Bronies.cz
Jak fungují znaménka? - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: My Little Pony (https://bronies.cz/Forum-My-Little-Pony)
+--- Fórum: Všeobecná diskuze (https://bronies.cz/Forum-Vseobecna-diskuze)
+--- Téma: Jak fungují znaménka? (/Vlakno-Jak-funguji-znamenka)

Stran: 1 2 3 4


Jak fungují znaménka? - Foxtrot - 10.04.2015

Mám takové téma k diskuzi.

Došlo k rozporu mezi tím jak fungují znaménka v epizodách Magical Mystery Cure (S03E13) a The Cutie Map (S05E01 a S05E02).

Magical Mystery Cure (S03E13):
Znaménko ovlivňuje mentalitu poníka, ne však jeho schopnosti.
Poníci v epizodě získají jiná znaménka, a kvůli tomu si pak myslí, že je jejich osudem dělat něco na co ve skutečnosti nemají talent. Například Rarity se pokouší starat o počasí, což však dopadá katastrofálně, protože na to nemá schopnosti. Ona sama si však myslí, že je to její osud a že to dělala vždy. Své pravé schopnosti však stále mají.

The Cutie Map (S05E01 a S05E02):
Znaménko ovlivňuje schopnosti poníka a částečně jeho mentalitu.
Poníci v epizodě získají znaménka "=", a kvůli tomu ztrácí svůj talent. Zároveň to částečně ovlivňuje jejich mentalitu, nicméně jinak uvažují jako dřív. Například Rarity už nedokáže poznávat módu, Pinkie se smát a Rainbow Dash rychle létat, ale jinak je jejich mentalita nezměněna a ví co je jejich osudem.


Takže tu máme dvě epizody, přičemž každá nám vysvětluje podstatu fungování znamének jinak. Dochází tu k rozporu.

V epizodě Magical Mystery Cure znaménka ovlivňují hlavně mentální stav poníka. Pokud mu změníte znaménko, tak si bude myslet, že jeho osudem je něco jiného, než ve skutečnosti je. Změní to také jeho vzpomínky, protože nebude vědět, že někdy v minulosti měl jiný (svůj původní) osud. Nicméně, jeho schopnosti zůstanou stejné a stačí, aby je využil, vzpomněl si a jeho osud a znaménko se navrátí.

V epizodě The Cutie Map znaménka ovlivňují hlavně schopnosti. Pokud mu změníte znaménko, tak ztratí veškeré schopnosti, které se vážou na jeho původní znaménko. Částečně to mění i mentalitu (schopnost se smát, rozpoznávat módu a další). Nicméně jeho vzpomínky a osobnost zůstane stejná jako dřív. Jeho znaménko se musí "fyzicky" vrátit, aby získal své schopnosti zpět.


Takže jak fungují znaménka? Jsou tu dvě možnosti, každá z jiné epizody.
Napadá vás jak to vysvětlit?


RE: Jak fungují znaménka? - Black - 10.04.2015

Jenže, v dvojdíle S05E01 byla na odebrání použita "Wand of Saneness", čili "Húlka normálnosti" . Ta jim přidělila normální cm a taky se to jako cm počítá. CM ovlyvňuje vše, nezapomínej že jim znaménka neodebrali ale nahradili. To cm je nutí chovat se tak jak se chovají, ber to cm jako normální cm, které prostě má schopnosti jaké má, udržuje poníky normální. Když si v díle S3E13 prohodili znaménka, změnili se myšlenkově ja vlastníky, ale fyzicky nedokázali využívat schopnosti cm jako pravoplatný vlastník.


RE: Jak fungují znaménka? - Shiro neko - 10.04.2015

Pravda je že jsem nad tím takle nepřemýšlela ale takle podle mně.
S03E13
Je myšleno tím že, když má ten cm tak to je přece to co se mu/jí vedlo. V čem byla jedinečná/ý. Takže poslouchá jakoby svoje cm.
S05E01,E02
podle mně je = myšleno jako kdyby byl/a bez cm. Ničem neviniká. = sem pochopila jako cm Stejné/neviniká. Jak sem psala tak to je vlastně co se mu/jí vedlo. Tím pádem poslouchá cm.

takto si to myslim. Díky


RE: Jak fungují znaménka? - Foxtrot - 10.04.2015

Black:

Ehh... 1. Ta hůl se jmenuje Staff of Sameness (Hůl stejnosti) a 2. byl to jen kus dřeva, který s tím neměl co dělat. Znaménka byla nahrazena pomocí magie Starlight Glimmer.

Já to CM beru jako normální CM. Pořád to neřeší to, že v jednom díle CM ovlivňuje něco jiného než v díle druhém.

To CM je v 5. sérii nenutilo, aby se chovali nějak. Pouze toho nebyli schopni, protože ztratili schopnosti. Ale ve 3. sérii je to nutilo, aby se chovali jinak (změnilo to jejich mentalitu a vzpomínky), ale schopnosti měli pořád stejné. Prostě jak jsem popsal v 1. příspěvku.

PS: Mě nejde o to co se v těch epizodách děje. To je mi jasné a taky jsem to už popsal. Mě jde o to proč se to děje a jestli je nějaké vysvětlení, aby nedocházelo k rozporu mezi epizodami. Protože zatím prostě v jedné epizodě znaménka fungují jinak než ve druhé a to prostě nedává smysl.


RE: Jak fungují znaménka? - Black - 10.04.2015

@dark_angel
Kdyby to bylo myšleno bez cm, tak by je jednoduše dali bez cm jako trěba cmc. Jenže to by je nedonutilo chovat se normálně. Proto je tam to cm "=" které to řídí. Viděl si ty reakce co byli v tom domě? Vždy když chtěli dělat něco co jim "umožňovalo" staré cm, tak "=" jim to přerušilo. Makes sense, right?

@Foxtrot

ehh, my fault, im so deaf, no na věci to nic nemění.

Oni schopnosti nestratili, viz teorie above.
K 3. sérii. Dostali cm někoho jiného, s čím se přenesla i jeho osobnost. "=" nemá osobnost, a jeho účel je udržovat poníky na uzdě.


RE: Jak fungují znaménka? - Mácaman - 10.04.2015

Foxtrot napsal: "byl to jen kus dřeva, který s tím neměl co dělat. Znaménko byla nahrazena pomocí magie Starlight Glimmer"

proc si to myslis? ja to teda videl jen jednou ale myslel sem ze ta hul funguje...


RE: Jak fungují znaménka? - dinopony - 10.04.2015

Taky je zásadní rozdíl v tom, jak ke změně došlo.
S3E13-nedokončené kouzlo, které mělo vedlejší účinky
S5E1,2-HOTOVÉ kouzlo, které MAZALO talent, aby byli všichni stejní. A když mají mít stejné vlastnosti, musí i stejně myslet.
Znaménko podle mě obsahuje ten určitý speciální talent. V S3E13 byly technicky vzato pořád se svými znaménky v kontaku, neboť to způsobilo jedno kouzlo a promíchalo je to podle elementů, kouzlo tedy přeneslo vzhled a pamět, ale ne vlastnost. V tom byla ta nedokončenost kouzla. btw. Twilight to kouzlo vlastně nedodělala, ale vyrobila protikouzlo (protože to rušilo předchozí účinek, místo aby so vylepšilo)
V S5E1,2 bylo kouzlo hotové a stvořené k odstranění talentu.

Tohle je jen můj názor, můžu se plést.

@Macaman: Starlight to sama řekla, že to je jen klacek, co našla.


RE: Jak fungují znaménka? - Foxtrot - 10.04.2015

Black:
Ok, zkusím použít tvoji teorii.
Takže znaménko podle tebe neovlivňuje schopnosti poníka, ale pouze ho nutí aby se nějak choval /třeba nevyužíval své pravé schopnosti) a zároveň znaménko ovlivňuje osobnost.

V tom případě nechápu proč v S3, když se Fluttershy pokusila mluvit se zvířátky s jiným CM, tak jí to normálně šlo, ale když to zkusila v S5, tak nemohla.
A pokud CM přenáší osobnosti, tak proč se v S5 jejich osobnost vůbec nepřepsala? CM je pouze nutilo (podle tvé teorie), aby nevyužili svých schopností, ale jejich osobnost byla stejná... Zase tu máme rozpor.

Macaman:
Starlight Glimmer to sama v epizodě řekla.

dinopony:
Řekl bych, že tohle by šlo.
To vlastně znamená, že vysvětlení není ve znaménkách, ale v tom použitém kouzlu. Takže znaménka buď neobsahují osobnost a vlastnosti, nebo je lze "rozdělit" a přenést pouze jejich část.
Osobně bych se tedy přikláněl spíš k názoru, že znaménko plní pouze reprezentativní funkci a osobnost (paměť) a schopnosti jsou prostě oddělené věci, na které ale může ta magie také působit a změnit je.


RE: Jak fungují znaménka? - Mácaman - 10.04.2015

Foxtrot: no ale videli sme ji s tou holi carovat a dost se tam o ni mluvilo a ja bych SG zas tak uplne neveril. kdyz to rika, nemusi to byt jeste pravda


RE: Jak fungují znaménka? - Black - 10.04.2015

@Foxtrot

Znaménko není všechno, tam je něco hlubší, že poník jednoduše zustává v duši kým je ať se na něj sešle jakékoliv kouzlo a třeba se mu i sebere znaménko. Pokud se mu pouze změní, a nové znaménko nemá za úkol potlačovat jedinečné schopnosti, tak je docela dost možné že poník dokáže najít sám sebe i přes seslání kouzla, pomocí přátelství jak sme viděli v True True friend.

@dinopony

Nedokončené kouzlo by nešlo seslat kdyby bylo nedokončené, nebo ne? A twilight ho fixovala kouzlem přátelství ne editovaným kouzlem, jestli se nepletu. // tohle vystříhněte, asi si kouknu tu část znovu abych neplácal hlouposti