Sleduju Girls und Panzer. Ono to prostředí středoškolaček mi tolik po chuti není, ale ty tankové akce jsou geniální.
Maus vs Hetzer, to bylo něco.
Kdysi jsem sledoval Naruta, ale jeho natahovací taktika mě odradila od příběhu.
Ghost in the Shell. Podle mě jedno z nejlepších anime vůbec. Filmy i seriál. Motoko Kusanagi není jen kus, ale i strašně nadaná hackerka. A tachikomy jsou prostě sranda. Pro někoho někdy až moc upovídané. Je to jedno z těch těžších anime. Člověk musí často hodně uvažovat o tom co se tam děje. Řeší se často otázka kdy už končí člověk a začíná stroj. Hlavní hrdinka má už jen biologický mozek
Zajímavý fakt.: Bratři Wachovští se inspirovali filmem GitS a natočili podle něj Matrix. Spousta scén je velmi podobných v obou filmech.
Cowboy Bebop. Taky jedno z mých nejoblíbenějších anime. Celkově velmi kvalitní od grafického stylu po příběh a hudbu. Zároveň nenávidím jeho konec, protože mě málem dostal do kolen.
Soundtracky k GitS seriálu i k Bebopovi složila Yoko Kano a do teď je mám v playlistech.
Attack on Titan. Hodně brutální záležitost. Některé scény jsou dost drastické. Nic pro slabé žaludky. Příběh je ovšem zajímavý a animace a souboje naprosto fantastické a řekl bych že i inovativní.
Ovšem má nejoblíbenější oddechovka, která vždy rozesměje a sejme veškerý stres je Gintama. Řekl bych, že je to něco jako Japonský Monty Python. Jejich humor nezná hranic. Dělají si srandu snad ze všeho a to v jejich osobitém stylu. Hlavní trojice hrdinů jsou silné a propracované postavy rozdílných charakterů, které jsou ovšem doprovázeny spoustou stejně dobře promyšlených vedlejších postav. Je to snad jediné anime, kde si hlavní postavy můžou dovolit prokecat polovinu epizody a to tak, že na obrazovce po tu dobu vidíte pouze záběr na jejich dům. Oni si dokonce dovolí tu situaci svést na lenost animátorů a pak ještě přiznat, že to dělali jen proto, aby získali čas. Sice to zní jako blbost, ale ono to fakt funguje.
Krom toho si hodně utahují i z jiných anime (Naruto, Bleach, One Piece, Dragon Balls... etc.) Je to ale pochopitelné, protože hlavní hrdina čte mangu z Shonen Jumpu.
Tady ale narážíme na malý problém. Anime je třeba občas zastavit a přečíst si titulky, které třeba vysvětlují danou kulturní referenci. Americké a Evropské nebudou problém, ale Japonské už jo. Naštěstí to netřeba příliš často.
Takže, vřele doporučuji.