Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Snowfall Ponymeet, Polsko – Katowice, 17. 02. 2018
#11
Jenomže jako hlavní jazyk se myslí jazyk programu. A to se většinou dodržuje. V Německu - Galacon, stoprocentně, mluvím z vlastní zkušenosti

Je logické, že Německý con bude mít německé účastníky a ti budou mluvit německy. Stejně tak jako český con bude mít majoritu čechů a polský poláků.
“Where must we go… We who wander this Wasteland in search of our better selves?“ The First History Man
"Přátelství může trvat jen mezi dobrými lidmi." Cicero
Vir Ilustris

Odpovědět
#12
(09.02.2018, 12:58)hviezdosz Napsal(a): Jamisi, sice nemám příklad zrovna z Německa, protože moc do zahraničí nejezdím za akcemi.

Tak zkus příště uvést něco, kam jezdíš - protože pak tu vznikají nepříjemné informační šumy.

Citace:Ale co třeba takhle Czq (zrovna ta poslední)? I když byla angličtina primárním jazykem tohoto konu, tak byla převážně z větší části česky. Teď tím nemyslím samotný program. Ten byl v ajině samozřejmě. Do češtiny se překládaly jen nejnutnější věci typu organizační info pro návštěvníky a tak. Nicméně na Czq se stále mluvilo česky příp. slovensky. Když jsem od někoho něco chtěl/potřeboval, měl jsem vysokou pravděpodobnost, že to byl rodilý mluvčí češtiny příp. slovenštiny. Z velké části jsem slyšel češtinu/slovenštinu. Lidi, co neuměli česky/slovensky, tam samozřejmě byli taky. Ti mluvili anglicky (příp. mezi sebou svými jazyky jako francouzštinou či němčinou).

Když se mluví o jazyku conu, tak je tím myšlen program - ne, jak spolu lidi mluví, protože to záleží na mnoha okolnostech a nemá smysl se tím vůbec zabývat.

Citace:Nicméně cizinců tam bylo fakt pár.

Cizinců byla na CZQ více než čtvrtina z celkového počtu účastníků. Jen pro srovnání: Němců víc než 4x tolik, co Slováků (což je na jednu stranu povzbudivé, že jezdí zahraňáci, na druhou stranu dost smutné, protože jsme CZ/SK fandom a ne CZ/DE).

Citace:A to ještě nemluví o tom, že jste museli komunikovat s úřady, domlouvat některé domácí hosty, organizovat staffáky apod – pochybuju, že byste používali k tomuto primární jazyk Czq, angličtinu.

To už pleteš jabka s hruškama - ne že by někoho zajímalo v jakém jazyce orgové mluví s účastníky. Nicméně při komunikaci pokud byla ve skupině alespoň jedna osoba, která česky nerozuměla, mluvilo se anglicky.

O tom je oznámení o "primárním jazyku conu" - ne, že se tam bude mluvit převážně jiným jazykem, ale že tenhle jazyk bude určený pro program a pokud se budeš potřebovat domluvit s organizátory/staffáky, tak ten primární jazyk bude možné použít.

Citace:Takové aktivity však neoddělitelně patří ke konům, ale většina z nich je „běžnému“ návšěvníkovi skryta za oponou. Stejně tak jako na jiných konech. Můžou se tvářit, že jejich hlavním jazykem bude angličtina. Ale stejně je z valné části hlavním jazykem konu úřední jazyk hostitelské země. Cizinců je na každém MLP conu jenom malá hrstka. A i když se hlavním jazykem conu může tvářit angličtina, pořád to bude pro GalaCon němčina, pro Crystal Fair finština apod. Už chápeš, co tím myslím?

Ty mluvíš ale úplně o něčem jiném - když jedu na akci s programem, tak mě samozřejmě zajímá jazyk programu a je logické, že když jedu do jiného státu, tak se tam bude mluvit převážně místním jazykem. Jak orgové komunikují s úřady je mi srdečně jedno, stejně jak komunikují mezi sebou.

Apropo... že cizinců je na každém conu hrstka není pravda. Téměř třetinu účastníků ze zahraničí na Czequestrii rozhodně nepovažuju za hrstku.
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
#13
(09.02.2018, 12:58)hviezdosz Napsal(a):
Jamisi, sice nemám příklad zrovna z Německa, protože moc do zahraničí nejezdím za akcemi. Ale co třeba takhle Czq (zrovna ta poslední)? I když byla angličtina primárním jazykem tohoto konu, tak byla převážně z větší části česky. Teď tím nemyslím samotný program. Ten byl v ajině samozřejmě. Do češtiny se překládaly jen nejnutnější věci typu organizační info pro návštěvníky a tak. Nicméně na Czq se stále mluvilo česky příp. slovensky. Když jsem od někoho něco chtěl/potřeboval, měl jsem vysokou pravděpodobnost, že to byl rodilý mluvčí češtiny příp. slovenštiny. Z velké části jsem slyšel češtinu/slovenštinu. Lidi, co neuměli česky/slovensky, tam samozřejmě byli taky. Ti mluvili anglicky (příp. mezi sebou svými jazyky jako francouzštinou či němčinou). Nicméně cizinců tam bylo fakt pár. A to ještě nemluví o tom, že jste museli komunikovat s úřady, domlouvat některé domácí hosty, organizovat staffáky apod – pochybuju, že byste používali k tomuto primární jazyk Czq, angličtinu. Takové aktivity však neoddělitelně patří ke konům, ale většina z nich je „běžnému“ návšěvníkovi skryta za oponou. Stejně tak jako na jiných konech. Můžou se tvářit, že jejich hlavním jazykem bude angličtina. Ale stejně je z valné části hlavním jazykem konu úřední jazyk hostitelské země. Cizinců je na každém MLP conu jenom malá hrstka. A i když se hlavním jazykem conu může tvářit angličtina, pořád to bude pro GalaCon němčina, pro Crystal Fair finština apod. Už chápeš, co tím myslím?

LoL Hviezdoszi, wtf Rainbowlaugh Vice jak 1/4 cele Czequestrie byli zahranicni navstevnici, ucast z Ruska byla vetsi nez ze Slovenska, bohuzel. Prosim prestan placat nesmysly a nejdriv si over fakta, nez tu budes sirit takove nepravdy ala FAKE NEWS Rainbowlaugh (jo a zhruba tak 1/4 Czequestrie officialni komunikace probihala v Anglictine diky VIP hostum, PR, zahranicnim navstevnikum a taky faktu, ze cesky moc jiz neumim a radsi pisu veci anglicky Rainbowlaugh )
Twilightsmile  READ &  RAVE ! djpon3
Fancy some DA?
Attending in 2018: Friendship Fest, Japan, Festival Fantazie, 7. Zimní Karaoke party
Wielder of the BassCanon Mk.VIII !

CZ/SK bronies z.s.
Odpovědět
#14
Dobrá jsem poučen, díky za objasnění pár věcí, co mi nebyly známy. Nicméně už tu začínáme trošku OT. Tohle je přeci vlákno o konu, který proběhne za dva týdny.

@Melgarh OT:
Jak mám asi vědět, kolik návštěvníků přišlo? Jak si mám asi ověřit fakta, když žádná nebyla zveřejněna? Nejsem orgem, nemám přístup do vašich věcí ohledně různých věcí okolo srazů/Czq a na tomhle fóru a webu Czequestrie jste žádné podobné statistiky ohledně počtu návštěvníků nezveřejňovali. Pokud tahle informace byla zveřejněna na nějaké fotce či videu, tak tak se omlouvám. Nehltal jsem všecko info po Czequestrii.

A jen tak mimochodem. Po Czq jsem chtěl vědět, kolik přišlo na lidí. Namísto odpovědi na tuto otázku se mi dostalo odpovědi na otázku „z kolika různých zemí byli účastníci“. A dokonce jsem ti to v czequestrijském vlákně o pár příspěvků později vytkl, žes mi „zodpověděl“ na úplně jinou otázku, na kterou jsem se vůbec neptal.

Takže fakt se strašně moc omlouvám za to, že šířím nepravdy alá FAKE NEWS. AJ lie Neměl jsem prostě v dobu psaní mého předešlého příspěvku určeného Jamisovi žádné relevantní informace o žádném konu, ani o Czequestrii, chápeš to? Twilightangry2 Tak jsem prostě posuzoval jenom na základě vlastních zkušeností s velkými srazy/kony.
Odpovědět
#15
OT Hviezdosh

Možná kdyby ses nechoval jako všeználkovský vocas, který musí mít na všechno názor, tak by nedošlo k tomuhle nedorozumění. Když k něčemu nemám informace, nepíšu k tomu "fakty"  

A už vůbec se pak nevztekám, když mě někdo poučí
“Where must we go… We who wander this Wasteland in search of our better selves?“ The First History Man
"Přátelství může trvat jen mezi dobrými lidmi." Cicero
Vir Ilustris

Odpovědět
#16
(09.02.2018, 16:05)hviezdosz Napsal(a): @Melgarh OT:
Jak mám asi vědět, kolik návštěvníků přišlo? Jak si mám asi ověřit fakta, když žádná nebyla zveřejněna? Nejsem orgem, nemám přístup do vašich věcí ohledně různých věcí okolo srazů/Czq a na tomhle fóru a webu Czequestrie jste žádné podobné statistiky ohledně počtu návštěvníků nezveřejňovali. Pokud tahle informace byla zveřejněna na nějaké fotce či videu, tak tak se omlouvám. Nehltal jsem všecko info po Czequestrii.

A jen tak mimochodem. Po Czq jsem chtěl vědět, kolik přišlo na lidí. Namísto odpovědi na tuto otázku se mi dostalo odpovědi na otázku „z kolika různých zemí byli účastníci“. A dokonce jsem ti to v czequestrijském vlákně o pár příspěvků později vytkl, žes mi „zodpověděl“ na úplně jinou otázku, na kterou jsem se vůbec neptal.

Takže fakt se strašně moc omlouvám za to, že šířím nepravdy alá FAKE NEWS. AJ lie Neměl jsem prostě v dobu psaní mého předešlého příspěvku určeného Jamisovi žádné relevantní informace o žádném konu, ani o Czequestrii, chápeš to? Twilightangry2 Tak jsem prostě posuzoval jenom na základě vlastních zkušeností s velkými srazy/kony.

OT:
Tak priste napis SZ.. staci se zeptat  Facehoof Takhle po conu jsme totalne unaveni + jsem si jistej, ze Jamis nekde psal ze 70+ Nemcu tam bylo, coz samo o sobe byla invaze. Presna cisla nemam a v te dobe po conu jsem je ani hledat nechtel pac toho jsme meli vsichni plne kecky.

Aspon tohle vlakno je nahore a co nejvice lidi ho uvidi timhle OT bumpovanim Raritywink
Twilightsmile  READ &  RAVE ! djpon3
Fancy some DA?
Attending in 2018: Friendship Fest, Japan, Festival Fantazie, 7. Zimní Karaoke party
Wielder of the BassCanon Mk.VIII !

CZ/SK bronies z.s.
Odpovědět
#17
Krajkhour mluvil o předchozí nepříjemné zkušenosti, kterou jsme měli, když jsme společně jeli na jeden Konwentů. Tak dva týdny před činem se na fóru objevila výzva pro Čechy, ať přijedou, že bude část programu v angličtině a že by rádi zahraniční návštěvníky.
Nikomu jinému to ale neoznámili, takže to dopadlo tak, že v aj byly přednášky tuším dvě, z toho jedna moje o FOTwilightangry2.
Navíc to, že to neoznámili mělo za efekt to, že tam nikdo zahraňáky nečekal. Kromě nás tam byla už jen jedna malá skupinka Němců. Tudíž se s námi nikdo moc ani neměl náladu anglicky bavit.
Krajkhour nakonec celý druhý den conu prospal v autě (i když to bylo hlavně tím, že na něj vyrazil rovnou z desetihodinové směny.) A já si že samotného conu (narozdíl od cesty) skoro nic nepamatuju.

Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk
Love and Tolerate není hloupost.

723462958

vanamartincz@gmail.com
Odpovědět
#18
Checklist na zítřek:
Zubní kartáček a oblečení na neděli zabaleno ✓
Plyšák vyčištěn ✓
Peníze rozměněny ✓
Přespání zajištěno ✓
Spoje zpět zjištěny ✓
Dárek pro jednoho z orgů nachystán ✓
Dobrý spánek bude ✓
100 % nálady a energie ✓

Tož já su zcela nahypován a připraven! Doufám, že Starfooty, Nik a další taky. Pinkiecrazy
Odpovědět
#19
I přes veškeré mé obavy z jazykové bariéry jsem se přemohl a na sraz jel. A nelitoval jsem. Po pár hodinách jsem se adaptoval a sraz si užil. Rainbowlaugh Super komunita, příjemně uvolněný program a aukce byla opravdu divoká, na Ostraváky asi jen tak nezapomenou Rainbowlaugh
Odpovědět
#20
Konečně mám čas něco napsat. Rainbowlaugh

Sraz, ehm, vlastně regulérní konvent, byl naprosto suprovým zážitkem, který jsem si do plného doušku užil. Zahrál jsem si na kejtru, na různých přednáškách jsem se obohatil o znalosti jak např. netvořit OCčko či o historii, současnosti a budoucnosti spolku Bronies Silesia, který to vlastně celé zorganizoval. A zlatým hřebem večera byla aukce, kde se vybralo v přepočtu 15000, přičemž česká grupa ve složení Nik, Starfooty a já jsme tam nechali tak 2000. A nejdražší předmět – bohužel si nepamatuju co přesně – se vydražil za neuvěřitelných 500 zlotých, což dělá asi 3000 kč, pětina celkové částky. Rainbowlaugh

Jedinou nevýhodou je snad to, že moje peněženka značně zchudla, ale nelituju toho. Pinkiecrazy

Pár fotek tu a pár videí zde.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)