Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Epizoda 9: Sweet and Smokey
#1
[Obrázek: MV5BN2Y0N2ZlOGUtMTk2Yi00ZjA5LWEwNzYtN2Fm...@._V1_.jpg]
"Smolder returns to the Dragonlands with Spike and Fluttershy to help cheer up her sensitive brother, but when they arrive they discover the dragon eggs aren't hatching."
Odkaz: https://www.dailymotion.com/video/x78vkz6
Odpovědět
#2
+ points for Sassyshy
In all things living, the light burns bright.
A passionate fire that consumes the heart.
The Spirit, it radiates not from above.
It is the warmth that draws you ever inward.
Where rest the truest colors of life.
Gold of the organ. Green of the throat. Red of the vein.
The myriad wet rainbow of the Spirit's domain. 


Odpovědět
#3
Epizoda s jasně definovanými 2 liniemi.


Spike se snaží "rozveselit" svého ne zrovna kamaráda, a Ember s pomocí Fluttershy řeší problémy s vejci.Nepřišel jste někdo na to, čí ta vejce tedy jsou? Vím, že existuje velká dračí migrace, kde jsou skutečně stovky obřích draků, takže je možné, že Ember a spol. je spíš banda puberťáků, ale i tak..

- Každá z těch věcí pochází z vajíčka. A kdo je klade?
- Nevím. Asi to, co jsme neviděli.

V G3 jsme viděli jen samé samice, v G4 u draků, kromě Ember, tu máme většinou jen samé samce. Pár samic (alespoň soudě nejen podle barvy) se tam sice mihlo, těžko by snesly tolik vajec.

Je mi záhadou, jak se u draků předávají zkušenosti, protože nebýt přátelství s poníky/Spikem, nejspíš by po nástupu Ember brzy draci začali vymírat.

Jak vidno, vůdkyně draků zkusila snad opravdu všechno, včetně pokusů se opičit po ponících a pitvořit se na vejce, ale zřejmě byla tolik zaujatá řešením problému, což se nedařilo a nedařilo, že jí unikala příčina. Co vlastně ostatní draci kolem dělají, kromě toho, že vymýšlí blbiny?Vrací se nám zde téma "šikanuj, abys nebyl šikanován", což jsme dřív viděli na postavě Babs. Malý rozdíl je asi v tom, že Garble byl na Spika zmetek asi odjakživa, byť tu byla období smíru. Hezké je docela to, že Spike ani nemá moc velké dilema udělat správnou věc, i když by to mělo znamenat, že "musí" pomoci svému "nepříteli".

A někdy pomáhá v řešení i náhoda. Kdyby se Spikem nešla Fluttershy, bylo by řešení problému o dost těžší. Na druhou stranu by se asi Spike víc věnoval problémům s vejci.


Další příbuzný vytažený z rukávu (a co jsem četl popisky epizod, nebude to v této sezóně jediný) Pinkiesmile

- Dobře, že jste tady. Potřebuju připsat scénu: za pyrotechnikem Ticháčkem přijede jeho sestra.
- Ale Ticháček nemá sestru, pane režisére.
- Musí ji mít, protože potřebujeme oženit hajného.
- Ale hajný se přece ženit nechce, to je jeho základní povahová vlastnost.
- Bude finále, a tam se všichni musí oženit.
Pinkiesmile

Přemýšlím, o kolik a jestli by epizoda byla jiná, kdyby jediná změna byla v tom, že by Garble nebyl bratr Smolder.


Jen ten závěr byl takový uspěchaný. Kdyby bylo takto jednoduché změnit názor mas v realitě po tom, co by došlo k prozření u pár jedinců, žili bychom asi v poněkud jiné světě. U nás se to v lepším případě táhne roky, v horším století.

A nebo má Ember takovou autoritu, že raději všichni ohnou záda a dělají, jací jsou najednou velcí kámoši a že jim to nejen nevadí, ale ještě to uznávají jako ctnost. Jak dlouho takové "falešné" přátelství vydrží se můžeme jen dohadovat.

Chápu, že na další psychologické rozbory už tvůrcům nezbyl čas, ale klidně to mohli vyřešit nějakým dopisem Garbla Spikovi o pár epizod později, jak se teď cítí víc svůj, a že si už získal i pár přátel, kterým jeho pravé já nevadí.

DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)