03.04.2013, 18:35
Od stisknutí tlačítka, přes napsání hesla (15 míst, čísla písmena) až po najetí plochy = 15s na notebooku. SSD umí veliká kouzla. Dřív to bylo 1m45s a když jsem na něco kliknul, musel jsem ještě čekat
|
PC a jeho problém
|
|
03.04.2013, 18:35
Od stisknutí tlačítka, přes napsání hesla (15 míst, čísla písmena) až po najetí plochy = 15s na notebooku. SSD umí veliká kouzla. Dřív to bylo 1m45s a když jsem na něco kliknul, musel jsem ještě čekat
03.04.2013, 18:50
po známých jsem se ptal po ramku stejně můžu mít max 2gb a všecko vyházeli no jako šlo by to ale už jsem od nich dostal takovích věcí že by to asi chtěli zaplatit
![]() tak ty ovladače mi budou nějak jedno jestli rozjedu HD videa, Juiced a PWI bez sekání 20s no to dělá ta osekáná verze WINy bez žádných zbytečných porgramů teď si říkám že sem to mohl osekat i o ten hnusnej IE ![]() a bez zapnutých programů mi to sežere jen 88MB RAM (oh miluju optimalizace)
Breakbeat, dnb, tekno, uk garage, 2step, trance, orchestral, speedcore !
![]() Dune - Can't Stop Raving ![]() DA
03.04.2013, 20:14
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 03.04.2013, 20:15 uživatelem CrystalShine. Edited 1 time in total.)
88 MB zabrané RAM není ani tak známka tvé optimalizace, jakožto absolutně neoptimální práce s RAM ze strany Windows XP. Mělo by to být mnohem víc. Ale to že má memory management napikachu je dlouho známá věc.
Z toho důvodu mě velice bavilo nadávání na Windows 7, že po startu zabíraj většinu RAM. Ano, protože ji využívaj efektivně
03.04.2013, 20:31
he to jsem ani nevěděl
ale co aspoň zbyde víc pro hry ![]() bez optimalizace mě to bralo kolem 150-200MB
Breakbeat, dnb, tekno, uk garage, 2step, trance, orchestral, speedcore !
![]() Dune - Can't Stop Raving ![]() DA
04.04.2013, 18:56
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 04.04.2013, 18:58 uživatelem Dreit. Edited 1 time in total.)
Debian na stoláku - Boot stejně jako POST, obojí kolem 10 vteřin? + login + nahození plochy (vteřina). Mít desku s rychlejším POSTem, tak jsem do 30 vteřin 100% na ploše.
Ale nadávám na to - když jsem míval poměrně zas*aný WinXP, tak bootovaly alespoň dvě minuty a já si moh dojít do koupelny, v klidu si vyčistit zuby, učesat se, najít si jídlo....teď při smáčknutí power buttonu vyběhnu na záchod (hned naproti pokoji, PC u dveří) a než příjdu, tak je vždycky nabootováno. A tak často sedím se smradlavou hubou a vrabčím hnízdem u PC dokud neprojdu kolem koupelny ![]() Už chápete proč linuxáci vypadaj tak jak vypadaj?
http://89.111.97.62/
Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je všechno, co se proti tomu dá dělat. -- Jára da Cimrman
04.04.2013, 19:01
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 04.04.2013, 19:02 uživatelem Nitram. Edited 1 time in total.)
(03.04.2013, 20:14)Darm Napsal(a): Z toho důvodu mě velice bavilo nadávání na Windows 7, že po startu zabíraj většinu RAM. Ano, protože ji využívaj efektivněNenadávalo se na tohle spíš u Visty? ![]() Dreit: Jsem na tom podobně, a to s Windowsama - aneb asi jediná nevýhoda SSDčka. Občas je až moc rychlé
racist barn racist barn 1 2 3 4
YouTube: http://www.youtube.com/user/nitramcz DeviantArt: http://nitramcz.deviantart.com
04.04.2013, 19:12
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 04.04.2013, 19:12 uživatelem niemand. Edited 1 time in total.)
Nitram: ano, u Visty se na to nadává, protože jsou nenažraný. Já měl Visty a jednou se mi podělali ramky, takže jsem místo 4gb nahodil 1gb modul. Visty si z 1gb brali 800 - 900 ram, takže pro ostatní programy nebylo moc místa a nedalo se téměř nic dělat.
Sedmičky si ve stejné situaci brali max 250 ramek. To je celkem podstatný rozdíl.
04.04.2013, 19:45
Ale já mám pocit, že nechápeš, jakou to má funkcionalitu. Snad nebudu teď říkat úplný kraviny (zajímal jsem se o to před pěti lety), každopádně Windows od Vist k novějším si snaží alokovat většinu paměti cíleně a přednahrává do ní často spouštěné aplikace uživatele atd, čímž se naopak snaží urychlit loadingy programů a vůbec práci s počítačem.
A pokud spustíš třeba náročnou hru, která potřebuje hodně ram, tak ji systém pro ten daný proces uvolní, tzn. paměť je stále v případě potřeby přístupná pro náročné programy, ale zároveň není nikdy nevyužitá = prázdná. Prázdná ram ti je k ničemu, protože jí vlastně nijak nevyužíváš ![]() Každopádně 1GB pro Visty bylo opravdu málo.
racist barn racist barn 1 2 3 4
YouTube: http://www.youtube.com/user/nitramcz DeviantArt: http://nitramcz.deviantart.com
04.04.2013, 20:27
1GB málo pro visty? Jel jsem vistu na 512MB
První Equestrijský Drakobijcobijec
04.04.2013, 20:55
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 04.04.2013, 20:57 uživatelem Dreit. Edited 1 time in total.)
Nitram - akorát já mám normální HDD (dva v RAID0)
![]() ad Vista - táta měl na 2GB RAM a bylo to srovnatelně pomalý jako WinXP na 128MB RAM...krátce jsem "pracoval" s obojím, vím že odezvou si to odpovídá.
http://89.111.97.62/
Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je všechno, co se proti tomu dá dělat. -- Jára da Cimrman |
|
|