Anketa: Nejoblíbenější postava/postavy? (Pokud jste viděli film)
Nemáte dostatečná oprávnění, abyste mohl(a) hlasovat v této anketě.
Anna
18.42%
28 18.42%
Elsa
44.74%
68 44.74%
Hanz
1.97%
3 1.97%
Christoph
5.92%
9 5.92%
Olaf
21.05%
32 21.05%
Sven
7.89%
12 7.89%
Celkem 152 hlas(ů) 100%
* Hlasoval(a) jste pro tuto možnost. [Zobrazit výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Frozen - Ledové království
Omlouvám se za opožděnou odpověď, ale raději jsem si to po sobě několikrát přečetl. Ale dávám oboje do spoilerů, ať to mohou lidé, které to nezajímá snadněji přeskočit. Proč to vlastně ještě píšu? Nejspíš takový další pokus se sociálně aklimatizovat..

Je to opravdu dlouhé (pak neříkejte, že jsem vás nevaroval, jdete to číst na vlastní riziko - pokud nebude odpověď, nevadí, neurazím se, přesunu se jinam)


Část A: pořád ten hrozný offtopic:
OT:
hlavně pro Jamise: (+o xsoftovi)

Víš, já si uvědomuji, že jsem citově trochu labilní. Rád si u filmů trochu pobrečím, když je kdy. Mám rád scény typu

https://www.youtube.com/watch?feature=pl...vue0#t=405 po začátek https://www.youtube.com/watch?v=J9P_Z9CAQ18

kdy se mohu vcítit do postavy a prožívat pocity (radost, bolest, pochyby) s ní. Vadí mi to? Ne, pro mne je to přidaná hodnota k filmu, o kterou přicházíte. Vy tam zase vidíte třeba jiné věci. A proč hned zmiňujete HSP? Pinkiesmile Zrovna v tomto případě bych ji neviděl jako něco škodlivého, neboť mi nebrání v sociálním kontaktu (věřte nebo ne, ale pracuji na pozici, kde jednám se zákazníky - ještě jsem nikoho nezabil Pinkiesmile ).

Frozen bohužel takovou scénu nemá Twilightoops

Nemyslím si, že bychom v tomto ohledu vnímali emoce až tak moc odlišně.

Ono se těžko vnímají emoce z pár pixelů reprezentujících text Ajsmug

Jsou to třeba někdy ale i scény, které by vás ostatní nechaly nejspíš chladné (maximálně by z vás vyšlo soucitné "oww"). Naproti tomu mne zase nechávají chladné věci, které jsou pro vás hlavním bodem/nebo vás dokonce i vytočí (teď nemluvím konkrétně, ale jsem tu jeden z těch větších flegmatiků co se týče kritiky) - buď proto, že je to samozřejmé, a nebo proto, že jsem viděl viděl už 50x před tím v jiných filmech.

Pokud si nemohu asociovat písničku nebo postavu (například Elza) s tím co jsem prožil, nemůže pro mne mít tak velký citový význam.

Já se chytám příkladů, které podle mne neladí - rozumím, že málokdo chce ztrácet čas, tak vymyslí nějaký příklad a hurá s ním sem (já používám příklady zveličené - pro vás v tom není rozdíl, proč by také měl, ale u mne to spouští vnitřní "rypadlo" - sice se ohradím, ale příklad jako takový beru (usměrnění), jen poupravuji "formu"). Často také měním nečekaně téma, a to některé očividně mate (nemůžu si pomoct).

Což je také problém u toho přátelství (tentokrát byla řeč o seriálu Friendship is Magic jako takovém, ne o bronies nebo o diskuzi na tomto fóru - ne že by poníci nevyřešili mnohé problémy chytrostí či lstí, ale následně to zabije závěr, který na to prostě musí namontovat alespoň jednu větu, kde bude slovo "friendship"). Uznávám, to bylo tak nešikovně podané, že to ani nešlo jinak pochopit, než jak jste to pochopili.


Ale to ti jistě neříkám nic nového.


Svět elementárních částic je přeci jen něco jiného než klábosení o filmu (byť ho mylně beru podobně jako matematiku - hledám přesné řešení - ne že by mi to nevadilo, ale vztekat se nad tím je to jediné, co s tím zřejmě mohu udělat (studium selhalo)). Navíc, tam jsem se snažil naučit se něco nového. A jsou dvě řešení: buď zkusit jen knihy a nebo otravovat zkušenější tvory (a pokud jim stojí za to odpovídat, proč toho nevyužít - zneužít). Jenže ne vždy to prostě jde pochopit. Ano, působím otravně, cpu se někam, kam nemám.

Když bude chtít člověk dosáhnout velikosti boha, bude od něj sice hezké, že mu shazuje z nebe balíky slámy, ale i když z nich postaví sebe větší pyramidu (než spadne vlastní vahou), do nebe stejně nedoskočí. Bude mu muset dolů podat alespoň prst Ajsmug Nebo ho s ním zamáčkout.

Jamisi, v tomto ohledu jsi svatý (hlavně s trpělivostí a dokážeš se občas vcítit i do nižší formy života).


Já vyhýbání se diskuzi nepovažuji za vítězství z mé strany kvůli nějakým řečnickým schopnostem, spíš mne to mrzí, protože to ukazuje na to, že diskuze se mnou není pro dotyčného zajímavá. Na druhou stranu jestli si myslíte, že mne neustálé poučování baví (mě to stačí říct 3x)?

Pokud se mi něco nedaří pochopit, spíš to prohlásím za "nepochopitelné", což ovšem nesníží míru mé frustrace, a pak jsem asi na lidi okolo dost nepříjemný ve snaze zbavit se "neznalosti". Ale pro dobro věci (a duševního zdraví celku) jsem už pokusy pochopit elementární fyziku do hloubky vzdal (byl tu ten úlet s nekonečnem, a snad byl poslední).

V tématu Frozen se totiž nebavíme o fyzice ani jiných věcech, které musí mít nějaký základ. Byť i to, že se mi líbí hudba nebo chutná jídlo lze vysvětlit (mozek s určitým uspořádáním, správné receptory v nose/na jazyku). I láska má několik prostých vysvětlení (chemie, optika, společné zájmy, ..).

Tentokrát jste si začali Vy Ajsmug


Co se týče tvého pohledu na to, že seriály a filmy tvoří svět lepší (jsem ochoten připustit, že to je nepřímo prostřednictvím fanoušků, kteří ovšem na svět jako takový nemají moc vliv a pokud ano, trvá to desetiletí, ne-li století), nezbyde mi než ho uznávat, protože ty jsi ve srovnání se mnou tak velký optimista, že tvým výrokům nedovedu řádně oponovat (dovedeš říct vždycky něco, s čím nesouhlasím, ale co je pravda - hlavně ta část o haterech, že i na tom vidíš něco dobrého pro ně (tady bych dal vtípek o mafii, ale odpustím si ho)).

Kupodivu i mne orbitální urychlovač nepřišel jako ideální nápad, a to jinak vymyslím kdejakou blbost.

Na té větě <- mi nepřišlo nic, čeho bych se musel nějak chytat, tak nevím, co tam mělo být (?)


Snad časem poznáš, že pokud jde o debatu ohledně zájmů (pokud z nich někdo nedělá životní styl, což nemám rád a občas na to reaguji svým způsobem pohrdavě), jsem mnohem víc otevřenější než u vědeckých otázek Ajsmug A neb "proč přešlo kuře silnici?" A nejde o to, že bych si hrál na experta v oblasti, které nerozumím. Pokud se někomu líbí A kvůli B, a mě kvůli C, neznamená to, že neuznávám argument B.

Vám se líbí kráva celá, mě se líbí její tělo, hlava, nohy a ocas.

Snažím se řídit těmito pravidly: http://21slov.cz/nazory-vs-pravda/ jenže se to tu sype od doby, kdy xsoft nepochopil můj ne zrovna jasně napsaný příspěvek a reagoval způsobem, který jsem si nemohl vyložit jinak, než že jsem asi úplně blbej Pinkiesmile http://bronies.cz/Vlakno-Frozen-Ledove-k...#pid448687

Což by mi ale tak nevadilo Pinkiesmile Místo toho, abychom se bavili, co v tom teda kdo vidí (což se zatím tobě nakonec povedlo), svezla se diskuze s tvou pomocí v tolik oblíbený článek o "Martin a Asperger" (popř. "HSP") + přirovnání k tvým kamarádům (sice mám problémy s empatií, ale ne až tolik s pamětí), xsoft to následně korunoval přednáškou o vtipech. Nemůžu mu zazlívat, že si myslel, že píšu o FIM, zatímco jsem se snažil být OnTopic a psal jsem o Frozen. Ale zeptal se? Ne, je lepší něco předpokládat a hned impulzivně jednat, protože "už toho měl prostě dost" (což je hezké od člověka, který mi vyčítá, že jsem nepochopil poselství Frozen a Anna na něj sedí jak vyšitá). Přirozeně je velmi lehké to na někoho svádět, ale proč jsi třeba na mou větu o emocích reagoval pokračováním přednášky, místo třeba optání se, jak jsem to myslel? Mohli jsme krásně vést debatu o Frozen, byť každý z opačného pólu planety. Tady snad není důležité, proč se nám ten či onen film líbí, ale že se nám líbí.

Pokud budete mít čas, zkuste si znovu přečíst co jsem napsal, jestli si budete stále myslet, že tam je to, co jste si mysleli, že tam je.

Teď jsme šikovně ve stavu, kdy nevím, jak moc absurdní mé postřehy ohledně poselství byly.. Twilightoops

Fun1k dokázal svůj názor vyjádřit jednou větou:
http://bronies.cz/Vlakno-Frozen-Ledove-k...#pid368510
xosft z mého pohledu chodí okolo horké kaše, nebo jsem se dotkl nechtěně nějakého ožehavého tématu

Po těch pár letech se mnou byste mohli tušit, že jakmile nakousnete nějaké téma, tak po něm jdu jak slepice po flusu, a vlastně se divím, že tenkrát jsme úplně OffTopic jen necelou stránku (je vidět zlepšení).

Část B: a už sakra dost a k tématu:

Co jsem se tak díval teď na You Tube, tak podobných exotů, kteří tam vidí gay tématiku, je přeci jen víc než jeden. Konkrétně ale u tohoto prvku jsem ochoten klidně změnit názor, protože to není tak o tom, jak se mi to líbí, ale zda tomu opravdu tak je.

Mám takový dar (spíš prokletí?), kdy vidím detaily, které ostatní ne, a když si všimnu, že hospodský mrká na chlapa, tak mne napadají takové ty myšlenky: počítač to sám od sebe neudělal, všechno má svůj záměr, to znamená, že tam to mrknutí dal nějaký animátor s jistým záměrem, a pokouším se zjistit, s jakým (podoba s agentem Smithem čistě náhodná?).

V tomto je jistě rozdíl mezi námi. Na vás působí film jako celek, ať už je to poselstvím, podobností s vlastním životem či prožitky (i mě je sympatická Maud Pie, a jako důvod bych mohl uvést, že se chová stejně jako já - tady dané vysvětlení stačí - nebo lépe WindWhistler na začátku dílu Crunch RockDog - modelová situace jak vyšitá, jenom s tím rozdílem, že vy na mne tolik neřvete). Stejně jako jsem já neprožil tvůj život, neznám ani xsoftův názor, čím je mu film či daná písnička blízká (popř. onen útěk Elzy z města do hor), a proč musel reagovat z mého pohledu dost odmítavě (moc mi v pochopení nepomohl).

Kdežto já beru film jako ony součásti. Proto je mi sympatická malá Anna a její vztah k sestře, ale jako dospělou jí zastínila Elza pro všechno to, čím si musela projít. Proto mám rád filmy, které ostatní rádi nemají, protože dle nich třeba jako celek prostě nestojí za nic (poníci G3), protože si v nich prostě najdu něco výjimečného (znáte úvodní hudební sekvenci Up, Up and Away? Spolehlivě zastíní zbytek filmu).

Správně jsi odhadl, že přirovnání Elzy s magií k HSP (to je hypersenzitiva? http://ganjabos.wix.com/empathy#!hypersenzitivita/c66t ) mi moc nesedí, ale moc toho o tomto "problému" nevím. Je jedním z projevů zvýšená krátkodobá agresivita vůči druhým (mohla by, pokud se HSP cítí víc ohroženější)? Pokud ano, tak bych si to dovedl spojit, že stejně jako Elza se musela naučit zvládat magii, tito lidé se musí naučit být víc v klidu a necítit se ohroženi okolím. Pokud ale pomineme patologické jevy, tak léčba Elzy byla kontraproduktivní. Rodiče ji nutili potlačovat svou podstatu, což jí znervózňovalo, takže výsledek byl naprosto opačný (snažila se být někým, kým není). Podobně jako hyperaktivní děti by se měli vybít při sportu nebo u bicích, a ne přivázané k židli. (How Frozen Should Have Ended) Děti se často při hraní zraní. Buď se mohou z chyb poučit a nebo je můžeme obalit polystyrenem Pinkiesmile Z Elzy se stalo to, co se stalo, protože namísto výchovy s láskou a pochopením jí bylo vštěpováno, že to, co je pro ní přirozené, bude jí brát veřejnost s odporem (hm, zase tam vidím souvislost s Gayi). Ale o čem by pak byl film.

Ale nejsem psycholog.


K onomu vysvětlení: právě pro mne je to v tomto případě víc než dostačující.

Pokud se dovedeš ztotožnit s Elzou povahově a navíc máte společné životní rysy, je to důvod, který akceptuji, a nemusím znát podrobnosti o tvém životě (dokud je sám nezmíníš), protože toto není výslech a bylo by netaktní se ptát (mohu se pokusit domyslet si, co se ti asi stalo i v přeneseném slova smyslu - určitě jsi nezmrazil svou sestru - ale byly by to jen spekulace, a na fanfiction moc nejsem).


A písnička Ráda sněhuláky stavíš? Utváří charaktery postav. A ukazuje nejen proč ze povahově velmi blízkých dětí vyrostly si odcizené bytosti. Pokud jsem o ní četl něco hezkého, bylo to zastíněno poznámkami o tom, že Češi zvorali dabing a že by nejraději někteří lidé prohodili pořadí slov (a vyšlo by jim "Stavíš sněhulákááááááá" - toto bylo myslím na YouTube).

Kromě toho: Ano, xsoftem, je to hezká písnička a malá Anna je tam děsně roztomilá, a krásně naanimovaná (zvlášť jsem si zamiloval ty její trhané pohyby) Pinkiesmile

"Let it go" je nepochybně živější melodie, a má v sobě jen jednu linii - vývoj Elzy. Nechci snižovat její význam pro vás, protože co je pro někoho cetka, pro jiného je poklad. A nezapomenu poznamenat trefnou poznámku od mé matky: "a jíst tam bude co?" Tomu se říká tečka za epickým songem Pinkiesmile Ale zůstane nepochopena a tedy z Vašeho pohledu nedoceněna.


Některé další pro mne výjimečné momenty:

- klišé konec

- zatímco úděs Anny nad chováním Hanse bylo příjemné překvapení (myšleno, že to je docela neotřelý prvek), že jí prohlásil za mrtvou, a nikdo jí nepřišel ani zkontrolovat, to neprošlo mým filtrem logiky

- propuštění služebnictva mělo jaký smysl, když byla Elza celou dobu stejně zavřená v pokoji? A pokud se mohla volně pohybovat, proč jí Anna nevídala?

- polární záře: jak daleko chodí lidé těžit ten led? Ale třeba byla zrovna obří sluneční erupce.

To jsou mínusy a ne body. Nějaké plusy?

+ nemůžu si nějak nic vybavit Twilightoops (ale viděl jsem to zatím jen jednou, tak třeba mne ještě něco nakopne)


Frozen je dobrá Disneyovka, jako hromada dalších, ale kromě několika super momentů obsahuje také několik scén, které jsou jen průměrné a vyplňují místo mezi těmi lepšími.

Někteří lidé prohlásili Frozen za nejlepší film všech dob. Když pominu, že toto hodnocení už obdrželo mnoho filmů, jen taková menší zajímavost: při započítání inflace není ani v první stovce: http://www.filmsite.org/boxoffice.html (ale nejen ziskem lze poměřovat kvalitu filmu. Samotnému se mi líbí filmy, které u kritiků nebo ostatních diváků propadly)

Sice mi to připomíná vzhledově programování Karla, ale zkusím to Pinkiesmile

Jsem nevěděl, že George Washington byl už tak pokrokový a měl počítač Pinkiesmile (ne, že ti vypadlo patrně slovo "černošský", to jsem si domyslel podle odkazu)

Tak jsem došel zhruba do poloviny. Nápad je roztomilý, o tom žádná, ale nějak mne plnění úkolů nenaplňovalo uspokojením Pinkiesmile

P.S.: Nerozčiloval tě ten zvuk při pohybu po ledě?
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
Frozen - Ledové království - od Monterka - 25.12.2013, 00:06
RE: Frozen - Ledové království - od Firea - 01.01.2014, 16:27
RE: Frozen - Ledové království - od Ary - 27.12.2013, 17:38
RE: Frozen - Ledové království - od Dex - 28.12.2013, 14:12
RE: Frozen - Ledové království - od Ary - 12.01.2014, 20:20
RE: Frozen - Ledové království - od Elyra - 22.01.2014, 10:45
RE: Frozen - Ledové království - od Pajzl - 08.02.2014, 02:14
RE: Frozen - Ledové království - od xsoft - 08.02.2014, 14:51
RE: Frozen - Ledové království - od Ary - 08.02.2014, 14:59
RE: Frozen - Ledové království - od Pajzl - 08.02.2014, 18:37
RE: Frozen - Ledové království - od Koxi - 20.02.2014, 22:25
RE: Frozen - Ledové království - od Pajzl - 23.02.2014, 23:37
RE: Frozen - Ledové království - od Pajzl - 25.02.2014, 14:22
RE: Frozen - Ledové království - od Sójový lecitin - 25.02.2014, 22:07
RE: Frozen - Ledové království - od Dex - 03.03.2014, 18:27
RE: Frozen - Ledové království - od Ary - 04.03.2014, 16:57
RE: Frozen - Ledové království - od Dex - 05.03.2014, 10:48
RE: Frozen - Ledové království - od Iluzon - 05.03.2014, 11:49
RE: Frozen - Ledové království - od Fun1k - 21.03.2014, 21:12
RE: Frozen - Ledové království - od Pajzl - 22.03.2014, 01:32
RE: Frozen - Ledové království - od Vited - 27.03.2014, 22:58
RE: Frozen - Ledové království - od Dex - 07.04.2014, 21:37
RE: Frozen - Ledové království - od Schimy - 10.04.2014, 13:16
RE: Frozen - Ledové království - od Jessica - 10.04.2014, 15:21
RE: Frozen - Ledové království - od xsoft - 14.04.2014, 23:08
RE: Frozen - Ledové království - od Elevea - 07.07.2014, 17:40
RE: Frozen - Ledové království - od Dex - 07.07.2014, 20:09
RE: Frozen - Ledové království - od Proky - 07.07.2014, 21:28
RE: Frozen - Ledové království - od Hikki - 06.09.2014, 12:20
RE: Frozen - Ledové království - od Jamis - 08.12.2014, 17:31
RE: Frozen - Ledové království - od Martin - 08.12.2014, 18:36
RE: Frozen - Ledové království - od Jamis - 08.12.2014, 18:47
RE: Frozen - Ledové království - od Martin - 08.12.2014, 19:38
RE: Frozen - Ledové království - od xsoft - 08.12.2014, 22:29
RE: Frozen - Ledové království - od Martin - 09.12.2014, 11:25
RE: Frozen - Ledové království - od Martin - 09.12.2014, 11:40
RE: Frozen - Ledové království - od Jamis - 09.12.2014, 01:34
RE: Frozen - Ledové království - od xsoft - 09.12.2014, 02:13
RE: Frozen - Ledové království - od Martin - 09.12.2014, 09:13
Re: Frozen - Ledové království - od xsoft - 09.12.2014, 09:57
RE: Frozen - Ledové království - od Martin - 09.12.2014, 10:07
RE: Frozen - Ledové království - od xsoft - 09.12.2014, 11:36
RE: Frozen - Ledové království - od Jamis - 09.12.2014, 12:15
RE: Frozen - Ledové království - od xsoft - 09.12.2014, 13:03
RE: Frozen - Ledové království - od Martin - 09.12.2014, 13:08
RE: Frozen - Ledové království - od Jamis - 09.12.2014, 14:09
RE: Frozen - Ledové království - od xsoft - 09.12.2014, 20:39
RE: Frozen - Ledové království - od Martin - 09.12.2014, 22:30
RE: Frozen - Ledové království - od Jamis - 10.12.2014, 07:58
RE: Frozen - Ledové království - od Elevea - 10.12.2014, 10:23
RE: Frozen - Ledové království - od Martin - 10.12.2014, 13:38
RE: Frozen - Ledové království - od Martin - 10.12.2014, 13:54
RE: Frozen - Ledové království - od xsoft - 12.12.2014, 02:36
RE: Frozen - Ledové království - od Martin - 22.01.2015, 09:54
RE: Frozen - Ledové království - od Elevea - 22.01.2015, 10:06
RE: Frozen - Ledové království - od Martin - 26.01.2015, 20:09
RE: Frozen - Ledové království - od Vlče - 27.01.2015, 20:32
RE: Frozen - Ledové království - od xsoft - 28.01.2015, 11:23
RE: Frozen - Ledové království - od Jamis - 02.02.2015, 12:33
RE: Frozen - Ledové království - od Martin - 13.04.2015, 17:29
RE: Frozen - Ledové království - od Frolda - 02.02.2015, 15:34
RE: Frozen - Ledové království - od Martin - 20.02.2015, 18:56
RE: Frozen - Ledové království - od Martin - 20.02.2015, 20:40
RE: Frozen - Ledové království - od Martin - 09.03.2015, 09:49
RE: Frozen - Ledové království - od Martin - 09.03.2015, 20:44
RE: Frozen - Ledové království - od Martin - 07.05.2015, 18:18
RE: Frozen - Ledové království - od Martin - 07.04.2016, 14:19

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)