Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Epizoda 3: Uprooted
#1
[Obrázek: MV5BZmZjZTYxMjYtYmIyZC00ODllLTgyZTEtOTUx...@._V1_.jpg]
The Young Six respond to a magical summons from the Tree of Harmony, only to learn it has been destroyed
Odkaz:
https://www.dailymotion.com/video/x75s7ew
Odpovědět
#2
Pro mě jedna z těch lepších epizod za poslední dobu Twilightsmile ne že by ostatní byly nějak výrazně horší, spíš je to tím, že se příběh nesl v duchu prvních sezón MLP:FiM.

Překvapení na začátku - čekal jsem co to bude a chvílemi to vypadalo, že ve škole nastalo zkouškové období Rainbowlaugh epizody s young6 mám hodně rád. Ukázky z míst kde žijí a jak se snažili získat podpisy... jo, něco mi to připomnělo. Všimli jste si taky, že u většiny z nich se podoba strachu změnila? U Smoldera a Galluse je stejná, Sandbar, Ocellus, Siverstream a Yona měly jiné, než v epizodě What Lies Beneath.

Byl jsem vážně zvědav, jak se vypořádají s tím, co na ně padlo. Young6 mě vždycky trochu překvapí tím, že se učí jeden od druhého ty lepší věci, byť stále zůstávají sami sebou. Nečekal jsem, že Yona tomu tentokrát dá rozuzlení, ale dává to smysl - s Yaky je to v seriálu dost často random, ale jejich kultura začíná pomalu dávat smysl. Na tohle téma doufám bude ještě epizoda o gryfech, která zatím jako jediná není podrobněji přiblížená (od doby kdy Griffonstone v páté sezóně navštívila Pinkie a Dashie).

... a jsem vážně zvědav, jakou roli ještě Strom Harmonie bude hrát. Každopádně závěr téhle epizody na mě působí i tak trochu jako vyhlídka do budoucna, za hranice 9 sezóny a způsob jak některým prvků, které v seriálu přetrvaly mnoho sezón, dát novou podobu, která může přetrvat.
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
#3
No co je kultura gryfů kromě toho být na sebe neustále hnusní?
Každopádně kdy se Silverstream stihla stát Wonderboltem by mě taky zajímalo.
Ale epizoda pěkná, jen v jedné části to bylo dost ezo  Rainbowlaugh Jsem dost zvědav co s tím vymyslí dál.
eternal shyness  Unsuresweetie  
The more I try to hide my doubts the more that I find, perhaps I should give up and just pretend i don't mind.

DeviantArt
Odpovědět
#4
(19.04.2019, 12:49)Jamis Napsal(a): ... a jsem vážně zvědav, jakou roli ještě Strom Harmonie bude hrát. Každopádně závěr téhle epizody na mě působí i tak trochu jako vyhlídka do budoucna, za hranice 9 sezóny a způsob jak některým prvků, které v seriálu přetrvaly mnoho sezón, dát novou podobu, která může přetrvat.
No kiežby si mal pravdu a G5 nebude úplne iná. Ale napokon mi asi bude stačiť, že to tu vôbec je, že naďalej budú zrazy (dúfam) a že to nebude jak G1-G3, že len pre deti Pinkiesmile A ešte mi napadlo, že G5 by mohla pojednávať pre zmenu o Young Six, ale zase to by rovno museli zmeniť názov seriálu. Už ťažko My Little Pony (by to bolo jak protežovanie Sandbara) Rainbowlaugh

A rovnako ja sa zvlášť teším na epizódy s touto rôznorodou šesticou. Predsalen aj vďaka nim prišlo od S8 niečo nové, svieže Pinkiesmile A to s Yonou v tejto epizóde bolo riadne prekvapujúce Pinkiesmile
"It does not matter where you go and what you study, what matters most is what you share with yourself and the world." Princess Twilight Sparkle
"I wanted to remind you that through hard times, one of the greatest gifts you can give is letting your light shine for others." Princess Celestia
"Nech se bráti proudem mysli, tam kde řeka snů do reality se vlévá a nech své oči utrápené, plně otevřené a hleď na krásu té hvězdy šesticípé" Drake Damage
"No you can't give up your laughter 'cause you're scared of a little pain." Autumn Blaze
Odpovědět
#5
Tak model "nejen pro děti, ale i pro dospělé" se ukázal jako velmi úspěšný a dneska tak funguje nejen MLP, takže bych se toho nebál. Uvidíme, jak bude vypadat generační přechod (o tom bude pokud vím druhý film) a co z toho vznikne. Na začátku očekávám spíš třenice (bylo to tak u spousty jiných fandomů a ani nám se to imho nevyhne), ale časem se to uhladí.

To ale dost předbíháme... ještě máme před sebou celou devátou sezónu!
Princess Luna: Everypony has fears, Scootaloo. Everypony must face them in their own way. But they must be faced, or the nightmares will continue.

Rainbow Dash: It feels good to help others get something they always wanted but never had. Almost as good as getting it yourself.

The Last Rebel... still alive
Odpovědět
#6
Dalo by se říci, že po pilotním dvoudílu je tato epizoda taková "o ničem", ale jen na první pohled.

Pravda, téma a tempo vyprávění se velmi liší, ale kromě základní morální lekce o tom, že různé pohledy na svět bývají často neslučitelné, pokud se nehledá shoda (v nejhorším alespoň kompromis, ale u něj je riziko, že se jej každý bude snažit trochu přiohnout na svou stranu), a že nejde o nic vyjímečného ani nejen mezi přáteli, ale prakticky i mezi "vyvolenými", ale odhaluje se nám zde další pohled na to, co jsou vlastně Elementy a Strom vůbec.

Byť si myslím, že Strom jako takový byl připsaný na koleně během posledních pár sezón, ale v konečném důsledku to vůbec nevadí. Málokterý seriál je už od začátku nalajnován a domyšlený do důsledků (když pomineme autory jako je Tölkien, kteří nejprve roky tráví vytvářením "reálného" a funkčního světa, a teprve pak do něj zasazují různé příběhy).

Celkem škoda, že máme už jen 1 sezónu na to, abychom odhalili, jak to vlastně s magií a Stromem v Equestrii vůbec je, protože jak vidno, ne všechny části této planety používají stejnou magii (viz. Film). Ale třeba bude pokračovat v páté generaci.

Trochu mi jeho existence připomíná Krystal z Disneyovy Atlantidy. Teď si sice nevzpomínám, jak byl vytvořen (musel bych hledat), ale byl definován jako něco, co "žije z pocitů a vzpomínek všech současných lidí i těch minulých" a současně "jak rostl, získával i své vlastní sebevědomí".

I Strom Harmonie je očividně nějak svázán s existencí nějakého propojení mezi ním a výjimečnými poníky, ať už jsou to nositelky Elementů (či nositelé, pokud se bavíme o minulosti - nemůžu tam tak trochu vidět feministickou vložku, protože Equestrie funguje velmi dobře až od doby, kdy jsou nositelkami holky) a nebo jen skupina nesourodých přátel.

To celé je pochopitelně je polovina pohledu na díl.

Ten druhý, řekněme "obyčejnější" se věnuje (opět) neshodám mezi přáteli.

Lidem je nutné vždy připomínat, že pokud se nemáme stát roboty nebo unifikovanými služebníky nějaké diktatury, budeme vždy individuální bytosti se svým vlastním pohledem na svět, a vlastními řešeními, které pocházejí ze zážitků dotyčného. Každý žijeme jinak, máme jiné zkušenosti, které nás formují a tak i pohled na věc bude různý.

Stejně jako nejsou bronies imunní proti výskytu divných jedinců, co prostě do "sluníčkářské" definice nezapadají, není nic divného, když se přátelé hádají (neshodnou). Neshody jsou dané právě různým pohledem na věc, a fungují při každé formě spolupráce, což, dle mého pohledu (a nemusíte jej sdílet), je přátelství také (jen na vyšší, řekněme "duchovnější" úrovni, kdy si naplňujete nejen základní potřeby, kvůli kterým se vyplatí spolupracovat, jako například jídlo, ale také ty vyšší, jako touha po uznání, eliminace samoty, družení se, podpora při smutku, atd.).

Přátelství není definováno neexistujícími neshodami, ale právě shopností tyto neshody řešit a vyřešit. Není to o podovolení se, vzdání se vlastní identity, ale o umění vidět svět jinýma očima. Většina problémů má víc než jedno řešení, a vždy je lepší pochopení nejen problému, ale i těch druhých, aby se nalezl konsenzus. Je to lepší, než nepochopit situaci a vymýšlet kompromisy, které ve výsledku nevyhovují nikomu.

Jak vidno, Strom si vybral dost dobře, a nejspíš hodlá posunout přátelství (nejen) v Equestrii na vyšší level, který nebude záviset na nějakých elementech.
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět
#7
Tu musím pripomenúť vetu, ktorú na záver Strom povedal, že je to miesto, kde vždy môžu hľadať útechu. To je veľmi dobre, lebo v reálnom svete bronies hľadajú útechu v tomto seriáli a vo fandome a tvory zo seriálu ju môžu hľadať v tom novom stromodome. Strašne som zvedavý, že čo je vnútri, ale je možné aj to, že Ocellus bola so svojím nápadom svätyne a miestom pre meditáciu či pre hľadanie vnútorného pokoja asi najbližšie aj predstave Stromu samotného.
"It does not matter where you go and what you study, what matters most is what you share with yourself and the world." Princess Twilight Sparkle
"I wanted to remind you that through hard times, one of the greatest gifts you can give is letting your light shine for others." Princess Celestia
"Nech se bráti proudem mysli, tam kde řeka snů do reality se vlévá a nech své oči utrápené, plně otevřené a hleď na krásu té hvězdy šesticípé" Drake Damage
"No you can't give up your laughter 'cause you're scared of a little pain." Autumn Blaze
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)