Bronies.cz
Komixy CZ - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: Tvorba (https://bronies.cz/Forum-Tvorba)
+--- Fórum: Obrázky (https://bronies.cz/Forum-Obrazky)
+--- Téma: Komixy CZ (/Vlakno-Komixy-CZ--3860)



RE: Komixy CZ - Vlčí_PowerDance - 12.10.2014

Další Nightmare Moon!!Ted je to Daymare Sun Rainbowlaugh


RE: Komixy CZ - dinopony - 12.10.2014

(12.10.2014, 14:31)ThunderStorm Napsal(a): To mi připomnělo
Úplná podoba Rainbowlaugh

LOL Docela rád bych celestii slyšel takhle mluvit Rainbowlaugh. To je lepší než CANTERLOT ROYAL VOICE.


RE: Komixy CZ - Keranis - 12.10.2014

Tohle nebude příjemné, ale bohužel to musím říct.

1)
Nikdo z nás není dokonalý překladatel. Ani já, ani Draim, ani Frolda, ani Deus Ex/Pipa/Formus/Icazo, prostě nikdo. Každý z nás dělá chyby, a má na ně plné právo.

Ale ty, Bellasaro, děláš těch chyb asi nejvíc, a ne z toho důvodu, že bys něco přehlédla nebo popletla. Ty děláš chyby z jednoho a prostého důvodu: Flákáš to. Myslím, že neznám nikoho, kdo by napsal "tvoje slova mě odtékjí jako voda" a nevšiml si toho při druhém pohledu. Navíc působíš velmi silným dojem, že veškerou kritiku prostě ignoruješ.

Nemůžeme tě nutit do toho, aby ses snažila zlepšit. Jestli ti je kvalita ukradená a budeš i nadále publikovat překlady bez jakéhokoliv náznaku zlepšení, žádné pravidlo na fóru ti v tom nezabrání. Ale to neznamená, že je to v pořádku.

---

2)
A další věc, kterou už mířím spíš na osazenstvo tohoto vlákna:

Pozitivní odezva je úžasná věc. Autorovi to udělá neuvěřitelnou radost a povzbudí ho to k další tvorbě. To vám potvrdí téměř každý člověk na Zeměkouli. Ale nemůžete chválu rozhazovat úplně všude a každému.

Když pochválíte autora X za jeho tvorbu, neuvěřitelně ho potěšíte. Chvála mu naznačuje, že je dobrý, že se mu to povedlo a že by určitě měl pokračovat v tvorbě. Ale když potom přijdete sem a pochválíte Bellasaru, která to flinká a která (budu brutálně upřímný) nepřekládá moc dobře, co si o tom má autor X myslet? Opravdu ho chválíte proto, že se vám jeho tvorba líbí? Nebo jenom mažete med kolem huby každému, kdo se tu nachomýtne? Pro lidi, kteří se opravdu snaží a věnují své práci hodiny a hodiny volného času, to je opravdu dost demotivující a rozčilující.

---

Nechci nikomu ublížit a věřte mi, že jsem tento příspěvek psal opravdu nerad. Ale tenhle problém tu bobtnal už dost dlouho a je načase, aby se vynesl na povrch. Všichni se prosím zdržte agresivních odpovědí; Chceme vyřešit problém, nikoliv vytvořit další.

Keranis out.



RE: Komixy CZ - Minetex - 12.10.2014

Ano, chyby tam jsou, taky jsem se chtěl vyjádřit k tomu, že to je jako z Google translatoru, ale ten komiks samotnej se mi líbí, ale hodnotím za to ji. To je chyba. A teda chyb tak jako takovejch je hodně a překlady jsou taky ne moc dobrý. Však ty víš, že na ně taky mám čuch jako ty Rainbowlaugh Nicméně je dobře, že se o něco snaží, a že nesedí s rukama za zády. A chyby ze začátku dělá každý, no. Však se zlepší.


RE: Komixy CZ - Ptuko :) - 13.10.2014

Máš pravdu. Myslím že hlavným problémom je že bellasara pridáva dobré komixy a ľudia ich potom nehodnotia podľa prekladu, ale podľa toho čo urobil pôvodný autor. Takže vlastne preklad si veľa ľudí nevšíma. A je aj pravda že to vyzerá akoby bellasara naozaj ignorovala príspevky ohľadom chýb v preklade. A aj keď si ich možno číta, myslím si že by niečo mohla napísať a vyjadriť sa k tomu. Takže naozaj ju nechcem urážať (To asi nikto z nás), ale som rada že niekto konečne povedal niečo k tomu (Samozrejme že to tu povedalo veľa ľudí, ale toto bolo také zhrnutie dopodrobna). A dúfam že sa tá kvalita prekladu naozaj zlepší (Aj keď si myslím že to ostane aj tak rovnako) a že sa k prekladu vrátia niektorý autori, pretože si myslím že niektorý skončili aj preto, že sa tu objavili komixy s horším prekladom a úpravou.


RE: Komixy CZ - Tiny Creature - 13.10.2014

Je tu šestnáctá část Princess Celestia hates tea.

[Obrázek: GbTEvun.jpg]

http://mister-saugrenu.deviantart.com/art/Princess-Celestia-hates-tea-page-16-483715247


RE: Komixy CZ - baxx15 - 13.10.2014

Suhlasim z Keranisom, Minetexom , aj z Ptukom .(Ale tento preklad bol trochu lepší.)


RE: Komixy CZ - Minetex - 14.10.2014

Mnohem přesnější, překlady se zlepšují Ajsmug


RE: Komixy CZ - Ptuko :) - 14.10.2014

Tak to vyzerá že si si to predsa len zobrala k srdcu. To som rada Pinkiesmile


RE: Komixy CZ - Vlčí_PowerDance - 14.10.2014

Dlaší please Rainbowlaugh Ale asi nebude