Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Epizoda 11: Student Counsel
#1
[Obrázek: maxresdefault.jpg]
"Starlight Glimmer relishes her role as school counselor and encourages the students to come to her anytime about anything, but she becomes overwhelmed and learns a lesson."
Odkaz: https://www.dailymotion.com/video/x7al7wz
Odpovědět
#2
Reformovaná Trixie byla z mého pohledu trefa do černého. Byla to celkem slušná mrcha a na takovou postavu, když není vykreslena jen černobíle, se vždy člověk rád dívá.

A její spojení s dalšími reformovanými, např. Discordem, ale hlavně se Starlight, se neustále ukazuje jako další dobrý tah na branku.

Autoři se opět dost vyřádili s emocemi a výrazemi ve tváři, hlavně právě u té Trixie.

Byla to docela zajímavá změna proti Filly Funtasia, ve které jsem poslední dobou ponořen (je znát, že podobně jako u prvních sezón FIM, se mají autoři ještě co učit - zvlášť, pokud je pravda, že někteří z nich jsou bronies, protože to ještě občas zavání takovými tím "fanouškovským" neumětelským stylem).

Nejen kvůli tomu, ale i kvůli obsahu epizody se opět ukázalo, že aby mohlo MLP/FIM fungovat nejen po stránce komedie/parodie, nepotřebuje vůbec nutně Mane6 v jakékoliv podobě. Popravdě jsem si na kteroukoliv z nich během sledování ani nevzpomněl.

Z tohoto hlediska bych se G5 nebál, pokud bude po stránce scénáře a postav na stejné úrovni.

Téma epizody mi připomíná něco z minulosti FIM, ale nemohu si vzpomenout. Vím, že se často jednalo o epizody s Applejack, kdy se něco nestíhalo nebo neudělalo, co se slíbilo (Applejack's "Day" Off, Applebuck Season), ať už kvůli přepracování nebo používání neeefktivních metod, jen jsem měl pocit, že se jednalo někdy i o Twilight, protože na ní by zkroucení z přepracování a neplnění povinností sedělo rovněž. Ale třeba se mi to jen motá s jinými seriály..

Starlightin problém by se dal imho popsat, ale asi ne jedním slovem:

Neschopnost si určit priority/preference, odfiltrovávat méně důležité věci od těch důležitějších a tedy jim věnovat přiměřený čas, organizace práce, částečný workoholismus, přeceňování svých schopností (slibování věcí, na které nemám nebo si nejsem schopen udělat čas), případně i další..

Já sám se takovým nepříjemnostem vyhýbám často jednoduše tak, že buď něco, co po mne někdo chce, udělám hned a nebo nic neslíbím. Sice si danou věc připíši na seznam (protože jinak bych za chvíli zapomněl, že jsem vůbec něco chtěl dělat - a to i v případě, že danou věc chci udělat já sám pro sebe), ale jestli se udělá za týden nebo za rok, to už zaručit nedovedu. "Trpím" prokrastinací (což je jen vznosně napsáno, že je často někdo jen líný).

Byť u Starlight není problém v tom, že by čas měla a jen se nedokázala dokopat k tomu, aby něco začala dělat, ale spíš proto, že ho kvůli chybějící organizaci práce má tak málo, že zapomíná i sama na sebe. Trixie to v podstatě řekla správně: pro Starlight byly sebehloupější problémy, ať sebevíc ubíjející, něco, co dávalo její práci nějak záhadně vyšší smysl, a ta tedy měla vyšší prioritu než např. ono pečení dortu s kamarády.

A je pravda, že se člověk musí naučit si určit míru a umět prostě někdy říci "Už dost" (obligátní "ne"). Možná, že je vhodné zapracovat trochu i na formě, s jakou se podá, nicméně i sama Silver Stream by se do příště možná mohla trochu naučit se nebát alespoň trochu kváknout, a sdělit své záměry, když už ne přímo dotyčné Starlight, tak alespoň komukoliv. Pravda, kolikrát jsme už zapomněli na čas a věci s tím spojené (jako oznámit, kam zrovna jdu, když jde o momentální nápad), ale alespoň vidíme, jaké problémy to může přinést.
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)