Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Epizoda 7: She's All Yak
#1
[Obrázek: MV5BMjcxZDhmYTItMzk2MC00YjI4LTg0YjUtYWVm...@._V1_.jpg]
"When Sandbar asks Yona to a pony dance, she goes to Rarity and her friends for a makeover in appearance and personality."
Odkaz: https://www.dailymotion.com/video/x78227z
Odpovědět
#2

Tato epizoda je v podstatě variace na tu předchozí, a je celkem dobře odhadnutelná nejen po stránce děje, ale i co se stane na konci.

Jedna věc je, když jedna kultura obohacuje druhou (viz. závěr), druhá věc je snažit se jednu kulturu předělat na druhou. Mane6 k tomu přispěla nechtěně ve snaze pomoci, zatímco Yona se jen snažila zapadnout.

Snažit se zapadnout je asi to nejhorší, co se dá udělat. Často tím pošlapete nejen svou kulturu, ale i své vlastní já. Ostatně, celá lidská historie je příkladem davů, které se jen snažily zapadnout ("hlavně nevyčnívat").

Yonin problém není odlišná kultura nebo zvyky, jako spíš roztěkanost a nepozornost (nechává se unést).

Možná se měl Sandbar lépe vyjádřit a sdělit své partnerce na začátku to, co jí sdělil na konci.

Poníci prostě neměli dost času přizpůsobit své zvyky novým hostům, a ti se tak mohli cítit jako odstrčení, méněcení, zkrátka někdo, kdo nezapadne, protože nové zvyky nezná. Ostatně, jak úspěšně kašlat na zažité místní zvyky nám už ukázala Twilight na konci prvního filmu Equestria Girls (taneční scéna).

Jedna věc je zkoušet nové věci, jako třeba šaty, druhá věc je to nepřehánět. Což by si měla uvědomit hlavně Rarity, která nejen, že nepřizpůsobila šaty samotné Yoně (má ráda hnědou, byť sama nosila zelenou, ale co už), ale ani účelu (proto ta nehoda při tanci). Snažila se pomoci Yoně se lépe cítit v cizím prostředí, a nebo se jí snažila předělat podle místních zvyků?

Vždy si položme otázku: Kde máme jistotu, že naše tradice, naše zvyky a naše kultura jsou ty lepší?

DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)