Bronies.cz
Anime - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: OffTopic (https://bronies.cz/Forum-OffTopic)
+--- Fórum: Seriály, filmy a knihy (https://bronies.cz/Forum-Serialy-filmy-a-knihy)
+--- Téma: Anime (/Vlakno-Anime)



RE: Anime - Rainboom - 13.08.2014

Kovu... Áno to poznám, strašne sa mi to páčilo ale nikdy som nemal šancu dopozerať to, v angličtine sa to volá Spirited Away (alebo ako bolo vyššie zmienené Cesta do fantazie), a je to dosť staré, 2000 myslím


RE: Anime - Kovu11 - 13.08.2014

Tiež som bol dosť malí keď som to pozeral Ajsmug


RE: Anime - Rwakk - 21.09.2014

K dnešnímu dni jsem dokoukal jedno skvělé anime. Nevím komu to něco řekne ale to anime je Mushishi.
Je to odpočinkové, netradiční a hlavně zajímavé.
A tenkrát mě k němu přivedlo tohle amv


Viděl to někdo?


RE: Anime - Ebženka - 21.09.2014

(09.08.2014, 08:31)Rwakk Napsal(a): Viděl někdo nějaké Precure? To je jediné anime, které jsem sjel jen s japonskými Raw ale dokázal do pochopit a překládat i tak povědšinou Rainbowlaugh

Precure? Anooo! To bylo po Inuyashovi (I want to change the world!)první seriálové anime, na které jsem koukala. Vletěla jsem na sedmou sérii, v polovině jsem si nakoukala první a druhou, které byly super, ale zbytek už jsem nedokázala přežvýkat, ono je to přece jen všechno dost na jedno brdo a upištěné. První dvě série ale byly ještě drobet ze života. A znám na to jednu nádhernou smutnou fanfiction.
[spoiler: Hrozně se mi líbila aplikace těch klasických klišé, že: 1. všechny superhrdinky chodí čirou náhodou na jednu střední školu nebo bydlí v jednom městě, 2. správná superhrdinka vždycky padouchy zneškodní včas, aby stihla finále školního představení, rozhodující přihrávku v softballu nebo cokoliv jiného.]

A Mushishi znám hraný film! Strašně magický. Animovanou verzi jsem nikdy neviděla.

Jinak už jsem taky viděla kdeco, včetně filmů, které jsem fakt vidět nepotřebovala a nechtěla Twilightsmile. Jsem víc na ty vtipné kousky o středoškolačkách než na boj, sex a deprese. Taky jsem jednu dobu koukala na doramata.
Moje hitovky:
Skip Beat! (Ale spíš manga, neb anime už asi nikdy nedokončej...)HeartHeartHeart
Yamato Nadeshiko Shiki Henge - každý máme svého kostlivce ve skříni! Někdo ho považuje dokonce za nejlepšího kámoše. Naprostý úlet ve stylu Pygmalionu, Popelky a všech hororů, co si vzpomenete.
Haruhi Suzumiya - i když ta je někdy hrozně frustrující.
Odvážím se doporučit i jednu oddechovou ptákovinu Blue Seed. Legračně pitomý seriál, který si pohrává s odkazy na hentai (ale jen náznaky, ve skutečnosti je to nevinný jak poníci!), ekologii, spoustu jiných anime a strašlivě nestydatě deformuje japonské legendy.
A z doramat - jedině You Are Beautiful! korejská verze ovšem.
Můj anime seznam bohužel vzal za své s mými oblíbenými stránkami.


RE: Anime - Kovu11 - 21.09.2014

Neviete kde nájdem Attack on titan s titulkami?


RE: Anime - LightDesh - 21.09.2014

HERE Ale je tam nutná registrace. Ajsmug

Jinak už jen za PÁR DNÍ vychází druhá série Log Horizon,už se nemohu dočkat! Pinkiegasp
(4.10.2014)


RE: Anime - Rwakk - 22.09.2014

Skip Beat si dobře vzpomínám, to anime jsem celé sjel za jediný den. Tenkrát jsem chytl angínu a neměl co dělat. Náhodou jsem na něj natrefil a chytlo mě tak, že jsem si vždycky říkal "už jen jeden díl" a nakonec jsem je sjel v kuse. Moc ho doporučuji, protože je jak humorné, tak i vážné.

Z Precure jsem viděl celkově tři serie a nějaké filmy. Nejvíce mě dostávali teď ty filmy, ve kterých se holky z různých sérii setkávají a bojují společně proti zlu. Je to sice seriál pro malé holčičky ale děsně mě baví Rainbowlaugh Takoví strážci vesmíru pro mladé dívenky.

Yamato nadeshiko shiki henge je také úžásné anime, které je ale často odsuzováno pro styl kresby. Přitom ten příběh ta kresba jen dokresluje. Perfektní reverze harém (snad jsem to napsal správně xD )

Blue Seed jsem neviděl, nejspíše napravím, až zjistím co to vlastně je.

Shingeki no kyojin: Tohle mě nechytlo. Většina lidí okolo mě je z něj odvařená, ale ti se kterými se bavím nejvíce jsou dost proti němu. Zvláštní na tom je, že ani nevíme proč. Koukali jsme na to a prostě nás to nebavilo až tak, že jsme ho droply. Největší legrace je, že tyhle anime, kde se umírá máme ve skutečnosti dost rádi Rainbowlaugh akorád tohle nám k srdci nepřirostlo. Pořád to mám celé stažené a snad se jednou dokoukám ač s odporem.

LOG HORIZON: Konečně se to blíží, konečně se to blíží, konečně se to blíží.


A kdopak viděl Love Hina? Jedno z mích prvních anime a dle mého také jeden z nejlepších romantických kousků ze života, co vlastně není ze života Rainbowlaugh



RE: Anime - AverageHanzo - 22.09.2014

Tak, dvoje právě ukončené anime dokoukány.
Aldonoah.Zero mělo zajímavý koncept, který si asi dali za úkol průběžně prznit, až se z něho stalo anime, které možná vypadá a zní hezky, ale zbytek stojí zaprd.
Gekkan Shoujo Nozaki-kun bylo hezké odpočinkové anime, u kterého se člověk zasměje, takže doporučuji.

Celkem se těším na podzimní sezónu, projednou vychází nejvíc zajímavých anime, za posledních několik sezón. Fate/Stay Night, dvě Gundam série, Psycho-Pass 2 a určitě ještě na nějaké zapomínám.


RE: Anime - Katrinka - 22.09.2014

Tak se taky trochu rozepíšu. Pinkiesmile
Začnu s tím, o čem jste se bavili. Precure je klasika žánru, stejně jako Sailor Moon. Je to sice příšerně klíšoidní, má to své háčky a některé série se nepovedou podle mých představ (Smile nebo Fresh), ale pak tu jsou série, které zase stojí za to. Třeba Heartcatch - doporučuji i pro ty, kteří by k tomu jinak nešli; Suite - hudba a Cure Muse. U ní jsem dlouho netušila, kdo by to mohl být.
Pak samozřejmě zmíněná Sailor Moon. Usagi, její parta a hlavně Mamoru (protože krásný kluk). Tohle anime mě ke sledování těchto animáčů přivedlo, takže mi to nikdo nikdy nevezme. Pinkiesmile A sledovat Crystal (momentální remake) mne často nutí k upuštění slzy.

Dneska jsem dokoukala Gekkan Šódžo Nozaki-kun. Neskutečně zábavné anime ze života středoškoláků tvořících mangu. Za mě nejlepší letní anime a posouvá se do seznamu miláčků.
Sword Art Online II. bych nejraději zakopala do země. Je to tak zdlouhavé a nudné... Příště radši začnu číst novely.

Mezi mé nezmíněné miláčky patří např. Detektiv Conan, Full Moon wo Sagašite & Kamikaze Kaitó Jeanne, Bakuman... Je toho příliš mnoho. Rainbowlaugh
Můj seznam můžete nalézt na Anime Planet. Pinkiesmile Není tam sice všechno z mé minulosti, ale postupně se snažím přidávat, co si zrovna vzpomenu. Raritywink http://www.anime-planet.com/users/YumenoKatrin


RE: Anime - Intrix - 24.09.2014

(22.09.2014, 15:38)Katrinka Napsal(a): Sword Art Online II. bych nejraději zakopala do země. Je to tak zdlouhavé a nudné... Příště radši začnu číst novely.

Bohužel se anime téměř přesně drží novely, která se taky zdlouhavá a zaměřuje se snad ještě víc na zbytečnosti a všechno věčně opakuje jako anime. Bohužel ty sáhodlouhý dialogy vyniknou ještě víc v anime. S každým arcem je to horší a horší, akorát Mother's Rosario má docela zajímavou zápletku, ale taky obalenou balastem a zfilmovaný to taky bude nic moc


Jinak z nový sezony se těším hlavně na Log Horizon II a Selector Spread WiXoss