Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Svým způsobem netradiční Disneyovky
#8
@Frolda: za nepřesnou hlášku se omlouvám, ale už je to pár týdnů, co jsem to viděl naposledy.

@Jamis: klidně se bez mučení přiznám, že Poslední jednorožec, alespoň kdy jsem ho před několika lety viděl naposledy, na mne působí nepopsatelným dojmem. Animace není nejlepší, spíš taková zvláštní, jakoby z pohádkové knížky (ostatně, je to japonská koprodukce), dabing také spíš takový.. (pro nedostatečnou slovní zábobu řeknu, že: ) "jako právě čtený ze scénáře" (alespoň co se české verze týče - americkou jsem viděl jen 1x s titulky a už si na ní nevzpomínám).

Ale i přesto mne něco k tomu filmu přitahovalo. Dost často jsem měl pocit, že mi v nějaké scéně chtějí autoři něco říct, ale nikdy jsem nedovedl zjistit co. Vlastně po dokončení filmu jsem měl pocit, že nechápu vůbec nic. Je to takový protiklad proti Disneyovkám, kde postava něco udělá a hned si uděláte asociaci s nějakým morálním ponaučením (nebo si alespoň myslíte, že tam je). Naproto tomu Jednorožec: nic. Ne že by nic nedával, ale nelze se ani pomalu domnívat, že by tomu člověk rozuměl (každá postava tam jde za svým osudem, navíc není jen černobílá, ale nejvíc mne teda mate tragická postava krále Haggarda - zvláště v kontrastu k jeho synovi).

OT:
A pokud jde o Frozen, tak tam ty třenice nebyly ani tak ohledně poselství filmu (to byl jen jako zprostředkovatel), ale o formě komunikace - aneb přerušené vedení mezi mnou a Xsoftem. Pokud jde o tvou snahu formulovat mi, co je pro tebe v tom filmu důležité, vyřešil jsem to (pro sebe) přečtením tohoto článku: http://drjillsquyres.blogspot.cz/2014/05...-2014.html (Ano, tohle jsem tam opravdu neviděl, protože jsem Elzu považoval za interně "normální" bytost - takže jsem z tohoto důvodu hodnotil i její chování - a z vás to taky někdy leze jak z chlupatý deky Pinkiesmile bez urážky Ajsmug ). Ale to je OT a jiný příběh. Nebudeme to dál rozmazávat.
DeviantArt & Home, Bronies galerie. Ask me.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Svým způsobem netradiční Disneyovky - od Martin - 26.01.2015, 17:55

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)