Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Epizoda 4: One Bad Apple
#61
(27.11.2012, 00:30)Greytail Napsal(a): Tuxík: Jo, byl bys stejný jako ti, co šikanují. Dá se to řešit i jinak - jenom se to prostě nesmíš bát řešit s někým, komu důvěřuješ. Protože když to budeš řešit na vlastní pěst, akorát se to proti tobě obrátí. A to mi věř.

Nějak ti nevěřím.

A mě nemáš vůbec šanci přesvědčit o tom, že obrana proti zlu je zlo. Jen mi přijde smutné, že ty to tak chápeš.

Dobrá řekněme že někteří z vás tam viděli pointu a jsou s ní spokojeni, ale ne všem se hold tato myšlenka konce musí zamlouvat, každý má právo na svůj vlastní názor.

Na druhou stranu si přiznejme jednu věc. Vyrojila se nám tu celkem ostrá diskuse ohledně toho, jak se k šikaně stavit - pasivně (nechat si to líbit, případně se přidat k těm co šikanují), nebo aktivně (snažit se to nějak vyřešit). Možná jsme se tu hodně pohádali, ale zase jsme pořešili problém, který je obecně velký a konktrétně tady mi přijde každý názor jako dobrý, jelikož ona k tomuto neexistuje žádná dokonalá rada.

Tímto bych hádku víceméně ukončil.
"You want dubbing quallity? Bah! It´s the quantity what earns money!"


Odpovědět
#62
Bránit se… yay. Ve chvíli kdy je proti vám postaveno veškeré okolí už na nikoho nezapůsobíte, pokusy jsou odvráceny a vy jste k smíchu. Dostal se někdo z vás, odpůrců chování Babs Seed, opravdu do situace kdy je člověk zoufalý natolik že jde veškerá morálka stranou a ustoupí instinktům?
Odpovědět
#63
Když jsem poprvé shlédl tento čtvrtý díl,tak jsem měl do scény,kdy zasáhla Applejack stejný pocit,aby se tam Babs vymáchala.Ale jakmile jsem zjistil,čím si ona musela projít v Manehatenu,tak jsem z toho neměl dobrý pocit,že jsem chtěl (v mé mysli) jí potupit stejně,jako byla potupená ve městě.

Dal jsem si to podruhé a už jsem rozeznával detajly,které tomu jasně napovídaly. Poprvé,jak Babs ztáhla ohon na místo kde neměla CM a pak vlastně pokaždé,tak to byl vlastně důkaz toho,že ji to trápí ještě víc než CMC,které ač tam mají dvě úhlavní sokyně,tak jsou relativně v pohodě. Kdežto Babs tam musela (nebo musí) zažívat pravé peklo,když je tam jedna z mála co nemá ještě svoje CM.

A opravdu se podle toho taky zachovala. Měla si vybrat,jakou stranu veme a bylo jí bohužel milejší si vybrat takovou,kde by tu šikanu alespoň na chvilku nemusela prožívat.A to i za cenu jít proti rodinným příslušníkům kterou je AB.

To,že pak CMC zjistili,že to má o hodně horší než ony,jim dodalo naopak nesmírnou odvahu jí zachránit od potupy.Odvahu jí pomoci,kterou sama Babs absolutně z prvu nechápala.Protože to nijak neznala a uznala,že se mýlila.
Proto jsem byl pak i moc rád,že ji CMC přijali k sobě do party.
Babe prostě neměla na růžích ustláno,v Ponyvillu udělala chybu kterou ale nakonec uznala a bylo jí to líto a díky tomu si našla nové a opravdové přátele.

Toď mé ohodnocení čtvrtého dílu,který je koukám hodně kontroverzní.


Věřím, že pár pestrobarevných poníků dokáže udělat svět alespoň trochu lepším. Pinkiesad2
Odpovědět
#64
*čumí* Teda nečekala jsem, že by se problematika šikany v tomhle dílu vyvolá tolik rozporuplných názorů. Jasně chápu tak nějak obě strany, jak už se psalo skoro každý z nás si něco podobného zažil, ale tentokrát si myslím, že to taháte příliš do extrémů. Já to vidím tak, že Babs Seed přijela nevědíce co jí čeká, s pochroumaným sebevědomím ze šikanování co zažila v Manehattonu. Najednou po ní doslova vyskočí CMC a hnedka začnou upozorňovat na její největší slabinu kvůli které byla pravděpodobně šikanována. Přeci jenom když někam přijedete a lidi začnou upozorňovat na některou z vašich vlastností kvůli které si z vás někdo dělal srandu tak vážně nevíte co si o tom máte myslet. Poté se nám objeví Diamond Tiara se Silver Spoon a začnou zesměšňovat CMC. Z toho Babs vidí, že kdyby se přidala ke CMC tak by se opět dostala do té samé pozice od které chtěla aspoň na chvíli utéct. Proto se nechala zlákat a přidala se na temnou stranu. Je možné že kdyby CMC věděly už odzačátku co se Babs dělo v Manehattonu, tak by si možná dávaly větší pozor a šly by na Babs zvolna. A jak tady někteří z vás říkají že Babs měla být potrestaná, tak byla. Vědomí toho, že ubližovala těm co jí chtěli pomoci je horší než vymáchání se v blátě. Krom toho tenhle seriál je pořad zaměřený na ty menší v naší společnosti. Jak si myslíte že by reagovali na to, že by Babs k sobě CMC nepřibraly? Chybovat a odpouštět je lidské - to by si měl uvědomit každý a taky, že každý má právo na druhou šanci Twilightsmile
I just Mesu around.

Všichni jsou už mrtví, Dave!

Moje DA: MesuYoru DA
Odpovědět
#65
TL;DR
můj názor na její přidání-se k DT & SS vyvolalo ve mě pocit (znám i z IRL) že i když máte nějaký mínus (v tomto případě blankflank) tak to přebijete tím (a vyvoláte "respekt") když ukážete něco co ty šikanující zajímá více.. (tedy šikanovat CMC)..
Odpovědět
#66
(27.11.2012, 00:45)CutePenguin Napsal(a): Nevím, nevím, ale šikanovat vlastního příbuzence (pokud jsem dobře rozuměl .. a je možné že ne .. tak Babs je sestřenice AB). Sice byla otravná, to ano, a vůbec se neznali, ale už jen to, že patří do mého blízkého rodokmenu by mě donutilo přiklonit se ke CMC.

Nevěř tomu, sám jsem měl takového bratrance, leč on nebyl Babs ale přímo Diamond Tiara, nikdy jsme se neusmířili, dělal to proto, že ho to bavilo.

Citace:
(27.11.2012, 00:11)Darm Napsal(a): Vážně jsem doufal že poselství tohoto dílu bude jasné všem, ale zjevně ne… Je to smutné.
No parádní poselství. "Dělej si, co se ti zamane, a vymluv se na to, že ti provádí ostatní. Pak se ti nic nestane."
Úžasné. Tomuhle může jen zatleskat.

To je jen jiný úhel pohledu. Rozdělilo se nám to tady na dva hlavní charakterové tábory. Hrubě nastíním důvody, neboť jejich přesný popis zná nejlépe každý sám. Ti z nás, kteří bránit sami sebe nedokázali, chápou, proč se tam stalo, co se stalo. A ti, kteří se bánit dokáží, nesouhlasí s tím, jak lehce z toho Babs vyvázla. Oba pohledy jsou výsledkem životních zkušeností a ani jeden není špatný, neboť je naší součástí.


Ale ještě bych dodal, kdyby CMC dokončili svůj plán, opět by tam bylo to samé poselství, jaké popisuješ. Hlavním smyslem epizody určitě nebylo vyzvihování chování Babs a možná ani reakce CMC, neboť jak oplácet stejnou kartou, tak nechat se sebou zametat není úplně správný přístup. Základní poselství zní spíše takhle - všechno není tak, jak se na první pohled zdá a poznání skutečností dokáže zásadně změnit pohled na věc.
Odpovědět
#67
(27.11.2012, 01:31)DaveL Napsal(a): TL;DR
můj názor na její přidání-se k DT & SS vyvolalo ve mě pocit (znám i z IRL) že i když máte nějaký mínus (v tomto případě blankflank) tak to přebijete tím (a vyvoláte "respekt") když ukážete něco co ty šikanující zajímá více.. (tedy šikanovat CMC)..

DT a SS nešikanujou CMC kvůli tomu, že sou blank flank. Je to jen ideální záminka pro šikanu. Kdyby nebyli blank flank, tak si najdou něco jinýho (aneb kdo chce poníka bít, hůl si vždycky najde). Proto neměly problém spojit se s BS.
(27.11.2012, 01:55)Pajzl Napsal(a): To je jen jiný úhel pohledu. Rozdělilo se nám to tady na dva hlavní charakterové tábory. Hrubě nastíním důvody, neboť jejich přesný popis zná nejlépe každý sám. Ti z nás, kteří bránit sami sebe nedokázali, chápou, proč se tam stalo, co se stalo. A ti, kteří se bánit dokáží, nesouhlasí s tím, jak lehce z toho Babs vyvázla. Oba pohledy jsou výsledkem životních zkušeností a ani jeden není špatný, neboť je naší součástí.

Ani jeden není špatnej, dokud nedomyslíš důsledky a dopad na psychiku aktérů. Pak zjistíš, že jeden je lepší. Co myslíš, že by se stalo, kdyby plán CMC vyšel? Všichni by se akorát rozešli ve zlém. Já důvody druhý strany chápu, ale z tohodle důvodu s nimi nemůžu souhlasit. Jejich postoj je emotivní (a asi to platí i o části bronies z druhý strany barikády). Já se na to snažím koukat racionálně. Nebudu jim mít za zlý, když se zachovaj tak jak píšou, protože to je daný jejich povahou a zkušenosmi, ale nejsem si jistej, jestli se jim budou s odstupem času líbit důsledky toho co udělali.

Držel bych se zásad love and tolerate.
Brahmavihára – buddhistické L&T
„Maybe next time you will take a second look
and not judge the cover of the book“
– Zecora
ENTP | Ask me spike letter
Odpovědět
#68
Jenom takové menší zamyšlení. Představte si situaci, že jste provedli něco fakt hnusnýho. Která z těchto dvou variant by vám byla milejší?

1) Vyjít bez trestu a žít pak s pocitem viny, že jste provedli něco opravdu strašného a zcela vám to prošlo. (Samozřejmě počítám s tím, že člověk není asociál a má alespoň trochu svědomí.)
2) Dostat za váš čin patřičný trest, což vám zároveň uleví na svědomí, jelikož si můžete říct: "Něco jsem provedl, ale taky jsem za to patřičně pykal."
"You want dubbing quallity? Bah! It´s the quantity what earns money!"


Odpovědět
#69
(27.11.2012, 02:18)Xeelee Napsal(a): Ani jeden není špatnej, dokud nedomyslíš důsledky a dopad na psychiku aktérů. Pak zjistíš, že jeden je lepší. Co myslíš, že by se stalo, kdyby plán CMC vyšel? Všichni by se akorát rozešli ve zlém. Já důvody druhý strany chápu, ale z tohodle důvodu s nimi nemůžu souhlasit. Jejich postoj je emotivní (a asi to platí i o části bronies z druhý strany barikády). Já se na to snažím koukat racionálně. Nebudu jim mít za zlý, když se zachovaj tak jak píšou, protože to je daný jejich povahou a zkušenosmi, ale nejsem si jistej, jestli se jim budou s odstupem času líbit důsledky toho co udělali.

Držel bych se zásad love and tolerate.

Ano. CMC se zachovali dle love and tolerate, v konečném důsledku. Kdyby se však nedověděli, proč se Babs přidala na temnou stranu, jejich reakce by byla taktéž oprávněná. Jde o informovanost a naše rozhodnutí.
Ani jeden pohled není špatný, neboť vychází z nás, protože to jinak neumíme a udělat to jinak, zklameme sami sebe. Pokud je život naučil žít podle "oko za oko", tím jejich názoru rozumím.

Doufám, že je chápeš, jak to myslím.

(27.11.2012, 11:11)Tuxik Napsal(a): Jenom takové menší zamyšlení. Představte si situaci, že jste provedli něco fakt hnusnýho. Která z těchto dvou variant by vám byla milejší?...

Víš, co lidí, tolik názorů na patřičný výkon, proto u soutěží a některých soudů vznikli poroty, aby se verdikt neřídil dle jednoho subjektivního názoru.

Tak jak si ty myslíš, že Babs má být potrestána, si já myslím, že byla potrestána dost, sama sebou, právě na základě jejího svědomí, neboli punishment with kindnes...
Odpovědět
#70
Můj názor na tuto situaci je, že tohle je příliš velké téma, aby bylo kvalitně zpracováno v jednom dílu seriálu, nota bene pro mladé děti, kde se nemůžou některé věci říct naplno.
A tady je krásně vidět, jak se to tvůrcům vymklo z ruky... kvůli rozpolceným názorům na konec...

Každý tu vyjádřil názor, založený na svých zkušenostech a svém charakteru/temperamentu. Ani jeden z nich není špatný, je jen jiný. A v každém je kousek pravdy.
Já si šikanování nezažila, pokud jsem byla outsider, tak spíš z vlastního rozhodnutí.
Ale zažila jsem si to z druhé strany pohledu. Učitel/vychovatel, který má ve třídě šikanované dítě a dva "teroristy".
Na tohle neexistuje jediný správný mustr.
Těm, co tu tvrdí, že neexistuje nějaká pomoc. Vždy existuje, někdy razantní a radikální. Záleží ale případ od případu. Někde selžou rodiče, někde učitelé, ale vždycky je někdo, na koho se můžete obrátit.
You didn't choose the thug life. And the thug life didn't choose you either.

It's no problem for me, but it's a problem for you.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)