Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Transsexualita Mezi Bronies
#1
Odhodlala jsem se napsat toto téma z tohoto důvodu - 7 bronies mě kontaktovalo s problémem, kterým je transexualita. S každou z nich jsem situaci sama probírala, avšak v této situaci je důležité se postavit na vlastní nohy, tak jsem některé z nich nechala si najít onu pevnou půdu pod nohama beze mě. Nevím, zda to bylo nejlepší řešení, ale lepší mě nenapadlo.

Chtěla bych ovšem veřejně říct jednu věc pro ty z vás, kteří mě nekontaktovali a řeší kompletně po své linii. (Věřím, že oněch 7 není finální číslo)

Nebojte se, bronies nekoušou a v ČR a snad i na Slovensku jsou lidé chápaví.

---

Pokud situaci budete chtít řešit, či si o ní něco přečíst, doporučuji následující odkazy:

Webová stránka MUDr. Fifkové - Nejzkušenější sexuoložka v ČR na toto téma. Vřele doporučuji její návštěvu.
Příručka transexuality - Kniha v češtině, která se tímto tématem zabývá. Spoluautorkou je také MUDr. Fifková.
"How to be yourself" - Video o jednom malém příběhu. [EN]
Odpovědět
#2
Hlavně vězte, že v tom nejste sami. Když už mi tu May připravila píseček, tak to hodím rovnou sem. Kdyby mi to někdo řekl před pár lety, asi bych na něj jen nevěřícně zírala, ale... yep, jsem trans Ajsmug. A od doby, kdy mi to došlo mám jen lepší a lepší náladu, a to hodně i díky May. Takže se toho rozhodně nebojte, bude vám líp.

S přáním krásného večera,
Teď už ne Huteren, ale Monique Pinkiesmile

come out to bronies: check.
Hey Spike, I'm gonna need a new checklist.
Odpovědět
#3
A já zas budu hovořit za ty konzervativní, avšak chápající broníky Pinkiesmile

Pro mě jakožto zásadového člověka, který rád vidí věci černobíle, to bylo velmi překvapující, že někdo takový je v mém okolí (ač třeba nejsme v denním kontaktu). Připadalo mi to jako něco nepřirozeného (což taky je, ale to přece neznamená, že co je nepřirozené musí být svým způsobem nebezpečné) a "divného".

Nebojte se, jsou to taky jenom lidé. Konverzí pohlaví nedochází nijak ke změně jejich osobnosti, pořád mají svoje vědomí i svědomí, svoje myšlenky a vůli. Jen holt budou vypadat a po čase i mluvit trochu jinak.

Buďte chápaví, naučte se porozumět tomu, co je neobvyklé nebo záhadné. Nakonec zjistíte, že se není vůbec čeho bát.

(A stejně jako homosexualita to není nakažlivé Rainbowwild)
“Where must we go… We who wander this Wasteland in search of our better selves?“ The First History Man
"Přátelství může trvat jen mezi dobrými lidmi." Cicero
Vir Ilustris

Odpovědět
#4
Monique: sem rad ze se citis dobreRaritystarry
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
#5
Já zase musím říct, že z nějakého důvodu na tohle téma v poslední době narážím poměrně často a rád bych předvedl jenom reakci, kterou sem předvedl, když jsem to o jednom člověku zjistil a kterou předpokládám, že je možno očekávat od 80% lidí.

chvíli ticho než mi to celkově došlo, pak úsměv, gratulace (v tom smyslu že se odvážil s tím svěřit) a zeptal jsem se, jak ho vlastně oslovovat Pinkiesmile

mimochodem, každý má něco co vybočuje a bojí se to přiznat (fyzicky i psychicky) a konkrétně ke transexualitě je v tuhle dobu přístup stejně otevřený jako na homosexualitu, tedy nikdo normální vás za to nesežere Twilightsmile
(povzbuzující řeč sem z toho nechtěl dělat, ale co)
  __
2B    OR   2B
Welcome to my apocalypse
je to tvoje vina draime
já vím draime
Odpovědět
#6
Draime, rok 2014 (a vypadá to, že i 2015) byl rokem, kdy se transexualita dostala kvůli jistým seriálům a slavným osobám velmi do povědomí. Přiznám se, že já jsem byla sama překvapena, že "být trans je cool."

A děkuji ti za hezkou reakci Pinkiesmile.
Odpovědět
#7
Já osobně si nedokážu představit, co člověka motivuje k tomu, aby podstoupil hromadu operací, kompletně změnil svou vizáž a poskytl jistým netolerantním lidem munici. Navíc je tam možnost volby, na rozdíl od věcí jako například sexualita.

Je to pro mě cizí svět, co si budeme povídat. Nechápu transsexuály a nejspíš nikdy nebudu, a tak mi nezbývá než nad tím pokrčit rameny Pinkiesmile

Also: Sedm lidí + Mayshi? Holy duck in a pretzel! Pinkiegasp

Keranis' Translation Trance - Moje překlady fanficů
Broníci a jejich charakteristika - Vědecký výzkum!
KAPUT - Tady kecám.
Odpovědět
#8
Nebudu tady rozvíjet motivaci - o té ti můžu poslat několik zajímavých článků. Volby jsou 3:
  • Potlačovat svou přirozenost, která tě každý den štve, pokud ji nepohřbíš velmi hluboko a vystavovat se riziku dlouhodobého stresu.
  • Být tím, kým se cítíš, že jsi a podnikneš vhodné kroky.
  • Zabít se.
A jop 8 a věřím, že to nejsou všichni Twilightsmile.
Odpovědět
#9
Mayshi se nenápadně snaží konvertovat lokální brony populaci na ženy, aby jim pak mohla vládnout svojí laskavou rukou. Do toho bych asi i šla Rainbowlaugh. A co se týče možnosti volby, tak mi věř, že jedna je správná, jedna se tváří jako volba, ale většina trans lidí jí jako celoživotní stejně nesnese (zkus si představit, že bys žil po zbytek života jako žena) a ta poslední je bohužel statisticky až příliš častá.
Odpovědět
#10
No, co budu povídat... pro mě je to španělská vesnice a nikdy bych nic takovýho neudělal..... ale tak já nikdy nebyl nějak předpojatej člověk, ostatně, mezi přáteli mám i pár gayů, takže pokud vám ty operace zlepší život, proč ne Pinkiesmile

Ale chtěl bych se zeptat jen pro mou zvědavost, nemusíte odpovídat - kolik těch operací vlastně je a kolik to celý stojí?
My friends laugh with me, not at me.

Moje růžová armáda Pinkiecrazy (aktuální k 20.2.2017)

Pinkie L♥vers
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)