Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Otakinina fantazie - Non pony tvorba
#8
Zbytečný příspěvek:

Gosh... gramatika.

Draci -čárka- odjakživa tu byli draci.

Kdo, co? Drak
Vidím koho, co? Drak nebo draka?

samozřejmě, že draka, tedy pána. Pán je rod mužský životný, narozdíl třeba od hradu.
Vidím pána, vidím hrad.

Drak - mužský rod, vzor pán. Co to znamená? Že v životném se píše ve slovese MĚKKÉ i.


Dále tu máme čárky. Souvětí se skládá z vět. Jak poznám větu? Je v ní sloveso (ne infinitiv). Pokud máš ve větě víc sloves, je to souvětí a v souvětí musíš věty oddělit čárkou. Pokud tam není spojka A, ta nahrazuje čárku.

Příklad:
On to NEMOHL udělat, BYL se mnou venku.

Pak tu máme odstavce. Není moc těžké je tam přidat a lépe se to pak čte. Na odstavce tu máme téma, vyhledej si ho.


A nakonec ti opravím pár větiček.

Citace:všechna čtyři království se spojily
Buď všechna-spojila nebo všechny-spojily.

Citace:létat na dracích, nápad se prvně
Dej tam místo čárky tečku.

Citace:dýmících sopek ze které
Tak je tam těch sopek víc, nebo jen jedna?

Citace:draci jejichž moc má vládu
To je hrozné spojení. Buď oni mají moc vládnout vodě, nebo prostě vodě vládnou. To oni vládnou vodě, ne ta moc.

Citace: krajina obydlovaná
Když už, tak obydlována, ale pokud jsou tam stále, tak obydlená.

Citace:letců o jejich udatnosti
O jejichž udatnosti. Tuhle chybu jsi tam měla už předtím, ale přešla jsem to. Myslela jsem si, že jsi jen vynechala písmeno, ale asi ne.

Citace:část je království Sernal ovšem je nazýváno
Když je to TA část, tak asi sotva se bude nazývat TO.

Citace:Severní část je království Sernal ovšem je nazýváno jako Sern, většina území je pokryta močály a díky působení mořím ze severu zde často prší a podnebí je tu chladné ovšem zdrojem zdejšího bohatství jsou léčivé byliny, kterým se daří v místních močálech, ovšem jen ti kteří znají cesty přes bažiny pro ně můžou chodit, ostatní by v nich uvízli a co si močál jednou vezme už nikdy nazpět nevrátí.
Jako pardon, ale tři stejné slova v jednom souvětí? A hele, souvětí. Dej tam taky párkrát tečku.

Citace:oáza ve, které

Pozor, jsou výjimky, kdy se čárka nedává hned před spojku. Zkus si to přečíst a místo čárky udělej delší mezeru. Zní to divně, což? Čárka má být ještě před VE.

Citace:které ji chrání před písečnými bouřemi, které jsou svojí velikostí a zuřivostí známé
Aj, dvakrát které. Zkus to jinak zformulovat.



Asi vše, to jsem se zase rozepsala :3
No, snad si z toho něco vezmeš.

A ať nezůstanu jen u té kritiky, líbí se mi a moc, jak dokážeš hezky popsat detaily. To mám na knize moc ráda Twilightsmile
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Otakinina fantazie - Non pony tvorba - od Monterka - 04.09.2013, 23:29

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)