Hodnocení tématu:
  • 6 Hlas(ů) - 4.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Literárium
#41
Ahoj everypony,
po téměř dvou týdnech jsem tu s další částí fanficu. Pauza byla způsobená hlavně leností a prokrastinací a omlouvám se za ni.

The price of friendship IX

PS: pokud by vám to nevadilo, zůstali bychom i v příštím díle na party na Swee Apple Acres, nechce se mi to přerušovat. Na FlutterShy se samozřejmě také dostane...
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
#42
Vážení přátelé!

Je tu víkend a s ním jubilejní desátý díl mého fanficu! A to si zaslouží menší oslavu Pinkiehappy  dnešní díl má proto celých 10 stran a končí jím třetí kapitola. Píseň "Ztráta" složil pro tento díl na mou žádost náš milý Strada2000, za což mu mnohokrát děkuji!

The price of friendship X

A jako bonus jsem složil takovu krátkou blbost Rainbowlaugh

Proč mají poníci srst?

PS: děkuji tímto mým skvělým čtenářům, bez vás bych to nedokázal...a jestli se vám něco líbí/nelíbí rozhodně se nebojte mi to sem napsat Pinkiesmile


a takhle hraje AJ na banjo Ajsmug

banjo dance
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
#43
Tak jsem dohnal svůj rest, co se týče price of friendship...
Jsem zvědavý, kam s tímhle dějem půjdeš. Zabrouzdal jsi trochu do Slice of Life teritoria a nedopadlo to špatně Ajsmug Já jsem teda více na dobrodružství, ale mám takové tušení, že si ho ještě užijeme víc než dost Flutterryay
Klobouk dolů pro Stradu, když jsem došel k té písničce, málem jsem uronil slzu Pinkiesad2

Keranis' Translation Trance - Moje překlady fanficů
Broníci a jejich charakteristika - Vědecký výzkum!
KAPUT - Tady kecám.
Odpovědět
#44
Super básnička, super děj Twilightsmile
tyjo... nějak se mi ta FF začala líbit, musím toho číst víc Ajsmug

Odpovědět
#45
Ahoj everypony,
je tu další část fanficu, začátek čtvrté kapitoly. Omlouvám se, že až teď, ale já měl minulý týden celý zabitý.

The price of friendship XI

Dále sem rozepsal zbrusu novou povídku (tentokrát snad skutečně povídku), těšit se mohou příznivci erotiky.
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
#46
Tak tu si budu muset pročíst Rainbowlaugh Jinak, musím dohnat všechny díly The prince of friendship ! Těším se, až se pustím do čtení !
Odpovědět
#47
Zdarvím poníci,

zde je další  část fanficu The price of friendship

The price of friendship XII

a zde je text který jsem posílal do literární soutěže o příběh Libuše

Příběh Libuše
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
#48
Ahoj,

na světě je erotická povídka Be careful of what you wish for. Je patnáct stránek dlouhá a má rating 18+, protože kromě jiného obsahuje pony/human R34 a explicitní výrazy. Případné zájemce prosím, směrujte dotazy do PM.

Opravena vetšina chyb na které jste mě upozornili, moc děkuju.
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
#49
Ahoj everypony,

je tu další díl The price of friendship. Dal jsem si s ním trochu načas, měl jsem teď málo času, snad už to teď bude lepší. V dnešním díle jsem se vydal na pro mě nejistou půdu informačních technologií, takže prosím případné ajťáky, kteří by to četli, o shovívavost Twilightsmile .

The price of friendship XIII


Dále bych vám rád poděkoval za váš zájem o povídku Be careful of what you wish for a za vaše příznivé reakce. A samozřejmě za kritiku. Ne , že bych nechtěl děkovat za nepříznivé reakce, ale jaksi zatím žádné nebyly. Vy, kdo jste ji ještě nečetli a rádi si dopřeje trochu lechtivého čtení, si o ni stále můžete požádat přes PM.

Také se zde brzy představím nové projekty na příští půlrok.
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
#50
Woohoo, tak, dal som tvojej literárnej tvorbe sľúbený attention, vo forme oneshotu.
Budem úprimný, už dlhšie som nič takto dlho nečítal, s výnimkou Rivela. Have my salutations (and +1).

Poetickú tvorbu ti chválim, má "príchuť zeme", no ten vplyv zemných poníkov sa dosť odráža. Či to berieme doslova (Pinkie a AJ témy) alebo metaforicky (jednoduché a filozoficky plytké témy), popis sedí. Jednoduchá projekcia dojmov na čitateľa definuje ľahkú poéziu, a presne toto od poézie očakávam. Umelecké spracovanie životných konceptov. Ale ak sa to s tou umeleckou enkrypciou preháňa, z čítania sa stane vedecká analýza a to ja teda nemusím.

Všimol som si hybridný obkročmý a striedavý rým, kde obkročmú variantu pokladám (asi správne) za voľnú degeneráciu a "okorenenie" inak štandardnej striedačky. Minimálne to potom neznie ako detská riekanka, čo je len plus. Básne sa hodia presne pre tých, ktorým je vyššia miera poetickej enkrypcie, tróp a figúr len na obtiaž a preferujú "spoetizovanú prózu".

Prozaickú tvorbu, teda Cenu priateľstva, hlboko oceňujem ako "zabehnutý brony". Fanfic je skutočne určený len pre bronies, ktorí sa vo fandome už nejakú dobu orientujú a majú skúsenosti s jeho fungovaním a štruktúrou. Príbeh obsahuje veľkú dávku nadstavby na headcanone, a preto zasahuje skôr bronies, ktorí sa v tom lepšie orientujú. Máš talent zasiahnuť zvedavosť a gradáciu, aj keď časť z toho sa dá prisúdiť overenej technike "plot splitu". Každopádne, veľmi autentické, inšpirujúce a teším sa na pokračovanie.
N.B. k generickej odozve: čítať diela bez chýb je sladká odmena pre oči, just saying.

Bližší review k Price of friendship:
Dejový split fluktuje medzi impersonáciou brony - pony (aka. brony dream) a transformáciou Equestrie na realistickejší scenár a tech-upgrade. Môžme teda hovoriť o vzájomnom približovaní sa Equestrie nám (technika, cigary, problémy ľudí) a nás Equestrii (bronies v snahe to docieliť). Koncept antagonistickej zápletky ako random triggeru vnáša do deja ten element náhodnosti a mystérie, ktorý bežne v pony fikcii chýba alebo je vyplnený generickým antagonizmom aka. vanilla series. Technika plot splitu mi tu pripomína čítanie Paoliniho Eldesta, kde to po nejakom čase doháňa človeka k šialenstvu, ale zatiaľ to má len gradačný efekt.
Páči sa mi námet industrializácie ako devastačnej sily a de-facto hlavného antagonistu fikcie, a teším sa na moment konfrontácie. Už sa to blíži, čo? Ajsmug

EDIT: ešte som si uvedomil, že v tejto novele Equestria smeruje k problémom nášho sveta. Bude rozdielom medzi nami a poníkmi nakoniec len pozícia v potravinovom reťazci? Nechajme sa prekvapiť Pinkiesmile

Rozhodne, good luck. Rád to uvidím dokončené. Ak to budeš chcieť neskôr prekladať, editovať, neviem čo. Možno ti budem vedieť pomôcť.
Routine kills ponies and humans alike. Trying new things makes life so much brighter Pinkiesmile
--Pony Dawnflash--
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)