Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 2.33 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Imigranti
#1
Pojďme diskutovat o imigrantech.

Co si myslíte o imigrační politice Evropské unie?
Myslíte, že je současná hromadná imigrace do Evropy problém?
Jak byste problematiku imigrantů řešili?
Co si myslíte o budoucnosti Evropy?

Finální otázka. Platí love and tolerate i pro imigranty?

A cokoli dalšího, co vás na toto téma napadne.
Odpovědět
#2
no kdyz uz si to tema otevrel....tak nadhodim jen jednu vec - sem docela fanousek konspiracnich teorii... a tu by jedna byla:
USA maji ekonomicke a politicke problemy, nezamestnanonst, FED tiskne penize jak na bezicim pasu....vetsina imigrantu je ze zemi, ktere jsou po zasahu USA rozvracene (tzv arabske jaro, syrie...)...
...no a konspiracni teorie pravi, ze je to vsechno soucast planu USA na ekonomicke oslabeni Evropy, zkratka si leci sve bebicka na nas ucet, to plati i pro situaci na ukrajine, proste udrzet problemy co nejdale USA, nejlepe je prestehovat do Evropy...
nevim jestli tomu verit, ale logiku to ma...
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
#3
O tyhle vážná témata jsem se nikdy nezajímal, ale zareaguju na to poslední. Love je dneska už tak nadužívané, že to pro mě nic neznamená. Tolerance musí být, ale musí být oboustranná. Když tady chtějí bydlet, musí tolerovat naše zákony, naše zvyky, naše práva a povinnosti. Pak mi můžeme tolerovat jejich přítomnost, jejich náboženství a jiné.
Jak jsem říkal, o tyto témata se nezajímám, takže o tom nevím nic.
Odpovědět
#4
Poníky moje, mám vás celkom rád, ale topic takéhoto druhu TU NEMÁ ČO ROBIŤ.
Odpovědět
#5
Já souhlasím s panem Garrisonem ze South Parku Pinkiesmile

Citace:"Tolerate" means you're just putting up with it! You tolerate a crying child sitting next to you on the airplane or, or you tolerate a bad cold. It can still piss you off! Jesus Tapdancing Christ!

Takhle by to mělo platit obecně.
Bohužel se nám ale v rámci Tolerance a Hate Free Culture neustále vnucuje idea, že jsme všichni rasisti a otrokáři a musíme odčinit všechny naše hříchy vůči vykořisťovaným.
Což o to, uznávám, že kolonialismus Africe zrovna nepomohl, ale taky si nemyslím, že někomu pomůže, když se tím bude pořád někdo ohánět a žádat zázračná řešení všech problémů bez toho, aby k nim samotní obyvatelé Afrických států dospěli sami. To sice pohladí na duši a egu, ale žádné rozumné trvalé řešení z toho vzejít nemůže. Facehoof


Pokud jde o samotnou imigraci... v jádru nejsem proti. Trollestia
Myslím, že to může fungovat. Myslím, že multikulturní společnost je možná. Myslím, že to může fungovat a to dobře, ale je tu jeden požadavek. Je nutný stejný metr a hodně tolerance a respektu. Oboustranně, což zatím moc dobře nefunguje. Dle mého názoru se spíše setkáváme s politikou záměrné bagatelizace možných problémů a mezikulturních konfliktů a obrovského populismu, kdy se uprchlíci ani neberou ani tak moc jako potenciální občané a produktivní členové společnosti, ale pouze jako jakási politická obchodní komodita, která může účinně diskreditovat opozici nařčením z extremismu, rasismu a xenofobie a zároveň i generovat hlasy a křesla pro strany typu Zelených, kteří v jiných Evropských státech z imigrace a následných slibů štědřejší sociální podpory docela slušně těží. To celé zvyšuje pocit vyloučení a ohrožení u chudších vrstev společnosti, tedy jak domácích, tak uprchlíků, z čehož ve výsledku těží nejen socialisté, ale i různá nacionalistiská a extremistická uskupení, což může vést ke kapitálnímu průsenu. Raritydespair
Cynik, pokrytec, ignorant, flegmatik, egoista. To jsou mé klady. Mám však i zápory.

Když vás uprostřed noci vzbudí syčící kozí lebka co seskočila z nočního stolku a utekla na pavoučích nohou, bude se vám spát mnohem lépe když zjistíte, kam to sakra zalezla.

Se stim smiřte
Odpovědět
#6
Tak tu alespoň napíšu svůj názor a ne jen otázky Pinkiesmile

1) Evropská unie se sice snaží, ale jakože nic moc. Obecně si myslím, že její rozhodnutí nejsou zrovna dobré. Co se týče přímo imigrační politiky, tak rozdělování mezi všechny ostatní státy by možná fungovalo, kdyby to byla jednorázová vlna, ale tohle bude pokračovat. Vypadá to, že k nám za chvilku přijde polovina Afriky.
Přerozdělování je podle mě jen známkou pro imigranty, že v Evropě se budou mít dobře a postarají se o ně, tak jich přijde ještě víc.

2) Imigrace je podle mě problém, tedy ta hromadná a nezákonná. Nemám nic proti legálním imigrantům, kterých ostatně není tolik, aby zaplavili Evropu. Ale to co se děje je a bude problém. Stačí si říct, jak to asi může dopadnout, když do úplně jiné části světa přijde hromadně několik tisíc imigrantů, kteří jsou nevzdělaní, nejsou zvyklí na naši společnost, hodnoty, tradice a všechno ostatní. Nějak si nemyslím, že se budou nadšeně přizpůsobovat. Spíš si myslím, že Evropa se pod tlakem přizpůsobí jim. No, myslím, že nějak podobně padl Řím.

3) No, nejspíš zavřít a hlídat hranice. Buď se k nám dostanou legálně, nebo vůbec. Proti takovéhle "invazi" by se měla Evropa bránit. Posílat je zpátky nebo něco, ale nenechat je jen tak vpadnout do Evropy.

4) Budoucnost Evropy už jsem vlastně nastínil. Buď se s tím něco udělá a nějak to přežijeme, nebo se sem přesídlí polovina Afriky a bude to mít silný dopad na všechno.

5) Já love and tolerate nepoužívám, takže u mě je to jasné Pinkiesmile

PS:
Twingo: Popis offtopic sekce říká "Vše ostatní, netýkající se My Little Pony.", takže to sem patří.
Odpovědět
#7
To je pekné že to je v OT, ale nepatrí to na BRONY fórum, prepáč, ale diskutuje sa o tom všade, novinky, idnes, sme...
Tak prečo to ťahať aj sem? To už rovno založme vlákna o Ficovi, Kotlebovi, Slotovi, Cigáňoch... a nesmieme zabudnúť na USA vs Rusko.
Odpovědět
#8
Chápu, že politika je citlivé téma, ale co patří a nepatří do OT...
Máme tu už modelaření, maturitu, transsexualitu, legislativu zbraní, možnosti obrany před Německou invazí, airsoft, komunismus, deep web... a v čem jsou výše jmenovaná témata vhodnější pro brony fórum, než tohle?
Cynik, pokrytec, ignorant, flegmatik, egoista. To jsou mé klady. Mám však i zápory.

Když vás uprostřed noci vzbudí syčící kozí lebka co seskočila z nočního stolku a utekla na pavoučích nohou, bude se vám spát mnohem lépe když zjistíte, kam to sakra zalezla.

Se stim smiřte
Odpovědět
#9
Nevidím dôvod prečo by transsexualita mala byť nevhodnou pre brony fórum? Toto fakt nechápem, nie sme predsa MLP fórum, ale brony fórum...

Veci ako airsoft či deep web detto, nepreberáme tu ako sa dostať "tam" a "tam" a "čo" či "koho" kúpiť... takisto maturita či modelaření...

Legislatíva zbraní, možnosť obrany pred Nemeckou inváziou berem skôr ako zaujímavosť, komunizmus by už možno bol na hrane, ale prečo tu ťahať imigrantov, ktorý sa riešia na každom jednom fóre? Nestačia diskusie (mnohokrát internetovej "elity", žial) na idnes, sme a podobných stránkach?

Zachvílu tu budeme mať témy typu USA vs Rusko...a to už bude shitstorm.
Odpovědět
#10
Pokud bude shitstorm, modi to nepochybně vyřeší a vydají oficiální stanovisko ohledně podobných témat, toho se nebojme.

Zatím tu ale nevidím ani shitstorm, ani příspěvky "internetových elit." Zatím se tu toho popravdě moc neděje a pokud to téma umře na akutní nezájem, pochybuju, že se tu zčistajasna objeví plejáda dalších.

Takže bych to prozatím viděl na "žij a nech žít" a nechal to plynout, zatím tu nic tak problematického nevidím. Twilightsmile
Cynik, pokrytec, ignorant, flegmatik, egoista. To jsou mé klady. Mám však i zápory.

Když vás uprostřed noci vzbudí syčící kozí lebka co seskočila z nočního stolku a utekla na pavoučích nohou, bude se vám spát mnohem lépe když zjistíte, kam to sakra zalezla.

Se stim smiřte
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)