Hodnocení tématu:
  • 5 Hlas(ů) - 3.8 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vaše nedávné zážitky
Pár lidí možná ví, že jsem kdysi dávno zhruba od první do sedmé třídy zpíval v našem menším studentském divadle. To je jedno, prostě pak jsem odešel, protože jsem si nějak pořád říkal, že neumím zpívat. Absolutně jsem si vyřval hlasivky... Facehoof

Ale abych se přiblížil k věci, proč to píši zrovna sem, tak my jsme si tam psali vlastní scénáře, hudbu, texty prostě vše. Byla to paráda. Sám jsem napsal sedm písniček, dvě dokonce zhudebnil (amatérsky). Z toho se pak naživo hráli jen tři písně a z toho jedna zhudebněná mnou. No a už čas plynul, divadlo myslím skončilo, byla to fakt studentská a nadšenecká záležitost, ale teď jsem se nudil a hrabal se v archivu některými spisy a našel mojí milovanou hru "Zdvořilý vrah". Zvláštní na tom bylo to, že to byla jedna z mých posledních her a já v ní měl hlavní roli (vraha). Taky při zpěvu hlavní hlas. Sám jsem pro jednu asi ze tří písní složil text. Tedy... Podílel se na tom. Hudbu ovšem ne. Text jsem přeluštil a přepsal do čitelné češtiny a myslím, že je to tak, jak to bylo minule. I melodii mám v hlavě, ale ve spoileru je aspoň text jaký byl. Bez melodie bude znít asi ještě hůř...
Nezabíjejte mě... Psal jsem to v sedmé třídě! Rainbowlaugh

Zdvořilý vrah

Na procházce, na zastávce,
kdekoli, kde se objevím,
najdu oběť, přesně pro mě,
ihned se zastavím.

Dávám se s ní do řeči,
nenápadně schovávám kapesník,
neustále hledím jí do oči,
zlomek sekundy a jsem blíže k ní.

Pak už jen naložím, zavážu,
doma ji na pohovku položím,
připravím si náčiní a až se vzbudí,
tak jí, tak jak se patří, pohostím!

Dobrý den, madam, snad jste se mě nelekla,
připadám vám jako pán, ale to byste do mě neřekla,
co já pro vás ukrývám dole ve sklepení,
tam toho moc pěkného pro vás není!


Pravda je, že se bránila,
neměla šanci, chuděra,
nic víc než ječet neuměla,
uši mě pořád z ní bolí.

Vzal jsem si nářadí,
to pro ticho pomáhá,
starý stůl zaprášil,
a už se po ní zem sléhává!

Dobrý den, madam, snad jste se mě nelekla,
připadám vám jako pán, ale to byste do mě neřekla,
co já pro vás ukrývám dole ve sklepení,
tam toho moc pěkného pro vás není!


Zaostřil nůž a ticho bylo hned,
po dívce se slehla zem,
po chvíli chladná jako led,
její chyba, že přišla sem,
na tenhle svět,
a tak jsem ji vrátil zpět.


Proč je něco normálně, tučně a kurzívou má své důvody, protože refrén jsem sice třeba zpíval sám (aspoň, co si tak pamatuji), ale konec kurzívou byl pomalejší a myslím za doprovodu dvou herců... Fakt už nevím, ale text se dochoval a to jsem rád Pinkiesmile
Usměj se, zítřek bude horší.


Na bolest hlavy pomáhá Guttalax.
Na starou babičku pomáhá Guttalax.
Na průjem pomáhá Guttalax.
Na zácpu pomůžou Marťánci.
Odpovědět
Jen 15, nic moc skóre.

Hmmmm. Zajímavé verše.
Takové hry vám tehdy dovolili? U nás by to šlo rovnou do TV Nova.
Cynik, pokrytec, ignorant, flegmatik, egoista. To jsou mé klady. Mám však i zápory.

Když vás uprostřed noci vzbudí syčící kozí lebka co seskočila z nočního stolku a utekla na pavoučích nohou, bude se vám spát mnohem lépe když zjistíte, kam to sakra zalezla.

Se stim smiřte
Odpovědět
Ono se to zdá takové... Zvláštní ale ona to byla "černá komedie". V podstatě nic brutálního Rainbowlaugh Frajer takový brit by sis mohl představit oslovil tři mladé dámy v průběhu a tohle byla jeho takzvané představení, jenže vždy, když ty dámy chtěl zavraždit, tak s nimi spíše začal diskutovat o tom, proč je chce zavraždit a rozebírali se tam strašné hovadiny Ajsmug Takže ono to bylo... Víc vtipný než tajemný.
Usměj se, zítřek bude horší.


Na bolest hlavy pomáhá Guttalax.
Na starou babičku pomáhá Guttalax.
Na průjem pomáhá Guttalax.
Na zácpu pomůžou Marťánci.
Odpovědět
Z testu autismu mi vyšlo 9 (moje šťastné číslo Rainbowlaugh ).
You didn't choose the thug life. And the thug life didn't choose you either.

It's no problem for me, but it's a problem for you.
Odpovědět
Ten test na mně nedávno zkoušela máma, a dosáhla jsem 33. :/
Making the world softer, one plushie at the time.

DeviantArt
Twitter
Odpovědět
@Cwossie: tak hlavně je potřeba brát ohled na text v záhlaví:

Citace:This screening quiz is not designed to make a diagnosis or take the place of a professional diagnosis or consultation.

Dost proto, že mnoho těch symptomů odpovídá i jiným věcem - nedá se to jen tak snadno zjednodušit. Jde pouze o vyšší pravděpodobnost:

Citace:This is a screening measure to help you determine whether you might have an autism spectrum disorder (including Asperger's disorder).

Jako HSP (což je de facto opačný extrém) jsem dosáhl skóre 16 Ajsmug imho hlavně proto, že většina mých odpovědí byly extrémy.

Nedávný zážitek na tohle téma: na GalaCon jezdí už pár let jeden brony, na kterém je autismus znát docela dost a z nějakého nepochopitelného důvodu si mě vždycky najde a chce si povídat Pinkiesmile no je to docela těžké s ním tu konverzaci vydržet, byť jen pár minut. Dalo docela zabrat se tomuhle stylu přizpůsobit, byť jsem nepochyboval o jeho ušlechtilých úmyslech, ale na tu chvíli se to dalo.

S Aspergerem je to podle mě těžší, protože ti lidé se dost často naučili hrát hru s okolím na to, aby tenhle svůj povahový rys zakryli (více či méně), takže k nim ostatní přistupují stejně jako k ostatním. Což je fajn a může to fungovat, ovšem jen do té chvíle, než se jim povede nějaký přehmat v téhle hře (dřív nebo později se to povede každému), který často sami nepostřehnou a pak je průšvih na světě, protože ten moment se dá snadno misinterpretovat jako něco mnohem horšího (třeba jako podraz). Takových lidí je mnohem víc, než se zdá - ze zdejšího osazenstva třeba Darm, Martin, Gris nebo Hellwalker. Každej je úplně jinej, někdo hraje víc, někdo míň. Všechny čtyři jsem měl v (ne)jednu chvíli chuť opakovaně něčím praštit, prostě proto, že jsem si myslel, že fungují stejně jako ostatní. Le nope - je třeba mít na paměti, že když u dotyčných přijde na určité specifické situace (nebo to prostě dělají pořád), můžou se zachovat zcela jinak, než zbytek populace. Ne lépe, ne hůře, jen prostě jinak a neočekávaně. Když mi tohle Darm udělal poprvé (to jsem to o něm ještě netušil a udělal to samozřejmě nechtěně), tak to vypadalo 14 dní, že mu dám při příštím setkání po čuni (obzvlášť když se mě zeptal, jestli mě něco netrápí, že vypadám poněkud zamlkle). No nakonec jsme si to vyříkali a pro příště už jsem si prostě dával pozor a tuhle informaci vedl v patrnosti. Totéž, když jsem s Martinem diskutoval některá témata a totéž se děje třeba na srazech s Hellwalkerem, před kterým mnoho lidí prostě v hrůze uteče, protože když ho neznáte, tak to vypadá, že nás všechny přišel pozabíjet - obzvláště když když mezi řečí prohodí, že jeho oblíbený charakter je Terminátor Rainbowlaugh imho by ho zvládnul zahrát stejně dobře jako Arnold Ajsmug (pokud to není dostatečně jasné, tak to byl kompliment).

Ale i když konverzace či jakákoliv bližší interakce s nimi stojí energii navíc (u někoho víc u někoho míň), tak když si odmyslím ty občasné přehmaty a některé náhledy, kde prostě jistá složka lidského poznání chybí (protože ji prostě nevnímají), tak se to v pohodě dá. Akorát se dotyčným vyhýbám, když nemám energii na to odfiltrovat ty vedlejší efekty, které produkují.
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
14 bodů - nevim úplně, co to o mně říká...
Love and Tolerate není hloupost.

723462958

vanamartincz@gmail.com
Odpovědět
27 bodů... a myslím, že to sedí. Autismus nemám, ale když si o něm čtu, ve spoustě věcí se poznávám. Mám hodně podobné vnímání a třeba těžkosti v sociálním kontaktu, na druhou stranu mám pocit, že být úplně odříznutý od ostatních, asi bych se zbláznil. Prostě jsem ten "ještě normální" (normální ve smyslu většinový, tedy určující normu)*, ale od průměrnosti jsem vychýlený směrem k autismu, a někdy mám dojem, že jsem dost blízko k hraně.

*ad ta závorka - něco řeknu, napíšu a ono to může vyznít různě podle kontextu, i drobná změna ve volbě slov nebo slovosledu, tónu řeči nebo i rychlosti reakce může význam třeba i úplně otočit. Proto mi připadá nesmírně obtížné správně se vyjádřit nebo dokonce argumentovat a příspěvek jako je tenhle píšu třeba i půl hodiny. (Teď mi zabral 20 minut, včetně pročtení a opravy případných hrubek. Nešťastné formulace tam neočekávám, takže jsem se na ně vybodnul, jinak bych ty věty dalších 10 minut přeformulovával, abych řekl přesně to, co jsem chtěl).
In Equestria and Jamis we trust. Flutterryay Yay!
♫ Life in Czequestria shimmers... ♫
Odpovědět
OT: You scored a total of 30 (a většina odpovědí spíš "slightly"), což není zase až tak nic nového. U jiného testu přímo na Aspergra jsme měl 26, což bylo na spodní hranici "možná ho máte". Ne že by mne to nějak zvlášť tankovalo (na to, abych si to došel ověřit k doktorovi jsem moc líný Pinkiesmile a to, že dost často lidi ssssštvu vím bez i něj; btw rovněž jeden z důvodů, proč se jistým diskuzím s určitými lidmi kvůli jejich pokoji a psychickému zdraví snažím pokud možno vyhýbat).
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět
OT:
Urobil som si ten test a vyšlo mi 36. Lenže niekoľkým otázkam som nechápal alebo som si nebol istý ako odpovedať, tak som dal to čo si myslím. Takže kvôli menším nepresnostiam v mojích odpovediach tipujem tak cca 33 bodov. Takže dokopy by mi vyšlo 33-36. Čo je Possible autism / Autism likely. Čo už, čakal som trocha lepšie skóre Twilightoops Snažil som sa odpoveď čo najúprímnejšie a najpresnejšie a aj tak mi vyjde u všetkých takých podobných testoch vždy najvyššie skóre. Občas sa to mení, záleži na tom ako sa cítim, koľko mám času, aké mám odbdobie, ....ale skóre je približne vždy rovnaké, nechápem... Ja viem, že som čudák, ale až tak? To sa mi nezdá...
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 9 host(ů)