Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hypotéza o smrti a alicornech
#12
Tak na tuhle otázku není lehké odpovědět. V seriálu totiž není nikde psáno, jak to s nima je. Jak s alicorny, tak i s tím, co se stane, až poníkovi dohoří svíčka života. Pinkiesmile
A ono je to i dobře. Takhle si každý z nás může vytvořit svoji určitou představu o tom, jak to může být, jak to může fungovat.

I já mám takovou svoji představu o tom, kdo jsou alicorni, odkud pocházejí, jak se rozdělují a jaký mají další poslání v životě poníků, než jen ovládat den a noc Pinkiesmile Pár věcí jsem i dal do svých povídek.

Já mám svoji představu o Tie a Luně takovou, že jsou rozenými alicorny, kteří měli svoji zemi, svůj ostrov daleko v moři, kde tyto bytosti si žily svým životem a nikterak nezasahovaly do života ostatních druhů. Avšak se jednoho dne stalo, že jejich ostrov postihlo neštěstí a jen dvěma mladým klisnám se podařilo uniknout. Byla jím Tia a Luna. Po nějakém čase se pak ujaly vlády nad třemi druhy poníků a vytvořili tak Equestrii. ( viz. Paměti princezen část první )

Tito alicorni by mohli být nesmrtelnými. Dával bych však přednost slovu dlouhověkými. I oni mohou být zbaveni života stejně tak, jako ostatní poníci.

Je tu ale i Twilight s Cadance. Twili svoje alicornství dostala a podle mne i Cadance. Ony udělaly prostě něco, co přispělo k dobru všech poníků v Equestrii, za což jim byl udělen statut alicorna. Avšak Twili a Cadance jsou svým způsobem betaalicorni. Tudíž alicorni se získaným darem.

Ono by to bylo svým způsobem i takové pojištění, kdyby se stalo něco Luně, nebo Tie. Aby Twi či Cadance, mohly zastoupit jejich post. Tím by se pak mohlo stát, že beta alicorn dostane i dlouhověkost. Pinkiesmile
Podle mne i levitující hříva napovídá tomu, že Tia a Luna jsou právě dlouhověkými poníky a pokud by Twili, nebo Cadance nastoupila místo nich, tak by jim hříva mohla taky levitovat. Dřív však ne.

Tak a nyní, jak vidím tu souvislot mezi alicorny, poníky v Equestrii a jejich ukončeným životem.
Co když Tia a Luna nemají jen úlohu ovládat den a noc? Co když mají i jiný úkol, který díky němu jsou dlouhověkými?
A to, že až nastane poníkův čas a jeho svíčka života dohoří, tak Tia či Luna jakoby převedou jeho dušičku na místo, kde je nic netrápí. Něco jako věčné pastviny.
Pokud poník zemře ve dne, doprovodí jej Celestia. Pokud v noci tak zase Luna a na noční obloze by přibyla další hvězdička na památku poníka, který žil v Equestrii s ostatníma a když na toho poníka budou ostatní vzpomínat, tak ta hvězdička bude stále svítit jasným světlem. Pinkiesmile (Viz: další jedna z mých povídek Scootaloo a hvězdy )

Takhle jsem si vytvořil svět, který mi tak nějak pasuje do MLP a je mi jedno, zda to je canon či nikoli. Twilightsmile Pokud někdy nastane v seriálu nějaká věc, která mi to všechno převrátí naruby, tak OK. Já si to v pohodě buď zcela přehodnotím, nebo poupravím podle nich. Toto mi problém nedělá. Twilightsmile
Věřím, že pár pestrobarevných poníků dokáže udělat svět alespoň trochu lepším. Pinkiesad2
Odpovědět


Příspěvků v tématu
Hypotéza o smrti a alicornech - od Luna May - 24.08.2014, 02:51
RE: Hypotéza o smrti a alicornech - od Aldar - 24.08.2014, 19:40
RE: Hypotéza o smrti a alicornech - od Aldar - 24.08.2014, 20:10
RE: Hypotéza o smrti a alicornech - od Blue Storm - 24.08.2014, 21:23
RE: Hypotéza o smrti a alicornech - od Zmok - 28.08.2014, 00:17
RE: Hypotéza o smrti a alicornech - od Fun1k - 09.05.2016, 07:38
RE: Hypotéza o smrti a alicornech - od Fun1k - 09.05.2016, 10:21
RE: Hypotéza o smrti a alicornech - od Rwakk - 09.05.2016, 11:00
RE: Hypotéza o smrti a alicornech - od Fun1k - 10.05.2016, 11:04
RE: Hypotéza o smrti a alicornech - od Fun1k - 10.05.2016, 14:46

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)