22.07.2016, 10:41
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 22.07.2016, 10:42 uživatelem MrKafr. Edited 1 time in total.)
(22.07.2016, 08:21)Mácaman Napsal(a): [spoilerButt]Odkázal bych se na antropologický princip. Ten tvrdí, že kdybychom chtěli dobře vysvětlit proč je náš vesmír takový jaký je, tak odpověď by zněla, že musí mít vlastnosti, které dovolují vyvinutí inteligentních bytostí, které jsou schopny pokládat otázky o tom, proč je vesmír takový jaký je. Takže, pokud by byl vesmír jiný, neměl by si kdo pokládat tuhle otázku. A osobně si myslím, že i v jiném prostředí by se vyvinul život.
1/vesmirna rovnovaha - hypoteza: vesmir je uzavreney system, kde se vse navzajem ovlivnuje a vytvatri HARMONICKY fungujici celek - dukaz: vesmir (a my v nem) existuje a funguje - vse se toci jak ma
Nebo se tato skutečnost může vzít z pohledu multivesmírů/paralelních vesmírů. Podle této teorie by se zase dalo říct, že žijeme právě v tom vesmíru, který má příznivé podmínky.
(22.07.2016, 08:21)Mácaman Napsal(a): 2/ clovek jako kompeltni bytost - tady si taky nejsem jisty co by to mohlo byt ja to chapu tak, ze clovek je taky vicemene uzavreny fungujici system. navic clovek je ejdiny znamy inteligenti pozorovatel ve vesmiru, s trochou nadasazky by se dalo rict, ze vesmir existuje PROTOZE se na nej clovek divaTohle je docela povýšené a to i na nadstázku. Že vesmír existuje jen proto, že v něm žije člověk (dalo by se to přirovnat k tomu, že podle zákonů si lidstvo nárokuje celý vesmír jako svůj majetek). Vesmír existuje tak jako tak a prostě jsme se v něm vyvinuli i my.
(22.07.2016, 08:21)Mácaman Napsal(a): 3/ jak do toho pasuji mala a nepatrnatelesa? no uplne jednoduse - taky maji na cloveka samozrejme vliv, a to primo umerny jejich velikosti - maly a nepatrnyAno, ale velké objekty jako například Venuše, jsou od země dosti vzdálené. Pokud byste vedle sebe postavili auto, tak je docela možné, že na vás působí silněji než například Mars (odhad).