Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elevea a MLP tvorba
#11
Lehce OT pro Ferrariho:
Ten fígl je v tom, že draci tam jsou něco jako symboly svých živlů. Jeden v průběhu času udělal sebevraždu, další se ztratil, zbytek je spoustaný. Jsou často zmiňovaní a dojde k jejich příchodu, ale obecně můžu říct, že draci jsou nesmrtelní - nejde je zabít. Vyskytují se sporadicky.
Elevea zdejší, Elevea webový
Ten, kdo historii nezná, je nucen ji opakovat. Ten, kdo historii nemaže, je nucen ji vysvětlovat.
Sborník, sborník, sborník!
Odpovědět
#12
Vlastní kniha, hezky. Jsem si řikal, že s tou úrovní na jaký píšeš, budeš mít něco za sebou. Prattchet i Kulhánek jsou prima a skokama v ději mě nevyděsíš - občas čtu knihy schválně na přeskáčku, abych to měl zajímavější ;-)

A jednou jsme se tu shodli, že do tvorby bronies patří všechno, co bronies vytvořej, takže myslim že s tim by nebyl problém. Přinejhorším ve spoileru to nikoho nemůže urazit.
drunken mantis grabs your ass
Odpovědět
#13
OK, strčim Barvy do spoileru. Aspoň budete vědět, proč Elevea Twilightsmile.
Ten zbytek na požádání.
Elevea zdejší, Elevea webový
Ten, kdo historii nezná, je nucen ji opakovat. Ten, kdo historii nemaže, je nucen ji vysvětlovat.
Sborník, sborník, sborník!
Odpovědět
#14
To víš. Já oproti tobě píšu teprve od dubna minulého roku. Samozřejmě že budeš lepší. Já jsem svých deset let strávil u tvoření vlastního světa pro DrD. Kdybych to sepsal, mohlo by to lidi možná i bavit. Jenže kde začít, když je toho tolik a vše nějak souvisí se vším Twilightsmile
Let it Go...Try everything.
How Far I'll Go, on top of the world?
Towards of sun immortals.
When Can I See You Again?
Top of the world.
Telling the world. To the sky!
Just a Dream. Brothers under the Sun
Odpovědět
#15
Já si dělal srandu Rainbowlaugh. Samozřejmě, že tví draci jsou skvělí. Však už je mám rozečtené. Až je dojedu, určitě ti napíšu pěknou recenzi se spoustou chvály. Máš to pojaté úplně jinak než já. Mí draci technicky vzato nemají duši, kdežto tví jí oplývají.
Elevea zdejší, Elevea webový
Ten, kdo historii nezná, je nucen ji opakovat. Ten, kdo historii nemaže, je nucen ji vysvětlovat.
Sborník, sborník, sborník!
Odpovědět
#16
Odstraněny odkazy na nevhodný obsah. Pokud máte zájem, obraťte se na autora příspěvku či na strýčka Google.

Iluzon
Love and Tolerate není hloupost.

723462958

vanamartincz@gmail.com
Odpovědět
#17
Pokud budete toužit po něčem podobnému Cukru, ale zase trošičku jinak, je tu mimosoutěžní povídka na motivy achilova zadání pro literární akci Upsati se ďáblu - Ďábel se vrací. Vzhledem k tomu, že nikdo kromě mě zadání nedokázal splnit... No, uvidíme, jestli pobaví Twilightsmile.

Soumrak




A pokud by někdo měl chuť přečíst si další díl z cyklu Snové Hřívy, který už vlastně není o Snové Hřívě, mám tu další povídku. Je to zase trochu jinak napsané. Navazuje to méně volně.

Synchronizace
Elevea zdejší, Elevea webový
Ten, kdo historii nezná, je nucen ji opakovat. Ten, kdo historii nemaže, je nucen ji vysvětlovat.
Sborník, sborník, sborník!
Odpovědět
#18
Po půl roce si dávám takový malý bump. Dodělal jsem Baladu o Sirius, která vznikla jako krátký přepis povídky Mezi hvězdami, což samozřejmě znamená, že jde o spoiler k povídce. Snaha byla především vyvážit rytmus, verše a příběh. Ačkoli jsem se snažil vypilovat všechny tři složky, můžou tam být chybky Twilightsmile. Ale co, když tam najdete něco, co se nezdá, dejte mi vědět, ať mám zpětnou vazbu.
Balada o Sirius
Elevea zdejší, Elevea webový
Ten, kdo historii nezná, je nucen ji opakovat. Ten, kdo historii nemaže, je nucen ji vysvětlovat.
Sborník, sborník, sborník!
Odpovědět
#19
Super, už jsem myslel že pracuješ jen na korekturách Rainbowlaugh
Respekt k tomu že jsi se upsal ke sborníku jako korektor.
A k básničce. Zase mě to navnadilo a musel jsem si přečíst všechny části Rainbowlaugh Nikdy mě nepřestane bavit celý příběh snové hřívy a tak.
Let it Go...Try everything.
How Far I'll Go, on top of the world?
Towards of sun immortals.
When Can I See You Again?
Top of the world.
Telling the world. To the sky!
Just a Dream. Brothers under the Sun
Odpovědět
#20
Chtěl jsem reagovat dřív, ale až teď se k tomu dostávám. Tato balada není vůbec špatná. Rytmus ti sice občas ujíždí, ale vzhledem k tomu, že každý verš je tak dlouhý, tak to zas tak moc nevadí. Někdy máš velmi působivé a esteticky hezké rýmy (např. uboze-obloze).

Možná je to přehlednutí na tvé straně, ale správný přechodník od slovesa požírat je v tomto kontextu (=množné číslo) požírajíce, požíraje je tvar pro mužský rod jedn. čísla. Tedy: "Algol, Lesath, Prokyon zas zastupují Děs.
Požírajíce padlé mrtvé šíří vůkol běs."

Ale ty dvě slabiky navíc ti vyhodí trošku rytmus no (což se dá ještě spravit odstraněním buď slova "padlé" nebo "mrtvé". Technicky vzato i tvar požíraje není chybný, jelikož se vztahuje k Děsovi, ale intuitivně mi tam stejně sedí víc požírajíce.

Ještě ohledně gramatiky – z textu balady je jasné, že je psána velmi spisovným jazykem. V tomto ohledu je minichybou, když máš skoro u konce "až svou duši zabijou" – tvar zabijou je hovorový a nezapadá tak do celku. Na tvém místě bysem použil "zabijí", ale to ti zas může rozhodit rytmus a tak.

Určitě si počtu další tvoje dílka, zatím to vypadá dobře. Pinkiesmile
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)