Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaký vybrat receiver
#1
Ahoj, nějak nemůžu dostat z hlavy koupi nových repráků k PC a protože to už neni klasická sestava, tak bych potřeboval vybrat receiver.

Neplánuju to koupit hned z fleku, nejdřív si chci ujasnit, na kolik to vyjde celkově, jak to vlastně funguje (protože s receivery nemám vůbec žádné zkušenosti) a co vše bude potřeba, abych z toho dostal max. výkon (abych nekoupil nejlevnější, nějakej stereo receiver, když chci 5.1 repráky Rainbowlaugh )

Jedná se o tuto sestavu:
Kód:
http://www.czc.cz/jamo-a-102-hcs-6-sestava-cerna/115354/produkt

K té bych potřeboval nějaký receiver, jenže jak jsem psal - nemám s tím zkušenosti. Nevím jakou značku, jaké funkce hledat, na co si dát pozor atd.

Zatím jsem koukal na tyto dva (Onkyo byl v jednom e-shopu prodáván spolu s výše uvedenou sestavou, tak počítám, že ten by měl být asi ideální):

Kód:
http://www.czc.cz/pioneer-vsx-423-k-receiver-cerna/131126/produkt
http://www.czc.cz/onkyo-tx-sr313-cerna/115138/produkt

Ale vím o to kulové.

Do PC bych to připojil přes optiku a zvukovku plánuju tuhle:
Kód:
http://www.czc.cz/creative-sound-blaster-zx/121805/produkt


Jak to vidíte, pasuje to tak nějak do sebe? Co bych měl změnit? Hlavně s receivry si nevím rady (až se k tomu dokopu, tak možná budu otravovat i s nastavením, takže bych prosil toto téma případně nechat živé Twilightsmile ).
www.mlpinfo.cz

Steam

Jsem jen hloupý poník bez cutie marku.

All pizza and no pizza makes pizza a pizza pizza.
Odpovědět
#2
líbí se mi že jsi šáhnul po bednách od Jamo Twilightsmile sám od nich vlastním studio 180 a nemůžu si stěžovat Pinkiesmile

k receiveru osobně je nemám rád je to celkem drahá záležitost ale zas se dá na to zapojit vše na co pomyslíš mám takoví pocit že sousedovi to snad žere i cédéčka Pinkiehappy

doporučil bych ti ten onkyo párkrát jsem slyšel na něm zapojený nějaký home made (2x200W) bedny a prostě luxus Twilightsmile + tu značku doporučuje snad každý
bedny cos vybral to ukrmí jako prd a ještě budeš mít rezervu 40W


s tou zvuknou by neměl být problém to zapojit jen v ovladačích asi budeš muset přepnout na optiku
zapojení bych se vůbec nebál o žádným nastavením se kterým by jsi se musel patlat nevím

prostě zapojíš bedny do receiveru ten narveš do zásuvky připojíš ho k pc a hlavně nezapomeneš zvolit pomocí dálkovího ovládání (bo čudlíkem na receiveru) optický vstup nic lehčího být nemůže Pinkiehappy
Breakbeat, dnb, tekno, uk garage, 2step, trance, orchestral, speedcore ! Heart


Dune - Can't Stop Raving Rainbowkiss

DA
Odpovědět
#3
Myslím že na to jdeš úplně špatně... ...prohrabej se tady... http://www.audioweb.cz/

Jinak 5.1 optikou? Do 50000,- bude na konci nějaké tragické AKM nebo DSP od TI. Odstup signál/šum kolem 90dB, hlavně že to bude multichannel (ironie).

5.1 má smysl do 5kKč a pak od 50kKč.

Kup z druhé ruky stereo zesilovač od NADu, poslechci si na tom patery bedny, zvaž jaký máš doma prostor a pak vyber... ...blikající "pioneer, sony a jiné" do 20000 jsou vyhozené peníze. Přesvědčovat o tom už nikoho nebudu, ale neříkej že jsem tě nevaroval. Odpovědi na všechny otázky najdeš na výše zmíněným fóru. Přeju štastné měsíce studia... Raritywink
Největší pohroma téhle malé země se jmenuje spravedlivě nasraný a žlučovitý Čech...
This ain't no place for no hero. This ain't no place for no better man. This ain't no place for NZ hero to call home...
Odpovědět
#4
pidi: a jaký by měl být problém u 5.1 s optikou? Bratranec má Z-5500 připojené přes optiku a nezdálo se mi, že by bylo něco špatnýho se zvukem. A jak jinak bych to měl zapojit, než optikou?

50k za repráky je pro mě trochu víc mimo. To bych si radši nechal stranou na auto Rainbowlaugh
www.mlpinfo.cz

Steam

Jsem jen hloupý poník bez cutie marku.

All pizza and no pizza makes pizza a pizza pizza.
Odpovědět
#5
SPDIF ani koneckonců ani sběrnice I2S neumí protlačit zkrz optiku víc jak 2 kanály PCM v 24bit(32bit)/192kHz. Všechen prostorový zvuk po optice jde komprimovaný (Např. DTS).

Ale stejně si nepomůžeš...

USB není galvanicky oddělené (brum), navíc fyzikálně je problém dostat zkrz víc než 16bit/48kHz.
AES3 je jen SPDIF přenášený diferenčním signálem (jiné vlastnosti kabelu, stejný výsledek)
SPDIF/Toslink je AES varianta pro obyč koax. kabel, nebo optiku.

Teta Wiki říká:
S/PDIF can carry two channels of uncompressed PCM audio or compressed 5.1/7.1 surround sound (such as DTS audio codec); it cannot support lossless formats (such as Dolby TrueHD and DTS-HD Master Audio) which require greater bandwidth like that available with HDMI or DisplayPort.

Na slušné 5.1 hledej něco osazeného dekodérem výše uvedených bezztrátových formátů který je připojen k trojici DA převodníků BurrBrown PCM1794 (nebo 1792A). Cokoli jiného je vzhledem k ceně ošklivý kompromis...

Jinak nic proti, ale Z5500 je jen naleštěné nářadí na kravál co nemá s kvalitním zvukem nic společného Twilightsmile
Největší pohroma téhle malé země se jmenuje spravedlivě nasraný a žlučovitý Čech...
This ain't no place for no hero. This ain't no place for no better man. This ain't no place for NZ hero to call home...
Odpovědět
#6
Co se multikanálu týče, tak pokud se do receiveru neinvestuje tak 50 000 Kč, je to skoro jedno. A do 20 000Kč hrajou všechny blbě. Ať už je to Onkyo, Yamaha, nebo cokoli jinýho. A Ty bedýnky budou ještě větší hrůza. Taky jsem začínal kdysi na multikombajnu, v tý době ještě Kenwoodu KR-V888. Byl jsem hodně zklamán a ani s bednama jako byli Chario Reference 200 to nehrálo nijak. Pak jsem to všechno prodal.
Dnes funguju na stereozesilovači Luxman L-410, krmenýho z Denonu DCD-1500MKII, Akaie GX-620 a tesly NC500 s OM10 (chystám výměnu za DUAL CS-604 s DL-110). Bedny jsem si všechny již dělal sám. A s 5.1, 7.1 a nevímkolikjedna jsem skončil, protože aby multikanál hrál dobře, tak to by byla neskutečná palba.
Připojuji se k názoru, že pokud by mělo jít o skutečně slušný poslech, tak opravdu sehnat nějaký slušný stereozesák od NAD, Luxman nebo podobný značky, co zesilovače opravdu umí...a bedny taky něco bazarovýho, ale normálního.
Odpovědět
#7
Když ono je to celkově těžký. Pro mě třeba doteď dobře hrály Cretive P5800 (72w rms)... Jenže při vyšší hlasitosti už to neni ono, proto jsem chtěl něco silnějšího.

Já jsem obyčejný človíček, který tomu moc nerozumí a spokojí se s "málem". Já bych vůbec receiver neřešil a tu Jamo sestavu koupil, kdyby to šlo zapojit bez toho.
www.mlpinfo.cz

Steam

Jsem jen hloupý poník bez cutie marku.

All pizza and no pizza makes pizza a pizza pizza.
Odpovědět
#8
Je mi to jasný, každý má jiný nároky. Ale když už spomínáš "něco silnějšího", tak věz, že mezi výkonem a následnou hlasitostí není úplně přímá úměra, resp. výkon není dostatečnou podmínkou pro vysoký decibely. Velkou roli hraje citlivost daných reproduktorů. 100W zesilovač nenadělá žádnou velkou parádu, pokud pohání repráček s gumovým závěsem o citlivosti 80dB. Stejnou hlasitost udělá bedna s citlivostí 86dB, které bude stačit výkon 25W. Prostě od bedýnek s rozměrem 10x10x10cm nečekej ani sílu, ani slušný zvuk. Twilightblush
Odpovědět
#9
Citace:Přisla mi PMka od Fanga, pročpak není možné zkrz USB protlačit víc jak 16bit/48kHz ve stereu.

Odpovím sem:

USB je by-design asynchronní sběrnice. Navíc celý její protokolový stack je softwarově řízený (tzn. je potřeba velmi často "obtěžovat procesor" což má při doprasených driverech vliv na jitter)
USB lze samozřejmě přepnout do synchronního módu jako to používají to hlavně HID zařízení. Kdyby to nešlo, tak bys lagující myš asi během chvíle poslal vzteky proti zdi, ale v tomhle módu máš zase velmi malou šířku pásma a neprotlačíš zkrz víc jak zmíněných 16bit/48kHz...

Synchronní mód je dostupný pro low speed s přenosovou rychlostí do 1.5Mbitů/s.
16bitů * 2kanály * 48000samplů/s = 1536000bitů = 1.536Mbit/s (tzn. přesně maximální rychlost sběrnice)

A přesně jak píše Pony-Motronic, výkon ku citlivosti roste druhou mocninou.

Vezmi si třeba reprák ze školního rozhlasu. Má 92dB a jmenovitý příkon 6W.
Kdyby měl citlivost o šest decibelů nižší, tedy 86dB, pak by bylo potřeba na to aby hrál stejně nahlas 24W.
Být to jenom 80dB jako mají prakticky všechny ty barevné šmejdy označované jako auto-hifi, potřeboval bys na stejnou hlasitost 96W...

Nebo tenhle 15" (30cm) basák. Má citlivost 100dB a maximální příkon "jenom" 15W. Víš jakej výkon bys do něj musel sypat kdyby měl 80dB? Víc než 1000W!
Největší pohroma téhle malé země se jmenuje spravedlivě nasraný a žlučovitý Čech...
This ain't no place for no hero. This ain't no place for no better man. This ain't no place for NZ hero to call home...
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)