Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5. výroční Zimní karaoke party
no mě to stejně zaujalo a vzhledem k tomu že to stejně nezvládnu bych to mohl prozradit

třeba se najde někdo kdo má zkušenosti

v postatě jsem chtěl udělat balíček svitků jaké dostává Twilight od Celestie

---nabarvit, narthnout/nastřihnout papír a vysusit aby vypadal jako starý papír/pergamen nebyl problém
---červená stuha nebyl problém

---
---
problém nastal když jsem chtěl udělat voskovou pečeť
nápad jsem dostal pozdě a neměl jsem čas koupit pečetní vosk (musel jsem použít obyčejné svíčky)
jenže k tomu potřebuju lihový kahan, nebo jiný způsob jak rozpustit svíčku (horká voda/fén atd.) abych neušpinil vosk sazemi
vosk jsem rozpustil apoužil jsem vykrajovátko na cukroví abych dostal kruh z vosku o průměru akorát na A4 papír

tady začaly komplikace

1.) pokus --- když jsem do formičky rozpustil celou čajovou svíčku dostal jsem blok vosku o tloušťce asi 2cm. pokusil jsem se blok rozříznout nožem a rozdrobil ho
2.) pokus --- rozpustil jsem půl svíčky a blok byl asi 1cm tlustý - pořád moc. Když jsem začal nožem seškrabovat vosk abych ho nerozdrobil, dostal jsem nerovný povrch který jsem nedokázal uhladit
3.) pokus --- rozpustil jsem asi třetinu svíčky a dostal blok akorát tenký, ale když jsem se do něj pokusil vyškrábnout "C" jak vypadá na svitku výsledek byl příšerně nehezký. Pokusil jsem se nahřát špičku nožíku z manikurní sady abych písmeno zaoblil a blok jsem proděravěl
4.) zopakoval jsem pokus tři, ale neproděravěl jsem blok, jenže výsledné písmeno nevypadá hezky - i tak jsem to ale prubnul. blok je bílý, takže jsem se snažil přijít na barvu která by mohla držet na vosku (vodovky rozhodně ne, tempery taky ne - oboje je ředitelné vodou a vosk je mastný. Sprej jsem zlatý nesehnal a lak na nehty by možná fungoval, ale nenapadl mě a zlatý taky nevím kde bych sháněl. Rozhodl jsem se pro akryly které jsou v podstatě kvalitnější tempery. První vrstva téměř vůbec nedržela a barvila (zašpinil jsem jak stužku tak svitek) druhá a třetí vrstva sice vypadá o něco líp ale pořád se smazává
5.) pokus --- opakování čtvrtého ale nechal jsem barvu na vosku zatuhnout dřív než jsem se pokusil dát celou věc dohromady, nicméně univerzální lepidlo naředilo barvu a opět zašpinilo svitek i stužku a odlepovalo se než konečně po asi hodině zatvrdlo

tím jsem dostal svým způsobem "prototyp" svitku se kterým ale zdaleka nejsem spokojený a víc jsem nestihnul (skončil jsem asi před dvaceti minutami)

vzhledem k tomu že původní nápad byl doplnit svitky o záložku z "pergamenu se stužnou zatavenou do pečeti, nabarvenou a s vyrytým CM Celestie/Luny...

ech no když vše půjde dobře mohl bych mít tuhle záležitost v solidní kvalitě i ve větším množství tak na příští vánoční večírek

a ted si jdu lehnout protože jsem příšerně unavený a ráno vztávám na vlak
In all things living, the light burns bright.
A passionate fire that consumes the heart.
The Spirit, it radiates not from above.
It is the warmth that draws you ever inward.
Where rest the truest colors of life.
Gold of the organ. Green of the throat. Red of the vein.
The myriad wet rainbow of the Spirit's domain. 


Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: 5. výroční Zimní karaoke party - od Inlustris - 16.12.2016, 02:17
5. výroční Zimní karaoke party - od Jamis - 17.12.2016, 19:07

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)