jsem si se stylistikou, ale forma mi do hlavy prostě neleze Applejackconfused

Keranis' Translation Trance - Moje překlady fanficů
Broníci a jejich charakteristika - Vědecký výzkum!
KAPUT - Tady kecám.
Odpovědět
#10
Právě jsem dočetl i Keranisovu povídku a je to bomba. Je to postavené na výborném nápadu, a velmi, opravdu velmi vtipně napsané. Pokud jsou i ostatní tvé počiny takto čtivé, budu si muset někdy vyhradit čas a probrouzdat tvoje vlákno. Pinkiesmile
Nikdy jsem neměl křídla, to hudba mě nutí létat...

Moje kanalizace na youtube.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)