Anketa: Koupili byste si kvalitně zpracovanou ilustrovanou knihu?
Nemáte dostatečná oprávnění, abyste mohl(a) hlasovat v této anketě.
Ano, menší za 150 Kč
15.79%
3 15.79%
Ano, větší za 200 Kč
31.58%
6 31.58%
Ano, něco mezi
5.26%
1 5.26%
Ano, sběratelskou za 500 Kč
26.32%
5 26.32%
Ne
5.26%
1 5.26%
Ještě nevím
15.79%
3 15.79%
Celkem 19 hlas(ů) 100%
* Hlasoval(a) jste pro tuto možnost. [Zobrazit výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[kniha] Antologie povídek CZ/SK bronies
#15
Je to pěkná představa, ale pokud si představuješ, že na tom budeš mít nějaký zisk, tak to bych považoval opravdu za zázrak. Aby sis mohl dovolit knížky prodávat levně, tak musíš udělat ohromný náklad, ale taková poptávka, aby to pokryla, tu určitě není. Já sám na své knížce akorát prodělávám, ale ta je tu spíš pro radost těch, co o ni mají skutečně zájem.
Základním problémem je, že lidé zrovna moc nečtou a když ano, tak proč by si zrovna chtěli koupit knížku, když všechny povídky jsou zdarma vystaveny na internetu.
Také musíš počítat s tím, že český trh je opravdu miniaturní a obzvláště pokud jde o bronies. Ani kdybys byl slavný český spisovatel, tak na psaní zrovna moc nezbohatneš. Jediným reálným trhem je tedy trh celosvětový a tudíž by musela být knížka anglicky.
A pak je tu druhá strana problému, jak už tu zaznělo, a to autorská práva. Pokud budeš vydělávat na něčem, co není tvé, pak je to samozřejmě jasné porušení zákona. Do jisté míry to Hasbro přehlíží, i když samozřejmě nemusí, ale výtisk tak veliký, aby se skutečně vyplatil, by mu nejspíš neunikl.

To ti ale pořád nebrání v tom, udělat to jen ostatním pro radost. Věř mi však v tom, že spíš proděláš.
Chcete-li se na něco zeptat, popovídat si anebo poprosit o radu, tak se nebojte a napište mi. Ajsmug

Mé povídky naleznete buď v mém vlákně anebo u mě na OneDrive.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: [kniha] Antologie povídek CZ/SK bronies - od Rivel Arosis - 08.02.2014, 19:20

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)