Bronies.cz
Lidská společnost, velkochovy, přístup k živým tvorům - Verze k tisku

+- Bronies.cz (https://bronies.cz)
+-- Fórum: OffTopic (https://bronies.cz/Forum-OffTopic)
+--- Fórum: Generální OffTopic (https://bronies.cz/Forum-Generalni-OffTopic)
+--- Téma: Lidská společnost, velkochovy, přístup k živým tvorům (/Vlakno-Lidska-spolecnost-velkochovy-pristup-k-zivym-tvorum)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


RE: KONTROVERZNÍ TÉMA: Lidská společnost, velkochovy, přístup k živým tvorům - Mácaman - 29.06.2018

Potato666 - to je dost zjednoduseny pohled. Pinkiesmile mozek jako my nemaji ale je napr vedecky prokazano ze rostliny a stormy na louce spolu komunikuji a davaji si vedet napriklad o stadu bylozravcu Pinkiesmile taktez je prokazano ze rostliny vnimaji vzruchy - bolest chcete-li...


takze tvrdit ze kytky sou min nez zvirata jen proto ze nechodi a nemaji srst a nejsou roztomila je ponekud..... Applejackunsure ...to ze jeste nevime jestli mysli jako my neznamena ze to tak neni, treba jo Pinkiesmile


RE: KONTROVERZNÍ TÉMA: Lidská společnost, velkochovy, přístup k živým tvorům - Potato666 - 29.06.2018

Lidé jsou samozřejmě určitým způsobem "výše postaveni", ale to nám z morálního hlediska nedává právo si zotročit ostatní živočišné druhy  a dělat si co se nám zlíbí. Právě naopak bychom svou sílu a evoluční pokrok měli využít k ochraně "slabších" druhů.

   Ale o to až tak nejde. Pokud člověka zvířata nezajímají a je mu jedno, čím si musejí projít než se mu dostanou na talíř, tak ať. Stejně jako mně jsou lhostejné děti v asijských továrnách na elektroniku a oblečení, ostatním jsou lhostejná zvířata. Pokud to člověk takhle rovnou řekne, nevidím problém. Spíše mi vadí hypokrité, kteří se fotí s telátky a říkají o sobě, jací jsou milovníci -všech- zvířat. To mi jaksi nedává smysl.


Edit:
@máca
Nejde o to, že zvířata jsou "chlupatá a roztomilá". Jde o to, že u nich můžeme jasně vidět, že vnímají a bolest opravdu cítí.
Ale ok, předstírejme že rostliny opravdu cítí bolest a mají určitou úroveň vědomí. I tak veganství vyhrává na plné čáře, protože na nakrmení zvířete, ze kterého si člověk dá jeden steak a k němu jako přílohu salát je potřeba mnohem víc rostlin než na stravě, kdy se to zvíře předem vynechá a přejde se rovnou na rostliny. A jelikož musíme /něco/ jíst, je to rozhodně menší zlo.


RE: KONTROVERZNÍ TÉMA: Lidská společnost, velkochovy, přístup k živým tvorům - Martin - 29.06.2018

Mácaman, jo pravda, na tohle jsem taky zapomněl, a přitom se o tom mluví teď skoro všude.. Skoro to až připomíná, že předchozí generace si museli projít martýrijem "zvířata jsou otroky lidí, to řekl Bůh - dobře, tak jsou stvořeni evolucí jako my, ale zvířata nemyslí, necítí bolest - jo, možná něco cítí - hele, oni dokonce i myslí - hele, oni dokonce i tohle.." a nás to čeká nejspíš u rostlin..


(29.06.2018, 14:42)Potato666 Napsal(a): Kdo chce a je toho schopen, pochopí.

A ti ostatní? I když to znamená, že v konečném důsledku na to dojedeme my všichni? (teď nemluvíme o etitcké otázce současné živočišné výroby, ale i o ekologické - ale jak vidno, i sama etika je problém, když se lidé nechtějí dohodnout, viz. ty útoky na řezníky)


Souhlasím, že je lepší alespoň říct "mě je to jedno". S tím já problém nemám. Já jen takovým lidem chci ukázat, že to někdy nestačí. I tak se to může danému člověku vymstít (řeknu to takhle, resp. doženu to až do absurdnosti: mě jsou v podstatě také ukradené asijské děti v továrnách.. ale co až bude asiatů 2-3 miliardy, budou žít v těch podmínkách, v jakých žijí teď, abychom se (nejen) my měli lépe díky levnému zboží, a naštvou se.. ? Totéž je problém s velkochovy: zvířata se sice nenaštvou, ale dokážeme se vyhnout dopadům, které se nám skrze ekosystém mohou vrátit?)


RE: KONTROVERZNÍ TÉMA: Lidská společnost, velkochovy, přístup k živým tvorům - Potato666 - 29.06.2018

Ekologický dopad živočišné výroby si zcela uvědomuji, ale co chceš dělat? Argumenty pro veganství/rostlinnou stravu jsou super přesvědčivé, ale někomu to prostě nestačí. Tbh si myslím že už je pro Zemi stejně pozdě a čekám až všichni vymřeme Rainbowlaugh ať už je to plast, rybolov, skleníkové plyny nebo cokoliv jiného - jeden člověk s tím nic moc neudělá (čímž neříkám že snaha je zbytečná!) a přesvědčit masy je skoro nemožné.


RE: KONTROVERZNÍ TÉMA: Lidská společnost, velkochovy, přístup k živým tvorům - Martin - 29.06.2018

Potato666: Konečně příspěvek, se kterým mohu na 100% bez keců souhlasit Pinkiesmile

Otázka nezní, co chci dělat já, já se už nějak zařídím, a ostatní lidi ať si třeba chcípnou, pokud už to musím říct, takhle drsně, ale stejnou otázku by si měl položit každý sám sobě a umět na ní odpovědět tak, aby ho řešení pokud možno nedovedlo do penálu Ajsmug


RE: KONTROVERZNÍ TÉMA: Lidská společnost, velkochovy, přístup k živým tvorům - Mácaman - 29.06.2018

Potato666: beru že zvířata jí rostliny...Ale co potravni řetězec? Budeš zazlivat vlku že snědl ovci?jistě ne tak proč to vadí u lidí?


RE: KONTROVERZNÍ TÉMA: Lidská společnost, velkochovy, přístup k živým tvorům - Potato666 - 29.06.2018

@Máca:
http://soucitne.cz/rostlinna-strava-argumenty-odpovedi
Hned první bod... dávám sem rovnou odkaz protože bych ti napsala vesměs to samé a nejspíš hůř.


RE: KONTROVERZNÍ TÉMA: Lidská společnost, velkochovy, přístup k živým tvorům - Skřivan - 29.06.2018

(29.06.2018, 15:54)Mácaman Napsal(a): Potato666: beru že zvířata jí rostliny...Ale co potravni řetězec? Budeš zazlivat vlku že snědl ovci?jistě ne tak proč to vadí u lidí?

Přesně na tohle jsem odpovídal dříve – protože lidi nemusí. Pinkiesmile


RE: KONTROVERZNÍ TÉMA: Lidská společnost, velkochovy, přístup k živým tvorům - Mácaman - 29.06.2018

Jj jasný, máme možnost volby. A můžeme se rozhodnou i maso jíst (Z mnoha různých důvodů). Jako vegani nebo vegetariáni mate můj plny respekt, vaše rozhodnutí nejist maso považuji za ušlechtilé a obdivuhodné. Ale já jsem se rozhodl jinak a prostě mi trochu vadí narážky na to že my masozravci nebereme zvířata jako živé a téměř rovnocenné a inteligentní bytosti. Věřím že většina z nás ano. Tak jen proto sem se tu s vámi hádal. Cítil sem potřebuji reagovat na Potato666 dle mě ofenzivní příspěvek


RE: KONTROVERZNÍ TÉMA: Lidská společnost, velkochovy, přístup k živým tvorům - Skřivan - 29.06.2018

Já myslím, že ti nikdo neříká, že se nemůžeš rozhodnout jíst maso. Můžeš, koneckonců člověk si může dělat skoro všechno, co chce. Ale to neznamená, že by měl. A myslím, že o to je to horší, když někdo zabíjí a jí tvory, které sám považuje za téměř rovnocenné a inteligentní bytosti. Pinkiesmile