Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Epizoda 10: Going to Seed
#1
[Obrázek: MV5BMGRlYjYyYTEtNTNjMi00YjRkLTgwZmUtZDgx...@._V1_.jpg]
"Apple Bloom's obsession with catching a magical creature causes Applejack's plan for a harvest to go awry."
Odkaz: https://www.dailymotion.com/video/x7a0w68
Odpovědět
#2

Rodina Applů se pečlivě připravuje na dlouho očekávanou sklizeň. Vše je dokonale naplánováno, až na jedno: jaksi to nemá kdo udělat. Bábi sice vymyslela pomoc, ale nakonec se z toho vyklubala potenciální katastrofa. Nejen, že nová výpomoc byla jaksi k ničemu, ale ještě se díky jejím povídačkám podařilo "zbavit" jedné další pracovní díly.


Takový lov přízraku může skutečně zpříjemnit i jinak fádní práci, jen z toho pak často člověk vyroste - zklamán, že se výsledek nedostavil. A někdy je smutný i přes to, že si moc dobře uvědomuje, že celá ta snaha byla už od začátku marná. Je to jako když víte, že prostě třeba víly neexistují, ale stejně moc doufáte, že se vám někdy nějakou podaří najít Pinkiesmile

Člověk tím, že dospěje, přichází často o vnitřní dítě, a nejspíš není vůbec na škodu si jej čas od času připomenout, a stát se znovu živým tvorem, a ne jen nějakým člověkem Pinkiesmile A představivost těch mladších a nebo těch, kteří odmítli vyrůst, k tomu může pomoci.

A co vy? Také jste v mládí lovili nějaký ten přízrak?

Vzpomněl jsem si, že já ano. Nevím teda, kolik mi tehdy bylo let, možná tak 10, ale lovil jsem Rychlo rotu Pinkiesmile Byl jsem tak skálopevně přesvědčen o jejich existenci, že jsem pro ně měl i připravený příbytek v šuplíku psacího stolu.


Menší záhada je, jak mohl Big Mac celou noc chodit a vyrušovat pasti, aniž by se do nějaké chytil, když přes den se chytal prakticky "do všech". Nehledě na jeho svítící oči.

Byla to myslím dost dobře napsaná epizoda s dobrou záhadou, protože všechny ty možnosti, od existence onoho tvora, náhodný pohyb běžných zvířat, co se přetahují o jablka, až po babiččino spiknutí, všechno dávalo relativně smysl, a moc mne napadlo vůbec řešit, že by to byl BigMac (a myslím, že když bych si ten díl pustil několikrát, možná by tam někde na to byla narážka), protože jeho neustálá ospalost se snadno dala připsat přepracovávání plánu.

Vše nakonec sice dobře dopadlo, ale kdyby nebyl BigMac náměsíčný, plnění plánu by šlo kam? No do p...! A prémie by pak byly jaký? Pinkiesmile Buď o tom Bábi nevěděla, a pak tedy hodně riskovala, a nebo o tom věděla, ale pak BigMaca jen docela zneužila.

Jako kdyby snad v celém příbuzenstvu, Poníkově a nebo mezi kamarády nebyl alespoň jeden, kdo by přišel pomoc. Například Twilight, ještě v době, kdy nebyla princeznou, v epizodě, kdy AJ tvrdohlavě odmítala pomoc při sklizni, jednoduše na konci přišla a kouzlem sundala všechny jablka naráz. Teď by to asi zvládla vše během 5 minut i s teleportací sem a zpátky do školy. Myslím, že by s tím AJ asi tentokrát takové problémy neměla, zvlášť, když očividně o pomoc stála. A pochybuji, že by Twilight neměla za všechny ty dny opravdu těch pár minut čas.

A kdo ví, třeba daný tvor skutečně existuje (viz. mrkve). Ostatně, když už jsme viděli soby...

DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)