Anketa: Koupili byste si kvalitně zpracovanou ilustrovanou knihu?
Nemáte dostatečná oprávnění, abyste mohl(a) hlasovat v této anketě.
Ano, menší za 150 Kč
15.79%
3 15.79%
Ano, větší za 200 Kč
31.58%
6 31.58%
Ano, něco mezi
5.26%
1 5.26%
Ano, sběratelskou za 500 Kč
26.32%
5 26.32%
Ne
5.26%
1 5.26%
Ještě nevím
15.79%
3 15.79%
Celkem 19 hlas(ů) 100%
* Hlasoval(a) jste pro tuto možnost. [Zobrazit výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[kniha] Antologie povídek CZ/SK bronies
#3
Jasně, nějakou práci určitě půjde delegovat na ostatní.

1) Základem je co nejrychlejch toho co nejvíc přečíst (4 dny v týdnu mám volný 2,5 hodiny cestou z/do práce a nic jinýho nestíhám, zbylý tři dny mám volno). Povídky si vytisknu a rovnou si můžu dělat poznámky a označovat místa, která je potřeba o/upravit, když se mi dílo bude líbit a mohlo by se teoreticky objevit v první knize. Vybírat povídky budu pozdějc. S korekturou samozřejmě můžou pomáhat i ostatní. Tady by se pomoc hodila nejvíc. Kolik tu máme zdatných češtinářů?
2) Osvojení základů sázení v LaTeXu by nemělo bejt zas tak složitý.
3) Někdo by moh napsat úvodní slovo a případně doslov.
4) Mám představu jak řešit ilustrace (a vůbec jak koncipovat antologii), ale to budu muset probrat s kreslíři. To bych začal řešit až budu mít vybraný povídky.
5) Práva snad nebudou problém, ne? Kdo by nechtěl, aby se jeho dílo šířilo? Nikoho stejně ani nenapadlo, že by z toho moh mít něco víc než nehynoucí slávu. Tady je možnost podpořit je nějakou menší finanční částkou a možná je už samotný vydání jejich tvorby povzbudí k dalšímu psaní.

Doufám, že na tvorbě knihy finančně neprodělám, když do toho vrazím tolik času a úsilí, a myslím, že za to si nějaký vydělaný peníze zasloužím. Navíc by to byla další šance nemajetnejch umělců na výdělek. První pro spisovatele. Taky by to IMHO dost zvýšilo zájem o jejich tvorbu a je to v souladu s podporou kreativity v našem fandomu. Fanficy sou z veškerý tvorby nejmíň vidět a konzumuje je nejmíň lidí. Je to časově náročný a když si člověk bude moct vzít knížku s sebou do MHD nebo si ji hodit do čtečky, tak to bude hned něco jinýho.

Pokud nepřijdu o práci, tak by financování knihy neměl být problém. A vůbec, kolik fandomů se může pochlubit tím, že si vlastním nákladem vydává knížky s kvalitní beletrií? Už vidím, jak to bude působit na multižánrových conech. Knihu můžem přidat i do různých knižních databází. Bude mít i ISBN.

Realisticky bych to viděl na minimalistickou variantu o 100 stranách na oťukání. Pokud nám ale budou bohové nakloněni, bude o knihu zájem a vše půjde snadno a rychle, tak můžem jít s počtem stránek nahoru. Tak čtvrt roku klidně můžu jen číst a práce na knize by započaly až pak, pokud po ní bude poptávka.
Brahmavihára – buddhistické L&T
„Maybe next time you will take a second look
and not judge the cover of the book“
– Zecora
ENTP | Ask me spike letter
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: [kniha] Antologie povídek CZ/SK bronies - od Xeelee - 08.02.2014, 01:07

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)