Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Riders of Icarus
#1
[Obrázek: ICARUS_LOGO.png]

Riders of Icarus je 2 - 3 roky staré Free-to-Play MMORPG od studia Nexon. Hra byla velmi populární, bohužel poslední rok byl značný pokles v aktivitě hráčů a hra pomalu umírá (může za to "late fáze" hry, kde štěstí a skill nahradilo množství vašich peněz). Hra se tím několikanásobně ztížila (klesá ekonomika, je těžší získat jisté itemy atp.), stále však stojí za to ji hrát.
O čem tedy je? Na první pohled se zdá jako normální MMORPGčko - hlavní příběh, kupa questů, dungeony, crafting, rozlehlé mapy, PvP i PvE, třídy a tak dále. Hlavní téma se však skrývá v něčem jiném - v ochočování monster. Zní to jako dost profláklé téma, díky tomu si ale hra získala mnoho příznivců. Ze začátku ochočujete odpudivě vypadající jednorožce co se líně pasou u jezírka, postupem času se však dostanete k náročnějším potvorám, které můžete ochočovat i pár hodin. Zábavnou stránkou na tom je nejen hledání "doupěte" daného zvířete, ale celkové zjišťování jak funguje, jak útočí, kdy se objevuje, zda žije samo nebo ve smečce a hlavně, jakým způsobem ho ochočíte. Je snadné si všechno najít na wikině, tím však přijdete o polovinu zábavy - druhá polovina je všechno zrealizovat.
Je opravdu těžké v pár slovech vystihnout celou hru. Musím poznamenat že přestože hra vypadá vcelku náročně, tak i starší a méně výkonný počítače ji dokáží plynule rozjet. Přestože moc lidí opravdu nepotkáte, stále je zde o zábavu vystaráno - kromě hordy světů k prozkoumávání, potvor k objevování a questů k nadělání tu bývají časté eventy a akce.
Doporučuji hru alespoň vyzkoušet - je smutné jak je tam prázdno, stále si však myslím že má hra šanci postavit se na nohy.

Tipy:
- na třídě (ne)záleží. Ať už píšou cokoliv (jak je složitá, atd.), každá třída se dá rychle naučit. Osobně jsem Berserk, který mě ohromně baví, ale jako nejlepší třídu doporučuji Rangera (dokáže snadno měnit pozici a má zbraně jak na blízko, tak na dálku)
- neutrácejte za blbosti. Vím že to zrovna nepodporuje ekonomiku, ale neutrácejte reálné peníze za zbytečné krámy. Kosmetika bývá často po pár měsících dostupná za herní měnu a mounty... no, to snad přetrpíte. 
- ochočte si Pritshu. Pritsha the Cannibal je první elitní tvor na kterého narazíte, snadno ji rozeznáte od ostatních vlků - mohutná, stříbrná vlčice s rudou "hřívou" (nevyhledávejte jí dokud nebudete mít quest kdy jí budete muset pokořit). Sice postupem času narazíte na lepší "mazlíčky", je však velmi silným spojencem a určitě budete za ní o začátcích rádi. 
- kdykoliv budete potřebovat pomoc, řekněte. Jsem na serveru Velzeroth, 400+ hodin Berserk co vám pomůže nejen s ochočováním, ale i s questy či dungeony. Hraji od začátku Sólo, což vám dokáže hru setsakra ztížit. 
- čtěte si Hlavní questovou linii. Vím že to je občas opruz, ale aby jste se pak nakonec nedivili kdo ten Rondo byl.

[Obrázek: f3a4d0f4-f21d-4684-b6f5-8d9d9af6a380.jpg]
[Obrázek: void-lentosia.jpg]
[Obrázek: HRjc1xv.jpg]
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)