08.08.2013, 08:36
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 08.08.2013, 08:40 uživatelem kotyz. Edited 1 time in total.)
(07.08.2013, 19:35)Fang Napsal(a): Přetaktuje procesor, ale občas to může způsobovat nestabilitu. Většinou se doporučovalo pokud si měl pasivně chlazený CPU tak na něj při turbu dát aktivní ventilátor.
Ne, tak turbo opravdu nefungovalo. Naopak snižovalo frekvenci kvůli kompatibilitě se starym softwarem kterej by jinak fungoval špatně (třeba některý hry na tom pak lítali moc rychle na to aby se daly hrát).
http://en.wikipedia.org/wiki/Turbo_button
Takže ve výchozim stavu bylo turbo pořád zapnutý a procesor běžel na plný rychlosti a když bylo kvůli nějaký starý aplikaci potřeba zpomalit tak se turbo vymáčklo a bylo to. K tomu tam bejval ještě displej co ukazoval frekvenci, ale ta se odnikud nezjišťovala ale nastavovala se napevno jumperama na zadní straně toho panýlku, takže to mohlo ukazovat cokoliv. Tlačítka turbo měly smysl jen u 386 a 486, pak už se nepoužívali. Já měl teda pentium ve starý skříni od 386, takže sem tam turbo měl, ale nedělalo nic, protože nebyl na desce konektor kam ho zapojit. Přetaktování se dělalo (pokud to šlo) zase jumperama na desce, kde se nastavovala frekvence a násobič, ale to už se zase lišilo od výrobce k výrobci jak moc nebo jestli vůbec to šlo ovlivnit. Základ je sehnat si manuál k desce, tam to bejvá všechno popsaný, včetně zapojení propojek a takovejch věcí jako kolik paměti se tam dá narvat.