Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prosba o pomoc aneb válka s exekutorem
#1
Exclamation 
Ahoj poníci. Píšu zde, protože jsem tu viděl lidi co se v tom orientují a žádám je tímto o radu jak z toho ven. Každá rada se cení! Případně tohle téma těm lidem ukažte. Budu všem moc vděčný.

Půjdu rovnou k věci. Stala se nám dosti nemilá věc a jsme tak trochu bezradný. Máma si před cca. deseti lety půjčila 200 000Kč a před dvěma dny nám bylo oznámeno, že nám jde dům do dražby kvůli výše zmíněný částce. Máme se 6.12. vystěhovat. Neřekl bych kdyby to neplatila ale každý měsíc jí z účtu strhávají peníze a víc jak 200 000Kč jí už sebrali. Hned tomu exekutorovi volala a ten jí řekl že po nás chce dalších 700 000Kč + 200 000Kč za náklady dražby. Podle exekutora jediná možnost jak tu dražbu zastavit je zaplatit celejch 700 000kč. Což mě přijde jako blbost musí být i jiný řešení a to je právě na vás. My se v tom moc neorientujeme. Budem se s tátou proti tomu odvolávat a posílat stížnost na exekutorskou komoru, že se totálně zbláznili a že nejsou normální. Mě akorát pak napadlo poslat soudu že se nám zdá nepřiměřený že nám chtěj kvůli 200 000kč sebrat barák v daleko větší hodnotě a ještě po nás chtěj takový peníze.

My máme nějaký peníze a jsme ochotný velkou část z toho zaplatit ale exekutor prostě řekl buď 700 000kč najednou nebo aukce s tím že po nás bude chtít další 200 000. Jako sorry ale to je vážně demence  Rainbowhuh

Ta společnost od který si máma půjčovala už neexistuje ale před tím než jí zrušili tak ty pohledávky odkoupila jiná společnost, která po nás chce tuhle šílenost.

Je to jen rychle stručně a v detailech to budeme řešit až s tou případnou osobou, která by nám byla ochotná poradit. Všechny papíry co nám kdy zaslali máme. Nejlépe asi kdyby jsme se mohli někdě osobně sejít a společně to probrat (od Prahy jsme půl hoďky autem). Nějak by jsme se i odvděčili.

Opakuju že se každá rada cení! Přijďte s jakýkoliv nápadem, ptejte se co by jste potřebovali vědět.

Předem moc děkuju.
Breakbeat, dnb, tekno, uk garage, 2step, trance, orchestral, speedcore ! Heart


Dune - Can't Stop Raving Rainbowkiss

DA
Odpovědět
#2
umm...tak ta puvodni půjčka ,na tu byla nejaka smlouva ne? v ni nejaky podmínky?
"Ale já jsem nevyrostla ve stodole. Jen jsem se tam narodila a prožila většinu dětství." Applejack

Moje literární tvorba 

Love and Tolerate
Odpovědět
#3
jop zítra na to mrknem a hodím to sem
Breakbeat, dnb, tekno, uk garage, 2step, trance, orchestral, speedcore ! Heart


Dune - Can't Stop Raving Rainbowkiss

DA
Odpovědět
#4
Ani bych se nedivil, kdyby ta společnost co už neexistuje byla nějak propojena s tou co odkoupila pohledávky. Celý to zavání podvodem.
Odpovědět
#5
Jedno slovo. Advokát. Ad-vo-kát. Pokud si takhle neudělal, tak to okamžitě konzultuj s právníkem, ten ti poradí líp než toto fórum. Sice to bude stát nějaké ty peníze (které si asi teďkonc nemůžete s mámou dovolit), ale třeba ti právník zjistí, že daná společnost nejedná podle zákona. A pokud exekutoři opravdu budou v právu (což podle mě nebudou, protože tohle fakt smrdí podvodem), tak aspoň budeš mít jistotu. Poradí ti co a jak a pak se podle slov právníka můžeš zařídit dle libosti.
Odpovědět
#6
taky bych se tomu nedivil

pučjka byla 200 000. 150 000 se poslala přímo firmě od který jsi pučovala tak kde sakra vzali těch 322 600? (viz. ty papíry)

nějaký ty papíry (začátek exekuce)

otevřít na nový kartě
[Obrázek: untitled_by_princesscz-dbtaypb.jpg]

[Obrázek: untitled_by_princesscz-dbtayoo.png]
[Obrázek: untitled_by_princesscz-dbtayno.png]

[Obrázek: untitled_by_princesscz-dbtayof.png]

[Obrázek: untitled_by_princesscz-dbtayo0.png]


hviezdosz: táta už má domluvenou schůzku s advokátem
Breakbeat, dnb, tekno, uk garage, 2step, trance, orchestral, speedcore ! Heart


Dune - Can't Stop Raving Rainbowkiss

DA
Odpovědět
#7
(10.11.2017, 15:09)Ccody Napsal(a): taky bych se tomu nedivil

pučjka byla 200 000. 150 000 se poslala přímo firmě od který jsi pučovala tak kde sakra vzali těch 322 600? (viz. ty papíry)

Když si bereš půjčku, tak přece nikdy nezaplatíš tolik, kolik si půjčíš... těch 322600 je podle mě půjčka + úrok. Vzali jste si půjčku u lichvy, takže očividně super úrok... Z těch 320 tisíc ti pak od roku 2006 běží 6%, to je za 10 let přes 200 000 + ty poplatky 65 000 + poplatky exekutora a jste na 3/4 milionu.

Tohle nezavání podvodem, tohle je prostě důsledek toho, že si lidi berou půjčku u nebankovní společnosti s vidinou, že ušetří pár tisíc na úrocích.
www.mlpinfo.cz

Steam

Jsem jen hloupý poník bez cutie marku.

All pizza and no pizza makes pizza a pizza pizza.
Odpovědět
#8
jasně to chápu ale máma normálně měsíčně platila 5 000 pak na to nějak neměla tak chvíli nic neposílala a pak jim v tom roce 2008 poslala těch 150 000 tudíž by to mělo být už dávno zaplacený i s těma úrokama tak kam ty peníze co jim posílala zmizeli?

v papírech je napsaný že 200 000 je uhrazených a to je divný protože jim zaplatila daleko víc těch 200k co je napsanejch by mělo bejt jen to co jí za těch 10 let strhali z účtu ale ty prachy co jim před tím posílala tak jakoby nebyli
Breakbeat, dnb, tekno, uk garage, 2step, trance, orchestral, speedcore ! Heart


Dune - Can't Stop Raving Rainbowkiss

DA
Odpovědět
#9
V zásadě je tam chyba v tom že přestala platit, v půjčkách pokud vím je vždycky stanoveno kolik se musí platit měsíčně a pokud se objeví problém tak je nutné ihned kontaktovat věřitele a dohodnout se ním protože pokud nezaplatí tak začne nabíhat penále. To že pak zaplatí všechno naráz následně na tom vůbec nic nemění a úrok z prodlení tam už je = nabíhá penále, což bude váš případ. Sice jsem ti tím vůbec nepomohl ale lidi si myslí že když jednou nezaplatí a pak to pošlou všechno že je to ok ale není to v pořádku. Bohužel jak jsem viděl v případě DaveLa tak v tom hraje roli taky to že se o tom vůbec nedozvíš.
Držim palce ať to nějak vyřešíte, kdo se tu trochu pohybuje v právničině je Antošík zkus ho kontaktovat mohl by ti dohodit někoho kdo se na to specializuje.
Czequestria 2019 stream. Další srazy a přednášky jsou v mém webu a YT channelu.
Archiv: Komixový index
TeamSpeak 3 Server fangfactory.net
Web|Twitter|Steam
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)